Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

babulka123
3. dec 2009

evig mas pravdu.. lebo to co sa doteraz prevracali z bruska a chrbat tak to nebolo cielene , to ich len hlavka prevazila.. ale na ten spravny pohyb, noha pokrcit ruka pokrcit na to musia este len dojst..
je to tazsie ako na brusko..

lulu.. skus UM . alebo to je len jedna z laktacnych kriz. tie byvaju okolo 3 mesiaca.. tak vydz.. ona potrebuje asi viac papat.

lulu73
3. dec 2009

evi...asi ano, ked neplace od hladu ☹ a aj mi tecie ked dlhsie nekojim...ale v noci sa budi stale uz vyse tyzdna, tak mozno na noc jej nestaci

zuzujan
3. dec 2009

hladne som myslela 😉

martinex
3. dec 2009

lulu ja mam pocit ze maly ani neni hladny,potiahne len par krat poriadne a potom uz len tak cucka na prazdno,vobec neprehlta... ja by som skorej mu chcela dat dudel,nech si zuzle ten,ale on nechce....

babul no by si sa divila,ale dado sa prevracia na chrbat tak,ze stiahne hohy pod brucho,vystrci zadok a nohy vystrie...to ho odvali na chrbat...a to je cielene... ale na to brusko sa prevratil len nahodou...to este nevie

facovka
3. dec 2009

lulu,a cez den papa pekne??ako casto? bo niekedy ked cez den babatka malo papaju,dobiehaju v noci,sa nevedia dojest,to je aj u nas tak 😒
a ja ked som prestala kojit,tiez sa mi pocas dna naliali prsia,aj mi vytekalo,ale nosila som plienky do podprdy a snazila sa nic neodsat,aby som stale nestimulovala laktaciu...aj ked ked ti uz idu vybuchnut a dsesne bolia,treba trochen odstriekat,len aby trochu ulavilo----bo do urcitej bolesti som vydrzala,ale zase som nechcela zapal,a do takeho tyzdna sa mi to upravilo a uz potom zmakli a nebolo nicoho

lulu73
3. dec 2009

mati...detto...ani ona nechce dudel...ale preco sa len tak budi??? musi mat nejaky dovod..a ked to nie je hlad, tak co potom? chce sa tutulikat so mnou?

martinex
3. dec 2009

lulu podla mna aj to je dovod... ja uz tiez skoro 2 tyzdne takto bojujem... a uz okolo 4tej rano si ho nechvam v posteli,bo sa mi nechce furt vstavat....

ale dnes som jedno mrncanie ignorovala a zase zaspal,zobudil sa az o hodinu... tak skusim to takto natahovat... proste len ho pomojkam,pohladkam,skusim dudel...a ak nic az potom dam cicku...

perla200
3. dec 2009

ahojte....zuzujan - bol spln....a to na detičky vplýva...my od 1.hodiny do 4.30 hore vkuse:(((((( neplakala len bola hore.....

takže noc k.o.:)

facovka
3. dec 2009

aj u nas noc naprd, pofnukaval,vymyslal,ale pripisujem soplom, ho to dusilo,jak mu stekalo, ci to spln??mozme aj tomu pripisat 😀

facovka
3. dec 2009

no maly mi zalomil vo vibracnom kresielku, parada,xi 😉 oplatilo sa kupit,bo v tom obyc,nechcel byt reval tam jak pavian, a v tomto cez den hodne posedi,kuka, a tak 😉

babulka123
3. dec 2009

matka tak to potom pardooon , ak to robi cielene tak je to neskutocny sikovnik.. to ano ak da nozick pod seba a vypuci prdel to je ine.. a neboj aj na brusko na to o chvilu pride..

a co sa tyka spania aj ja to tak robim, az ked viac mrnka tak pohladkam dam dudel a potom sa uvidi. ale vacsinou este hodinku niekedy aj 2 potiahne..

martinex
3. dec 2009

babul zlatko, len tvoja nina sa uz narodila s dudlom v puse...ale my ostatne to musime deti ucit 😀 a ten moj proste dudel nechce...ani flasu...takze ja si ani neviem predstavit ako by som ho dokrmovala

perla200
3. dec 2009

čo je to za lehátko fac?

babulka123
3. dec 2009

matka.. noooo je to dost mozne.. hheeh ale nie ja som jej ho strcila hned v porodke do pusy .. ale skusali sme najprv.. aky typ.. mala som asi 10 dudlov.. ale kazde babatko je ine.. synovec dudel chccel a po 3 mesiacoch ani nahdoou..

babulka123
3. dec 2009

mata zober to pozitivne.. ja budem pindat ked budem dudel odnaucat..

martinex
3. dec 2009

no co uz, nejak to dobojujeme... kedy sa maju deti zase menit?? aby som vedela ako dlho to este bude trvat

bagaja
3. dec 2009

ahojky

no tak sme si boli po autičko konečne čo nám tatik buchol už je opravené

no a noc v prdeli, ako perla aj my sme boli hore od druhej do štvrtej a o piatej už definitívne, ale mala ani hladná nie je v noci len proste nespí, čiže som totalne jak tá rezanka 😠 (len škodá že aj taká tenká nie som)

facovka
3. dec 2009

pwrli Fisher price to vibracne 🙂

bagaja
3. dec 2009

aj my máme vibračné ale ja to moc nepúštam bo malá ked si zmysslí že tam prosto nebude ta mohlo by aj skákať a nebude tam 😖

eviqa
3. dec 2009

no, maroško zistil, že sa dá existovať aj bez spánku 😒 dalšia polhodinka za nami. Pomoooc, kde je to moje dieťa, čo spalo? ja ho odnesiem nazad do pôrodky reklamovať, že sa pokazilo 😀

sisulka7
3. dec 2009

no mne sa Kristinka zobudila o pol dvanastej. Zda sa, ze ju ockovanie zmorilo. Teraz sa hra na deke a ideme von lebo je tam krasne.

babulka123
3. dec 2009

evig 😀
pripis to splnu

lulu73
3. dec 2009

mati...ja automaticky ako zacne mrnkat, tak ju beriem k sebe, vytasim didu a akoze sa snazim spat, lenze som vykrutena ako paragraf, na tele snad nemam kusok co by ma nebolel

a aj preto som pod stromcek kupila taku masaznu podusku na celu chrbticu...sice draha ale na masaze nechodim, tak sa budem masirovat doma...je to fajn....plavat by som chcela chodit, len sama bez malej...musim si to nejako naplanovat, lebo relax treba

lulu73
3. dec 2009

dnes mame poradnu a ja sa normalne obavam kolko sme pribrali a pevne verim ze uz mame 5 kg...dufam...idem tam s malickou dusickou

eviqa
3. dec 2009

babul, to si hovorím už dva dni 😀 ale keby si videla aký je unavený, len vyzivuje a čúcha si očká. Ale spať ani za svätého. Inak včera ma kamoška potešila, že jej malý nespal od pol roka cez deň vôbec, iba večer. 😅

lulu73
3. dec 2009

fac...dik za odpoved k tomu odstavovaniu, az teraz som si to precitala🙂 ja bojujem so strasnym pocitom ...na jednej strane chcem zacat s UM lebo mala je malinka a mozno aj hladna a na druhej strane mi je smutno prestat kojit a nedavat jej moje ked ho este mam dost len preto ze 2 tyzdne nespime

babulka123
3. dec 2009

lulu to poznam ..

evig.. nebooj , sesra s tymto mala tak isto problem a jednoducho teraz bezreci dava maleho spat a cuduj sa svete spi hodinu.. takze len vydrzat a nepovolit.. ked si pamatas aj my sme mali take obdobie a spravilo sa to ..

ked je unaveny tak moze byt ze je uz az tak ze nevie spat.. skus ho po hodinke dat znova spat co to spravi..

stansun
3. dec 2009

baby aj vuste museli dokorke odovzdat moc? Lebo som nafasovala skumavku a ze sa mame snazit odchytit moc 😀 tak som sa zabavila ze to budem na nu pozerat hodinu kym si cvrkne 😀 😀 😀
ale zabudla som sa doktorky opytat ci to ma byt ranny moc alebo moze byt aj z vecera? Neviete?

eviqa
3. dec 2009

stan, my sme tiež chytali ten moč, a kedže mu tam niečo našli, tak musíme ešte raz 😠 no nie je to jednoduché. nám povedali, že to je jedno ktorý, ale mali sme ho do dvoch hodín odniesť do labáku.
babulka, skúšala som, on ked je tak unavený a dám ho do postieľky, tak ako keby som ho položila na klince. No asi má teraz také obdobie. len bol to pre mňa šok, ked toľko veľa spinkal a zrazu nič. Ale ja sa z toho šoku asi raz-dva spamätám 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre