Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

z.vrablova
8. dec 2009

AHojte... bolesti zubov su prec... a po zube ani pamiatka... tak neviem, ci sa ta biela bodka stratila z toho jej kriku, alebo to bol len plany poplach...
Ale teraz mame pre zmenu sopliky, po vcerajsom spanku na blakone.. 3,5hod.. tak odsavame...
Babulka a aky system si si urcila so zeleninkou?? Davas jej to iste 3 dni a potom skusas dalsi druh?? My mame este pockat za gastro vysetrenim a potom zacneme. A dr. mi spominala, ze ovocne stavy riedene vodou jej uz mozem zacat davat... Davate aj vy?? Som jej musela vcera vyclenit jednu policku v potravinovej skrinke, co uz ma tolko veci...
Perla, kolko presne vypije mala za 24hod? Skus to preratat, na 1kg vahy by mala priblizne 150ml... Kristinka pije akoby mala len 5kg, ale zjavne jej to staci, ked pribera... Tiez ju niekedy chyti,. ze si pyta skor ako po 3hod...
Blazka, o tej hlavicke povedz co najskor dr... ked sa s tym nebude cvict hrozi torticollis
http://detskechoroby.rodinka.sk/index.php?id=443
Eviq, Marosko je uzasny... Ja planujem Kristinku pofotit vo vianocnom tento tyzden...
A este sa chcem pytat, uz ste zacali s vianocnym upratovanim??? Neviem, co skor...

bay
8. dec 2009

Z. vianocne upratovanie najskor tak na vianoce 2010 😀 😀 😀 ani nesnivam. Plus mame pokazeny vysavac 😝 Takze ani malemu nemozem rano povysavat sopliky. Cez noc sa mu to vzdy v nose nazbiera. A potom cez den je zas ok. Takze asi mame suchy vzduch ☹ (to budem musiet nejak poriesit 😠 )

sisulka7
8. dec 2009

myslim, ze ani u nas vianocne upratovanie nehrozi, budem rada ak zvladnen vianocnu veceru 🙂 Kristinka este spinka aj ked pred 20 min sa ozyvala ale nez som zohriala mliecko tak znova zaspala tak aspon v klude odsavam.

perla200
8. dec 2009

zuzi - mala ma 7200g minimalne a pije 200ml každé tri hodiny....1400ml to je strasne vela nie?

martinex
8. dec 2009

ahojte maminky...

tak u nas noc klasika,asi 4x hore, od 4tej u mna v posteli,lebo to sa uz vrtel kazdu chvilu...
za chvilku ideme do mesta,pobehat po obchodoch,tak sa tesim,ze nebudem doma cely den 🙂

a vianocne upratovanie u mna tiez nehrozi, na to potrebujem cas ale mozno tesne pred sviatkami,ked aj mm uz bude doma...

z.vrablova
8. dec 2009

Perla, je to vela, ale neries to, zrejme to momentalne potrebuje, rastovy spurt a taaak... ked sa to nezmeni, povedz dr... ale ja osobne si myslim, ze babatka si same najlepsie urcia kolko potrebuju... alebo ju skus oklamat cajikom... daj jej trebars o 30ml menej a o hodinku nato jej daj cajik...

z.vrablova
8. dec 2009

a som sa nepytala... ty este kojis?? Alebo len UM?

perla200
8. dec 2009

len na UM - bezlaktozovom.....zuzi vypije 200ml čaju ešte k tomu 🙂 🙂 🙂

lulu73
8. dec 2009

ahojte

soplikov sa stale nevieme ani my zbavit...dnes som volala dr. a vytery mame negativne, ale moc mame zly, cize musim znova odniest a nie zo sacku ako minule, ale rovno do skumavky

buduci utorok ockovanie

a v noci sme boli 4x hore a nie 8x...co je velmi pozitivne, 50 percentne zlepsenie 🙂

a co sa tyka vianocneho upratovania, umyla som vsetky okna a tym to konci...tiez budem sama so sebou spokojna ked napeciem a navarim....tento rok nas bude plny dom....aj som uz vybavila kupele, ale rodina ma prehlasovala ze na vianoce sa ma byt doma ☹ mozno medzi sviatkami sa mi podari vypadnut z domu od hrncov a povinnosti 🙂 niekam do relaxu

lulu73
8. dec 2009

ako tak po sebe citam, zistujem ze zacinam mat akysi divny slovosled...nevadi, to je unavou 😎 dufam ze mi rozumiete

mati...inak u nas to iste, mala spava so mnou cca od pol piatej

z.vrablova
8. dec 2009

Perla 🙂 🙂
Lulu... vydrz to... a to uz mate 5kg??

z.vrablova
8. dec 2009

Perla, teraz pozeram,... a neodporucala ti dr. zacat s prikrmami??

z.vrablova
8. dec 2009

zrejme jej uz mliecko nestaci

babulka123
8. dec 2009

perla ked som citala ze kedy prikrmy tak urcite ak babatko vypije viac ako 900=1000ml mlieka.. jej to uz asi nestaci a preto chce tolko papat.. a to nieje moc dobre potom na ladviny..
mne mala vazi cca 6.7 kg a vypije max 150 mlieka, mozno 180 ale to som neskusala.. a dokonca je rozdiel ked jej dam nutrilon ktory je normalny {vydrzi 3 hod} a ten viac sytiaci {vydrzi 4 hod} . takze tak..

z.. no ovocne stavy este nedavam, zacinam so zeleninou, dnes ma mrkvu a zemiak, mrkvu mala 2 dni takze pohoda... a ovocie davam az neskor, lebo je sladsie a potom by nemusela chciet zeleninu.. a co mne dr. vravela tak vlastne najprv musi zvladnut celu davku { namiesto mlieka} na obed a potom zacat s ovocim na desiatu.. tak neviem .. ale to potrva min. mesiac..
akurat jej idem zohrievat za chvilku..

eviqa
8. dec 2009

zuzi, tak vianočné upratovanie v rámci stíhania. Okná sú umyté, linka vyprataná, požehliť požehlím - raz určite, lebo sa mi veľmi nechce a je toho dosť, čiže žehlím len nutné, a kedže vysávam a utieram prach aj dvakrát do týždňa, tak asi toho veľa nebude.
babulka, vy už papáte? jeeej, my musíme počkať do piateho mesiaca ☹

eviqa
8. dec 2009

...a ešte som chcela, opierate detičky napríklad o vankúšik, že sú v takom pololeže-sede? mna včera fyzioterapeutka zjazdila, že on ešte nesmie sedieť, ale podľa mňa má tam takú polohu ako v tom našom lehátku a je celý happy.

z.vrablova
8. dec 2009

Eviq, opieram do kojaceho vankusa... kvoli traveniu... musi byt vo vyvysenej polohe aspon pol hod, aby sa nezgrckala (ale zgrcka sa vacsinou aj tak)... nemalo by sa opierat na dlho... ale inu polohu som nevymyslela... ono je v podstate akoby v autosedacke.
Babulka, to o tom ovoci som vysvetlovala dr... a on tvrdi, ze je to nieco ine... tam ide skor o ten prisun vitaminov... a sladku chut az tak necitit, ked sa to zriedi s vodou, ze vraj namiesto cajika... tak neviem.

zuzkamilko
8. dec 2009

evi,ja mam niekedy pocit,ze co doktor to nazor,vcera zjazdila rehabilitacna lekarka ortopeda,ze co to mi kazal robit s malym,ze sa to nema....clovek aby si vybral 😖

lulu73
8. dec 2009

zuzi...no nemame este 5 kg ale dnes ked som to vravela dr. tak mi povedala, ze aj mensie deti sa ockovavaju...ja som z toho ockovania uplne hotova....ja som si nemala na nete vobec nic citat...to bola zasadna chyba ☹

perla200
8. dec 2009

no ja by som začala, ale problém je v tom ,že deti s intoleranciou laktozy môžu byt prikrmované až od 5 mesiaca a ten mame za 3 týždne 😒

baby2009
8. dec 2009

ahojte, vcera som riesila problem so zaspavanim na rukach, vcera som nevydrzala pocuvat ako sa trapi a vecer som ju nechcela rozrusit, takze boli ruky, no teraz rano som sa nedala obmakcit a po 5 minut mrkotania a hladkania hlavicky zaspala sama v postielke. Tak sa tesim, ruky si oddychnu 🙂 a som zvedava, ci nam to vydrzi....takze dakujem za povzbudenie, ze aj bez nosenia to ide 🙂

z.vrablova
8. dec 2009

Perla, tak to je na diskusiu s dr.. co je mensie zlo...
A vas uz ockovali? Niktore vakciny obsahuju laktozu... check.

perla200
8. dec 2009

zuzi ktoré a kde to zistím????preboha neplas ma....

ano ideme o týžden na opätovné testy na laktozu tak sa poradím s gastroenterologičkou...

ale simonkin doktor vie o nasej intolerancii tak hádam by ma upozornil nie?

z.vrablova
8. dec 2009

Lulu... nasa dr. zasadne odmieta ockovat deti pod 5kg... skus si to overit u inej dr.
A ak si dobre spominam, ste mali reakciu po TBC ockovani... kam sa vasa lekarka ponahla??? Nechapem....
Ja mam tiez zivotnu dilemu, ci odmietnut uplne povinne ockovanie a riskovat pokutu, alebo dat ciastocne zaockovat, ci uuuplne... no strasna situacia... no radsej vediet a rozhodnut sa ako len slepo verit a nevediet nic... Ste pozerali vcerajsie Noviny na JOJ? Do parlamentu sa ma dostat navrh zakona o odskodneni neziaducich rizik ockovania... ja si na ten zakon pockam...

sisulka7
8. dec 2009

ja som nastastie nemala cas nejako velmi o tom citat, a zvladli sme to v pohode zatial, sice bola troska zvysena teplotka, ale rezim sa nam nepokazil a aj spinkala krasne.

z.vrablova
8. dec 2009

http://www.nobelplus.sk/web/humanne-lieky/pil/i...

To je Hexa vakcina Infanrix... a ci ta lekar upozornil?? A povedal ti o vsetkych kontraindikaciach??? Ktory lekar na Slovensku to hovori??

perla200
8. dec 2009

kde zistím tu laktozu zuzi?

z.vrablova
8. dec 2009

ako mas kazda 0,5ml davka obsahuje... zoznam toxinov a pod tym je ostatne zlozky vakciny... hned prva je laktoza

babulka123
8. dec 2009

no my sme spapali asi 20 ml mrkvy a zemiaku.. aky uspech.. tak sa tesim .. ale dnes je zla ako cert, od rana kedd vstala len huci.. neplace ale huci.. krici..

ked sa prevrati na brusko tak len huci, tak ju obratim na chrbat a zas je na brusku a takto dookola..
a sediet v sedacke alebo kresle nebude ani za ten svet.. slahne ma

eviqa
8. dec 2009

babulka, tak blahoželáme k obedu 😉 a tie chvíľe ako píšeš poznám dôverne, minulý týždeň ☹ neostáva nič iné, iba vydržať. Aj ja som síce mala večer pocit, že ma šľahne a nádej na další lepší deň, ale ten sa nekonal 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre