Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

martinex
15. okt 2009

no idem skusim,dala som ho do postielky,nech si tam reve asnad zaspi bo na rukach ho cely den nemozem mat 😠

lenka_66
15. okt 2009

mati ,radsej v kociku .nech si mysli ze je von a ked sa zobudi tak moze prist do svojej tepluckej postielky.ako po prechadzke.

daniela33
15. okt 2009

perla, tak včerajší večer je živým príkladom, že keď sa vykaká, aj tak môže mať koliku ☹
a dík za radu, skúsim cvičiť aj takýmto spôsobom, ja som zatiaľ len pritláčala nožky k brušku a pravú nožku k ľavej ručke a naopak... a čo je to infacol? niečo podobné ako sub simplex? Dnes idem kúpiť druhú fľaštičku espumisanu, mám pocit, že malej lepšie pomáhal ... a doktorka mi vravela, že espumisan je 25 kvapiek ale nie denne ale na jednu dávku max, čiže jej mám dávať trikrát denne 25 kvapiek, ako dávate vy?

daniela33
15. okt 2009

inak moja malá spí tak divne, stále zaspí ale len na dvadsať minút a potom ak nevymáknem, ked sa zacina vrtiet a neuhojdám ju v kociari, co trvá asi pol hodinu, tak tvrdo nezaspí a máme po spaní

lenka_66
15. okt 2009

dani ja tak ako sa mi uleje 5-10 kazde pitie.obcas vynecham ze co bude

lenka_66
15. okt 2009

uz si skusala ryzovy odvar na hnacku?

daniela33
15. okt 2009

Leni z okna mám úžasný výhľad, na zasnežené kavečany a kojšovku 😒

lenka_66
15. okt 2009

dani o rok sankujeme 😀

daniela33
15. okt 2009

raz som jej robila, ale len jedenkrát... ozaj neviete ako sa užíva ten ryžový odvar, normálne do fľašky miesto krmenia, či len po lyžiciach ...

daniela33
15. okt 2009

leni že váhaš, sánky už máme pripravené 🙂

daniela33
15. okt 2009

doktorka tiež vravela, že je možné, že jej nesedí to mlieko, čo teraz pije Nutrilon Allergy Care, tak skúsim dnes len nakojiť pred spaním, len neviem, či bude dosť mlieka ... hmmm

lenka_66
15. okt 2009

moze aj flasa ale neviem aky cumel ci mlieko abo fasa

lenka_66
15. okt 2009

uppsss KASA

martinex
15. okt 2009

lenka tak zatial ma ma uplne v pazi.... ani kocar,ani postielka.... no nic,dneska zase na hovno den... tak sa majte,idem sa ja venovat mojmu dietatu 😠 😀

lenka_66
15. okt 2009

mati, vela zdaru

daniela33
15. okt 2009

už sme hore, tak pa pa idem aj ja

missy97231
15. okt 2009

ahojte.
moj davidek sa akurat zobudil 🙂 pekne si pospinkal 2hodky,,, a rozmyslam, ci ist vonku alebo nie 😒 snezi aj nam tu,,, a moc sa mi nechce... ale zase celu zimu nemozeme byt len v byte, nie?

perla200
15. okt 2009

dani a ešte nam pomahalo ked som malú dala na brusko a dvoma rukami po bokoch masírovala brusko.....

kafulienka
15. okt 2009

ahojte,

nasla som opat zaujimavy prispevok ohladom odsavania soplikov (len nie som si ista, ci mozem kopirovat niekoho prispevok, tak to radsej "prepisem") - vyslovene varovala aj detska lekarka aj ORL lekar pred odsavanim soplikov, iba ak by to bol naozaj tazky pripad a aj to len na doporucenie lekara. Odsavanim sa stav sliznice paradoxne len zhorsuje, ze v pripade nadchy stacia len kvapky.

Ake mate skusenosti s tymto vy? Co na odsavanie povedali vasi lekari?
V Rakusku, ked som sa informovala v lekarni o "odsavacke na vysavac", tak hodili na mna dost blby pohlad, ze odkial som prisla a co chcem s dietatom robit 😕 ...(uz tam viac do tej lekarne asi nepojdem 😀 )

martinex
15. okt 2009

caute...

tak som sa nasrala,dala maleho do kocara,zababusila,rukavice,capica,plast na kocar a davaj na terasu...doteraz som ho tam kocikovala,konecne zaspal...som cela mokra,zkrehnute ruky ale dieta mi SPIIIIIII 😀

idem si uvarit caj a dufat,ze tam pospi aspon hodku 😠

missy97231
15. okt 2009

marti, to som sa chystala aj ja... ze ho dam na chodbu ku otvorenemu oknu, ale - zaspal v obyvaku 😉 ja ho nepoznavam... on mi uz treti den spi aj cez den, zato v noci sa budi castejsie 😖

martinex
15. okt 2009

no tesila som sa predcastne,len co som prisla do kuchyne,ze si spravim caj..rev jak hovado...tak sme sli dnu,dala som mu papat a uz zase reve.... tak ja fakt neviem co mam robit... to ho mam fakt mat cely den an ruckach?? myslite ze ho to prejde??? alebo ho necham vyrevat??

daniela33
15. okt 2009

mati, my sme mali takéto dva dni, teraz v nedelu a pondelok, tiež som bola už zúfalá, vôbec nespala, a keď tak len dvadsaťminútovky, u nás vyrevanie nepomohlo,lebo sa až dusila ☹

facovka
15. okt 2009

kafulienka,nam odsavacku vyslovene detska dr. odporucila tu vysavacovu... 🙂 ale co dr. to nazor,je to na tebe...podla mna sa rozhodnes aj ty pre nu,ale to az ked tvoje dietatko dostane naozaj nadchu a bude mat plnu hlavku soplikov,je to nebezpecne, lebo to bude stekat na plucka, a potom sa to moze este zhorsit.alebo sa zanesu dutiny...dietatko potom az nadrapuje zo soplov... ☹ .no kazdy ako uzna sam za vhodne... 🙂 tie rucne, ustne a baterkove odsavacky su na dve veci, ja trvdim z vlastnej skusenosti..na poriadnu nadchu len vysavacova 🙂

daniela33
15. okt 2009

mne doktorka neodporúčala používať odsávačku,aj ta som ju kúpila a používam ju a keď vidím čo vytiahnem, tak som len rada. Však dospelý je mrzutý, keď má plný nos a to isté aj bábo, je potom nepokojné a presne ako píše facovka je to aj nebezpečné

martinex
15. okt 2009

no tak u nas to pomohlo.... po 5tich minutach revu som prisla,vypusinkovala som ho,pohladkala..on sa ukludnil.. potom mrnkal...15minut ticho,len tak kukal... potom zase rev, prisla som,vypusinkovala,pohladkala, dala dudel a odisla... a uz je ticho... ale ten rev bol teda srdcervuci... poviem vam,ze este raz by zaplakal a beriem ho na ruky... chudatko moje...sak musi byt unaveny... ☹

my sopliky nemame, no raz do tyzdna mu dam kvapky a pekne sa mu uvolni to co sa neda vycistit tycinkou... 🙂

babulka123
15. okt 2009

daniela to sa cudujem ze vam ju neodporucila. detske sople su velmi nebezpecne.. ak stekaju dole moze sa stat ze babatko dostane zapal priedusiek - v tom lepsoem pripade, inak zapal pluc, zapal dutin.., ucha...no neviem .. ja odstavam zakazdym ked vidim ze tam nieco je.. ak su to len cisto susne tak len s tycinkou

daniela33
15. okt 2009

babul, ja som sa tiež čudovala. Mám teraz inú doktorku, keďže sme sa sťahovali, ako som mala pri synovi a vtedy mi odsávačku kázala kúpiť a odsávať ... čo doktor to iný názor 😒 . A presne tak som so synom mala problémy, stekali mu hlieny a potom bol zápal priedušiek, ale to už mal dva tri roky

daniela33
15. okt 2009

mati aj mne tak raz plakala, a chcela som skúsiť nechať vyrevať, ale po dvadsiatich minútach mi to nedalo ☹ , mne malá nechce dlho vydržať ani ležať, či už v postielke, na posteli, v sedačke, tak max 5 minút a to nestíham nič ... takže reveme každý deň, ale max 10 minút nechám ...

babulka123
15. okt 2009

sak to to .. viem ze to mi kamoska hovorila ako 1 vec.. treba na to davat veeeliky pozor..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre