Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

missy97231
5. jan 2010

ahojte. vsetko dobre prajem v novom roku,,, vam aj prckom.
babul, skore vyzdravenie. kolka - dufam, ze atb zaberu a borisko bude zase fit 🙂
mati, vy uz dokrmujete? takze ste necakali do pol roka?

martinex
5. jan 2010

missy no dado je hlados,zjedol by aj mna ak by mohol...a bavila som sa o tom s doktorkou a ta povedala,ze mozeme... zacala som len preto,lebo dado ked vidi ako jeme,otvara pusinky,prehlta naprazdno,tak mi ho bolo luto chudatka...

iveta6384
5. jan 2010

Kolka chuda Borisko, prajem vam aby tie atb zabrali cim skor a aby ste sa rychlo uzdravili a samozrejme aby aj koliky skoncili.

Babiulka ty davas aj kasu ci nie??? Prvy mesiac len zeleninu hej??? Nas maly je zeleninku piaty den a zje okolo 45-50 gramov, je to ok??? Ked hovoris, ze do 2-4 tt by mal nahradit celu jenu davku mliecka.

iveta6384
5. jan 2010

Babulka nie Babiulka prepac 😀 😀

missy97231
5. jan 2010

a teda kolko lyziciek papaju? alebo by mali? nad didi ten na stedry vecer papal a asi tak 4-5lyziciek spapal a mal dost, ale kojenie sme ziadne nevynechali 😖

facovka
5. jan 2010

no,inak ja sa tych prikrmov hrozim,bo aj teraz mame problemy s kakanim,a to jeme len mliecko,je to normalne?? raz za tri dni,aj to ledva, uz tak reve, ze musim aj teplomer strcit ☹ inak ja prikrmy nebudem vazit, zbytocna robota, uvidim kolko potom este mliecka dopije, a raz dojdeme na taku davku ze uz nebude pit, tak budem vediet ze je to tak akurat 😉 sa mi nechce to vazit a merat 😅

iveta6384
5. jan 2010

Ja som si narobila take kocky zeleninky vo vyrobniku ladu ako mi babul poradila tak viem kolko vazi jedna, cize vahu viem... Ale tiez kazdu porciu nemienim vazit... 😉

martinex
5. jan 2010

missy ja som dnes davala dadikovi prvy krat a asi 3-4 lyzicky...len aby sa zoznamil s novou chutou... a kojim potom tiez a to este aj dlho budem,kym plne nahradime jednu davku zeleninou...

ivet len zeleninku dava babul,a teda uz aj masko... a zeleninu cca 2-4tt kym nahradis celu jednu davku mlieka jedlom...a potom pridas masko... a myslim ze ti pekne papka,sak to je 1/4 porcie... 🙂

fac mozno prave zeleninka pomoze... a ze vraj je to normalne,ale nezda sa mi ked ste na UM

missy97231
5. jan 2010

jeee, pozeram, ako pekne uz sedia tie vase babatka 😉 nas by tiez uz sedel najradsej (aj ked nevydrzi este sam) ale ma este cas... este sa nasedi 😀 😀

iveta6384
5. jan 2010

Mati ja som pozerala ako papl Davidko na FB tiue fotky, netvaril sa nadsene, ale nas maly bol taky isty, ale uz sa to lepsi, celkom mu to chuti, ked tolko spapa... 🙂

martinex
5. jan 2010

ivet sak ani ja by som sa netvarila lepsie

uankab
5. jan 2010

mati, ako sa ti vari v tom "hrnci?".. da sa tam uvarit aj viacero druhov zeleninky naraz?

my mame zdurene uzliny za uskami, bola som dnes s malickou u lekara, mame zapalene trosku hrdielko, nic nam nedala, mam dat len paracetamol ak bude mat teplotu, tak dufam ze bude ok... posledne dni chce velmi casto papat, dost vracka a budi sa v noci kazdu hodinu s placom 😖

babulka123
5. jan 2010

tak ako pise matka..
najprv mesiac zeleninu, aby si babatko zvyklo na jeho neutralnu chut.. treba vyskusat co najviac, zemiak, mrkva, tekvica, cvikla, pastrnak, cukina... my sme skusali uz aj kalerab..
apo mesiaci som zacala davat masko ale tiez velmi opatrne, lebo zeleninka to je vlaknina a masko su bielkoviny takze zas kvoli crevam a tak ..
a az potom ovocie, cca 2 tt po masku a kasu ja sa chystam tak cca od konca 6 mesiaca.. na veceru..

no a hlasim dnes novy uspech.. ninka sa od dnes toci uz aj z bruska na chrbat.. vala sudy.. je uplne neskutocna.. strasne sa jej to paci.. fesacka moja krasna.. da sa na brusko potom na chrbat a potom zas na brusko a takto sa vala...

martinex
5. jan 2010

uan no zatial robim po jednom...ale teoreticky to je mozne... zeleninu,masom,ryby na 15min, ovocie na 10min a zohrievanie a rozmrazovanie trva 7min

babul no sikula je ninka 😉

eviqa
5. jan 2010

babulka, šikovná je ninka 😉 my zatiaľ iba na bruško a veľmi radi cúvame. Len nám prekážajú tyčky na postieľke, ale ked je na zemi, tak má miesta habadej.
babulka, dávaš už aj kašu na noc?

babulka123
5. jan 2010

inak co sa tyka kakania tak mi v pohode, aj 2-3x denne.. ale ja jej davam biogaju kazdy den..

babulka123
5. jan 2010

evig.. nie.. ako som pisala ked tak od 6 mesiaca.. cca.

facovka
5. jan 2010

no,marti praveze ee, bo mu stvrdne stolica viacej z tuhej stravy a mrkva stahuje,zapeka,to bude des zas 😒
nas sa stale neprevracia 😉

babulka123
5. jan 2010

fac sestra mi hovorila ze ak by mala ninka problem so stolicou mam skusit dat troooska surovej postruhanej mrkvy.. ta vraj pomaha, varena zapeka..

lulu73
5. jan 2010

ahojte.

emma uz spi a ja si idem popozerat co vsetko mam na uradoch povybavovat...
zajtra mame navstevu, takze nas caka rusny den

ku kojeniu este...ja uz jem absolutne vsetko (tak aj vyzera moje brucho) 🙂 a emmu brusko chvalabohu nebolieva....skor som narazala na to, ze dieta sa asi viac citovo naviaze alebo ako to mam popisat a potom stale pyta didku, lebo to je jedine co ju ukludni a to je sakra narocne pre mamicku 😒

a nasa mala sa tiez este nepretaca , iba na jeden a druhy bok a hlavu do podlozky pcha ako pstros 😀 je kuuusolincek k pretoceniu

eviqa
5. jan 2010

lulu, ja nekojím, a tiež chce byť teraz iba so mnou a ja som ho pritom nechávala pohrať sa aj samého, aby nebol na mňa tak naviazaný.
babul, no náš dnes ešte nekakal. Paráda ☹

martinex
5. jan 2010

baby no ja som zvedava co spravim,ked sa mm vrati do prace... lebo maly sa na neho strasne naviazal.... tak to ma este len caka zabava

iveta6384
5. jan 2010

My mame zajtra ockovanie. Bojim, bojim... Neznasam to. Ako mate vy ockovanie na svk?? My sme dostali prve TBC, potom 2 mesacny 6 v 1+PCV to bolo do oboch noziciek, zajtra mame ako 4 mesacny znova 6v 1 + Men C potom mame ako 6 mesacny 6v1 =PCV + Men C potom 1 rok MMR+PCV, to ani neviem co je musim to pozriet. 😅

reginetta01
5. jan 2010

Ahojte, kočky!
Kolka, držím palčeky, aby sa Borko uzdravil.
Babul, vy sa už pretáčate? My ešte nie a ani zúbok nemáme. Sme akosi pozdadu.
A k príkrmom - nám doky povedala, že ešte nie, ale Natalie vyzerá, že mliečko jej stačí.

iveta6384
5. jan 2010

Ahoj regi my sa tiez este nepretacame a zubky tiez nic... Neboj nie ste jedine... 😉 Ale ved mame casu a casu... 🙂

uankab
5. jan 2010

jeej, babul to musi byt sranda pozorovat... my sa pretacame uz doost dlho z bruska na chrbatik, ale opacne nam to akosi nejde... momentalne su v kurze nozicky 😉
ivet, my sme uz mali prve dve kola, v pondelok nas cakaju tri injekcie a potom az ked budeme mat rok. proti TBC sme este neockovali, musime sa objednat.
mati, tak som zvedava ako sa ti to bude pozdavat.. ked nad tym tak rozmyslam, tak rozna zelenina potrebuje rozny cas pripravy, nie? nebude to potom prilis rozvarene? som fakt zvedava ako s tym budes spokojna, citala som na to velmi dobre reviews...
lulu, my sa tiez v noci budime v noci velmi casto posledne dni, ale nedavam jej vzdy papat, minimalne necham rozostup 2 hodin... a ked sa da, tak poslem k nej manzela, pretoze ked citi mliecko, tak vystraja viac...
regi, kojis este? mne sa mliecko stale neupravilo, aj dnes vecer sa Magdalenka dusila pri kojeni 😒

babulka123
5. jan 2010

uan.. aj u nas boli nozicky a teraz pochopila ze ked lezi na brusku a nozicky da pod seba ze sa prevali.. je strasne podarena.. konecne sa vie dogulat ku hrackam ktore chce..

a este jedna vec.. { co teda nieje boh vie co } ale v noci sa tiez pretaca, potom sa zasprajcu niekde.. a tak chodim v noci ju otacat.. a.. hlavne uz spava zasadne na boku do ktoreho sa da sama..
je to sranda tieto deti..

iveta6384
5. jan 2010

Adenka, Babul, Lulu na FB a nikto na koni..... 😀 😀 😀 😀

uankab
5. jan 2010

no pekne 😀 😀 😀

babulka123
5. jan 2010

ivet.. ja som mam automaticky pustene.. ale idem uz haji.. cmuuk

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre