Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

blazka24
30. jan 2010

zabudla som poblahopriať Emám - tak všetko naj, naj, naj - nejak dnes nestíham 😠

daniela33
30. jan 2010

Všetky Emky, len to najlepšie k meninkám 🙂

iveta6384
30. jan 2010

Ahojte,
tak sa hlasim po dlhej dobe. Od stredy sme spat v Irsku, skoda. Tak bolo dobre doma s rodinkou. ☹ 🙂
Vsetci traja sme na slovensk ochoreli, ked sa tak prudko ochladilo, maly to znasal najlepsie, ten len kaslal a mal sopel a ja s mm aj teploty. Este stale ho to drzi, hlavne tie blbe sople, sa ich nevieme zbavit.No a odkedy ochorel, tak sa nam posr..o spanie. Spi tak od 19:00-00:00, potom tak do 05:00- 06:00 a koniec, vyspaty. To akoze nie dobre, kedze sme boli zvyknuty, ze spi aj do 09:00-10:00. A bolo par noci, ze sa zobudil okolo tretej a do rana do siestej kazdych 15 minut hore a to ma islo roztrhnut. Matka, Lulu fakt vas obdivujem, kedze vy nespavate vobec. Teda ako som prave docitala mojich zameskanych 80 stran, tak vidim, ze Matka nasadila tvrdy rezim.

Baby aj ja chcem dietu ved som ako delo, uz som pisala babulke IP, tak idem checknut mail, ci poslala. Inak my sme lenivy nepratacame sa a nesedime. Teda na to sedenie to by ho bolo, stale sa do sedu taha, ale musime mu pomahat a to nie je dobre a este nohy, to je neuveritelne ake ich ma pevne. On asi nebude sediet, pretacat sa, lozit, on rovno zacne chodit, ako na co to ostatne, ze... krpec jeden... 🙂

Dnes sme dali prve masko spapal, chutilo mu tak som zvedava ci ho nebude boliet brusko alebo tak.

Babul odbornik rad. 😵 😵 😵 😵 😵
Ako mrazis masko, ked ho potom zasa treba nechat prejst varom. Lebo ja som ho dnes rozmixovala na kasu a dala zamrazit, ale neviem ako to budem prevarat, ved to je uplna kasa, ked to dam do vody nechat prejst varom tak to bude riedke, tak ako??? Ako to robis ty???

Emuskam vsetko najlepsie.

babulka123
30. jan 2010

ahojte.. no u nas docela v pohode, neviem či to je nejakým podvedomím že marek je doma alebo čo, ale dalo sa..

až na to že panička si definitívne dava len pol max 40 min.spánky.. budem sa snažiť jej to nejako skrátiť na už len 2 spanky za den ale neviem ci sa mi to podari..
takto je to zle zle zle.. ale nejako to zvladneme..

leri
30. jan 2010

babulka, my uz skoro dva mesiace fungujeme na troch 20-min. spankoch za den, ........aj tak si spravia co chcu oni a nie co my si myslime ze by bolo dobre..... dnes som skuslala cukinu, zjedol.........ale mrkvu so zemiakom iba kupovanu zje, ked mu to spravim doma tak zavre pusu a hotovo.........a nase noci klasika, kazde tri hodiny hore.......pokial je dobra noc.......ked je zla tak ho ani neprekladam do postielky, mam vytiahnute prso a kojim kazdu chvilu
a kase.......kope nohami a heka a pisti lebo pomaly naberam......najviac mu chuti ryzova nemliecna 😀
a zuby stale bez zmeny.........tak ako sme prvi zacali tak posledni asi skoncime 😀 ale to mi vobec nevadi
sediet by aj chcel, ale nedovolim.........a stat by chcel, ale tiez nedovolim......chuda dieta......a pretacanie, z brucha na chrbat okamzite a bez problemov, opacne to vie.....uz to parkrat spravil, ale naco by sa pretacal ked neznasa byt na bruchu 😀

iveta6384
30. jan 2010

Babul posli mi prosim tu dietu a aj to co ti k tomu potom zuzka posielala v IP, diky... 🙂

babulka123
30. jan 2010

leri.. no pekne si to zhrnula..

ja uz tie spanky nejako moc neriesim alebo aj tak nic neporiesim.. vsak su to levicata.. hehehe

ja si musim zaklopat u nas aspon noci su ok.. aj zaspavanie.. takze zatial pohoda.. klop klop..
kasa aj u nas ide.. ryzova mliecna z nutrilonu {draha ako svina} tak som kupila od nestle nemliecnu a budem zarabat s mliekom .. uvidime..
zuby ani my stale nic,.. kazdy vecder jej hovorim ze im vrele odporucam nech su uz vonku a kasle na mna.. heheh
sediet ja uz dovolim lebo sa posadi sama takze je to ok, chodit nedovolim { aj ked je to zaruceny sposob ako okamzite stichne.. velmi sa jej to paci} a pretacanie to uz nekomentujem lebo lieta tak ze sa nestiham ani divit ako sa toci..
a na 4 uz vydrzi aj cely den.. len sa hupe a hupe.. ze ju nebolia kolena z toho..

leri
30. jan 2010

babul, ja davam nestle ryzovu nemliecnu, lenze tu zarabam s mojim mliekom a nie vzdy sa mi chce odsavat, a s vodou neni taka dobra......tak streidam s mliecnou bananovou nestle, o chvilu budem ako africka zena 😀
alex v poslednej dobre strasne pisti, zistil ze tie smiesne zvuky vydava on sam, tak take decibely pusta ze az......ale ocividne ho to bavi..........jaaaaaj, a doteraz si hohy len chytal, ale uz aj on si do nich hryzie, takze najlepsie co mu mozem urobit je dat dole pancuchy a body aby bol ohybnejsi a hned je vecera hotova....... 😀

babulka123
30. jan 2010

leri.. heheh tak tak .. tiez by som chcela byt tak ohybna ako oni.. heheheh
ninke ked dam dole pancuchy a necham ju len v body a plienke {kazdy vecer pred kupanim ma pol hod na posteli} tak by z koze vyskocila co vsetko robi.. dnes sa tak strasne blaznila ze sme s marekom nechapali... tak strasne sa smiala co za cely zivot nie.. strasne bola podarena..
a zas si sadla sama.. ale len ked je tak vyzlecena.. to ju bavi najviac..

leri
30. jan 2010

no alex sa najviac smeje ked mu spievam sedi mucha na stene a pritom lezim a drzim ho a no mi skace nohami po bruchu........este ze je take makkucke a neboli ma to 😀

babulka123
30. jan 2010

nooo musim skusit.. heheeh
brusko aspon vymasiruje.. heheheh

idem haji.. cmuuk

blazka24
30. jan 2010

leri ako vidím ste šikovníčkovia......
náš krpce nohy nájde len keď má na nich farebné ponožky....... nepretáča sa vôbec lebo neznáša byť na bruchu 😕
kedy dávaš tú kašu? ja ju mám doma kúpenú ten nutrilon ale ešte som nedala, neviem kedy začať aj keď na nej je 4+

lizatko1009
30. jan 2010

ahojte dnes som kupila nestle slivkovu kasu a ako tak citam, ze vraj sa zalieva s mliekom a a kym?

leri
30. jan 2010

lizatko, tak to si kupila nemliecnu a davas bud tvoje odstriekane alebo ked nekojis tak umele ktore normlane pouzivate 🙂
blazka, ja davam tak okolo siestej , aj skor.......nie tesne pred spanim, ale proste to predposledne jedlo, ale on ma 120g len tak na pobavenie, za tym sa normlane nakoti, asi by som mu pol litra musela dat aby ho to zasytilo 😀

lizatko1009
30. jan 2010

leri cize mozem aj moje odstrikat kedze kojim? ja som ani v hypke nepozerala aka ja, len som videla slivky a hned som brala, ale to az od 6 mesiaca. 😀

leri
30. jan 2010

no skor by som povedala ze mala by si.......aby si mu zbytocne nedavala umele mlieko........takze ked kojis tak najlepsie s odstriekanym........ale ja som uz skusala aj s vodou tu nemliecnu spravit a je ok tiez, len urcite tak nezasyti (co je v nasom pripade aj tak jedno 😀 ) a neni taka sladka

blazka24
30. jan 2010

leri tak to skúsim už dávať, lebo mám dojem že by jedol každé dve hodiny 😉
môj zblajzne príkrm a ešte sa pekne dotlačí nutrilonom ako keby ani nejedol 😀

leri
30. jan 2010

ano, ja uz musim pridavat lebo ten poharik 125 g mu je malo, tak do toho doplnam este , ale naje sa potom mlieka normlane, aspon nemusim odsavat 😀

blazka24
30. jan 2010

leri náš ako kedy, niekedy zje aj viac a niekedy nechce a ja dojedám jak trubela 😒
teraz reveme o dušu lebo nechceme spať v postieľke ale na rukách, už to mm vzdal a je pri ňom a ja som zase mimo 😕

leri
30. jan 2010

no tak ja by som to nedojedla........mne to nechuti strasne, cudujem sa ze to vobec je 😀 ja ani lyzicku neoblizujem 😀 tie sladke ovocne prikrmy budu hadam lepsie 😀

livia1
31. jan 2010

Ahojte dnes sme mali super noc 😵 . Kubko sa zobudil o pol 1 napapal, zaspal a papal až ráno o pol 7 a ešte spí 🙂

martinex
31. jan 2010

ahojte u nas noc v pohode, papali sme 3x, co je teda pre mna uspech....

lizatko ja davam do kase umele, aj ked inak dadika kojim....

perla200
31. jan 2010

tak my sme na tom tak že síce od 22.h bez papania do 6.30 ale tri záchvaty hrozného revu cez noc, ktoré som utíšila za 20minút....ako asi som aj spala ked sa mi niečo snívalo ale tak plytko že až.....a zistili sme príčinu nespania.....LAKTOZA

lenka_66
31. jan 2010

pekny den prajem

baby ako s cvicenim.v takom pocasi ☹ .zajtra tiez nic moc http://www.shmu.sk/sk/?page=58&id=&area=cele&ts...

dajte vediet co mam tej babe povedat.minule ked sme neboli mi toto napisala :
Dobry den, poprosim Vas, aby ste sa mi este cez vikend (30-31.1.)ozvali,
nakolko je velky zaujem o cvicenie a dnes bolo dost novych mamiek, ktore
cvicenie uz aj vyplatili.

deina2005
31. jan 2010

snezi a snezi a na oknach pol merta snehu☹

babulka123
31. jan 2010

ahojte.. no ja som si uz zvykla na 2 hod. zurky v noci.. uz to mame kazdu noc.. slahne ma.. dnes pre zmenu od 3 do 5.. potom o 7 bola hore, dala som jej mlieko a este som ju presvedcila spat do pol 9.. aspoin nieco..

perla.. ale ved si pisala ze ste uz bez alergie.. ako si na to dosla ze je to tou laktozou ??? hlavne ze viete pricinu..
dufam ze uz bude lepsie.. chuda male..

perla200
31. jan 2010

no babul...sme bez alergie, ale mam pocit, že este nevie laktozu este poriadne spracovat....proste dlho bola bez nej a teraz zrazu dostala tú pravú🙂)) tak ma s nou problém....ale dali sme jej iné mlieko, dr. sa vyjadril tak, že ak budú problémy tak treba dat hypoalergénne....tak som dala bebu H.A a spokojnesie bábätko nepoznam zatial....tak dúfam, že to bude ok

daniela33
31. jan 2010

babul aj my žúrujeme každú noc, v noci sa bavíme na puzzle, ja tam zaspávam, ale malá kdeže skôr ako o dve hodky nezaspí

jani zasa vás trápi laktoza, ale super že ste na to prišli, teraz už bude Simonka spokojnejšia, držíme palce

leni, ked kukám von oknom, tak nič moc, také záveje sú tu na furči, ale my sa prispôsobíme, dohodnite sa a daj vedieť

iveta6384
31. jan 2010

Ahojte...
My sme spali celkom fajn zobudil sa 2 krat, to nie je najhorsie. Matka super, ze sa vam lepsi to spanie a Perla, dobre, ze si nasla dovod vasho nespaniaaspon vies co robit.
Baby poradte my, vcera som sa pytala ako s tym maskom. Mam kuracie zomlete uplne nakasu, ale babul povedala, ze vzdy ked ho vyberiem z mrazak, treba nechat prejst varom a ako na to, kedze to je kasa uz teraz. Ked tozalejem vodou, aby to preslo varom, tak to bude asi strasne riedke, neviem ci mi to ta zaleninka ktor s tym maskom budem davat dostatocne zahusti. Ako to robite vy??? Ako vlastne skladujete to uvarene masko, tiez mrazite???? Pomlete ci nakrajane??? Diky 🙂

z.vrablova
31. jan 2010

Ivetka... ja uvarim maso v celku uplne domakka... potom ho nakrajam na male kocky a s ponornym mixerom rozdrvim... nie uplne na kasu, ale su to take jemne kusky, sem-tam mi ostane aj vacsia kocka... Tu masu potom natlacim do zasobniku na ladove kocky a necham zamrazit. Ked varim zeleninu, hodim jej k tomu kocku maska (min 10min necham povriet) a potom so sitkom vyberam zmes a este roztlacim vidlickou... neboj sa, to masko sa ti nestati.... ak to vsak mas na uplnu kasu... tak to prelej cez gazu, maso ti zachyti...

Chcem sa pytat, kedy mozem dat malej ryby?? Mam doma pangasius, co su ale morske ryby, neviem, ci moze... poradite?? A kupila som jej aj taku vyzivu od Sunarek rybka s niecim... mam radsej skusit toto??

Inac my noc klasika super... jedno zobudenie na papanie a spinkala od 7,30 do 8,30... Teraz je ulozena na poobednajsi spanok v postielke pri otvorenom okne, vonku je to brutalne... chodniky neodhrnute... cestari asi tiez vikenduju... Ked sa Kristinka v noci zobudi na papanie, do hodiny je ulozena v postielke... tlmena lampa, nerozpravame sa (je to krute, ale funguje to... ona sa sice rehoce, vykecava)... prebalim po jedle a zaspava sama...

Zajtra rano ideme na kontrolu na gastro...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre