Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

facovka
28. mar 2010

lulu,aj oli stoji pevne na nozkach,ale nic z toho co pises nerobi...neboj,niesu pozadu 😉 my ideme v 8mich mes.na jadierka, este ked sme boli v 4t na klbikoch tak nam odporucil ze v 8mich mes.sa im akurat este nieco dovyvija v jadierkacha to treba pozriet,teda ze ak chceme, aj fifovi som to dla v 8m.pozriet tak aj oliho objednam,tu k sukromnemu ortoped.Dr.Kusin sa vola,14ecok sice,ale prep okoj na dusi,tak jeho sa popytam nech ho kukne ci je vsetko oki 😉

facovka
28. mar 2010

perla gratulka... 😉
babul akurat som ti chcela napisat ci ona nema intoleranciu,to aj neskor sa moze ukazat a vtedy tak podvedome mliecko odmietaju...skus kupit bezlaktozove v lekarni...aj nutrac maju low lactose,abo AL110 Nestle pytaj,to aj pri dietach sa dava,takze preventivko aj tak mozes davat.... 😉 nech jej dr.vezme krv na tie markery Igg a neviemake su to..to ona bude vediet..nech mate istotu...
krupica az od jedneho rocka co ja viem....a o zlatom klase som aj japocula ze sa moze,tak neviem,my sme este neskusali..a zvolensky biely som ani ja nevidela este...ale za bielou activiou sa ide zabit 😵

babulka123
28. mar 2010

fac ja som u neho bola a je super.. sice je to moc rychle a stoji to za to .. presne ako pises za pokoj v dusi, ja som bola kvoli tomu ze ninka zas zacala moc skoro ..

perla.. uz som rozmyslala ze skusim kupit bezlaktozove ze co to spravi.. inak cakala som na teba kedy sa ukazes lebo viem ze mate tento problem .. tebe simonka tiez takto odmietala mlieko?

perla200
28. mar 2010

no nutrilon low lactose už nevyrábajú facovka.... je pozastavená výroba, nutrilon vytvoril namiesto toho nutrilon allergy care ale to je tiež pekná sračka - obsahuje laktozu aj mlieko AL110 obsahuje ale je hydrolyzovaná. jediné mlieko na trhu, ktoré nema gram laktozy je france lait bez laktozy, viem toto vsetko preto, lebo my sme na nom skončili. keby mala neprijala ani toto mlieko tak nam hrozilo kozie.... AL110 - nam robilo osobne velké problémy. ale zase nasa simonka je fajnovka🙂)))))))

zuzanakarolinka
28. mar 2010

čaute babuly, no dobré info, fakt je pravda, že nie vždy to drahé je aj najkvalitnejšie

vyskúšala som to na vecoch pre dospelákov a môže to platiť aj pre deti

perla200
28. mar 2010

ano babulka - my sme pili od narodenia nutrilon, ja som toho moc nenakojila a mala kedže mala 4400g pôrodnú váhu tak jej by nestačili ani kozy pamely andersonovej...my sme v pôrodnici vypili 150ml.... a pila nutrilon, mala koliky, vyrážky ale každý - toje normalne, koliky sú normalne ved to poznate nie? a potom prisiel den, kedy nechcela piť vôbec vôbec mlieko, a to mala JEDEN MESIAC revy aká je hladná a potom začala grcat totalne a vyhodila sa na celom tele - prijali nas do nemocky a diagnoza - intolerancia laktozy. a teraz hoci mame výsledky v poriadku, nechce nič čo je laktozové, proste jej dám laktozu a odmieta ju, lebo je už väčšia a vie, že jej škodí tak to nevypije proste....oni už vedia čo im chutí a čo nie.

babulka123
28. mar 2010

zuzka sak to .. deees..

perla oki tak skusim .. mne hovorili len o tom ALL110ale skusim to co si mi pisala.. snad to bude lepsie
a je mozne ze to proste zacala robit po 7 mesiacoch? ako je mozne ze doteraz jej to nevadilo?

fac a aktiviu davas cistu ci tu sladku?

facovka
28. mar 2010

babul,ta intolerancia sa moze sa mi zda aj neskor prejavit.....skus pogooglit....davam cistu activiu.. 🙂

martinex
28. mar 2010

caute zeny....

tak mne sa konecne vratil moj synator... poobede spinkal hodku a pol,tak sme zatial robili v zahrade... ked sa zobudil dala som mu kasu,pekne sa najedol a potom sa SAM hral v ohradke a my sme vonku dalej robili... mali sme otvorene okno a bolo pocut len vyskanie,vykecavanie, no bohovsky bol....

inak na obed sa tak nafutroval,nestihala som naberat... cestoviny s hraskom a mrkvou mu straaasne chutia 😉

lulu73
28. mar 2010

fac...k Dr. Kusinovi do Euromedixu? resp. Prosanusu? to ideme aj my v 8 mesiacoch...a ja viem ze nie su pozadu 🙂 to ja len tak

perla....prosim ta pekne a ako ste prisli na to ze ma intoleranciu laktozy? ja si nepamatam...vy ste mali hnacky?

perla200
28. mar 2010

facovka ma pravdu....je velmi vela percent detí, ktorým sa prejaví až po pol roku života, ale je to sekundárna intolerancia laktozy, ktorá ako príde tak odíde, jednoducho detom chýba enzýn, ktorý by spracovat laktozu, tak im ostáva v hrubom čreve a kvasí tam vyslovene a spôsobuje či už bolesti brucha alebo koliky.... väčšinou sa diétou a stravou upraví do pol roka od zistenia. nam sa upravilo po 5 mesiacoch, ale kedže simonka takmer laktozu nepoznala tak teraz ju nechce vôbec, ale doktor povedal, že do jedného roka to nevadí, ale po jednom roku budeme musiet niečo vymysliet, lebo tou bezlaktozovou stravou je moc chranená od alergií a ked nahodou príde jej telo do kontaktu s iným alergénom tak sa to môže len zhorsit, poprípade vytvorit iná alergia.

perla200
28. mar 2010

nie lulu - koliky práveže....ja sa len bojím jednej veci, že simonka ma primárnu intoleranciu - lebo ja som tiež alergička na mlieko.

facovka
28. mar 2010

lulu ano,k tomu,musim sa objednat tak za tyzden cca zavolam,chcem na 13.4.ked mame aj poradnu,ked uz mm bude doma,ani neviem ako a ci robia vtedy,uvidime...
babul,a ked grcala a mala aj hnacku tak to mozno zato vsetko, kvoli tej viroze co od vas chytila...tak to podla mna dietkou prejde.. 😉

facovka
28. mar 2010

perli a robili vam testy z krvi??? bo my sme kolikovali do 5mes.a dr.nikdy nespomenula ze intolerancia....sice nam odporucila na koliky nutrilon ten comfort proti kolikam,ale inak nist.....a mliecko teraz pije v poho,sice nie vela ale pije 😉

babulka123
28. mar 2010

no nic idem ja k dr. a budem sa dozadovat aby nas poslali na gastro..

perla200
28. mar 2010

ano facovka - z krvi, pichali ju trikrát do prsta a predtým vypila glukozu.

babulka123
28. mar 2010

fac.. ale vracala len ked jedla nieco mliecne. akonahle som mlieko prestala davat tak nic.. no uvidime..

babulka123
28. mar 2010

no fuj ked si predstavim tu glukozu tak mne je zle.. heheh

babulka123
28. mar 2010

matka a ake cestoviny robis? mixujes alebo alebo len pokrajas? u nas je zatial jednotou zemiak a ryza..

perla200
28. mar 2010

zajtra skúsim tie cestoviny - asi bezvaječné že? skúsim ich pomixovat so zeleninou a mäsom to môžem že?
marti - aj mrkvu si tam dávala?

martinex
28. mar 2010

babul zo sacka vyberiem, zabalim za hrst do utierky, 3 krat tresnem tlcikom na masko a potom varim 😀

perla bezvajecne... a aj mrkvu tam mal... inak gratulujem k vymesaciu 😎

babulka123
28. mar 2010

jeeejda ja som zabudla.. perla gratulkaaaaa..

matka tak toto bol aky navod. heheheh super, skusim .. aj ked naposledy kus kus nemal velky uspech..

perla200
28. mar 2010

super marti - tak to zajtra vyskúsam🙂))))))))))))))))))))))))) a dakujeme.....dnes sme spievali kvetnú nedelu a tak ju to zložilo že už kvetina spí🙂

martinex
28. mar 2010

vies co,ten hrasok je dost sladky.... a to je fajn... inak bohovy bol,ako ho nahanal v ustach jazykom a snazil sa ho rozkusat 😀 sme sa s mm dobre nasmiali

perla200
28. mar 2010

a nenadúva ho z hrášku?

martinex
28. mar 2010

perla ee...uz som mu skorej davala a nemal ziadnu reakciu,co som aj rada 🙂

perla200
28. mar 2010

to je super, ja som razs kúsila hrach a bolesti brucha ako hovado....už neviem čo jej mam davat ona iba cviklu a spenát a mäsko!!!!!🙂))) tekvica nechutí, brokolica tiež nie.... no niečo vymysliet musím....vsak stale mame cyklamenovú kakanicu🙂

lulu73
28. mar 2010

jaaaj, to s tymi alergiami a intoleranciou, to je v prdeli

paulusa
28. mar 2010

boooze, to je nutrilon fakt najhorsie UM? my sme tiez na nom.

perla- simonke vsetko naj k 8 mes.
marti- hrasok davas z konzervy, alebo mrazeny?
babul- ako donutit dieta na dva spania za den? ved my zaspi aj v pavuku postojacky 😀 ale asi by som to mala skusit. ale nebude nervacny?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre