Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

martinex
23. okt 2009

babul no ti poviem,dobre ze ten monitor nemam..by ma asi porazilo..hodit to kybla!! 😠

babulka123
23. okt 2009

matka vies co .. neviem.. teraz uz asi nie.. a tym ze nina spi vo vedlajsej izbe tak asi nie.. sakra.. nacoc som ho kupovala?
ale je pravda ze bola uuuplne hore v postielke a nos mala prikryty nufkacom tak neviem .. posunula som aj ninu aj monitor a uvidime co bude zas..

martinex
23. okt 2009

babul sak ty vies... 🙂

babulka123
23. okt 2009

sak neviem.. ehehe

lulu73
23. okt 2009

ahoj maminy

kolka, mne dnes odpisali z toho netoveho obchodu,ze mi to posielaju...totizto som im pisala vcera ze uz maju na ucte peniaze niekolko dni...tiez sa uz tesim co na to povie Emka 😉

ten zajtrajsok ma stve ☹ a stretavate sa? vraj ma prsat cely den 😒

martinex
23. okt 2009

lulu asi ani nie,tusim ziadna nakoniec nema cas 😒 mne je to moc luto,bo by som vas rada videla 😔

martinex
23. okt 2009

no nic zenske,idem ja off... bohviekedy sa ten moj dovali domov a cakat sa mi nechce... tak sa majte krasne a uzite si vikend 😉

lulu73
23. okt 2009

mati...nemala si ist kuknut nejake auto?

lulu73
23. okt 2009

aha,citam ze az zajtra...

z.vrablova
23. okt 2009

Perla, ako pise Martinex, nechat poplakat, ukludnit a hlavne nepovolit... cim skor sa na to odhodlate, tym lepsie pre vas. Kristinka zaspava pri uplnej tme, ked je polosero, neuvedomuje si, ze to je velke spinkanie na noc.
Bay, co sa tyka toho hnisu, som citala, ze sa toho netreba dotykat, ved je to otvorena rana plna zivych virusov TBC, ze vraj hned k lekarke, ktora by mala poslat na plucne na osetrenie...
Marti, aj ja som si dnes na oslave dala 2x2dl bieleho vinneho striku... a poviem, nic moc, len my to chut urobilo.
Idem nahodit fotku torty, co sestra ocovi k 55 vytvorila. sikulka.

perla200
24. okt 2009

ahojte kočky....no ale my to stále skúsame s tou postielkou....ale je pravda že po dvoch hodinách ju vyberieme....asi keby som ju tam nechala tak sa to urobí ktovie?

inak dnes je 5 zataz.stupen....a ja mam nádchu strasnú.....a desím sa že to dostane mala dufam že nie.... ja sa cítim hrozne ☹

babulka123
24. okt 2009

ahojte.. perla.. nooo je... ja som chcela malu dat mrekovi do kocika ze nech idu do obchodu ale prsi tka nic,, ale mala uz zaspala..

a baby musim sa pochvalit, vecer som dala ninke 160 nutrilonu a spala do 5!!!!!! ono asi jej bolo tych 120 na noc malo a preto sa budila uz o 3.. hehehehe
a potom som jej rano dala este normal 120 a spala do 8:15. no proste paradicka.. uvidime co prinesie dnesny den, ale podla toho ako sa ninka sprava v takomto pocasi tak by mala chniet pomaly cely den..

kafulienka
24. okt 2009

ahojte,

perla, napadlo ma, ze vyskusaj davat simonku do postielky prave, ked je v super nalade hocikedy cez den ale nie spat, len tak - bud pri nej, zabavaj ju, rozpravaj sa ...atd...aby z toho pobytu v postielke mala pozitivne zazitky a na tie "placlive" aby zabudla...

inak my spavame v sere, lampicka zapalena na chodbe a dvere privrete. ja nechcem este tmu. citala som tu na konikovi par pripadov, kedy sa dietatko tak brutalne zlaklo postavy v tme pri postielke, ze trauma zo spanku a z tmy...a to potom uz musel riesit detsky psycholog - no boli to starsie deticky...manzel chce tmu (v nej sa spi zdravsie), ale ja akosi radsej budem kupovat "setriace" ziarovky 😀

babulka123
24. okt 2009

my spime v tme ale s tym ze jej svieti svetielko z vysielacky.. takze vidi... { a mimiohcodom ju to upsava lebo ho fixuje pohladom a do 5 min. je tvrda.. }

paulusa
24. okt 2009

bre ranko. tak mi mame za sebou super noc. drobec sa napapal o 18.30hod. a spal az do 2.30hod.a potom este do 6.30hod., no konecne som si pospala aj ja.
aj u nas prsi ☹ , som zvedava, aky bude matej, ked dnes nepojdeme vonku 😒 , po dazdi sa my nechce 🙄
a zaspavame pri slabuckom svetle a ked zaspi tak uplne zhasim 😉

perla200
24. okt 2009

ano kafulienka...robím aj to...malú dávam do postielky...ma tam kolotoč a vela hračiek....no dnes asi nepôjdeme von...prsí...a ja kaslem ako starý hrniec...brrr

perla200
24. okt 2009

inak mala spí v postielke cez den ju tam dáva...ale ona akoby sa bala toho priestoru velkého...lebo ked je v kočíku tak sa preberie a rozhodí rukami a vždy zacíti obmedzenie....a v postielke nie...tak som ju začala baliť do deky...ale nepomáha ani to...uvidíme

babulka123
24. okt 2009

perla skus ju davvat na bok.. aby bola o nieco opreta mozno aj to pomoze..

ninka ked spi na posteli velkej vzdy nieco musi mat pri chrbte aby sa citila ze je opreta..alebo na velkom vankusi..
a kukala som foto na FB ze aka paraaada.. mala je moooc sikovna..

z.vrablova
24. okt 2009

dobre ranko, tak sa idem pochvalit ake mame uzasne dieta. Vcera sme boli u nasich na oslave, o pol siestej sme okupali v mojej starej vanicke, napapali a o pol siedmej uz princezna spinkala vo vanicke od kociara... v kuse, bez prebudenia. Odisli sme o 22.00 a mala spala do jednej rana, len sme ju premiestnili do postielky... a potom este do siestej vydrzala. O siedmej sme sa zobrali a boli sme v Hypertescu na nakup, tatina sme nechali dospavat..
Teraz uz znova chrni, tiez to vidim na spaci den... U nas este nastastie neprsi, ak to takto vydrzi, poobede ideme na dlhsiu prechadzku...
Perla, aj ja som pozerala foto malickej... uuuzasna je...

adenka
24. okt 2009

ahojte maminky,

tak my mame super noc za sebou...od 22 do 5:30 a potom od 6 do 8:15... parada 😵

ale poradte mi ako ju mam oducit od didky... ona si z mojej cicky urobila dudel a ked ju odtiahnem reve, ale nie ze reve, to je uz normalne hysteria ☹ . a zaspavat v postielke ani nahodou... do postielky ju mozem dat len ked je uz uplne tuha... vecer je to po 3 hodinach dudlania mojho prska!!!! 😠 ☹ . dala som na rady nechat vyrevat a dosiahla som akurat to, ze dominika uz nevie plakat, ona hned zacne hystericky jacat a to uz sa neda ukludnit ☹
teraz som ju tiez 2 hodiny uspavala na didke... 😒

babulka123
24. okt 2009

z.. sikovnicka mala..

kolka1
24. okt 2009

Adenka,

Boris tiez nechce ziadny dudel. "Mudre rady" znely po kojeni ked odtiahnes didku tak hned strcit dudel do pusy. U nas to ale nefunguje, obcas skusim ale aj tak vsetky dudle vypluva a natahuje ho z nich. Beriem ze je to jeho volba 🙂. Tiez ma rad zaspavanie na didke ale ja ho nenechavam na didke uplne zaspat, ale pouzivam ju ako nastroj teda vecer po kojeni ked uz je viditelne unaveny ale este culy ho prekladam do postielky a potom pekne zaspi pokial nemame koliky 😖.

Cez den to je ina kava tiez by sa rad zaspaval na didke a trva to relativne dlho kym doma zaspinka ale on spinka cca v rovnaky cas a my chodime vela von. Navyse doma mi tolko nepospinka.

perla200
24. okt 2009

babulka....dakujeme...aj Ninuska je krásna princezná....aj z.vrablova mi poslala adresu na FB a kristinka je krásna...babizne sú úžasné......

adenka
24. okt 2009

kolka domca uz chyta zachvaty ked sa jej dudel len priblizi k pere... vzdavam to, dnes ich vsetky odlozim...
no mne v postielke spi len na brusku, a ked ju tam dam hned sa preberie a do 2 minut je plac a plac... a v kociku nespi takmer vobec... no budem dalej skusat.... vsak do 18tich z toho hadam vyrastie 😅

perla200
24. okt 2009

adenka a kde potom mala spí? tak som rada že som neni sama....my totiž sme do 7 týždnov strasne kolikovali a jedine kde som ju uhontrálala bol kočík...no ale pomaličky si hádam zvykne tiež hádam tak do 5.rokov...potom sa tam asi nevmestí 😀

adenka
24. okt 2009

perla, no po hodine-2 zaspi tuho, tak ju prekladam do postielky na brusko a este ju tak 5 minut musim hladkat kym opat zavrie oci.... tak na 3ti krat uz vacsinou spi...
a v kociku ako hovorim..pol hodina a koniec, potom letime domov lebo uz place a neda sa upokojit inak ako na didke...

perla200
24. okt 2009

no tak to my nie....nasa spí v kočíku stale...aj vonku aj vnútri...najlepšie vonku....a vidís skúsim ju tam prekladat najprv a potom hadam aj v postielke zaspí ktovie? ako budem bojovat pokial nepovolí, najhoršie je že ked plače tak ja to proste neviem vydrzat....viem, mala by som ale nedokážem to 😢

adenka
24. okt 2009

perla ja by som aj vydrzala, ale ona sa potom dostane do brutal hysaku...je cela cervena, zadusa sa...to sa neda na to pozerat... mm je sice nastvany ze ju rozmaznavam, ale vsak on cele dni nie je doma, tak ani netusi ake su to boje.... ☹

babulka123
24. okt 2009

baby potrebujem nejako poradit..

mala mi papa cca kazde 3 hodky.. okolo 8, 11, 14,17 a potom o pol 8 pred spanim..

vstava okolo 7, pol8, a ked jej dam jest tak potom ked ju dava spat okolo 9 tak sa hned po pol hodke , max hodke zobudi lebo je asi hladna..

to iste na obed ked jej dam jest okolo 11, a spat ide az okolo pol 1, tak dlho nevydrzi spat lebo sa zobudi na jedenie... a poobede mi potom spi aj 3 hodky..

neviete mi poradit ako to mam spravit aby jedla tesne pred spanim, aby spala hlavne cez obed s plnym bruskom.. nejako to neviem vypocitat.. heheh uz som dlho doma a nejako mi chyba logika..
popripade napiste ako to robite vy..

a mimochodom mpresne co som hovorila vonku je nechutne a nina chrni uz 2 hodky..
cize potrebujem poradit hlavne na slnecne dni.. heheheh

adenka
24. okt 2009

babul a neskusas jej dat potom tesne pred spanim cajik?? mozno je len smedna po UM... alebo jej rozdel davku, daj jej napr. 70 po zobudeni a 70 pred spanim ak sa to da... teda neviem kolko papa...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre