Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

babulka123
16. nov 2009

fac... vidim ze nase deti si dali rovnaky cas na kadenie... a ked ju prebalim tak ju preberem.. heheheh

adenka
16. nov 2009

ahojte,

satanka vitaj u nas 🙂

tak my sme dnes trhli rekord... od 20 do 6,30 😵 .. o 5 sice mrnkala lebo sa zasa splazila pod paplon, ale som ju len dvihla pohladkala po hlavicke a bola zasa tuha... a rano by asi tiez este pospala, ale sli sme k lekarke, tak som sa sla umyt a oclovecit a samozrejme to uz bola hore lebo vsak mama sa vzdialila na viac ako 5 krokov... ale super noc.. akurat ze mi islo prsa rozdrapit, tak jedno hned vypila a druhe som odsala, a aspon sme mali zasobu k doktorke 😅 . ale inak po celej noci z jedneho prsa 60... no ani sa nedivim ze ked vidi flasku tak sa po nej vrha ako besna... 😝

blazka24
16. nov 2009

čaute dievčence,
zase som nestihla cez deň sem doraziť a to mi konečne krpec pospal čo sa dalo, ale žehlila som o dušu tú kopu cez ktorú ani telku nebolo vidieť 😀

vlasy som si dala už ostrihať, aj dofarbiť ale stále padajú v chumáčoch, tiež sa divím že mám ešte na hlave niečo 😨

čo sa týka spania tak ja sa nemôžem stažovať, naša klasika u rodičov sme prespali zo soboty na nedeľu od 22,00 do 6,00 hod. normál som chodila k postieľke či vážne spí a dýcha chudáčik môj bumbalový........

vítam sasanku v našom pokecári 😎

lulu73
16. nov 2009

blazka.....ze sasanku 😀 😀 😀 😀 😀 jaaaj, este ze je modry konik, mne staci tak malo na hlasny smiech

satanka,nie sasanka .... ale tak ci tak, aj ja ta vitam

blazka24
16. nov 2009

lulu veď preto som to napísala a dala smajla 🙂
nestíham malý zase hrá hru vypľúvam dudel dávaj mi ho späť do úst 😀

blazka24
16. nov 2009

ježkove zraky - pozrite čo som našla v koníku:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
pozrite si vyjadrenie = expertka8 • 2d • 10. nov 2006 o 23:12

normálne ma to vystrašilao 😠

lulu73
16. nov 2009

blazka...aha, tak to som nepochopila...ale sasanka je super slovicko

z.vrablova
16. nov 2009

S(a)tanka vitaj, krasen deticky...
Babul, tesim sa... a spokojna si?
My sme boli dnes na poradni.. 5400g/63cm... rastieme...
Neockovali nas... 😀. Najskor az na najblizsej poradni 14.12... nemali sme zahojene ockovanie po TBC, tak dr. nechce riskovat...
A ze vraj mozme zacat s prikrmami po ukoncenom 4om mesiaci, ked uz nekojim...
Kristinka dnes prespala pomaly cely den, po papani je hore hodinku a uz zase lomi... asi pocasie..
MM robi poobednu cely tyzden, tak kupem sama...

blazka24
16. nov 2009

lulu asi som to mala viac zvýrazniť no neva - nepochopená 😀
akurát som zistila, že malý je inakší herec - v telke zaplakalo dieťa a krpec spozornel, prestal sa baviť s medvedíkmi nad postieľkou a začal mrnčať, asi si myslel, že nie je sám ku ktorému sa matka rozbehne keď zaplače 😅

blazka24
16. nov 2009

vrablova tak ja neviem čo mi povie doktorka na prikrmovanie po 4.mesiaci /tiež nekojím/, vo štvrtok ideme na očkovanie druhá dávka či čo, tak už teraz sa modlím - bože ten plač malého ešte teraz mi rezonuje v ušiach........
tak idem dievčatá, malý je plačlivý a tak ho idem uspať na rukách /aj keď každý v mojej blízkosti to neodporúča, ale čo už je to moje dieťa tak čo nechám ho trápiť sa so spánkom?/ 😔

adenka
16. nov 2009

blazi aj ja uspavam iba na rukach...sama proste nezaspi, akurat sa roznervaci a potom je to uspavanie o to horsie...

leri
16. nov 2009

ahojte, tak alex je zaockovany tym bordelom.........plakal ked ihly vytahovali, ale riadne 🙂 a ma 7200g, myslela som si, ze aj viac bude mat, ale som rada ze sa to trochu spomalilo........ale vyraz drsnaka mu ostal 😀
a satanka........tak nas alex ma partaka 🙂 vitaj 😀

martinex
16. nov 2009

ahojte baby....

tak my sme prave prisli domov, boli sme na nakupoch od druhej poobede...maly spal v kocari cely cas,tak sme super ponakupovali, uz mame hadam polovicu darcekov nakupenych....
unavena som ako kon,idem nieco zjest,dat malemu papat a mozno si pojdem rovno s nim aj lahnut.... 🙂

leri tak to je pekna vaha...chlapisko 🙂

tak este pekny vecer prajem,zajtra pokecam hadam aj viacej

z.vrablova
16. nov 2009

Leri, krasna vaha, mas veru co nosit... uz nech co najskor beha sam... ze??
Matka, ja este ani len netusim, co za darceky budem kupovat na Vianoce.
Moja mala uz spinka, vypytala sa do vanicky skor... pocvicili sme, okupkali, napapali a uz spinka.... ma trosku chaos s papanim (teraz vypila len 60ml a viac nechcela)... po ukonceni kojenia, dufam, ze sa to co najskor da opat do poriadku...

satanka
16. nov 2009

Ahojte kocky, dakujem za privitanie, aj za sasanku 😀 , Sophia sa az prestala hrat co som spustila smiech pri PC, ze co sa deje...
ja vas pomalicky spoznam, aj vase deticky, Leri -zdravime menovca
zacala som vas citat od zaciatku, no daleko som sa nedostala, niekto sa pytal na ako podporit tvorbu mlieka, ja som uzivala Fenugreek, u nas to je bud piskavica alebo grecke seno, este je vraj dobre Milk more plus, to nemam odskusane. My uz nekojime, ako som bola prechnuta, zacalo sa stracat, ale po funegreeku ho bolo hodne.
Zavidim vam nerusene spanky, Sophia do roku bola v noci 2 krat hore a Alex to iste
akurat prisla polovicka, tak zase neskor
pekny vecer

z.vrablova
16. nov 2009
https://www.youtube.com/watch?v=FoVA1mH2sU8


toto som dnes dostala, zajtra idem skusat na Kristinke, potom hodim foto

blazka24
16. nov 2009

ahojček dievčatká, tak som tu znovu, krpec konečne zaspal, kúpali sme prvý krát so strachom z vody 🙄
potom plač ako ďábel /neznáša obliekanie, asi celý čas bude chodiť jak cigoš holý na protest 😀 /.

Čo sa týka vianoc ešte len idem brať papier a pero a robiť zoznam komu čo a ako na vianoce 😀
Dnes mi mangel oznámil že ja dostanem prd lebo moje telefónne účty nie a nie klesnúť, čo už ja chuďátko na materskej budem robiť 😝

perla200
16. nov 2009

už bývame baby... som happy

leri
16. nov 2009

perluska, strasne strasne moc sa tesim ze ste to zvladli a mate to za sebou 🙂 ozvi sa 🙂 alebo prezvon a zavolam ti

babulka123
16. nov 2009

perla paraaada..

ja sa idem troska postazovat.. no dobre tak najprv pochvalim ten moj zazrak , krasne spala cez obed 3 hodinky vonku na balkone, no parada... aj som sa bala ci si z toho nespravi ranny pol hod spanok lebo vstavala az o pol 9 ale nie pekne spala 3 hod.
potom sme isli do obchodu tak spala len 20 min v aute, ako sme vypli motor , oci otvorene, aj som ju chcela spat uspat ale nedalo sa.. potom som jej dala jest a spat spala len 10 min ale bola ako tak v pohode..

zato vecer, zaspavanie u nas uz 2 noc funguje ze na rukach.. nechapem co sa jej porobilo, ci uz bola taka unavena ze nemohla zaspat alebo co.. aj mlieko zas odmietala vecer a to jedla normalne po 3 hod. pomohlo az ked som ju z tmy zobrala do obyvacky a nakrmila pri TV. ale potom zas ked som isla s nou do izby tak rev neskutocny .. a ked sme boli u svokrovcov tak pekne zaspavala tak naozaj neviem co sa jej porobilo tieto dva dni.. proste ako ju dam do postielky tak spusti strasny plac, alebo bojuje, fuci do dudla namiesto toho aby ho dudlala, ked ho vypluje tak reve.. no des a hruza.. len dufam ze je to prechodny stav lebo uspavat 6 kg dieta na rukach nehrozi.. a obdivujem vas ktore to robite..

nakoniec som ju dala do postielky a spievala uspavanaku do blba aj ked bojovala.. presne ako ked cez den ju dam nie do kocika ale na postel.. asi jej nesedi postelne pradlo alebo co.. ja uz neviem co sa stalo ale velmi by som si priala aby sa to vratilo spat.. nie kvoli mojej pohodlnosti {aj ked je to super a mozem sa tym pysit aka je superska} ale hlavne kvoli nej, lebo zaspavanie s placom to nieje boh vie co..

zajtra ideme asi na cely den von , uvidime ake bude pocko.. ale v stredu ked s nou uz budem sama tak sa zas ozvem na 10000000000000percent..

ozaj nemyslite si ze by som ju mala cez obed nechat menej spat aby spala lepsie poobede? alebo ? skuste nieco poradit.. lebo ja som v koncoch...

babulka123
16. nov 2009

jaaaj a dakujem 😝 😢 😀 😀 😀

babulka123
16. nov 2009

a ja ze zaerdzim s niekym a vy nikde.. tak idem spat nech som ready na noc.. po tomto co sa deje uz naozaj neviem co ma caka.. heheheh cmuuk a dobruuu..

adenka
16. nov 2009

tak baby domca zasa vecer vymyslala, ziadne spanie, tak po hodine som ju capla na sedacku, zakryla dekou a reku rob si co chces ale na cicke uz visiet nebudes 😝 ... a ona si tam lezkala, rehotala sa na tienoch co robila telka na strope a zrazu pozeram a moje dieta tuhe... som ju len preniesla do postielky a chrni... 😵

babul mozno je to blbost, ale dominika ked mala koliky tak nechcela spat inde len tam kde sme boli aj my... tak cez den spala len v obyvacke... nemoze to byt tym ze aj ninka ked je chora tak chce byt pri vas? mozno ma pocit istoty ze ked ju nieco zaboli tak tam pri nej niekto bude...hm? lebo ja som si domcine spravanie vysvetlovala tak...

babulka123
17. nov 2009

aden.. no neviem skusim dnes s nou spat v detskej, lebo to co predvadzala v noci no hrozne.

zobudila sa o 11 na monitor lebo hucal s takym placom ze sme mali pol hod co robit aby sme ju uspali, potom o 2 znova bola hore, odsala som jej sople a dala som jej jest a do 3 som s nou bola hore, a potom spala do pol 8 aspon ze to ..

a rano usmev na tvari ako keby sa nic nedialo.. tak uvidime co bude dnes.. ale poviem vam ze uz mam normalne strach...

eviqa
17. nov 2009

pekné ránečko, tak my noc klasika, klop-klop ked vidím ako sa to tu kazí ☹
ale som riadne nasrdená, v sobotu sme boli pri svokrovcoch, svokra tvrdila, že synovec je už zdravý, prišli sme tam a samozrejme nebol. Ta tvrdila mi, že to len koniec choroby a pritom to na ten koniec nevyzeralo. 😠 no a maroško včera začal kýchať a dnes sa nevie zastaviť. No šľak ma trafí, ved bol chorý pred troma týždňami. A to ešte nechodí ani do škôlky. A maj dobré vzťahy so svokrou,. 😒
babul, to ma mrzí, že sa vám to pokazilo.

sisulka7
17. nov 2009

dobre ranko kocka, tak kristinka ma dnes 3 mesiace a ako spravna velka slecna spinkala 1. v postielke, sice maminka sa moc nevyspala, lebo kika v spanku vydavala zvuky ale som strasne stastna a co sa tyka uspavania na rukach, babul, aden to nerieste. My sme zaspavali na rukach dva mesiace a teraz v pohode sama zaspi v postielke. teda predtym mala v postielke aj vanicku od kocika, ale vcera uz super.
Dnes sa mala ide varovat, lebo maminka ide piect na zajtrajsie Kristinkine uvitanie v praci a kedze je tam 50 ludi, asi budem piect vela. 🙂

babulka123
17. nov 2009

sisul gratulujeme k vymesaciu.. a tesim sa .. vidim ze babatka co mali predtym problem sa teraz unormalizuvaju.. a tie co boli ok maju nejake divne obdobie..

ja stale verim ze je to u nas len prechodny stav.. dnes pojde spat hned ako zacne mrncat a uvidime..

evig .. co narobim.. 3 mesiacce som oddychovala tak teraz sa mi to vracia.. hehehe
inak niekedy my vychadza vecerne krmenie po 2 hod. myslliete ze to vadi? nechcem ju dlhsie natahovat kedze poobede nespava tak ako by mala...

eviqa
17. nov 2009

sisul, všetko naj Kristínke, veľká slečna to je, ked už zaspáva v postieľke a príjemné pečenie.

babulka, ja na krmenie maroška budím, aj keby možno spal. Ale on ked sa zobudí, tak hned kope nožičkou, že je hladný. ale podľa mäa to nevadí

karin.
17. nov 2009

Ahojte, aj ja sa pridávam k tebe babulka. Náš Adamko už dve noci po sebe zle zaspával.No ale včera to bol des - uspávala som ho 2 hodiny ruky som striedala s kočíkom.Vždy ked som ho položila do postielky, rozplastil oči a spustil rev. Bolo to hrozné,mala som také nervy. Ked plakal on tak som plakala aj ja od vyčerpania. Tiež sa velmi bojím dnešnej noci....

facovka
17. nov 2009

babul,vitaj v klube, my vcera detto to co vy,tlacil hlavu do plienocky ze spat, chvilku dudlal, vyplul dudel,rev, uspavanie do 22.30prosim pekne od pol8 😕 uz som mala lepky ze co mu je,lebo vcera poobede mal taky zachvat ze som ho nosila hodku na rukach anie a nie utisit,ja neviem ci ho daco boli,ci co..potom spal v noci do 2h a potom do rana do 6.15tak pekne,ale aj tak mam zase bolebruch co bude dnes ☹
inak niekde som citala ze deticky ked maju zmenu-akoze ked su niekde inde a vratia sa po "case"domov,ze normalne im to az na druhy den dodje a nevedia sa s tym vyrovnat,tak zjednodusene to pisem..a my sme boli u babky cely den, tak neviem ci mu to doslo az na dalsi den, ze bol prec,no neviem...si to nejako chcem vysvetlit 😔 a to ma zajtra 3mes. to bola taka moja nadej ze sa unormalizuje, tak uz prestavam verit 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre