Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

veve80
2. okt 2009

aj ja kojim cez klobucik. neviem, mozno aj preto kojim kazde dve hodinky, lebo si nevie tolko vysat. ale vzdy po napapani je spokojny. tak asi mu len rychlo travi. ale uz sa tesim ked
bude vacsi a dlhsie pospi. my vstavame aj v noci kazde dve hodinky.

eviqa
2. okt 2009

veve, ja kým som mala dosť mliečka, tak si vytiahol aj cez klobúčik. Bol spokojný, napapkaný.

adenka
2. okt 2009

evi dik za radu, vyskusam ked bude zasa nervozna...ani mi nenapadlo ze to moze byt z toho...

to grganie...to si ju spredu opriem o ruku a posadim??? dobre som to pochopila? hold materska demencia 😅

eviqa
2. okt 2009

aden som rada že nie so sama s tou demenciou. ja som to pochopila tak, že napr. ľavou rukou ho chytím pod pazušky, posaím na koleno a ľaou rukou ho ladkám po chrbte. teda ty ju.

eviqa
2. okt 2009

inak aden, ja ho umývam riadne tou pocikanou stranou, ved moč je sterilný 🙂

adenka
2. okt 2009

evi a kde vezmem dve lave ruky?? 😀 😀

adenka
2. okt 2009

ibaze to za mna bude robit manzel....on je obcas taky akoby mal obe ruky lave 😀 😀 😀

ale nie, zartujem 😀

eviqa
2. okt 2009

aden ta tie čo majú obidve ruky ľavé a sú ľavé, nemajú problém 😀 no pravou ho hladkáš 😉

adenka
2. okt 2009

jasne pochopila som, ale nedalo mi 😀 ...to vies uz mi zasibava po celodennom lezani...

eviqa
2. okt 2009

aden, sme na tom rovnako. tiež mnoho vecí chápem, ale občas sa nespoznávam. 😀

perla200
2. okt 2009

čaute kočky....no tak ser...m na knihu....nebudem sa riadit nou....mala nechce postielku zatial iba kočík...tak ju tam nechám ked jej je tam dobre a je spokojná....potom som čítala v tej téme o tej knihe, že to nie je dobré nechať bábo vyplakať ale že treba sa s ním láskať aby nas cítilo tak si vyberme?

leri
2. okt 2009

perli, treba si z tej knihy vybrat to co ti vyhovuje a co nie nerobit 🙂 simonka je tvrdohlava 🙂 my mame zase otoceny den s nocou, vcera spal cez den viac ako 9 hodin a v noci bol do pol druhej hore takze dnes mal tvrdy rezim, spal tri hodiny cez obed a potom som ho nechala iba tak driemat, zaspaval mi na rukach, tak som ho vzdy nejako prebrala nech sa riadne unavi do vecera, teraz som ho okupala nakojila supla do postielky a zatial sa tvari ze spi, .............v tej sekunde ako som ho tam polozila tak zalomil, uvidime dokedy............. 🙂

lulu73
2. okt 2009

ahojte

dnes som sla s malou ku koznej, pretoze je stale strasne vyhadzana...dr povedala, ze musime iba cakat, dala nam nejaku vodicku....som z toho smutna☹ lebo malicka to ma fakt skarede...

a od vcera kakame a kakame...asi z toho, ze som si kupila super hruskovy dzus s duzinou a uz dva dni ho pijem zriedeny s Luckou 😀
kolka......dnes malu potrem celu plienkou ocuranou...mozno jej tie vyrazky zmiznu...ma ich od vtedy, ako mi moja "milovana" kolegyna volala aka je Emka a ja som ju vychvalila do nebies...

idem kupat...dnes som samaaaa, mm este pracuje...kurnik, drzte mi palce, uz teraz sa trasiem 😝

uankab
2. okt 2009

ahojte, tak my sme mali dnes najhorsi dnik, od kedy mame dievcatko... rano nespinkala uz od pol siedmej, doobeda mi prespala tak max dve hodinky, ale bola este celkom spokojna... poobede sme isli von na prechadzku, hodinku prespala v kociariku a od 4 co sme doma, tak som sa ku pokusala uspinkat, zabuvala na 5 minut a potom strasny plac.. a tak to trvalo az doteraz... asi ju chudatko brusko bolelo, alebo ja neviem co, nedokazala som ju utisit ani na rukach, velmi sa mi spierala... okupkala som ju, nakojila, dala som jej prvy krat infacol - ako to vlastne funguje, zabera hned? mam pokracovat v jeho davani ci ako? teraz spinka v postielke, uvidime dokedy... mm odisiel o 12 do prace a pride az okolo 11, tak som na nu sama...

lulu, tiez sa mi inak vyhadzala tento tyzden, netusim z coho a vobec to nemizne... a rozsiruje sa jej to, najskor to mala len na tvaricke, teraz to ide dole na telicko 😖 ... tiez neviem co s tym, zatial to nechavam tak...

bay
2. okt 2009

Ahojte, tak my sme dnes mali uzasny den. Maly spinkal skoro cely den. To asi len preto, ze vcera bol cely den hore az na jednu hodinu co spal. Inak bol stale hore a o nic zaujem len plac a plac ☹ Som skoro zosedivela 😝 A to sme este k tomu bez mm.
No ale dnes mi dorazila satka a hned sme ju aj vyskusali, a uplna parada 😵

babulka123
2. okt 2009

ahojte.. my sme mali den ok.
zato vecer.. doteraz somnou nacvicovala.. nie a nie zaspat. asi bola taka rozbita..

takze co nasleduje zajtra.. pobyt doma, nevytiahnem ani paty z domu, zas sa musime nejako dostat do rezimu.
aspon dufam ze dnes bude hore az o pol4 tak ako je zvyknuta, dva dni po sebe sa mi budi podstatne skor.
mam pocit ze od kedy davam len Nutrilon tak nespava tak dobre ako predtym.. hold .. nemozem mat vsetko ze?

bay
2. okt 2009

A ja som vdacna, ked sa maly budi len kazde tri hodky 😀 😀
No nas cakaju tazke tri dni 😵 Doma velmi nebudeme 😀

babulka123
2. okt 2009

bay.. prepac.. heheh ja som zvyknuta na nieco ine u nej.. no uvidime co bude..

a ked nebudete doma maly to ako zvalada..

babulka123
2. okt 2009

baby len tak zo srandy som skusila malu tak polozit ako ste pislai ..taky grrrg z nej vyletel..

a ak si to niekto nevie prestavit tak predpokladam ze takto nejako ze ??
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

uankab
2. okt 2009

bay, my sme na tom podobne... v noci vstavam v tom lepsom pripade kazde 3 hodiny, niekedy sa zobudi hned po dvoch alebo nad ranom po hodine 😖 ... uvidime ako bude dnes spinkat...

inak prave citam tu knihu o spani, viem si predstavit ze nieco z toh sa da aplikovat, ale hlavne pre vacsie deticky... a s niektorymi prikladmi maju naozaj pravdu, svagrinina mala v noc vobec nespavala, stale vymyslala, ukladali ju aj tri hodiny, visela len na prsniku, no nechcela by som fakt tak dopadnut...

babul, chuda babo, ved ho tam pomaly skrtia 😀 ... ja si ju vzdy priviniem na prsia, je schulena do klbka (jej oblubena poloha) a hladkam jej chrbatik smerom nahor a funguje to pekne 😉

lenka_66
2. okt 2009

no neviem ak takto ohnem mareka mam tycku istu.a foto 2 ani sa z jeho rozmermi a vahou dost tazko

babulka123
2. okt 2009

ja som to skusala a mala bola vysmiata.. hlavne si hlavicku trenovala.

bay
2. okt 2009

Babul, maly si to uziva. On je rad v kociku a tiez miluje pozornost. A teda rozhodit si svoj denny rezim nenecha nicim. A kedze ho mamca bude stale niekam vlacit, tak si musi zvyknut 😉
U nas cim krkolomnejsia poloha tym vacsia radost. 😀

babulka123
2. okt 2009

bay a aky mate rezim ? daj nejaky postup

bagaja
3. okt 2009

ahojte tak to som dnes prvá?

Všetci spíte alebo si užívate pekný den.

Tak prajem pekný vikend všetkým 😉

martinex
3. okt 2009

ahojte kocky...

asi si vsetky uzivate slnecny vikend...

my sme mali noc v pohode, aj vecerny plac nam pomaly ustupuje,takze som rada...
dnes mam v plane upratovat,varit na zajtra a mozno na vecer vybehneme niekam na pifko s kocarom 😀

tak pekny vikend a uzite si este slniecka 😉

leri
3. okt 2009

ahojte 🙂 tak vcera spal krpec iba 3 hodiny cez obed a medzitym len kratke zdriemnutia 5 minutove.........vecer sa zdalo ze je odpaleny, ale aj tak strajkoval skoro hodinu v postielke a ked konecne zaspal a myslela som si ze bude spat ako dudok,tak hadajte co sa staloooooooooooooo, kazdu hodinu az hodinu a pol som bola hore 😠 😠 😠 porazi ma, u nas to ide nejako dolu vodou v poslednom case......dufam ze je to kvoli tomu ze je chory. ta nadcha inak nema konca kraja,..........uz tyzden to trva, brutalny bordel mu ide z nosa a to uz berieme 4. den atb

kolka1
3. okt 2009

Ahojte tak my sme mali noc v pohodke 🙂))). Ziadny vecerny plac, ani desive vykriky zo sna 😵 😵. Ze by fakt pomohla ta plienka ? 😕

Lulu u vas ako ?

Leri tato teoria u nas nefunguje. Ked spi zle cez den, spi zle aj v noci. Naopak dobry spanok zarucuje dobru noc. My mame tiez sople tak Borko si prihodil tiez jedno vstavanie navyse ani poriadne nepapal ale ten slastny pohlad po odsati soplov stal za to 🙂.

Inac k rezimu. Boris vstava pred 8, do 11 mame jeden 30 min spanok, nasleduje spanok od 11-14, napapa sa a spi do 17 - 18,00. Spat ide okolo 20,00 papanie okolo 01,00 - 02,00 a druhe okolo 05,00 -06,00. Klop, klop 🙂.

adenka
3. okt 2009

ahojte,
tak vecerny plac asi presiel aj na nas...teda vcera bol druhy den... po hodine som ju supla do manduky a zalomila asi po 10 minutach...ale len co som ju dala do postielky tak bola hore... 😒
a v noci si strasne somre a mrnci...nechapem..ale zo spanku. cvici so mnou ako s opicou, lebo od 1 som pri nej kazdy pol hodku a slecinka si len tak mrnci a ani sa netvari ze by chcela papat...tak o 3 ju uz beriem ci chce ci nechce a musi sa jest 😀

ta poloha na odgrgnutie, vcera som skusala, ale mala dvihla hlavu hore ako kukucka a ani ju nezlozila... grg nebol ziadny... 😒 ..tak sa mi za odmenu zgrcala v lehatku... 😅

facovka
3. okt 2009

kolka, gratulka, mate paradny rezim....inak to je fakt ze ked dieta cez den nespi, tak ani vecer dobre nemoze nas rezim, cca hore dole hodka..:
rano o 6h papame (pripominam ze jedno papanie je cca hodka hore-to aj vy ste tak dlho?? 😕 kym napapa, pregrga 3x pomedzi, potom finalny grg, prebalko a kym zaspi), potom vstavame cca o 8h..
je hore-rev, pripadne dobiehacky hore dole, pchanie cumlika...
o 9h papanie- potom von- v kociku ho vzdy odvalilo zatial, chvalabohu....spanie do cca 12h- niekedy dospava na balkone ak tolko dlho niesom von- ked varim a tak..
potom papanie...rev, fnukacky, vymylsacky, prdenie,,pucenie do cca 14h...potom spanok do 15h-papanie, potom vymyslacky do 17-18h,papanie...od 18h do cca 20,30-21h kolikovanie, nosenie,plac....potom spanok do 24h,papanie, potom o3h papanie...no a je 6h a vstavame.....zhruba 3-4x do tyzdna po tom nocnom papanie o 3h uz nechce zaspat a rev, tak do cca 5h je hore-.-- 😔
tak baby aby ste vedeli ake mate dobre deticky 😉
cmuki

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre