Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

perla200
26. sep 2009

martinex ty uspávaš malého na fitlopte?

daniela33
26. sep 2009

mati, to sa stalo už aj mne, s tým rozdielom, že som bola sama,takže malú na jednej ruke a druhou som tlačila kočiar ☹
my sme boli v stredu na gastro, a tiež máme reflux, a k tomu ešte kvasinky v tráviacom trakte a v črievkach a slabý zápal žalúdka, takže berieme probiotiká Biogaia a ešte nejaké lieky na západ a zasa nám zmenili mlieko, už tretie. Prvé sme mali Nutrilon Comfort na koliky a zápchy, z toho ju preháňalo, potom Nutrilon HA, ten ju zapekal a teraz nám doktorka na gastro dala Nutrilon Alergy Care, ktorý je pri alergii na bielkovinu kravského mlieka a je vraj ľahko stráviteľný a ten teraz pri zápale mal byť najlepší, tak uvidíme ...
perla s tou nahriatou plienkou som nevedela,skúsime 🙂

martinex
26. sep 2009

perla vecer ano.... tak mi najskorej zaspi

deni 😀 my nastastie sme na MM, v utorok ideme na poradnu,tak som zvedava ako priberame a rasteime

a perla my mame takeho slonika, je naplneny bylinkami..dam ho na par sekund do mikrovlnky a on sa pekne ohreje...a ten mu davam na brusku... ale kedze my kakame pekne a brusko maleho boli malokedy tak ho moc nepouzivame

stansun
26. sep 2009

ahojtem necitala som vas do zadu tak neviem co sa deje ale my ideme tiez na vysetrenie koli refluxu. Chudatko nam moc vracia tak nas doktorka poslala na kramare. A polohovanie nam moc nepomaha v podstate nic 😖 ale je sranda ze vracia iba niekedy tak nechapem ako to potom je.
My mame tiez uz tretie mliecko ale zatial pre alergikov lebo reflux potvrdeny este nemame tak som zvedava ako dopadneme.
A boli sme na poradni a mala ma uz 5050g tak mame co robit uz ma bolia niekedy ruky 😀 😀 😀 este ze ju zatial nemusime uspavat na rukach 😵

perla200
26. sep 2009

daniela a mala nema intoleranciu laktozy? lebo my sme mali henten nutrilon a inak je dobrý ak nema problémy...ale každé mlieko ina k pôsobí, my mame už 4:(((( a to bezlaktozové....my sme mali z jedného mlieka aj 9 hodinové koliky:((((

perla200
26. sep 2009

stansun A AKé pijete mlieko?

kafulienka
26. sep 2009

ahojte,

trosku sa tu "votriem"...

ja len ze annag vo "svojej" teme zaujimavo popisala nieco o babetkovskom refluxe, stoji zato si to precitat... 🙂

k.

lenka_66
26. sep 2009

aden , sorry ze som neodpisala no chytili nas strasne muky ☹ .ani ruky nezabrali 40 minut len srdcervuci plac.
hej na rovnom.dnesna noc bola v detskej.celkom usla .o 4 som na teba myslela 😀 .tam somdala poskladanu deku pod matrac.asi nie je az 30 stupnov no nesmyka sa.

dani , uz viem co bolo marekovi v stredu.otvorila som novu krabicku nutrilonu .kym mi to doslo ze to mlieko je divne 😖 ,sme sa natrapili.otvorila som novu a pohoda ako tak.

inac 1x. sme papkali v lehatku a nechala som ho tak .zaspal pri jedeni.ani sme negrgli uvidim co z toho bude.posladne dni nechce grgat iba sa rozreve a ak grgne tak min.20 minut to trva.uz spinka 2 hodky.

babulka123
26. sep 2009

baby necitala som vas, ale mam otazku.. kolko davvate svojim detom z flasky? mne ninka stiahne 100vku a o 2 hodky si pyta znova.. nieje to nejako vela.???

martinex
26. sep 2009

babul podla mna je to ok...

inak kupujeme auticko... cez tyzden sa pojdeme na neho kuk... lebo sak takto sa to neda... a potom mozeme randit kazdy den 🙂

babulka123
26. sep 2009

jeeej tak to ta potom ocakavam v samorine.. mne sa moje pokazilo.. mrcha..

je ok aby jedla kazde dve hodky??

martinex
26. sep 2009

babul my mame tiez teraz take obdobie,ze je cez den kazde dve hodky,niekedy si pyta aj castejsie,ale to som povedala,ze nedam... min 2hodinovy odostup musi mat...

a 100ml neni tak vela zase...takze podla mna ok

martinex
26. sep 2009

inak nemate nejaky dobry recept co s baklazanom??? mam ho v ladnicke a neviem co s nim.. cukinu (ktora mala asi 50cm) som nastastie uz zlikvidovala 😀

babulka123
26. sep 2009

no sak uvidime.. asi rastie..

a vy ako ? ako v noci?

babulka123
26. sep 2009

matka tak toto je moc zdrave na mna..

martinex
26. sep 2009

v noci pohoda, vzdy potiahne nejakych 5-6 hodin a potom 2-3 hodky,cize da sa....

no mama je na dovolenke a bola som u nej v zahrade pozbierat urodu,lebo sak by to zhnilo kym sa vrati...
ale co teraz s nim?? sak ked nic,tak do tyzdna zhnije v ladnicke a ho vyhodim 😀

babulka123
26. sep 2009

no pekne.. skus nakuknut na mimibazar.. recepty

martinex
26. sep 2009

pozerala som no nic ma neoslovilo... sak nieco vymyslim... budem improvizovat 😉

livia1
26. sep 2009

Babulka mne malý papá každé dve hodiny od kedy sa narodil.Dávam mu aj moje aj bebu a vypije 90ml.

S kolikami máme problémy aj my. Snažíme sa im vyhnuť používaním espumisanu pre deti. Môže sa dávať po každom jedle ale nechcem aby si na to moc zvykol tak mu dávam 2-3 krát za deň. Kaká každý 2-3 deň. Od kedy používame ten espumisan /2týždne/ tak malý mal koliku len raz.

babulka123
26. sep 2009

livia.. neboj sa toho nieje to navykove.. ale tiez davam len ked ma napadne a je to super.. mala sa vypuka , vykadi a je pokoj..

a co sa tyka toho jedla.. sranda je ze v noci mi potiahne v pohode tych 7 hod, ale cez den nie.. no co uz.. sak uvidim..

livia1
26. sep 2009

Moja švagriná robi s bio vyrobkami a saloos olejmi. Dala mi pre malého detský uvolnujuci olej a po ňom sa malý vyprdká uplne super.

babulka123
26. sep 2009

super.. parada.. je to jedno co to je hlavne ze to pomaha..

martinex
26. sep 2009

babul to som aj ja riesila,ze preco v noci prespi 7 hodin a cez den ee..ale sak radsej nech pekne spi v noci ako cez den...

a inak uz zase chce jest, jedol pred hodkou.... tak ja neviem 😒

babulka123
26. sep 2009

rastovy spurt tak som sa rozhodlaaa 😀 😀 😀

martinex
26. sep 2009

babul dobre rozhodnutie 😀

mne sa inak dnes taaak nic nechce.... som nejaka dolamana... uz aby bol mm doma a mohla som si dat teplu vanu... potrebujem zregenerovat telo

shpirti
26. sep 2009

ahojte,tak sa hlasim 1.krat v novej teme...cosi som precitala,ale vsetko sa neda ako za starych cias...
musim sa pochvalit,my mame uzasne babatenko 😵 ,uz ma svoj rezim,cez den sice skoro vobec nespi,ale v noci spi od pol 10 do pol 7 🙂 -nadhera,ja nastastie neviem,co je to unava...koliky sme mavali prve 2tyzdne,teraz uz ok,len obcas ma maly problem,ale cvicenie jej okamzite pomoze 😉 rada cestuje,miluje kocik,neplace,je proste uzasna a to som sa velmi bala,lebo som tu na nu uplne sama,okrem mm,ale ten je stale v praci..
babul,my krmime um,mala ma presny rezim,je kazde 3hod po 150ml...neviem ci je to vela,ale po 120ml bola stale hladna a nespokojna....lepsie ak vo flasi ostane,ako keby si mala dorabat 😉 ked tak jej medzi casom davam trosku fenykloveho cajiku...
vsetkym drzim palce 🙂

sisulka7
26. sep 2009

baby moja mala dnes skoro stale spinka, napapa sa, je hore hodinku a pol a dve hodiny spi, predtym sme mali vzdy 3 hodiny medzi krmenim teraz su pauzy vacsie, mam ju budit?krmim MM prso a potom flasa s MM.

stansun
26. sep 2009

babul ja davam malej 130ml a niekedy aj 160ml ked je moc hladnaa papa skoro kazde dve az tri hodinu, je pravda ze nie vzdy zje tak vela niekedy jej staci aj stovka podla toho kolko pred tym jedla a zatial je to v pohodicke 😉

sisul ja by som ju nebudila nech spinka ved ona ked bude hladna tak sa zobudi a ked je to iba dnes tak je to v pohode 😉

stansun
26. sep 2009

akurat som si precitala co annag pisala o refluxe a je to vazne velmi dobry clanok a vo vsetkom ma velku pravdu este ze tu je medzi nami 😉

livi
26. sep 2009

ahojte. po dlllllhom čase som sem nakukla. pozerám, že máme viaceré rovnaké problémy s maličkými 😉 a to hlavne papkanie 🙂
náš drobček je len na mojom mliečku a pred asi dvoma týždňami začal dosť veľa grckať po papaní a potom bol znova hladný a nervózny. začal si totiž pýtať viac mliečka a tak som mu začala dávať aj z druhého prsníka, čo som dovtedy nerobievala. dopadlo to tak, že sme pribrali za týždeň 320 g, čo je dosť veľa a dr. nám povedala, že je prepapaný 😅 odporučila nám robiť si pauzy v jedení a naťahovať papanie aj na pol hodiny. tiež predpísala také kvapky na uvoľnenie žalúdka sab simplex. odvtedy sa to zlepšilo a malý už toľko negrcká.
niekedy keď ho odstavím z prsníka po pár minútach aj zaspí, inokedy papáme aj na 3x a stále nemáme dosť 😅 snažím sa mu ale viac nedávať, aj keď občas plačká, ale to viac menej len trucuje a potom sa upokojí a zaspí. skúšala som aj dávať mu koľko chcel, ale to zas dopadlo len tak, že veľa vygrckal a plakal, že ešte chce papať.
teraz už priberáme tak primerane.
čo sa týka spania, tak cez deň to nie je nič moc, ale to je normálne, že postupne už bábätko nepotrebuje toľko spánku, ako predtým. zato v noci je to už veľmi dobré, spíme 3-4 hodiny vkuse, niekedy aj viac.
tiež sa rád nosí na rukách a vonku v kočíku spí najlepšie.
inak čo sa týka frekvencie jedenia, snažím sa mu nedávať skôr ako po 2,5 až 3 hodinách.
tak toľko o našom režime 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre