Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

martinex
10. dec 2009

baby to fakt mate doma taku zbierku?
ja mam doma len cipky 😀

eviqa
10. dec 2009

blažka, všetko pre istotu. 😉 a ten virbucol som o ňom počula, musím si ho zaobstarať. a ako sa volajú tie guľky? inak aj to čo som písala, tak sú guľky, treba 10 guliek rozpustiť asi v 2 cm vody a 5x denne podávať.

blazka24
10. dec 2009

marti ja mám doma čipky paralen, VIBURCOL a všetko ostatné čo sme mali v baby vaku som použila na krpca 😀
physiomer na noštek a ešte teraz tie vodičky do oka čo nám predpisovala dokina ako opthalmo septonex, framykoin a teraz nejaký nový ale inak nie, preto soms a pýtala eviq lebo chcem mať radšej ako neskoro........

eviq ja som našla vo vyhľadávači toto:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

tak to chamomilu či ako sa to volá som zoháňala a nemali.............

blazka24
10. dec 2009

dievčatá zabudla som sa pochváliť, starý na tom vianočnom večierku vyhral 38 cenu 😀

martinex
10. dec 2009

ja ked tak radsej potom kupim.... mam pocit,ze by som si to zle iba privolala... sak ja napr. doma nemam ani odsavacku na sopliky.... a sople nas obchadzaju siroko-daleko... ale to je asi len taky moj blok,voci liekom a podbnym veciam

blazka24
10. dec 2009

marti tak my bez odsávačky by sme nevládali dýchať, tú som mala vo výbavičke ešte pred pôrodom .........

martinex
10. dec 2009

ja som prave pred porodom z tychto veci nekupila nic..... vies,niekto nekupuje kocik pred porodom a ja taketo zalezitosti 🙂

eviqa
10. dec 2009

tak ja odsávačku mám, ale nepoužívam každý deň, iba ked je nachladený alebo ked počujem, že nevládze alebo nevie dýchať.

martinex
10. dec 2009

tak to my nastastie nemame ziadne taketo problemy... ale sak raz to pride a pojdem aj ja kupit...aspon potom poradite,ktora je naj 😀

no,vecera navarena..uz len aby prisiel mm a pojdeme nakupit... hlavne ze vravel ze dnes pride skorej,okolo4tej... je 5 a on nikde... joj,nemoze robit nejakeho uradnika,co by mu o 4tej padla a siel by domov?! ☹

paulusa
10. dec 2009

ahojte. no citam ze sa tu soplikuje. tak my sme zatial zdravi. dnes sme sa boli ockovat. drobec znasa dobre zatial. spinka napapa sa a zatial bez horucky. dufam ze to tak vydrzi. a kolke z vas dali ockovanie proti rotavirusom? ja stale rozmyslam ci hej, alebo nie. no uz nemam vela casu na premyslanie ☹ .

martinex
10. dec 2009

paulusa ja som dala... radsej ako keby som si potom mala vycitat,ze som to nespravila...

a mimochodom moj muz stale este neprisiel...som uz patricne nasrana... 😠

eviqa
10. dec 2009

ahoj paulusa, tak my sme síce ešte očkovaní neboli, ale vakcínu proti rotavírusom mám už doma. Tiež som sa nevedela rozhodnúť, ale po rozhovore s kamoškou - lekárkou, som sa rozhodla že hej.

eviqa
10. dec 2009

martinex, to poznám. mne dnes sľúbil, že príde o štvrtej a prišiel predchvíľou. ☹ to také sľuby mám sľubované každý deň. Ale povedal my, že on môže ísť robiť úradníka, bude doma o tretej a donesie mi 12 tis. či budem spokojná. No to by som asi nebola. 😒

paulusa
10. dec 2009

ved to, ze si to raz nechcem vycitat. a moze to dostat hocikde aj na prebalovacom pulte u lekara. ale moj manzel je proti ockovaniam, ze dieta alebo clovek nema obranyschopne latky. mozno ma aj trochu pravdu, ale asi bude po mojom a zaockujeme.

martinex
10. dec 2009

eviq sak ja viem,ze on v tej praci neni preto,ze sa mu tam paci...ale tak nech mi nic neslubuje... chapes,ja uz hodinu vychystana,lebo potrebujem ist nakupit do Tesca...zajtra pridu nasi vecer,lebo mm ma narodky... pan si vypytal tortu a tiramisu,nieco na pohostenie musim spravit...a este sa aj ucit na skusku... aaa starat sa o syna samozrejme.... no napalena som jak slak....
a nepochopim to,ked o 4tej mi vola,ze za hodku je doma... no tak to uz co? ziaden casovy odhad?!

paulusa
10. dec 2009

a vakcinu kupujete najprv len jednu a potom druhu, alebo obe naraz? a dokt. vypise na nu recept?

martinex
10. dec 2009

paulus mne doktorka na nu dala recept spolu s prvou varkou ockovania...a ked nas zaockovala,dala recept na druhu varku+2hy rotavirus

paulusa
10. dec 2009

takze si mam rovno pripravit okolo 120eur?

martinex
10. dec 2009

no jedna davka stoji 62 tusim... takze ano 😀

bagaja
10. dec 2009

no ahojky, tak som doma z angliny a malá už hajká, dnes sme bez tatíka takže idem čítať knihu 😉

kúpila som ten sprej do nosa ale sa chcem spýtať či jej to striekať pred odsávaním alebo po?

a s tými uradníkmi nie som istá???? ja som úradníčka a darmo padla o druhej ked je robota na stole musela som tam trčať aj do šiestej ☹ čiže asi každá robota rovnaká a nevyspytateľná 😖

perla200
10. dec 2009

čaute kočky...nečítala som vás dozadu tak neviem čo nové?

dúfam, že facovka - je už lepšie???
babul - malej viditelne chutí🙂
martinex - ja kočíkam aj 3,5 hodiny....brrr ale nebaví ma to a niektorých ludí stretnem aj 7x...dost trápne🙂

baby nase detičky nas stale prekvapujú že? nasa dnes začala reagovat na svoje meno....normalne som bola strasne stastná....

babulka123
10. dec 2009

perla.. no dnes som nechapala ako otvarala usta.. ako dospelacka..

my sme boli dnes na trhoch bolo super, potom sme boli v poluse.. v obchodoch a tak.. cestu cuduj sa svete zvladla v pohode, cestou do BA sice kukuckovala ale bola ok, a zaspala az v BA tak som sa vozila po bratislave aby spala aspon 30 min.a po ceste domov zalomila este v garazi v poluse.. unavena som ako kon, idem kukat nejaku rozpravku co marek stiahol a potom spat..

zajtra sa ozvem..

matka.. muza by som roztrhla ako hada.. 😅 😅 😅

lulu73
10. dec 2009

Ahojte, Dnes sme sa pred kúpaním fintili. Robili sme si copíky. Kuk foto... 😀
No a v noci sme vstali už len tri krát. Veľký postup.

babulka123
10. dec 2009

lulu ... musim ti malu niekedy zobrat a ukazat nasim nech vedia co je to vlasate babatko.. ze ninka sa ani troska nechyta.. uuuuuuuuuuzasna ja mala..

z.vrablova
10. dec 2009

Lulu, odpadnem z malej... na tej nasej plesatej hlavke mozem behat tak jedine autickom opreteky... a pritom mne by sa vlasov clovek nedoratal... 😉 Ale ze vraj aj ja som nemala dlho vela vlasov a nakoniec mi hriva narastla, tak sa utesujem, ze usetrime na gumickach 😀
Blazka, Chamomilu vulgaris 15CH som si dnes objednala v lekarmi, zajtra idem pre nu... skus si pozriet na nete zoznam homeopatickych lekarni u vas v meste...
Inac som kupila Dologel na zubky - rastlinny, bez lidokainu a je taky jemne sladkasty... uzasny.
A uzivame vit C, v praskovej forme kazdy den za stvrt lyźicky.
Bez odsavacky na vysavac by som sa po tieto dni asi nepohla a dieta by sa nam zadusilo vlastnymi slinami... chudatko... takmer zaplni celu skumavku... ale zatial biele a ja pouzivam tiez len morsku sol pred odsavani, dam ju na 15min na brusko a doslova same vyskakuju... a ten blazeny vyraz na jej tvaricke po odsati...
Kristinka ma uz 5 mes a este sa sama nepretocila, uz sa sice zaprie o paticky a pootoci panvu na strany,ale tam sme skoncili...
Rotavirus definitivne nie... (moje dovody dobre poznate 😀 )

eviqa
11. dec 2009

pekné ránko, tak my sme sa prvýkrát zobudili o 5.15 so strašným plačom. POmasírovali sme dasienka, dali hryzadlo z chladničky a bol pokoj, spinkal až do 7.30. takže asi to budú zúbky, len dúfam, že nebudeme vstávať aj v noci ☹

zuzkamilko
11. dec 2009

dobre ranko,my sme 1x vstali o 3,45,napapkali sa a spinkali do 7,00 a teraz od 8,00 spinkame dalej-len dokedy 😀

zuzkamilko
11. dec 2009

eviq,s cim masirujes dasienka?

zuzkamilko
11. dec 2009

a uz sme horeeee 😀

eviqa
11. dec 2009

zuzi, ničím. svojim prstom alebo chladítkom. pomáha. On si do prsta pokuše a je spokojný , teda zatiaľ

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre