Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

wenka
8. feb 2010

uankab - Maťko sa narodil 3020g a teraz na pol roka má 7700g,, ale podľa mňa je celé to priberanie individuálne.. Maťko posledné 2 týždne chudol (!!) ale už sa to dúfam ustálilo. Keď jej chutí a priberá, nemusiš si podľa mňa robiť starosti.
a ekzém mal aj Maťko, našťastie zmizol, tak nech to tak ostane, aj my xceme plávať..

viem, že ekzém sa nemá dlho máčať vo vode, ale platí to aj pre slanú vodu? nie morskú, ale keď je v bazéne slaná..? neviete niekto?

...a Maťko stáále spí.. asi dnes vynecháme tretí spánok.

uankab
8. feb 2010

wenka, Magdalenka mala porodnu vahu 3777g a teraz mame 6720... mali sme obdobie, kedy pribrala len 100g za 3 tyzdne, ale teraz uz zasa pekne pribera, okolo 100g tyzdenne... kojis ho ci davas UM? my stale kojime...
fuha a schudol? nezacala si s prikrmami? vtedy vraj deticky mozu pochudnut trosku...
co ste davali na ekzemik? my ho mame od 7tyzdna a nevieme sa ho zbavit 😖
existuju bazeny so slanou vodou?
magdalenka dneska nechce spinkat, horko tazko zaspala a je po 40minutach hore 😖

bay
8. feb 2010

Ahojte, no moc sem nestiham pri tom mojom zlaticku. 😉 Takze akurat co stihnem posledne rispevky precitat 😔
Ale co sa druheho mimi tyka, tak mm zahlasil ze ak sa nam to do roku (maleho) nepodari nahodne tak ideme na to cielene 😀 😝 😀 juj. Tesiiiiiiim 😵
S drocom si to zatial desne uzivame. Zatial sme stale len na mlieku 😵
Uz druhy mesiac chodime plavat a je to uplne skvele 😵 len maly sa mi zatial nechce pretacat na chrbatik (no ved preco by aj ked sa mu na chrbte nepaci, bo je tam nuda 😀 ) za to travi na bruchu cele dni a kazdym dnom lezie rychlejsie a rychlejsie.

wenka
8. feb 2010

uankab - aj ja kojím.. a začali sme aj s príkrmami, takže to môže byť aj tým? to som ani netušila.. už som sa aj bála, či neprídem o mlieko, keď tak málo pije.
Ja som síce zmierená aj s UM, keby už nebolo MM, len Maťko nie je zmierený s fľašou 😀
my sme dávali na ekzém najprv EXCIPIAL lipolotio, ale to sa mu veľmi rýchlo vstrebalo do pokožky, a zas ju mal suchú, tak nám kožná predpísala INFADOLAN a ten mu zabral - do 24 hod som videla zmenu, a po troch dňoch už nebolo vôbec nič vidno. A to mal ekzémik na líčkach, brušku a na zápästí dokonca až takú chrastu, akoby tam mal porezané ☹

noo, u nás čo ja viem, máme jeden v takom mini welness centre a robia tam aj plávanie pre detičky, vtedy aj vodu viac zohrejú... a jeden máme normálne v lete na kupku detský s (akože) morskou vodou

wenka
8. feb 2010

bay * a Miško už lezie?? to ste aký šikovný?

a na plávanie s ním chodíš sama, alebo máš pomoc? ako zvládate to obliekanie po plávaní?

uankab
8. feb 2010

wenka, tak som rada ze vam hned zmizol.. my sme skusali uz vsetko mozne aj nemozme, ked to mala nahorsie davali sme kortikoidy... mliecne vyrobky nejem asi uz 2 mesiace, mozno aj dlhsie, je to lepsie ale stale ho mame.. teraz idem drzat HA dietu, budem 3 tyzdne jest len vybrane potraviny a potom postupne zavadzat dalise a snad zistime z coho to je...
my sa otacame uz oboma smermi, nozicky davame pod brusko ale este veru nelozime... Misko je veru sikovny..

lulu73
8. feb 2010

uanka.....
my budeme mat tak ledva ledva dvojnasobok v pol roku...23.2. mame poradnu a aj pol roka.....naposledy sme mali 5400g a porodnu vahu sme mali 2840....nechame sa prekvapit...tiez stale kojim, ale papame aj zeleninku

chcem vas upozornit ze EXCIPIAL LIPO LOTIO brutaaalne ale brutalne stipe v ociach a v navode sa to nespomina!!! nenatierajte to detom na rucky a tvar..mozu vam plakat a ani neviete preco...skuste si len trosku pretrie oci tymi rukami co ste natierali deti a uvidite

martinex
8. feb 2010

lulu a to je co za pripravok? naco je?

deina2005
8. feb 2010

ahojte neviete niektora kde si mozem stiahnut formular danoveho priznania?chcem vyskusat ci to budem vediet vypisat.

uankab
8. feb 2010

lulu, a doktora je s prirastkom spokojna? kedy ste zacali zeleninku? ja by som chcela este tie 3 tyzdne vydrzat a az potom zacat ... snad sa to podari, aj ked Magdalenka papa skoro kazde 2-3 hodiny...

Excipial je inak nevhodny pre deticky do 3 rokov, obsahuje kyselinu mravciu !!! ja som sa z neho kedysi davno vyhadzala ked som ho mala a kozna mi to potom povedala !! no nechapala som..
mati, je to mliecko, casto ho predpisuju na suchu pokozku...

martinex
8. feb 2010

uan aha,dakujem....

daniela33
8. feb 2010

ahojte, ako už wenka a zuzka písali prvé cvičenie máme za nami, skôr stretnutie, ale Tami sa náramne páčilo, len jej očká svietili, je spoločenská, spokojná ked je okolo nej vela ludí, vtedy je vo svojej koži 😀
Tiež mi zaspala v kočiari, hned ako sme vyšli z centra a potom ešte som zašla do lidla na zeleninu, rátala som s tým, že sa zobudí, ako väčšinou ale spala ani nemrkla a ešte na balkone potiahla pol hodinu

daniela33
8. feb 2010

ja som po dvoch cisárskych, ale tiež viem, že by mala byť ročná prestávka, však už je polrok za nami, ako to zbehlo ... fac a druhé tehu po prvom cisárskom si mala v pohode? pýtam sa kvôli tomu, či si nemala problémy s krčkom, lebo predsa treba dvíhať bábo ... tiež som ešte premýšľala o jednom, ale kvôli tým sekciám sa bojím

facovka
8. feb 2010

dani,aj ja som sa bala,ale maleho som nadrapovala do porodu,sice ku koncu ma vystrasili,asi v 36tt, ze sa otvaram prirychlo,ale vydrzali sme do terminu SC 😉 a planujete este tretie??ja uz by som sa zavesila 😀

babulka123
8. feb 2010

ahojte.. kukam ze mate ale sikovne deticky.. my okrem toho ze si samy sadame nemame nic nove.. stale nelozi len sa rozculuje ze to nejde.. jaaaj a vlastne mame nieco nove, dnes sa mi postavila pri ohradke skoro ma prevratilo... dufam ze to bolo na dlho dost.. hehehe

a u nas sa uz spi, dnes bola babulka ukazkova, doobeda spala hodinku potom bola krasne hore cca 3 hod a potom spala 1,45 hod na balkone.. normalne som nechapala.. to uz tu dlho nebolo...
a kedze spala do tristvrte na 4, tak uz bola hore az do vecerneho spanku , a od 7 uz hajinka... je mi jasne ze bude hore uz o 5 ale to zvladneme este nejko....

zajtra ideme na poradnu tak som zvedava co bude.. chcem sa dr. spytat na to stavanie sa na nohy, na prikrmy, a tak.. je zlata tak snad poradi..

babulka123
8. feb 2010

inak normalne vam zavidim ze idete riesit 2 babatko .. u nas teda nehrozi.. jedine ze dostanem mareka na IVF a to teda neexistuje.. takze ninka ma status jedinacika.. no co uz.. uvidime co prinesie zivot..

bay
8. feb 2010

Wenka, no lezie uz 2 tyzdne 😅
A na plavanie sama. Rano ma zvykne niekedy odviest mm a spat busom. Ale teraz uz vacsinou aj rano busom 😔 No obliekanie nie je problem. On dostava na body len overal a to mu obleciem rychlo.

babulka123
8. feb 2010

bay.. paraaaada.. u nas sme uz mesiac na 4 ale to ze by lozila to nie.. da sa ju to nejako naucit lebo u nas sa len huci ako ju to rozculuje... ona by najradsej uz chodila bosorka mala..

bagaja
8. feb 2010

no tak som nakupila a zajtra sa ide dietovať....a mati možem zajtra ked začínam čiže bielkovinový deň, tak lečo s vajcom može byť?

lulu73
8. feb 2010

mati...to je mlieko po kupani na suchu plet, nam konkretne to predpisuje lekarka,,je to od fy Spirig a myslim ze je super...len bacha na oci

lulu73
8. feb 2010

uanka....dr. je spokojna a ja uz tiez...nejak si zvykam ze Emma je strasne malicka...ale pekne papka, nevracia, nekolikuje...je spokojna a usmievava

z.vrablova
8. feb 2010

Baga... jasne, ze mozes (ale bez klobasky)... na obed si mozes dokonca dat aj kusok chleba, veceru 1/2davku a bez chleba... a urob si aj zeleninovy alebo masovy bujon (alebo vyvar)

bagaja
8. feb 2010

zuzi dikes, ale chlieb len celozrný alebo čierny? ale aký vlastne môžem?

blazka24
8. feb 2010

ahojte dievčence, ako vidím veľa noviniek s tými miláčikmi maličkými máte........
bay obdivujem lozenie, u nás s problémami a to podsúvame kolienka aby to pochopil ale je nehorázne šteklivý tak sa rehoce jak pokazené pivo 😀

dnes sme mali priam ukážkový deň, som stíhala všetko - malý spal tri hodky poobede, teraz spinkáme ešte, potom kúpame a napapáme a hádžeme zase spánok - no čo už vstávame síce o piatej ale aspoň že už zaspáva sám v postieľke, som skoro umrela že zaspal sám

inak po tej chorobe začal nehorázne rozprávať a vkuse si melie niečo (včera sme nemohli ani film pozerať čo sme to nepočuli ako kecal až do desiatej 😝 ) a aj sa začal pretáčať síce len tak napol ale dnes som skoro rozmlátila foťák čo sa sám otočil a už bol nohou vo vzduchoprázdne a pol zadku mal mimo postele 😀

henrieta76
8. feb 2010

ahojte
tak u nas nic nove,stake sa nepretacame ani nesedime.sice ked ju dam na brusko pretoci sa spat nic viac.
dani ja mam vsetky tri cisarskym a aj dve mimomaternicove a vsetko v poriadku.len ma viac bolelo brusko kvoli zrastom ale dalsie tehu mi uz doki zakazal 😢 takze ma aj sterilizoval pri cs.

babul nieze sa prekvapite,napr ja som nemohla otehotniet az s inseminaciou a dalsie dve spontanne otehu.znamej povedali ze prirodzene neotehotnie mala umele s dvojickami ktore nemaju ani 2 roky a nedavno porodila po spontannom otehu.

babulka123
8. feb 2010

heni.. no pekne.. heheh tak to marekovi nebudem ani hovorit.. hehehehe lebo by som sa tutu mutu nedockala v zivote. hehehehe

henrieta76
8. feb 2010

babul 😀

bagaja
8. feb 2010

babul 😀 istota...

blazka24
8. feb 2010

babul tak to by som teda vážne nehovorila xixixi a čo mm nechce druhé?

heni tak to si inakšia šikulka, mne jeden cisarák dokonale stačil - riško bude jedináčik 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre