Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

lulu73
22. sep 2009

ahojte

vratili sme sa od dr. -...vsetko ok, pekne priberame a vyrazky nemame riesit, vraj keby sa to zhorsovalo, tak nas posle k nejakej koznej

a povedala mi, ze mam kludne vsetko jest...len nie strukoviny, ze tie su ozaj pre babo tazke....a schvalila nam espumisan a na reflux gastrotuss

mame uz aj potvrdenie na urad prace...este od mojho gyndosa a mozem ist vybavit peniaze

eviqa
22. sep 2009

ahojte, my sme boli dne u lekára s coxami,, všetko o.k., ale doporučuje baliť našroko.

Lulu, aj nám sa malý vyhodil na líčkach a čele s takými malými vyrážkami, tak neviem z čoho a čo to vlastne je. Ale na druhý týždeň ideme na poradňu, tak uvidím.

stansun
22. sep 2009

my sme boli dnes 6 hodin v meste 😵 Emka to vsetko prespala az na jednu prestavku ked papkala 😵 som zistila ze sa jej velmi paci ked je medzi ludmi 😵

inak tie vyrazky nie su nahodou aj potnicky? Sestra mi hovorila ze to moze byt aj to tak ja neviem

inak sa dost vazne rozhodujem ci este budem kojit lebo tu trochu co vypije tak neviem ci to stoji za to 😖
a teraz robim taky test ci sa nasa mala nevyhadzala z niecoho co som zjedla takze jej davam iba UM takze tera jem vsetko a poviem vam ze je to uplne skvely pocit ked sa jem 😵 😵 😵 😵

babulka123
22. sep 2009

stan ja idem dat teraz na veceru 1x celu davku . tak som zvedava.. a dobre mi to padne lebo dnes som zjedla 5 cez 9 .. tak uvidime..

leri
22. sep 2009

ahojte, tak ja sa stale mordujem s tou nadprodukciou, brutalne sa mi nalievaju prsia, idem von a nosim si tri tricka na prezlecenie, lebo mi to tecie po bruchu do rifliiiiiiii, a alex je mrzuty a ked nespi tak place.........vyrazky na tvari neriesim, pokial sa riadne nevyhadze tak nejake tri styri vyrazky co tam vzdy ma neriesim...........a tie noci fakt zavidim, ja vstavam kazde dve tri hodiny........o tretej si pravidelne mrmle v postielke a stupnuje to pokial ho nezoberiem ku sebe a potom spi tak natlaceny na mne, ze sa bojim, ze ho prsiami zadusim, nemozem sa otacat tak poriadne nespim a vstavam ako keby mi dal niekto lopatou po chrbte 😀 ale inak som stastna spokojna oddychnuta mamina na materskej DOVOLENKE hahahahhahaha

babulka123
22. sep 2009

leri.. este stale?

ja som dnes dala malej humanu, 1x. tak pevne dufam ze sa mi nezblve z toho .. {ked som jej to raz dala tak sa tak teraz sa bojim }
musim prejst na UM lebo ako som pisala nerobi to dobre mne co sa tyka kosti.. takze .. ale mam cca mesiac na to aby som ju uplne preniesla na UM. tak snad nejako prejdeme bez vacsiej ujmy na zdravy.

lulu73
23. sep 2009

leri....ako keby si mi z duse prehovorila....presne tak isto spavame v noci aj my, presne tak sa mi nalievaju v noci prsia (cez den menej) a tiez cca od 2:30 sa mala nalepi na mna do postele a kojim, kojim a kojim...je nepokojna, nevie sa dojest, otvorene oci do siroka a spat ani za nic....ja lezim na boku, bolest ako hovado a ked vstavam tak ako by mi dali lopatou po krizoch...a potom zascne plakat, lebo sa prezrala, alebo ju boli brusko....tak sa prebalujeme, cvicime, masirujeme...ja unavena,oci ako vytrt...a vevericka a pravidelne v stave kedy som rada ze som ju perebalila a nic viac uz neyvladnem, sa mi pocika v medzicase ked staru plienku menim za novu (ma to nacvicene) a to znamena... postavit sa, ist do detskej pre komplet nove oblecko, prezliekanie

a do podprdy si davaj plienku poskladanu...je to super

mne mlieko strieka ked mala zaplace, alebo ked si na kojenie spomeniem, alebo a to je stranda si kremujem jazvu po CS ... inak cez den je to ok, lebo mala je skoro stale na cicku prilepena

missy97231
23. sep 2009

ahojte.
lulu,,, citam vyssie, ale nie som si ista - ma tvoja mala reflux potvrdeny?
my sme sa s davidkom vcera vratili z nemocnice. a sono bruska ukazalo ze ma reflux 😔 chudacik moj.

lulu73
23. sep 2009

miss...nie, neboli sme na sono...ja som kojila malu u dr. a ta videla ako mala hlta aj vzduch ked pije a potom ma stikutku, tak nam doporucila kupit ten gel...malej vobec nechuti, stal mrte penazi, take maxi balenie..neviem co s tym budem robit, lebo pochybujem ze to spotrebujeme cele...su to take sacky gelu

a dali vam na to nieco? ci iba povedali ze mas po kojeni polohovat do autosedacky a bla bla bla....a dokedy reflux trva? cca do 6 mesiacov vsak?

babulka123
23. sep 2009

ahojte, takze dalsia noc za nami.. dnes to nebolo ani zdaleka take idealne..
mala dostala 1x humanu vecer, a neviem ci jej sadla alebo nie, zobudila sa o pol 3 {no nejako skoro..} do 4 rano sme boli hore, leob sak herecka najviac vyspata a chcela komunikovat.. najedli sme sa, prebalili, spat do postielky a vstala o 7 .. aspokn ze tak.. a teraz zalomila znova..

ale viem cim to je , vcera panicka spala poobede do pol 8 vecer.. takze preto bola v noci vyspata.. musim jej to upravit tak aby isla skor spat a max do 6 vecer

lulu73
23. sep 2009

babul...cauko...stale to mate dobre...my sa budime okolo pol tretej a sme vyspane...teda Emma je vyspana, ja ani zdaleka nie...ale akosi si zacinam uz zvykat

babulka123
23. sep 2009

lulu a dokedy spi vecer???

leri
23. sep 2009

babul, ano bohuzial stale 😠
lulu, alex pri tom praveze spi, on v noci zaspi pri kojeni a moju bradavku ma ako dudel 😠 ale potom sa sam odtrhne a normlane spi, praveze kojim potom menej ked je pri mne, ked j ev postielke tak sa mi po hodine zobudi zase a ked je pri mne tak vydrzi aj tri hodiny, aj ked nie som si ista.....lebo ked je pri mne a kojim bez toho aby som vstala tak si to moc nepamatam 😀 a co sa tyka prebalovania, ja chodim do druhej izby, takze tam mam vsetko po ruke..........a bud rada, ze mas babu, lebo chlapci ako ten nas ked cikaju pri prebalovani, tak im to aj za krky tecie, lebo to vzdy nasmeruju rovno hore 😀 a potom ma mokre aj veci ktore ma na prebalovacom pulte a nie len to co ma na sebe 😀

leri
23. sep 2009

baby, co si mam dat na hrdlo, tusim ze babulka bola chora...........rano som sa zobudila a boli ma hrdlo ako hovado.............dufam, ze ma to nedrapne, lebo momentalne nemam energiu na chorobu a uz vobec nie na chore dieta

lulu73
23. sep 2009

leri....ano, chlapcenske cikanie mam este zivo v pamati 🙂 mas pravdu, dievcatka cikaju len dole, pripadne po bokoch....mna bolelo hrdlo minuly tyzden, kloktala som tamtum verde 2x a dala si asi 3x paralen a mam aj nejaky salviovy spray do hrdla...preslo to po 2 dnoch

lulu73
23. sep 2009

ćo dnes varite? ja asi kuracie prsia s porom (dufam ze por mozem) a asi slivkove gule s tvarohom urobim vecer

stansun
23. sep 2009

babul a ako jej chces upravit denny spanok? Lebo nasa ked nechce spat tak nespi a vacsinou zaspi tak okolo siestej a spala by aj tri hodiny ale o osmej ju kupene a potom ide spat a ked je takt dobre pred tym vyspata tak je to niekedy problem. A to nehovorim, ze ju musime este aj na kupanie budit, proste ona nie a nie sa prebrat. Vcera som ju preberala 45min.

martinex
23. sep 2009

ahojte kocky...

tak ja sa na nocny spanok nemozem stazovat.... zase spal od 9tej vecer do 4tej rana....a potom do 7.30 este...takze parada...

mna skor stvu tie jeho vecerne zachvaty revu,vcera sme zase bojovali nejake 2 hodky... no co uz, nemozeme mat vsetko 😒

lulu ja varim cestoviny so syrovou omackou... a ak bude cas,tak chcem spravit aj tie adenkyne zapekane palacinky

a v piatok pride mala na tyzden,tak sa moc tesim... som ale zvedava ako bude zvladat 2 deti... no aspon natrenujem do buducna 🙂

sisulka7
23. sep 2009

my sme mali fantasticku noc, nas nocny vtacik zaspall po desiatej namiesto polnoci a potom bola hore o pol druhej a o pol šiestej. napapala sa a pokracovala v spanku, aby maminka mohla odstrekovat 😖

facovka
23. sep 2009

ahojte,necitam len podavam spravu, ze sme museli v dk ist na pohotovost vcera vecer, od pol3rana vcerajsieho plakal s 2prestavkami spanku vkuse, proste ked je hore len place a prdi,VKUSE, uplne stale...takze vraj kolika a uz taka forma, ze top aj cez den a v noci sa puci vkuse a place, takze nevyspata, unavco..nasi pomahaju ako vedia, nosime, des..ani poriadne nezeriem, davame sab simplex, kojim, a vecer prikrmujem bebou ha..aj odgrgava,ale asi malo, ale on ked papa, on tak hlce ze ho pocut az o 2izby dalej..sa nahlce vzduchu a je zap=lyneny 😔 no proste peklo zive mame, tesime ked odbiju 3mes. stale vidim nejaku nadej na zlepsenie 😅 o tom ako spime v noci nepisem..ok? papa drze sa, inak mame vymesacie s Filipkom...cmuki

janka91
23. sep 2009

caute...ja sa tiez nemozem velmi stazovat ked vidim co preziva fac....v noci spi lukasko super...cez den je to horsie a vecer tiez musi preplakat aby zaspal ale da sa to zvladnut...dnes ideme na poradnu po mesiaci tak som zvedava ako pribera...len kojim 🙂

daniela33
23. sep 2009

ahojte, my sme včera boli na poradni, už máme 4660 gramov, doktorka vravela, že priberáme ukážkovo, sme na hornej hranici. Tak sme sa smiali, že musíme dohnať bratranca Tobiasa, ktorý má v troch mesiacoch vyše sedem kíl 😀 . Obaja sú takí líčkatí, rovnaká to fajta ...
fac, tak to máš toho viac než dosť, my tiež máme koliky, ale nie celý deň. Má také svoje chvílky a hlavne sa chce len nosiť na rukách, a ja už fakt nevládzem, odchádzajú mi kríže ☹ . Keď ju dám do postielky, tak sú tri minúty kľud a potom neskutočný rev...
Dnes ideme na to gastro, tak som zvedavá... Dnes v noci ju tak bolelo bruško, v kuse sa pučila, prdela a plakala. Zaspinkala a vzápatí bola hore s plačom a tak to trvalo nadránom vyše dvoch hodín. Mám pocit, že ten Nutrilon HA ju dosť zapeká.

stansun
23. sep 2009

fac a ked ho kojis tak mu robis aj prestavky? Nam to trochu pomohlo lebo tiez pije uplne pahltne ako keby uz nikdy nemala jest 😅 vzdy si odgrgne a potom pokracujeme dalej. A skus vyskusam espumisan ten sa mi zda byt ovela lepsi ako sab simplex 😉
nasa sa v noci budi iba dva krat a to o jednej a potom o stvrtej a vstavame o siedmej zatial uz ma pekny rezim tak uvidime do kedy je to vydrzi 😉

babulka123
23. sep 2009

stan to este neviem ale vacsinou ked sme vonku tak spi, ale doma je uz hore.. aspon to tak bolo.. lae vonku si pekne potiahne..

inak teraz este stale spinka..ja som s tiez zdriemla.. ale uz som hore.. sakra..

stansun
23. sep 2009

no to aj nasa pekne vzdy potiahne ked je vonku a najlepsie ked je vsade vela ludi ticho moc nemusi 😀

a inak ako chces prestat kojit na to su neake lieky aby si uz nemala mlieko alebo ako sa to potom robi?

lenka_66
23. sep 2009

ahojte,
fac , viem co prezivate my sme na tom stejne.no ty mas este aj filipka.nezavidim.

ja spim denne 3-4 hodiny uz som ako spadnuty cirkus 😠 .stale len sa pucime a bohuzial len nosenie na rukach pomaha.nie ze sedim ,chodit musim

chrustik1
23. sep 2009

Ahojte maminy, ako sa darí Vám a drobcom? Ja sa idem pochváliť, včera sme mali poradňu - za mesiac sme pribrali 1240g, takže máme 4170g a narástli sme na 52cm 🙂

Ale chcem poprosiť o radu, nemáte niektorá problémy s prdíkmi? My sme doteraz nič také nemali, asi posledné dva dni nás trápia prdíky, je to hrozné. Dr. povedala, že máme skúsiť cvičiť, potom rektálnu rúrku alebo kvapky. Cvičenie niekedy pomôže, inokedy nie. Skúsili sme dať ten Espumisan, super zabral ale ako často sa to môže užívať? Tam v tom letáčiku nieje písané ako často. A máme vždy skúsiť najskôr rúrku či najskôr kvapky?

daniela33
23. sep 2009

leni, kua sme na tom rovnako, len nosiť sa na rukách, akonáhle si sadnem, cirkus humberto, akurát sme dojedli, ako na potvoru vytiahla zo 120 len 60 a ideme k doktorke potom, som myslela, že sa fajne zasýti a bude na tri hodky pokoj. Inak neviem, ako stíham, ale ozvem sa. Ide so mnou aj Kubko a chcem ísť tým nízkopodlažným busom a ten chodí raz za dve hodky

daniela33
23. sep 2009

chrustik ja dávam espumisan po každom kojení pätnásť kvapiek na odporúčanie doktorky

babulka123
23. sep 2009

baulky co krmite um., prosim vas ako casto alebo kedy papaju vase deticky. kazde 3-4 hod, alebo mate uz take nieco ze ja neviem napr. o 8, o 12,. o ... atd...

dajte nejaky navod.. dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre