Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

lulu73
4. nov 2009

dobre ranko

mala sice spinka, ale mne sa uz nechce, vypravila som maleho do skoly a sla si precitat co ste tu popisali...presne ako u Leri a Kolky, prvy vecerny spanok je najdlhsi (u nas bol uz aj 7,5 h) teraz sa to serka, spi max 4-5 hodin...a potom je kazde 2 hodiny alebo hodinu hore ....dnes som vlastne hore od 0:45 a citim aj unavu

ja tie vahy vasich babatiek ani nejdem dokladne citat, len tak letmo ich prebehnem .... co narobim ked nasa Emka vazi teraz o trochu viac ako Linda od Lilli ked sa narodila ... a to mam pocit ze kojim stale 😉

deina2005
4. nov 2009

ahojte tak mi mame za sebou uz ockovanie.nemame ziadne vedlajsie ucinky a mala spinkala celu noc.ma 6kg co sa mi zdalo malo ale vraj kojene deti tak nepriberaju.inak pohoda.deti sli do skoly tak konecne klud

sisulka7
4. nov 2009

tak som si vas konecne docitala, Kristinka sa tvari, ze zalomila na chvilu, musim ist este vypisat vykazy za minuly mesiac, uz tyzden mali byt odovzdane, ale nestiham. Baby ako to robite, ze sa nudite na materskej, ja obcas ani neviem, kde mi hlava stoji. Predvcerom som zehlila 3 davky detskeho oblecenia, co sa mi skladalo skoro tyzden, esteze ho mame tolko.
Ja ucim 4 x do tyzdna, obcas nejaky ten preklad alebo tlmocenie a ked sa chcem s malou pohrat, tak kaslem na poriadok 🙂 Ona je taka strasne pozorna a vnimava a najradsej je, ked sa spolu rozpravame, spievame a tak. A mimochodom najlepsia je vzdy na navstevach, asi si neplanujeme navstevy na kazdy den v tyzdni,lebo to seka dobrotu, ziadne revy, v pohode lezi na gauci bez potreby byt na rukach, akoby chcela vsetkym vysvetlit, ze tie place si mamina len vymysla aby rec nestala.
Aden dakujem za infosku o tom monitore, som stale na pochybach, ci ano alebo nie, lebo nie sme rizikovy ani nespime na brusku, ale asi ho kupime za peniazky co dostaneme pri krste, teda uvitani 🙂 Vcera som poprosila kamosa, ci nam nepojde za krsneho a bol uplne vo vytrzeni.
No a tiez kojenie uz kombinujem s bebou, lebo vecer sa mala nemoze akosi dojest. Ale spapa max 90 ml beby, hold mm je mm a o dve hodky pyta znova.
Lulu a aj my sme malicky, sak co je male to je mile 🙂 este nemame 5 kg.
Leri, tak asi tri dva tyzdne dozadu by bola Kristinka Alexova dokonala partacka na zurku, ale nastastie uz sa uvedomila, ze treba aj spat.

babulka123
4. nov 2009

ahojte, dobre ranko.
my dnes super, o 3 a o pol8. takze parada.. a pave bojuje znova sama so sebou ze uz chce spat... heeheheh

dnes ideme k tej dr. lebo to rameno ma horsie a horsie

babulka123
4. nov 2009

inak ze au au au au .. takto pred rokom som mala poslednu mrchu.... hehehehehhehhehe 😀 😀 😀 😀 😀

bagaja
4. nov 2009

dobré ránko

no noc po očkovaní celkom oka, bez teplot, troška sa nadránom prebudila, pomrnčala a nekľudne spala, ale inak oki.

lili a ja som myslela že máme celkom slušnú váhu no na vás sa nehrabeme 😀

a dnes máme tri mesiace, jej som sa nevedela dočkať kedy to bude a už je to tu a zmenilo sa niečo? ani neviem, snád večerné uspávanie 😉

lulu73
4. nov 2009

babul...stretneme sa v Podunajskych a dame na chodbe kavu z automatu 😀

babulka123
4. nov 2009

baga.. petke daj veeelikansku pusinku.. zasluzi si .. 3 mesiace... uz je velkacka.. heheh
lulu no tusim .. nevivem , chcem dnes zbehnut k dr. ale akurat robi v takom blbom case ked nina spava.. od 13-15.. takze asi to spravim tak ze ju dam spat, zobudim okolo 2 a vyrazime. neviem to nejako spravit... sakra..

a viete co , o chvilku bude tema ze august 2010.. to je sila ze? ani pravda to nieje.. hehehehhe strasne to leti

z.vrablova
4. nov 2009

my mame za sebou krasnu kludnu noc. Prespala 7,5hod a potom este 4,5hod... Po papkani lezka na gauci a schiluje sa k spanku... este si klabosi, ale intenzita ustava...
Nemam na dnes ziadne plany, asi pojdeme len tak do mesta na prechadzku.

eviqa
4. nov 2009

pekne ranecko, tak my po včerajšom zlom dni /som sa zľakla, že mi niekto v noci vymenil dieťa/ moja lásočka spinkala od 21.00 do 7.15. Umyla som ho včera jeho plienkou, asi mal z očí. 😠
dnes je mm v blave a my dvaja s maroškom šup ho do poradne k detskej aj na rizikové. Som zvedavá, ako ho vyvláčim sama v sedačke po tých schodoch. Už nie je ľahký. Budem mať ruky jak opica 😒

sisul, ja sa občas nudím tak, že nežehlím, čakám kým bude poriadna kopisko, občas neupratám tak dôkladne, a ešte neučím. 😉

lulu73
4. nov 2009

babul...vidis ako je mne dobre, ked kazdy den je iny? taka sloboda, mozem si planovat cokolvek na akukolvek hodinu 🙂 ale aby som nekecala, mala si zvykla rano po zobudeni cca do hodinky zaspat na brusku a vtedy vie pekne potiahnut...ale od takej dvanastej az do kupania si mozeme robit co len chceme 🙂 ziaden rezim, system,spanie

babulka123
4. nov 2009

evig. heehe

lulu si rob sranduu.. ja mam zas pocit ze stale spi.. ale neva.. som rada..
teraz lomi znova.. tak cca na pol hodku okolo 11 pojde na svoju 2.5-3 hod.put do rise snov, a najnovsie este okolo 4 do pol 6... a to ju budim.. no co ti budem hovorit..
ja ked chcem ist do mesta tak je to dost take ze musim vymysliet nieco aby spala.. co uz.. sak aj to sa zmeni a este budem rada ked bude spat aspon hodinku..
dnes mam navarene, takze nemusim , vcera som robila sosovicu a ostalo este,t akze super..

a dnes alebo zajtra ma prist este ta teta na nastrelenie nausnic, tak som zvedava ako to bude... bola by som radsej keby zajtra lebo bude marek pri tom.. dufam ze sa nam to najako nezapali alebo tak..

lulu73
4. nov 2009

babul, tak potom cakam podrobny opis ako to prebiehalo...a chcela som sa opytat, ake nausnicky a kde kupujes...spominala si chir ocel? to su ake?

babulka123
4. nov 2009

lulu to donesie priamo ta pani, ma na vyber..
chir. ocel, vyzeraju ako strieborne, alebo biele zlato heheheh , a su nealergicke.. ja nemozem striebro tiez, takze vsetko mam z tohto.. aj nausnice aj retiazky aj hodinky... je to pekne a nieje to take drahe..

a napisem neboj..

tieto nausnicky musis mat tusim 6tt a potom mozes dat aj ine.. ale to bude kupovat "krsna", nekrstime ale na zapise na mestkom urade bude take to privitanie do zivoat.. a su tam zapisny rodicia u nas budu brany ako krstni.. ale ako som sa vcera dozvedela tak to bude az bud rok. ale co uz.. neva..

lulu73
4. nov 2009

babul....aha, tak to je celkom zaujimava info...potom ich pls aj nafot tie nausnicky co vyberies, ako vyzeraju na usku...a mozu ostat aj dlhsie ako 6 tt? ja mam pre malu take zlate, este po mne...nuz ale po pravde, mne sa nepacia....uz ich mam vycistene ultrazvukom a nalozene v liehu...nasa dr. mi stale tvrdi ze nech jej to dam az v 6. mesiacoch, ked su tie lalocky uz plne vyvinute...podla mna je to blbost

v BA to robia npr. v ustave lekarskej kozmetiky

babulka123
4. nov 2009

noo ja si myslim ze je to dost neskroo lebo si moze uz rucickami tie nausiky ztrhnut.. alebo vies ked ju to bude omynat tak si to moze zmolit a tak.. takto je to podla mna akurat.. neviem.. uvidim..

a zlate.. no mne sa moc zlte zlato nepaci.. takze ak sa mi budu tieto pacit bude ich mat dooooost dlho.. eheheh

lulu73
4. nov 2009

babul, som zvedava co napises a pojdem aj ja do toho...pripadne sa tej pani opytaj, ako je na tom s casom, ci ma toho vela a tak....skoda ze u nas nic take nie je

adenka
4. nov 2009

ahojte...
tak vcera zaspala o 22:30!!! fakt som uz myslela ze ma rozhodi...od pol 7 som ju kojila 😠 a o pol 5 bola hore, zaspala este na hodinku a potom nas zobudilo stare zname bolenie bruska... tak mam podozrenie na ten nutriton... dala som jej este teraz rano a uvidime... porazi ma.. konecne som nasla nieco od coho spi, tak teraz bude kolikovat... ach jaj... aspon mame veselo... 😅

lulu73
4. nov 2009

aden...nasej Emme sa uplne pokaslalo aj nocne, aj denne spanie....napr teraz spala na brusku 40 min...inokedy 3 hodiky....fakt, kazdy den mame iny...aj brucho nas boli a berieme bio gaju,ja probiotika, davam si bacha co jem a vidis...trpime...

z.vrablova
4. nov 2009

Lulu, ja som rada, ze sme Kristinke dali nausnicky tak skoro, neviem si to predstavit teraz, ked uz dokaze tak sermovat rucickami... kedby ste ju vedeli akosa vie doskriabat... musim jej strihat nechtiky minimalne kazdy druhy den...

adenka
4. nov 2009

lulu straaasne ma to serie ze jej neviem pomoct...bud ma zahu, alebo zvracia, alebo ju zapeka... to fakt nie je ziadne normalne riesenie?? kokos aj ine deti maju reflux ale nemaju take vojny 😠
aj domca v noci uz potiahla 7 aj 8 hodin, teraz max 5...ja neviem co sa zasa deje....

inak my sme nausky davali v nemocke, a sestricka mi hovorila ze to je uplne najlepsie...takze cakat do 6 mesiacov je podla mna kravina...

martinex
4. nov 2009

ahojte...

my sme v noci spali od 20 do 4tej rana...a teraz potiahol pol hodku a len tak lezi v postielku,kuka na zvieratka a snazi sa otocit na chrbat 🙂

babulka123
4. nov 2009

pridala som foto

adenka
4. nov 2009

babul ze aky sibalsky usmev 😀

perla200
4. nov 2009

čaute kočky...čo tu nové? my včera katastrofa den...boli sme u sesterničky kedže sme nemali elektrinu....a mala úúplne v inom prostredí ani jest ani spat ani pestovat sa nič....potom spala 4 hodiny doma azobudila sa o 19.h a potom zaspala o 22.30 hrôza
ale už je doma a zase klasika ťaha si svoju polhodku🙂 čo tu nové?

martinex
4. nov 2009

babul no co ti poviem.... uz len ninu nejak ukecat na to,ze david je ten pravy pre nu a je to v suchu 😎

lulu73
4. nov 2009

aden...prosim ta, ty pouzivas Bebu...aj nam ju Dr. doporucila, nech mam doma keby nieco...ale vela kamosiek mi vravelo, ze Beba je najhorsia...ze naj je Nutrilon....Bebu ti mala pekne papa? a ako robis 30 ml, v navode sa zacina tusim 90 ml...a aku vodu pouzivas? ja som pri malom totiz pouzivala vodu z vodovodu

adenka
4. nov 2009

lulu mala bud nechce ziadne UM, alebo zje akekolvek, takze tazko povedat... mam pocit ze viac jej chuti nutrilon, ale mame ten AR a ten je sladsi tak asi preto...
a preco chces dokrmovat??? vsak mas mliecka dost?
inak robim ju v Lucke prevarenej, a ak davam samotne krmenie robim 90, ale vypije max 60 a ak len dokrmujem, tak robim 60, a vypije niekedy 20, niekedy aj 40...

adenka
4. nov 2009

jo a na 30ml ide jedna zarovnana odmerka...je to tam napisane..

lulu73
4. nov 2009

aden...ja neviem, mne sa stale zda ze nemam dost mlieka...resp. mala neje ako napr. jedol moj syn...on sa zobudil s placom ze je hladny, potom sa prisal, tahal 10 minut az sa uplne odpalil...Emma neplace od hladu skoro vobec, iba tak normalne a prisaje sa, par minut taha a potom sa hra...nemam sajnu kolko vlastne vypije

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre