Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

perla200
27. feb 2010

ja gulášovú polievku a lečo....varila som celý týžden každý den a dnes to stačí a na večeru urobím tuniakovú pomazanku tú zbožnujeme.....

lizatko - teraz sa očkuje až na 12. mesiac...

lizatko1009
27. feb 2010

uuuf leco by som si dala aj ja. cize tie 2 co uz dostal zatial uz koniec, ale aj tak mu budem musiet dat vziat krv, lebo nema vobec napisane v karte aku ma krvu skupinu, volala som aj do porodnice, ci tam nemaju niekde zapisane a mi povedali, ze oni zistuju len keby som mala ja minusku, ze to ma zistit obvodna, chapete? ved to by mali uz na porodnici zistit, ja som o tom ani nevedela az teraz som sa opytala obvodnej aku ma krvu skupinu, tak ze nema napisane a keby sa nieco stalo tak ani nevieme aku ma.

zuzujan
27. feb 2010

ahojte
vsetkym prajem skore uzdravenie, chcem poprosit o radu
Dnes prvy krat davam masko, kralicie maso, urobila som vyvar s mrkvou, masko obrala, mala som cca 30g masa - vsetko som zmixovala a mam toho skoro dva plne pohariky, cize asi 2x 180g....kolko moze mala spapat na jednu davku? lebo zeleninu zboznuje to zbucha 200g len taky fukot a bojim sa aby toho masa nezjedla na prvy raz vela - 180g..niekde som citala ze ma zjest len 50ml, som z toho jelen

dakujem za rady a dnes varim rajcinovu polievku pravu, hustu italiano 🙂 to musi stacit
a zajtra cinu s ryzou a slepaciu polievku

iveta6384
27. feb 2010

Dobre ranko maminky,
my mame dnes 6 mesiacikov... 🙂 ale ten cas leti, uz len Uankina Magdalenka a vsetci sme prekrocili pol rok... neuveritelne.
Ja nevarim nic mame zo vcera vianocny zemiakovy salat a rezne a okrem toho drahy je v praci od 8:00-23:00 uzasna sichta. 😖

bagaja
27. feb 2010

perli aj my máme dnes gulášovú polievku hustú s chlebom.....ale uvarila som aj na zajtra mäsové guličky v pikantnej omáčke a zajtra dorobím len tarhoňu....

zuzi ja ti neporadím, lebo my mäsko papáme len v príkrmoch hotových...ešte som neskúšala doma variť....niežeby s a mi nechcelo ale mala mi to odmieta jesť a kupené zje jedna radosť, ale začali sme papať domáce polievky tak skúsime aj mäsko...

bagaja
27. feb 2010

Matkovi všetko naj k 6. a my už začíname pomaly ale isto sedmičkovať.....baby ved to fakt o chvílu pečieme torty na prvý rok, bože neskutočne to letí 😉

iveta6384
27. feb 2010

Zuzi ja mam namrazene take kocky, vazia okolo 40g a to vzdy pridam do zeleninky, tiez papa okolo 200-220 g.Niekto spominal, ze 30 g, my mame vacsie, ale nemyslim, ze to vadi. Len to masko vzdy musi prejst varom, kedze je z mraznicky, tak ako pisala babulka.

lizatko1009
27. feb 2010

iveta gratulujem k 6m. ja uz nechcem aby rastol ja chcem aby ostal taky maly, kurnik sopa.

zuzujan ja radsej kazdy den nu uvarim ci uz stehno, alebo kridlo a so zeleninou, na kralicie by som si netrufla.

iveta6384
27. feb 2010

Dakujeme lizatko, toto som presne povedala mm, ze ja uz nechcem aby rastol, nech ostane takyto a ten sa na mna diva, ze ty si co??? Tak si spravme druhe... Tak som povedala, ze to ee, neskor... 🙂

lizatko1009
27. feb 2010

ale strasne rychlo ten cas leti, nedavno sa narodili a este raz tolko a budu mat 1 rok. potom mi bude velmi chybat take malicke.

iveta6384
27. feb 2010

No aj mne, teraz si ho este mozem pusinkovat kolko chcem, ale za chvilku zacne odvravat a behat a ze mama nechaj ma atd a potom som uz docmucikala...haha 🙂 Ale vzdy mu hovorim, ze ho budem cmukat aj ked bude mat 20 rokov, nema inu moznost... 😀

iveta6384
27. feb 2010

ideme my trosku von, pokial tu neprsi... 🙂

perla200
27. feb 2010

aj my sme mali dnes prvýkrát králika....prečo by si si netrúfla lizatko? ved to je velmi zdravé mäso 😉

lizatko1009
27. feb 2010

perla ja viem, ze je zdrave, ale ja si stale predstavujem zajaca v kozusteku, neviem sama by som ho nedokazala zjest, raz ocovi kamarat dal zajaca, upiekli sme ho a nikto to nemohol zjest, aj ked vidim v obchode v sklickach, ze kralik so zeleninou neda mi to, niesme nato zvyknuti.

perla200
27. feb 2010

lizatko....no divný dôvod prečo to nedať svojmu dietatu....ja to tak neberiem...proste je to pre nich dobré a dám jej to...no nezáleží na tom čo si my myslíme....a to že kura behá po dvore ti nepríde divné? a má perie?

babulka123
27. feb 2010

zuzu ak si dala 30 g maska na celu davku tak kluuudne moze zjest aj tych svojich 200g... ide o to ze v jednom jedle ( v tych 200g ) by nemala mat viac ako 30 g. takze pohodicka..
len nezabudaj na to ze ak ti ostane a zamrazis to , ked jej to budes davat druhy krat , tak to musi prejst varom, mrazene masko vzdyy!!!!!

babulka123
27. feb 2010

ianka ahojte, gratulujem dalsiemu drobcovi k 6 mesiacikom ani sa nenazdame a budeme robit narodeninove oslavy..

my sme dnes zas na wellnes pobyte u svokrovcov ( teda hlavne ja) malu mi zobral dedko von a tak mam pokoooj ..
inak je vsetko ok, malej sa polepsil spanok na celu noc vstavame tak o pol 7 takze pohodicka.. a postupne prechadzame uz len na 2 spanky

lizatko1009
27. feb 2010

perla ja viem, ale tak nebudem kupovat zajaca, aby som mu trosku dala, ked uz tak mu ho kupim v sklenicke. ani ich nechovame ani ich nekupujeme ani nam ho nema kto dat, maso ma na chut dobre, lebo som chutnala a nejak som ho ani po obchode nevidela.

perla200
27. feb 2010

no lizatko....my mame domácich zajacov ja mam vsetko domáce aj kurence aj mrkvu aj zemiaky aj jablká....no neviem či by som jej dala zajaca alebo kura z tesca 😲 😲 😲

babul vsak ked je zamrazené tak musí prejst varom .....a načo by som varila a potom zamrazovala ked vyberiem z mrazničky a to prejde varom...dvakrát varom? podla mna divné....teda ja som asi divná dnes či nechápem? 😲 😲 😲 😲 😢 😢 😢 😖 😖 😖 😖

lizatko1009
27. feb 2010

perla v tom mas recht, aspon nemas nadopovane, ja viem ze co predavaju po tescu a inych obchodoch, ze boli napichane aby rychle vyrastli, ved to uz vidim po tych stehnach ake su velike, ale my byvame v byte tak nemame kde to chovat a ani babca s dedom nic nechova akurat kocura. aj tie jablka domace by som brala aj ja, moj ma obchod zo zeleninou a ovocim a to je vsetko postrekane.

babulka123
27. feb 2010

ked to vyberies z marznicky nestaci aby sa len rozmrazilo a zohrialo napr, v mikrovlnkje ale treba aby ti znova preslo varom ... uz???? hehehe

martinex
27. feb 2010

ahojte...

tak som sa konecnce dostala k PC,doobeda som bola v skole,potom som sa len rychlo najedla aj maly a sli sme k mojej mame a az teraz sme prisli,bolo super, maly jej 2x ocural gauc,ale sak ked si nenecha poradit,tak co uz 😀

spanok na prd,za cely den spal len 30/10/20/10 minut...to je o nicom...tak hadam sa nam polepsi,aspon jeden poriadny spanok denne by to chcelo 😉

zuzujan
27. feb 2010

dakujem za rady....takze kralik mal uspech malej chutilo
tiez mam kralika domaceho, tak dam radsej to ako kuru z obchodaku 😝

inak baby od bratislavy maju vyhodu, mate tam viacero fariem, kde predavaju z dvora, domace kurence, kralikov, morky.....kamaratka byva v BA a pochvaluje si, je to lacne, zdrave a cerstve...tak isto bio zelenina v rakusku je lacnejsia ako nasa normalna....staci raz do tyzdna vybehnut za hranice a mate to, aj hipp vyzivy tam stoja par centov
tu hore nekupim nic take, este ze su tie babky 🙂

a nas spanok denny brutal - 3x 30 min stale posledne tyzdne nikdy nespala cez den viac a v noci sa celkom da, len 2x papanie + 5x dudel, to je v pohodicke.....
aj som skusala ci jej nebudu stacit dva spanky, aby si ich natiahla, nepomaha, nepomahaju dvojhodinove prechadzky vonku, ani spolocne spanie v posteli - proste cez den nechce spat, pritom stale len ziva a ziva a ziiiiivaaa 😲
takze ak mi niekto poradi, budem velmo vdacna 😀

perla200
27. feb 2010

jaj babul.....dnees som za blondínku🙂 sorry🙂))))))))))))))))))))))

babulka123
27. feb 2010

zuzu .. neporadim , tiez s tym bojujeme.. sme na tom podobne ako vy..
ale vraj sa to upravi.. sestra mi vravela ze filipko bol na tom podobne a potom sa to upravilo..

iveta6384
27. feb 2010

Ahojte baby,
prave som sa nasmiala... som objavila temu (analyzaor place miminka) ty to co uz nevymyslia... To asi cita babatku myslienky, ze preco place. Ja nechapem co uz nevymyslia... To su take kraviny,m ze nemozem uverit, ze to niekto aj kupi. Mozno by mali vymysliet nieco ako analyzator preco dieta nespi pre lulu, matku a bagu a vsetky ktore vam deticky zle spinkavaju... No mne sa rozum zastavuje, uz nevedia ako by z ludi tahali peniaze. Teda mozno niekomu sa to pozdava, nechcem urazit. Podla mna strasna kravina, ale to je moj nazor... 🙂

uankab
27. feb 2010

ivet, blahozelame Matkovi o pol rociku 😉 .... my budeme mat tiez, o par dni... strasne rychlo to ubehlo, ja by som tiez chcela aby zostali taki malicki 😉

iveta6384
27. feb 2010

Uan akurat som to dnes pisala dnes my potom za par dni vy a koniec... sa mi zda, ze vy ste posledne... Tak uz vsetci prekrocime 6-tku... a za chvilku rokno dovi dopo ako to leti... 😅

uankab
27. feb 2010

hej hej sme posledni... ako sa inak mate? nam rastu zubku, posledna noc bola strasna, Magdalenka bola stale hore, o 4 rano som zobudila manzela, nech ide uz on k nej, ja som od unavy odkvecla... ani s prikrmami sme nezacali, kedze mame teraz zubky, tak nech na nu nie je toho naraz vela, asi pockam do buduceho vikendu, snad vtedy to uz bude ok... uz nam idu dva tyzdne...

iveta6384
27. feb 2010

My sa mame celkom fajn... maly je zlaticko... Zatial kedze nam este zubky nejdu... ani chyru ani slychu. Mam z toho obavy, ked vidim, ze vsetky mamicky sa trapite pri tych zubkoch. Inak sme lenivy... Nesedime, nelozime... Asi pred 2 tt sme sa konecne zacali pretacat... Posledne 2 dni zacina byt akysi umrncany a chce byt na rukach, co je nezvyk, lebo som si ho naucila tak, ze sa aj 2 hodiny vedel prehrat sam, ked som potrebovala... tak neviem co teraz... A vy sa mate ako??? Viem ze poctivo dietujes kvoli ekzemu... No snad sa vam polepsi. Inak Matthew ma na oboch bokoch taky vysip, boli sme u dr. a povedal, ze nejaka infekcia. Ono to nie je taky ten vysyp ako deti maju na ritke alebo tak. Tak nam dal masticku uvidime ci to zmizne, snad ano... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre