Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

z.vrablova
16. okt 2009

ja proti rotavirusom nejdem ockovat a s ostatnym ockovanim chceme potiahnut az tak po pol roku... Tot moj nazor:

http://www.mwm.cz/clanek1.php?id=1411&pjmeno=&k...

vcera sme boli s mm na koncerte Mloci po 25 rokoch, boli tam skoro vsetky presovske kapely... paradne vystupenie... trvalo 3,5 hod... mamina strazila malu, ked sme sa vratili, mama nas este vyhnala na pivo, ze sme prisli skoro a Kristinka tvrdo spala, tak sme sa 2x prosit nenechali...
Normalne vycitky... ale vsak musime sem-tam aj my vypnut...

livia1
16. okt 2009

Ahojte dnes sme boli na poradni a máme 5350g a 60cm. Presne za mesiac sme pribrali 950g. 😀 Pochválila, že sa ťahá za rukami na sedenie, že komunikuje, otáča sa za všetkým. 🙂

livia1
16. okt 2009

čítam,že sa bavíte o očkovaní. šetriť na deťoch nebudem, ale myslím si že volako si tiež musia vybudovať imunitu a očkovať proti každému vírusu, tiež asi nieje dva razy dobré. Proti žltačke dám zaočkovať oboch,ale proti rotavírusom nie.

martinex
16. okt 2009

jaaj baby,tak ja teraz tiez zacinam uvazovat ci ockovat,alebo nie.... sakris... 😠

perla200
16. okt 2009

ahojte,
no to očkovanie mrknem ajja...ja som bola presvedčená že ju dam očkovat....inak v noci sme nemali žiadnu 9,5 hodinovku ale 4 hodinovky....

livi - to ste krásne pribrali.....

aj my sa s MM chystame na večeru, ale u nás to ktovie ako dopadne, lebo vždy ked sa niekde chystame tak simonka si zmyslí že rodičov nepustí nikde 🙂

livia1
16. okt 2009

Baby už ste uvažovali nad vianočným darčekom pre krpca? Ja s toho začínam mať nočnú moru. Netuším čo kúpiť.Jediný darček čo som vymyslela, tak mi ukradla svokra. Radšej ako sa pozerať na urazenú tvár 😠 ,som jej povedala nech to teda kúpi.Poradte

susik77
16. okt 2009

Ahojte, dnes sme mali kontrolu 6.tyzdnov, mala vazi 4705 g a meria 54 cm. Mame 3.tyzden nadchu=ale tu zadnu, s kt. nejde nic robit, len davam Nasivin ked je najhorsie a zvlhcujem Lybenarom.

leri
16. okt 2009

ahojte spolubojovnicky...........viete co som dnes zistila??? nenecham vas hadat, lebo by ste aj tak neuhadli.........nam idu zubyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy a hned dva naraz 😀 😀 😀 😀 😀 som sokovana, drahy mu strcil prst do ust a narazil na hrcu, tak sme dokladne preskumali dasna a ma dole dva...na kazdej strane jeden, je to aj volnym okom viditelne, normalne dasno a potom bac hrca a bac druhaaaaaaaaaaaa, no je toto normlane? a ja ze co slinta ako bernardin a ide si ruku zozrat.........tak som vytiahla hryzatko , len si ho chudak este nevie chytit, ani nevie na co ho ma pouzit........uz som pocula o tom, ze mozu ist tak skoro,ale ze sa to stane aj nam, tak to som neverila...........tromfne nas niekto??? 😀

babulka123
16. okt 2009

leri.. tak toto asi nieeeeee... teda by sme neuhadli .. normlane to asi je..heheheh sikovnicek sikovny.. len bacha bude ta kuuuusat..heheheh

lulu73
16. okt 2009

leri...co dodat, ste vynimocni 🙂 ... aj ja som o tom citala, lebo moja neter bola take zubate babatko...srandovne to vyzeralo🙂 davaj bacha na bradavku 🙂 a zubnu kefku ste mu uz kupili?

livia ... ten darcek pod stromcek, to myslis akoze pre malicke babartko? no ja malej kupujem stale nieco a extra pod stromcek ma teda ani nenapadlo nic kupovart, vsak jej to je tak jedno

susik77
16. okt 2009

leri- verce slintala od 2,mesiaca, ale prve zuby vysli az v 6.mes.
inak baby, kedy sa ma zacat davat mimco na brusko aby paslo koniky_uz som zabudla, kedy som davala veroniku...

babulka123
16. okt 2009

lenka co sa tyka mlieka. neboj aj mne sa to este stava.. dokonca sa neiekdy rano zobudim a mam mokre tricko.. {hehehe zeby mokre sny???} a pisala som Annag a povedala ze aj po pol roku mozes este mat mliecko , ale pokial ta to netlaci a neboli tak nic s tym nerob..

babulka123
16. okt 2009

susik , tym ze my sme veeeelmi neradi na brusku tak ju tam davam tak 2x denne na 5 min. a kraaasne sa zdvihne na rukach . normalne cumim, a hlavne vecer po kupani ked masirujeme.. ale ze tak od 3 mesiacov treba castgejsie..

babulka123
16. okt 2009

baby co mate ake take rezimi.. prosim vas ako to robite ze vam idu krpci spat az o pol 9.

ja nech robim co robim vzdy je to plus minus 5 min okolo pol 8.
od cca pol 6 je hore, dostane vtedy jest a o pol 8 je mrrrrtva v postielke..

skuste mi napisat ako vam spavaju a kedy davate jest hladam nejaky iny system.. dakujem

egyptanka
16. okt 2009

babul a to sa stazujes? 😉

livia1
16. okt 2009

Leri vás asi nikto nedobehne 😀 ,

susik77
16. okt 2009

babulka- a od zaciatku al. ukonceneho 3.mesiaca?
inak, ked kojite, tak do konca 3,mesiaca ziadny extra rezim necakajte. deticky maju este maly zaludok tak potrebuju jest casto. veronika spi celu noc odkedy jej vysli zuby=asi od roka 😉
ja kojim cez den asi po 2 hodinach, v noci tak po troch. mala si zvykne pospat najdlhsie vecer-v kuse asi od 18.30 do 22.hodiny.

babulka123
16. okt 2009

egy.. nieee .. ani nahodou ..

susik od 3 mesiaca zaciatku by som ju davala castejsie.. tak nejako postupne zvysovat ten cas ked je hore.
mne mala viac ako hodinu a pol ,max dve nevydrzi takze ju davam aspon vtedy na chvilku.

livia1
16. okt 2009

Babul a o kolkej sa ti potom budí?

Mne Kubko ide spať na obed okolo 11:00 a spí tak 2-3 hod. Potom je hore asi hodinu, dalšiu hodinu spí. Ked sa zobudí samo. zas papá ale už je hore od krmenia do krmenia, až potom si zdriemne na 30min.Pomaly ho idem kúpať, väčšinou tak medzi 19-19:30 a ked sa napapá tak niekedy zaspí a inokedy je hore do pol deviatej až potom ho uspávam. Niekedy urobí to že sa po pol hod. zobudí vyspinkaný a je hore do 23. ☹

leri
16. okt 2009

no baby, sak ja som hovorila ze sme popredu, lulu sledujes? o chvilu bude vysavat 😀 😀 😀 obavam sa ze o chvilu vyskoci z postielky a povie "cau mama"
susik, lenze on ma uz viditelne hrce a presvita mi biely zubok..........tak myslim ze tak dlho to trvat nemoze uz......
a budem davat bacha, bradavku by som si rada uchovala 😀

babulka123
16. okt 2009

a do tej 11 nespi?
mne spi od tej pol 8 vecer do 3 , pol4 alebo pol 5.. a potom bud do 7 alebo pol8 alebo pol9.. podla nalady..

ked sa rano zobudi dostane jest, potom je asi hodinu , hodinu a pol hore, potom spi {najnovsie len hodinu|} potom dostane jest {od rana je to tak do tych 3 hodin , ak spi dlhsie tak je to dlhsie.. } potom je hore asi hodinu a pol, a potom zas spi tak cca 3 hod. , zobudi sa dostane jest, no a okolo pol6 dostane znova a potom az o pol 8.

kolka1
16. okt 2009

Babul nerozumiem. Preco chces nieco menit?

Leri, gratulka k prvym zubkom, straz si bradavky 😉. Pre istotu kup gel na chladenie dasien a pripadne cipky na teplotu. Tesim sa na dalsie Alexove pokroky 😵 😵 😵.

babulka123
16. okt 2009

kolka.. lebo bud.tyzden sa meni cas a to bude vesele..

leri
16. okt 2009

kolka, strazim strazim 😀 keby radsej so zubami pockal a trochu dlhsie v noci spaval 😠

kolka1
16. okt 2009

Ja by som to neriesila, naco aj? Ak vam tento rezim funguje tak podla mna na hodke nezalezi, ci? 😉

babulka123
16. okt 2009

no sak uvidime.. zatial je to viac ako ok..

livia1
16. okt 2009

večer ked už konečne zaspí tak sa budí okolo 5-5:30,vtedy je hore tak 30min a spíme niekedy do 7 inokedy do 8 hod ráno.hodinu je hore, hodinu spí a potom ide spať okolo tej 11:00

kolka1
16. okt 2009

Leri, my posledny tyzden frcime na dvojhodinovych intervaloch. A to sme po prichode z porodky tahali 2 x 5 hodin 😕 😔.

Holt Alex je vynimocne dieta, chce mat prvensto okrem vahy, zubkov aj v pocte zobudeni za noc 😉.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre