Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

bagaja
26. feb 2010

o aj ja by som mala dačo upiecť dnes máme s mm dva roky výročie 😵 Mati daj tip...čo pečieš, akú tortu?

martinex
26. feb 2010

heh,spomen certa 😀 uz je hore...

baga klasika,piskotovy korpus, plnku idem robit taku zo Zl.klasu s maslom a dochutim,podla toho co bude v obchode-mandle,orechy alebo kokos..a navrch asi poleva,karamelove nite+plnkou zdobenie

uankab
26. feb 2010

mati, vies mi povedat ci je nejaky rozdiel medzi vanilkovym pudingom a zlatym klasom? je tam ine zlozenie?
a ked sme pri sladkom, ja mam taku strasnu chut na nieco a nemozem nic 😠

bagaja
26. feb 2010

hmmm to je na mna zložité....ja urobím plnku nejakú len šlahačkovo smotanovú a ovocie...vybavené.....dikes

a to čo su tie karamelove nite?

bagaja
26. feb 2010

uanka☹(( obdivujem ťa s tou diétou a ešte ako dlho? už jej niečo pridávaš?

martinex
26. feb 2010

uan no to neviem cije tam rozdiel,ale tak ak v UK neni ZK (co predpokladm neni 😀 ),tak daj klasika van.puding

baga to si len myslis...by si to zmakla 😉

to je karamel vytahany na pap.na pecenie a take nite z toho porobene...v podstate len na ozdobu

uankab
26. feb 2010

baga, je to viac menej beh na dlhe trate... 😖 ... len uvidime ake dlhe budu tie nase 😀
od utorka by som mala zacat nieco pridavat, ale kedze sa nam to kvoli zubkom zhorsilo, neviem ci budem moct, alebo budeme musiet zacakat pokial sa to uplne vycisti, aby sme videli reakciu pridanej potraviny...
a to budeme cez velku noc doma, vsetci sa budu napchavat a ja sa na to pozerat 🙄

inak ja casto robim taku tortu ze upeciem korpus, dam nan lekvar (mozes aj trosku rumu do neho, dobry je marhulovy, ribezlovy), poukladam ovocie a na to plnku zo stahacky a kyslej smotanky trosku ocukrenu, na vrch dalsie ovocie, mozes dat aj zelatinu.. pripadne do plnky mozes dat aj tvaroh...

bagaja
26. feb 2010

mati ked mne sa maslová plnka vždy zrazí 😠 ....hmmm a to može byť veľmo pekne

uankab
26. feb 2010

mati, zlaty klas mam len nemam vanilkovy puding,... nemas ho nahodou po ruke aby si mi napisala zlozenie? brat sa chysta na navstevu, tak mu ho dam pripadne doniest.. robila som si totiz puding zo ZK a ovsenneho mlieka ale nebolo to velmi dobre... tak teraz neviem ci to je tym mliekom alebo ZK 😉

martinex
26. feb 2010

uan ja robim puding len zo ZK,normalne pudingy doma ani nemam,nepouzivam ich

uankab
26. feb 2010

oki, vdaka mati 😉
lucim sa s vami, musim ist zehlit, o stvrtej ideme na ockovanie, tak nech nieco stihnem... papa

martinex
26. feb 2010

uan drzte sa 🙂

my ideme von a na nakup,nech mozem tu tortu dorobit..paa

bagaja
26. feb 2010

no ideme aj my von len ked vidím ako tam je tak mi je zle ☹

z.vrablova
26. feb 2010

Pekny den prajem... vcera som odkvecla pri telke, tak som si ani cas nenasla nakuknut...
My v skratke... Kristinka mi odmieta papat... po kupkani som do nej nedostala ani kvapku mlieka, pritom jedla o stvrtej a tak o pol osmej isla do postielky hladna, len som jej dala cajik.. zobudila sa o jedenastej na jedlo, potom o pol stvrtej a rano o siedmej... 120ml mlieka uz nevypila ani nepamatam... na desiatu nechcela ovocnu vyzivu, tak si chlipla 40ml mlieka... a teraz ju zobrala mama, ze ona jej da obed, tak som zvedava,.... normalne sa uz zacinam bat... zato caju vypije aj 200ml denne.
Stale ma sopliky, kasle uz malicko a mala posledne dva dni riedsiu stolicu skoro po kazdom papani, tak si myslim, ze sa derie dalsi zubok... dufam len, ze tentokrat bez horuciek...

Fac... je mi luto, ze je Filipko zase chory... mate to veru perne... vela zdravicka prajem....
Sisulka, cestoviny s grankom podla mna v pohode, aj ked ja take nepapam... ale v rozumnej miere, urcite mozes... ja si obcas dam s makom a aj pocukrujem, nech nie su take divoke.

Dnes rano mi dosla mrcha mrchava... takze ziadne zazraky sa nekonaju... aj by som sa cudovala, kedze si zatial este davame pozor...
Bagaja... blahozelame k vyrociu... a s tymi tortami ste ma dostali...
Ja mam dnes Bielkoviny, tak som si robila "syrove sialenstvo" (moj vymysleny nazov 😅 )... podusena zelenina so syrovou omackou zapecena s udenym syrom a Nivou.... som nevladala vstat od stola...

Vcera som sa zgruchotala na schodoch, tak mam kotnik vyvrtnuty... kalika cista...
A pred dvoma dnami sa k nam doteperila mama s chodakom pre Kristinku, aj ked som jej prizvukovala, ze ju nechcem davat do chodaka... ako ju tam nasackovala, mala vo vytrzeni... zlata je v nom... ale striktne max par minutiek denne... nedam jej znicit nozky... ale strasne sa jej v nom paci... potvorka mala...
Uz koncim...
😝

eviqa
26. feb 2010

zuzi, to je teda slohová práca 😉 tak malá ti fakt vypije veľa čajíku, my toľko máme na tri dni. Možno je naliata čajom, tak preto odmieta papkať, alebo to môže byť aj kvôli zúbkom

lizatko1009
26. feb 2010

eviqa a ake beries lieky? a ked si spominala svokru, ja ked vidim moju rovno srdovy kolaps.

zuzkamilko
26. feb 2010

baby,nemozete mi niektora poslat ten "tahacik", co sa v ktory den diety moze?myslim marti to spisala.ked sa podari,tak od pondelka idem na dietuuuu 🙂

lulu73
26. feb 2010

dievcata, raz ste sem davali neviem ktora link na take hopsadlo s takym hracim pultikom a dalo sa otacat o 360 stupnov...mozete mi ho poslat?

zuzkamilko
26. feb 2010

lizatko....dakujem,doslo mi to 🙂

z.vrablova
26. feb 2010

evig... nemyslim, ze je naliata cajom... ale kedze odmieta jest, tak ju nechcem dehydrovat, ponukam aspon caj a ten malokedy odmietne... skor zubky... teda dufam, ked sa do tyzdna neukaze dalsi, idem k dr. na prevazenie, ci mi nechudne... ☹

Zuzkamilko... v skratke
Bielkoviny - maso, ryby, mlieko a mliecne vyrobky, syry, sojove maso, tofu, vajcia, tvaroh
Škroby - ryža, strukoviny (kukurica, hrach - aj suseny, fazula, sosovica, soja - boby, cicer...), zemiaky,...
Uhlohydraty - cestoviny (bezvajecne), mucne vyrobky (bez vajec a mlieka), pohánka, jacmen, proso a ine obilniny
Vitaminy - ovocie a zelenina.... medzi zeleninu sa rata aj cukrovy hrasok, ci zelena fazulka, susene ovocie, oriesky, semena...

V Bielkovinovy den sa nesmu kombinovat bielkoviny medzi sebou... napr. maso s vajcom, alebo maso s mliecnymi vyrobkami, vajcia s mliecnymi vyrobkami.... ale kombinuju sa so zeleninou
Kazdy den je povolene malinke mnozstvo masla - 1CL, olej, koreniny a sol, kecup, cukor (samozrejme obmedzene mnozstvo), horcica, kysle zavareniny (uhorky, karfiol, calamada... ) a tiez zelenina od A po Z

Bielkovinovy den - masovy alebo zeleninovy vyvar (2 dl)
Skrobovy den - zeleninovy vyvar, alebo ako hlavne jedlo je napr. strukovinova polievka

Obed porcia aku zvladnes, vecera je polovicna porcia (Bielkoviny a Skroby)
UH vecera je kolaciky, ci kusok torty + 1 kocka cokolady, zmrzlina, alebo jednoducho je to prehreskova vecera, tak si daj na co mas chut, co si ine dni odriekas, akukolvek kombinaciu...
Vitaminovy den - ovocie, ci zeleninu (aj kombinaciu) kazde 2 hod... ja si davam zeleninovu polievku, zeleninovy salat alebo varenu kyslu kapustu, obvareny karfiol, ci brokolicu.. a pod... strasne vela moznosti...
Dobru chut a uspesne chudnutie

Napisala som, ze v skratke a zase je z toho hotova esej... 😀 😝

zuzkamilko
26. feb 2010

fiiiiiha z. dakujem 🙂 🙂 🙂

martinex
26. feb 2010

ahojte..tak torta hotova,uz len dozdobit,len mi musi stvrdnut poleva...stihla som aj navstevu medzicasom odbavit...heh 🙂 mama sa snazila ulozit maleho,no vobec jej to neslo...tak skonstatovala,ze je rada ze ho nemusi vychovavat ale len rozmaznavat 😀 som to dopadla...

a spat sa mu nechce,tak som ho nechala tak,sak tiez nie som otrok,skusala som fakt vsetko..tak si vykrikuje v postielke.... ja sa idem najest, dat si kavu a ked zaspi,tak si vychutnam chvilu ticha 😉

lulu73
26. feb 2010

to je sranda ako robia ludia halo okolo skorych rannych hokejovych prenosov ... dokonca nejaka psychologicka varovala ludi aby to potom dospali, ked teraz uz vyse tyzdna vstavaju tak skoro k hokeju🙂)) a co my????? co uz mesiace vstavame a nespime??? co ak sme zrele na navstevu psychologa? 😀

lulu73
26. feb 2010

mati...hod fotku tej torty, nech sa najem aspon pohladom...ja mam neustaly deficit sladkeho...toto som vzivote nemala...sa nespoznavam 😒

wenka
26. feb 2010

lulu - http://www.perinbaba.sk/aktivne-centrum-trek-ca...
toto máme my, Maťkovi sa v ňom veľmi páči 🙂

A dávala tu aj Bagaja odkaz, ale toto som na SK nezohnala:
http://www.babyage.com/products/6161813_evenflo...

my máme inak všetko po starom, akurát že sme mali prvé meniny 🙂 takže cez víkend oslavujeme s babkami..

a aj ja som si všimla, že malý ma po mliečnych kašiach trocha podráždenú pokožku okolo pusy aj na rúčkach, lebo my papáme aj rúčkami.. 😀
tak si varíme aj kašičky vlastné, nemliečne. Mám namletú tú ryžovú kašu (podľa Babulky), ja som ju aj preosiala cez jemnejšie sito, lebo Maťo hrudky nemusí, a každý večer trocha z tej múčky zniešam so studenou vodou, uvarím to, ono to pekne zhustne a potom do toho pridám varené ovocie podľa chuti.. tiež si ho asi namrazím ako zeleninu, lebo už ma nebaví každý deň ho variť.
A neviete, mohla by som takú ryžovú kašu už aj s ovocím zasterilizovať? ..aby som nemusela variť každý deň 😝

martinex
26. feb 2010

lulu myslim ze keby si niekto nezainteresovany precital nasu diskusii,tak si pomysli ze sme zrele na psychologa 😀

lulu73
26. feb 2010

wenka...ale ta sedacka sa neotaca vsak? inak vyzera super

mati...no chvalabohu to tu citaju iba "stare zname" alebo "stare nezname smirovacky" 😀 a tie vedia o com tocime

bagaja
26. feb 2010

lulu už ma wenka predbehla, ale viem že tí naši znami to kupili v rakúsku a naše sa aj otáča o 360 st.a je to super malej sa to veľmi páči

martinex
26. feb 2010

lulu mozes kuk u mna v albume.. only 4U som pridala 😉

eviqa
26. feb 2010

tak doučko máme za sebou 😝

wenka, ako sa pripravuje tá ryžová zmes? 😕

...no a psychologa, matky by mali absolvovať raz za rok psychologický výcvik nejaký, v nejakom peknom prostredí, myslím tým 4-5* hotel, s peknými čašníkmi i prednášajúcimi (i ked takého psychologa som ešte nevidela) a najlepšie cez predlžený víkend alebo rovno celý týždeň

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre