Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

babulka123
30. okt 2009

ja rozmyslam ze co .. ale o pol 3 by mala jest, tak uz asi nebudem nic robit.. len cakat heheheh

martinex
30. okt 2009

inak som pozearala to MC slniecko v senci...tak to nestoji za nic...

babulka123
30. okt 2009

no pekne...

martinex
30. okt 2009

takze z toho nic nebude,ale neva....

inak nepremyslala si nad znakovanim?? ja som si to vcera kukala na nete a nemusi to byt uplna blbost

babulka123
30. okt 2009

noo rozmyslala som ale neviem .. je to az pre vacsie deticky.. tusim od 10 mesiacov..

babulka123
30. okt 2009

idem ninka sa zobudila.. no sak konecne..hehehe

martinex
30. okt 2009

od 10 mesiacov...ale neboj,to ubehne ako voda a budeme slavit prvy rok 😀

eviqa
30. okt 2009

ahojte, tak sme samy. Otecko išiel loviť a mamka si bude užívať so synčekom. Dnes je maroško akýsi nesvoj, chce spať, ale vždy si s rúčkou vyberie dudu a potom nasleduje plač. Takého ho nepoznám 😒 😢 Dúfam, že to bude len dnes a zajtra ráno to bude opäť moje zlaté dieťa 😉

babulka123
30. okt 2009

http://www.facebook.com/home.php?ref=home#/vide...

baby kuknite to je stansun emmka.. kooookoooos aka je sikovna,, neskutocne drzi hlavu.. ja mozme o takom niecom len snivat.. tusim bude Nnka travit viac casu na brusku.. 😅 😅 😅 😅 😅 zas bude pindaaat...

babulka123
30. okt 2009

my budeme tusim viac ukecany ako takto sikovne drzat hlavu..normalne z toho nemozem..

stan mala je neskutocne sikovna..

rene82
30. okt 2009

ahojte. fíha, šikulka. ani my ešte o takom dačom ani nesnívame. máličko sa iba udrží na rúčkach, ale tak vysoko hlávku ešte nedrží a o otočení ešte ani nesnívame.
inak teraz sme dosť behali po doktoroch, keďže je skôr narodená. boli sme na neurológii, zatiaľ je ok, ale budú nás sledovať. najbližšia kontrola o mesiac. trasie občas jazýčkom a bradičkou, tak chcú vylúčiť dačo závažnejšie /napr. epilepsiu - má ju svokra a mal ju aj môj dedo/. inak som to robila aj ja, ale už trošku väčšia a iba keď som sa tešila. odtiaľ nás ešte poslali na kardio, tam sa dačo dr nepáčilo a chcela jej robiť sono srdiečka, ale vrieskala ako pavián a nie a nie sa ukľudniť, tak nás objednala na kramáre. chcela vylúčiť šelest /tiež som ho mala aj s bratom a boli sme sledovaní do 18-tky/. inak ekg bolo v poriadku. na kramároch nám našťastie dr povedala, že žiadny šelest nevydí a ani nepočuje a nie sú tam žiadne zmeny na srdiečku. kontrola o 2 roky, ale budeme priebežne sledovaní na obvode - kardio. a tiež nás poslali na vyšetrenie GER. Tamarka nevracia, ale občas jej "dačo zabehne" a vtedy sa nevie nadýchnuť 3-4 sekundy a akoby lapala po vzduchu alebo ju napínalo na vracanie. zdvihnem ju a prejde to. takže na vyšetrení sa povrdilo, že GER - reflux - máme. Takže pred každým dojčením by som mala dávať Nutriton rozrobený v dojčenskej vode, aby jej to mliečko v brušku zahustilo. neviem, či s tým máte skúsenosti, ale je to veľmi zdĺhavé a zvlášť, keď je už malá hladná. podáva sa to lyžičkou, je to cca 25-30 ml a trvá to aj 20 min, kým to zje, resp. jej to vôbec nechutí a vypľúva to a už je aj poriadne nervózna, lebo je hladná. Skúsim sa spýtať dr, či by nemohla jesť radšej po jedle gastrotus. ten nutriton je však prirodzenejší. a ešte ako by to nestačilo, máme problém s ľavým očkom. už asi 3 týždne ho kvapkáme, lebo jej stále slzí a ide z neho taký sajrajt. najprv sme dávali oftalmoseptonex, potom ocuflash a skončili sme na antibiotických kvapkách a masti torbex. keď to neprejde, tak budeme musieť ísť na kramáre na prestrek slzných kanálikov. boli ste už dakto na tom? čo vlastne pri tom robia maličkej?
juj som sa rozpísala. 😅

eviqa
30. okt 2009

ahoj rene, tak to ste mali namáhavý deň. nám tiež dr. /zastupujúca/ dala Nutriton, lebo som je povedala, že občas vygrcká, ale ja som ho malého nedávala vôbec. On sigrcne iba vtedy, ak si odgrgne, aj to nie vždy. a epilepsia nie je dedičná.
držkajte sa

eviqa
30. okt 2009

babul, my nie sme na FB. ☹

rene82
30. okt 2009

ahoj eviq. tiež nedávan ten nutriton pokaždé, je to dosť obmedzujúce. a moja vôbec negrcká.

babulka123
30. okt 2009

evig.. no najvyssi cas.hehehe

mala jej neskutocne drzi hlavicku hore, a prevracia sa na chrbat.. = to robi uz aj Davidko.. my sa len snazime.
ale ta hlavicka, keby si to videla, uplne hore, bez najmensieho problemu..

eviqa
30. okt 2009

babul, aj náš to robí. my s ním totiž aj musíme cvičiť a odkedy sme začali vojtovku, na posilnenie krčného a chrbtového svalstva a na rúčky, tak už chce byť aj na brušku, a udrží hlavičku aj veľmi vysoko. Vyzerá pri tom občšas ako pštrosík, ked otáča hlavičkou doprava a doľava 😀

babulka123
30. okt 2009

no tusim zacine ninke teror.. heheheh ona to neznasa a blaci pri tom .. tak sopm ju skoro vobec nedavala vedc naco ju mam trapit.. takze od dnes ked bude hore aspon na 10 min bude na brusku...

babulka123
30. okt 2009

je pravda ze babatka ktore spavaju na brusku to budu mat v tomto jednoduchsie..

eviqa
30. okt 2009

babul, moj nespí na bruchu, iba ho tak trikrát do dňa dám na bruško a ked už vidím, že už nechce, tak ho nesilím

bagaja
30. okt 2009

ahojte

tak sme sa vrátiuli po trojhodinovej prechádzke, kua ale som vymrzla, ale aspon mala spala, inak u nás 1 stupeň, normálne asi začnem nosiť pančuchy čo neznášam 😠 , ale som zmrzla....

stani mala krásne drží hlavku aj naša tak drží ale pretočiť ešte nezvládla,

babul a moja spí iba na chrbte, ale vždy ked je hore tak ju dám na chvíľku aj na bruško potrápiť sa a ked je už nervná otočím späť, skúšaj pomaličky, a podarí sa to, aj naša plakala zo začiatku a už sa morduje taká zlatá je 😉

kolka1
30. okt 2009

Ahojte,

babul skus nejake svetielka alebo oblubenu hracku. Boris tiez nema rad polohu na brusku ale kupila som hraciu deku s hrazdickou, su tam take blikovatajuce kvetinky tak na to rad kukuckuje 😉. Oblubena hracka by zabrala urcite tiez.

Lulu prosim Ta vy mate skryty reflux, ako sa to prejavuje?

stansun
30. okt 2009

ahojte, vidim ze uz ste si pozreli video 😀
Totiz Ema si ju drzi aj koli tomu ze ked som ju davala spat na brusko tak sa jej nikdy nechcelo a tak posilovala, no nic ine jej neostavala a pri tom si este rozpravala 😀
ale bola som v soku ako sa pretocila inak toto video to bolo po prvy krat aj ja som bola v soku 😵
a vcera som jej ukazala ako to ma robit a dnes uz fici sama ale zase mam problem pri uspavani lebo sa chce teraz stale pretacat a ked je zakryta tak jej to nejde a jeduje sa 😅

rene ja by som jej nutriton nedavala aj my mame reflux ale nie je to az take zle, prekne pribera a no ze si grcne tak to nevadi uz sme si na to zvykli, ved nebudeme ju viac trapit

lulu73
30. okt 2009

kolka....ja simyslim ze mame,nemame ho potvdreny...a pejavuje sa to tak, ze mala stale prehlta,akoby sa dusila a chrci ako hrniec

kolka1
30. okt 2009

No ja som si vsimla, ze po papani mu ako keby vybehne, on to prehltne a potom je nepokojny. Moze to byt? A v noci som sa zobudila na to, ako mu to "klokotalo v hrdle". Baby ostatne refluxacky co si o tom myslite?

stansun
30. okt 2009

kolka aj nasa to tak ma nie vzdy si grcne ale niekedy to prehltne ☹ ale s tym sa aj tak neda nic robit, keby ste aj isli na vysetrenie tak vam iba povedia ze mate davat dietatkodo vyvysenej polohy a to nam vobec nepomaha, jednoducho sme si zvykli na to, ze to prejde ked zacne normalne papat

kolka1
30. okt 2009

Stan a je potom nespokojna? Ako to riesite?

stansun
30. okt 2009

nie je nespokojna aj doktor mi povedal ze oni to neako neriesia a pre nich je to normalne, proste si grcne a pokracuje v hre 😉 a to ci ju pali zaha tak na to mi dokor povedal ze je to blbost tak neviem 😖

missy97231
30. okt 2009

kolka, tych prejavov je urcite viacej, a kazde babo to preziva inak 😒 moj maly grca casto a vela...ale niekedy teda je nespokojny, a prejavuje sa to tiez pri kojeni - ta nespokojnost... ale zvladame to statocne. akurat - moj davidko ten nemoze byt na brusku dlho... to by mal hlavu v grckach stale zaborenu 😔 😔 😔

kolka1
30. okt 2009

Ahojte, tak Annag mi potvrdila, ze mame reflux. Tusim sa na nas lepi vsetko, co sa da.

babulka123
30. okt 2009

lenka..ty si si ma teraz davala na FB???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre