Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

lulu73
21. sep 2009

ahojte maminy
tak ako sme vcera cez den krasne spali, tak sme dnes od skoreho rana hore a zalomili sme iba pred chvilou...evidentne nas trapia koliky ...davame Espumisan cca 10 kvapiek denne
a stale sme vyhadzane

ja si myslim ze to je z Espumisanu...tie co mate vyhadzane babatka, nemate to odvtedy ako ste ho zacali davat? u mna to tak je, aj ked to moze byt iba nahoda ....alebo su to obyc potnicky

lenka...torta..torty su uzasne...aj chutovo bola taka dobra ako vyzera?

babul...dobre robis, ze si malu supla do detskej...aj ked v mudrych knihacha sa pise ze do 3 mesiacov dieta este nespekuluje, takze mozno je to aj trosku skoro, stacilo to riesit aj okolo 3-4 mesiacov...ale ked ti mala krasne spava cele noci, nemas na co cakat...drzim vam palce....moja segra malu tiez odstavila do druhej izby ked mala mesiac a uplne super to bolo a je dodnes...mala ma 4 roky a nema problem sama spavat kdekolkvek, u kohokolvek ...pekne sama, v zavretej izbe...super
ja dam malu okolo 3-4 mesiacov, podla toho aka bude...no najneskor do pol roka je vo svojej izbicke

aden....s tym refluxom, to je naozaj pravda, ze to ma skoro kazde babatko...niekto to ma silnejsie a musi po jedle polohovat, niekto slabsie a ani o tom nevie, iba mu dietatko place ....vsetko casom prejde, akonahle zacne tuhu stravu...cca 6 mesiacov...VYDRZAT!!!

facovka....jaaaj, v Dolnom Kubine je urcite uz nadranom a vecer pekne studeno 🙂 taky cerstvy vzduch...tak len dychaj mamina a pekne vsetko predychaj 🙂

a dnes ked mala stale plakala a nie a nie zaspat, iba na rukach sa nosit, tak som ju nosila v nosici...akoze super to je, ale chrbat ma bolel ako diva svina...nuz, stara mama som uz

adenka
21. sep 2009

babul to som ani nevedela ze je aj tichy... no co uz...
ano kojim, a obcas dokrmujem, len musime ist kupit tu antirefluxnu bebu..hlavne ze mam doma 4 balenia hypoalergennej... 😠
mi to napadlo s tou dekou, ale spinka tak ju nechcem buntosit...tak ked sa zobudi...

lulu73
21. sep 2009

aden...a inak, ja som presvedcena ze moja mala ma tiez slabsi reflux, vidim ako prehlta po jedle, ze sa jej to proste vracia, mava 2x denne stikutky, byva nepokojna....ale nevracia....takze tiez ju polohujem a na gastro ani nejdem, nemam nervy behat po kramaraoch...boli ste na kramaroch vsak? dlho ste cakali?

adenka
21. sep 2009

lulu ani nehovor...take som mala nervy...najprv nas poslali na chirurgiu, tam sme cakali... potom na sono, zasa sme cakali.. potom dosla sestricka ze sa musime ist dole zargeistrovat, tak zasa sme sli dole a nazad a ked som uz myslela ze je to vsetko, mala bola 5x zobudena, len som ju cicikala na rukach, tak mi este dosla oznamit ze ju musim nakrmit... esteze som mala bebu so sebou... takze sme tam stravili cele dopoludnie 😠

babulka123
21. sep 2009

heheh no chcela som ist na gastro aj ja..ale toto nemam nervy.. mala mi pravidelne vygrcka troska mliecka.. ale hovorim si ze pokial to nejde prudom neriesim..

babulka123
21. sep 2009

lulu dakujem za podporu.... ja som si to odrevala ale verim ze som spravila dobre..
hehehe prave ako som to napisla tak si mala taaak prdla.. ze mama prdim na teba.. hehehehehe toto bolo fakt dobre.. heheheh

adenka
21. sep 2009

babul ani nam to neslo prudom...a dokonca ani nie nejak casto, preto som nechapala...ale vies co je chore?? od kedy dnes o tom viem a sme doma, uz mi 3x grcala....ja nechapem...

babulka123
21. sep 2009

aden no pekne, to len aby si vedela ze ho ma.. ze si na gastre nevymyslali.. nezabudni jej zdvihnut postielku..

adenka
21. sep 2009

ved hej, len musim pockat na mm..

lulu73
21. sep 2009

aden...ale aspon nie ste vyhadzane 😀 a nemusite behat na kozne

adenka
21. sep 2009

lulu trochu je aj mala, ale to je tymi coko gulickami v mlieku co som si dala v piatok vecer..

babulka123
21. sep 2009

baby tie co krmite um., davate pit aj nejake caje alebo vodu??

lulu73
21. sep 2009

aden...nasa mala je riadne..take skarede kacatko je z nej 😀 a cokoladku si davam aj ja obcas...a vobec zacinam jest uplne vsetko, okrem strukovin a cesnaku

a teraz idem do BA, tak si kupim aj ten baby cam na brusko, co kolka pisala

tak sa majte krasne

adenka
21. sep 2009

co je ten baby cam???

adenka
21. sep 2009

babul ja nedavam, ale ja davam tak max 1-2 davky UM denne, takze sa napije mojho mliecka. vcera som jej akurat dala asi 3 lyzicky vodicky, som dufala ze pomoze na tie crievka ale nepomohlo ☹

daniela33
21. sep 2009

aden, to je tiež na boľavé bruško, kvapky

daniela33
21. sep 2009

my ideme tiež v stredu na gastro, budú Tamarke tiež robiť sono, tak som zvedavá 😖

daniela33
21. sep 2009

nás akurát tak bolí bruško, leží v kočiariku pri mne a toľko sa pučí a prdí ☹

z.vrablova
21. sep 2009

Babul. ja krmim MM a dokrmujem UM (Beba HA1) a DR. vravela, ze aj v tomto pripade mame malej davat prevarenu vodu. Nechce ju, stale vypluva, ale aj tak par kvapiek sa do nej snazim natlacit. Lepsie mi znasa cajik, do 2dl davam aj stvrt kavovej lyzicky cukru, inac ho nevypije. Vraj treba s pitnym rezimom zacat co najskor, ak nie su deti plne kojene, lebo v buducnosti je vazny problem, ked dieta odmieta tekutiny...

stansun
21. sep 2009

prisli sme od doktorky a uz nemusime pouzivat postolky 😵 😵 😵 😵 konecne
inak Emka vobec neplakala a iba sa pozerala kde je a aj ked jej robili sono tak bola tichucko ani cumlik nemala a to pri tom bola hladoska, moj pokladik 😵 😵 😵

ja nedavam vobec vodu ani caj ale musim sa opytat doktorky co ona povie lebo ja uz vacsinu dokrmujem ako jej davam moje mliecko

lulu73
21. sep 2009

aden....baby calm sa to pise a je to na bolave brusko, dnes vyskusam, podam hlasenie

adenka
21. sep 2009

aha dik, no ja skusim ten sab simplex co nam dala a uvidim...

lenka_66
21. sep 2009

lulu,torta ze vraj ano.ja som ju nemohla 😖

aden , vitaj v klube refluxu a kolik.skoda ze taky existuje no co uz ☹ 😠 .nam na reflux dala nutrilon AR .to je presne ze na/ proti grckaniu.od kedy ho pije negrckame no sme nenasytny.

mati, ze nespravodlive? tak ty si si to vytrpela ako //.tolko co sa na teba nalepilo .... .

nam sab simplex ani nepomohol.espumisan velmi malo ale davam.inac dostali sme aj kvapky na spanie a to moje dieta aj tak nespi.

masticka pupik.tak ja som v lekarni presne pytala prdik a nie pupik.no pochopila ma a mam ju.zabera do 5 minut sa poprdime az az.
no a kakame pravidene o 4 rano.trva nam to aj 30-45 minut. ☹

stani tvoje mlicko sluzi aj ako voda.

babulka123
21. sep 2009

stan super parada.. uvidis aka bude mala teraz spokojna..

lenka.. no pekne kvapky na spanie, tak skoro ..no nic moc..
a kakanie.. ja zvyknem malu drzat pod pazuchou a nozickami vysi dole.. to jej pomoaha na kakanie..

a kuk do albumu pridala som foto z nasho kupania..
musim jej mastit vlasky lebo ma take lupiny v hlave tak som sa troska zabavala..

adenka
21. sep 2009

lenka no ten klub sa mi vobec nepaci, ale asi si nenavyberame... chuti mu ten nutrilon? ja skusim bebu AR a uvidime co na to povie... ta beba HA jej moc nechuti, no ani ja by som to nepila, je to dost nechutne... 😝

inak mala od soboty rana nekakala...strasne sa bojim ze ju zapecie a dostane teploty, ale lekarka ma presviedca, ze nemusi aj tyzden...lenze ona obcas papa aj tu bebu, tak ja mysim ze by mala kazdy den aspon trosku ☹.
hadam tie kvapky pomozu, aspon dufam...

babul no pekne si sa vysantila 😀

z.vrablova
21. sep 2009

Babulka, ten pankac je booooohovsky.... 😀
Prave som dojedla vyprazane bedle, snad to Kristinka v noci zvladne, dala som jej preventivne Espumisan. Jedla ste uz niektora cerstve vlasske orechy? Zahravam sa s pokusenim... 😝

babulka123
21. sep 2009

z. .. no nevyuzijes ked uz ma take vlasy..

a orechy..no nevime to je asi ten najsilnejsi alergen..

adenka
21. sep 2009

z.vrablova pokial viem hriby by sme nemali...ja ani sampinony nejem... a orechy by som tiez neriskovala...

adenka
21. sep 2009

ja by som si tak dala horalku, alebo milu...alebo milkuuuu...taku veeeelku, trojfarebnu.... 😝

babulka123
21. sep 2009

aden ani nehovor.. kokos..
jedneho dna si dam horalky asi 10ks, zapijem to litrom kofoli a fernetu, mozno si dam cigu k tomu a bude mi skvelo.. jeeeejda.. tesim sa n aten den..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre