Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

babulka123
4. nov 2009

mata dohodnuteeeee

adenka
4. nov 2009

bavila si sa o tom s annag? lebo ja mam ten isty pocit co ty, ale ona mi tvrdi ze mlieka mam dost...

bagaja
4. nov 2009

no tak druhá 30 minutovka za nami, ale vidím po nej že dnes je nejaká nesvoja, asi ju bolia tie nožičky a ešte dvakrát nás to čaká ☹

lulu aj mne toto isté robí malá, chvíľu poťahá a dosť, mám pocit že nič neje, ale pribrala za mesiac kilo, takže asi jej to stačí, no a inokedy my je tak 10 minút každe tri hodiny a včera jedla iba 4 krát po 5 minút, nechápem či mala diétu 😅 no nechcela viac. Podľa mna keby mala malo tak by plakala.

babulka123
4. nov 2009

no baby.. co vam budem hovorit.. ja viem teda presne kolko nina vypije a dens... zas som matka roku.. ja ze co tak o pol 11 huci jak pavian, z nicoho nic.. a normalne som si nevedela spomenut ze kedy jedla a ci som jej rano vobec nieco dala.. uplne som ostala v strese.. ja zacinam tak zabudat ze to nieje pravda..

potom som si spomenula ze som jej davala o pol 8 lebo islo telerano .. a tak ze co huci a ona chuda hladna.. heheh tak vypila teraz 150 a uz aj chrni na balkone.. len som ju dala do overalu a zaspala, kym som odokryla kocik tak som ju tam davala uz spiacu.. hehehehe ...

lenka_66
4. nov 2009

ahojte,
tak 30 minutovka sa nam zacala.ockovanie bez nasledkov.

babul, ono sa to bude horsit kym nepraskne.marek to mal take hnusne tyzden a tak prasklo.normal bolo vidno ze uz to bude.ako normalna vyrazka vidis ze uz vytlacis.len toto netlacis ale pukne samo.do ockovania musi byt zahojene.inac ninka uzasna ako stale 😉

lenka_66
4. nov 2009

inac u nas neplati ak spime cez den tak aj v noci. to sme uz vyspaty a kukuckujeme 😀

baga, nas pichli iba 1x

babulka123
4. nov 2009

dakujeme.. len sa bojim ked to praskne lebo ako mi pisala teraz jedna holka to ja aktivne TBC a to moze byt nebezpecne.. este sa skusim dovolat dr. a uvidime..

bagaja
4. nov 2009

leni a my to nemáme až také zahojené, vyzerá že to ešte raz pukne a včera nás očkovali, ale šak to videl Dr. ta dúfam že to dačo nepo... 😒

lenka_66
4. nov 2009

babul ak prasnke ok.mne vravela ze ak nie tak ma posle neviem kde nech to vyrezu

babulka123
4. nov 2009

coze? vyrezu ? mo moje nervaky..

martinex
4. nov 2009

babul vravim ti,aj nam to 3x hnisalo a dr povedala,ze vsetko je ok

lenka_66
4. nov 2009

tak povedala vyrezu a vycistia.no mozno to ide aj od typy ockovacej latky v 3mesiaci.asi su rozdielne ked my sme mali 1pich a baga 2

bagaja
4. nov 2009

leni a vám nepichali do dvoch nožiek?
do jednej proti 6 chorobám a do druhej proti pneumokokom

lenka_66
4. nov 2009

baga , aha tak my len tie 6.koka nie.do slaka a to kedy sa ockuje.som sa ani nepytala ze kedy zas prist no predpokladam ze zas o mesiac

lulu73
4. nov 2009

lenka...vyrezu???? nestras....my ideme do kalmetizacnej ambulancie buduci stvrtok ....posrane ockovanie proti TBC kokos SR zivy socializmus...serie ma to...a ked odmietnem ockovanie, mam na krku sud a pravnikov...v ziadnej okolitej krajine sa TBC neockuje a uz vobec nie ked ma dieta 4 dni....a nevie sa ako zareaguje, aku ma imunitu...strasne ma to serie

lulu73
4. nov 2009

Aden...ano, pisala som annag a vravi ze mlieka mam dost...neviem ale kde, lebo ked si zmacknem po kojeni prsniky, nevytecie ani kvapocka

rene82
4. nov 2009

nás už 2x očkovali do oboch nožiek, ešte budú raz +dáme rotavírus

a tbc aj nám hnisalo, zo 2x to vytieklo samé a stále sa to ešte hojí. ale v podstate je to iba suchá chrastička

adenka
4. nov 2009

lulu a kolko mate pocikanych plienok? lebo my aj 3-4 take dobre tazke a kakala mi aj 2-3x denne obcas... tak mne sa tiez zda ze mlieka je dost, ale aj tak mam pocit ze je hladna...

bagaja
4. nov 2009

aj my to máme také suche ale myslím že ešte to raz pukne, ja tiež neznášam očkovania, a serie ma že u nás je to povinné 😠 šak kto chce nech dá, kto nechce nech nedá, sme demokratická krajina, kua

rene82
4. nov 2009

baga nemusíš to dať očkovať. ja keď som sa prvýkrát pýtala dr na rotavírus a čo ešte iné vhodné je, tak mi povedal, že tam mal minule maminu, ktorá odmietla to základné očkovanie. takže asi stačí povedať nie a neočkujú.

rene82
4. nov 2009

ja však radšej očkujem, lebo pneumokok a tie ďalšie choroby, to neni len také obyčajné prechladnutie a môžu narobiť poriadne zle. vakcíny sú na to, aby sa očkovali. veď aj dospelí sa dávajú proti "obyčajnej" chrípke a čo ešte také malé dieťatko, čo nemá riadnu imunitu. môj názor 😉

bagaja
4. nov 2009

ale ked potom tu chorobu dostane to je normálne trstné stíhanie, tuším 😖

ja sa nedám ani proti chrípke, lebo každy jeden v mojom okolí čo sa proti nej dal, tak ju dostal a ešte omnoho horšií priebeh mala, čiže nič moc skúsenosť a ja som nebola nikdy proti nej a nikdy som ju ani nemala, raz v živote som mala angínu.

no a tie choroby beriem tie sú hnusné jasné že dám, ešte aj žltačku uznávam a ežte dám malej aj proti rakovine krčka maternice, iné nie

adenka
4. nov 2009

no mala konecne spi tak som si isla rychlo urobit vyprazany syr co mam v marazaku a cely den sa nan tesim...tak sa mi prilepil o spodok hrnca a ked som ho chcela pretocit tak sa ten spodny diel oddelil, cely syr vytiekol a mne ostal len ten vrchnu struhankovy obal 😠 😠 ...dnes mam proste svoj den 😅

bagaja
4. nov 2009

aden poznám, ja preto syr obaľujem 2x, aj tak sa mi to stane 😉

adenka
4. nov 2009

baga ja som leniva obalovat, ja si rovno kupujem obaleny 😝

rene82
4. nov 2009

proti rakovine krčka minule dačo v telke hovorili tuším v správach, kukala som len na pol oko, pol ucho. niečo v tom zmysle, že to neúčinkeje, či spôsobuje rakovinu, fakt neviem, ale pozitívne to nebolo 😒

rene82
4. nov 2009

a čo budete kupovať drobcom na vianoce?

bagaja
4. nov 2009

no tak daj abo nedaj očkovať 😠 ked raz nevieš čo je dobre 😠

rene ja netuším, nejakú hračku, blikajúcu, hrajúcu, a ešte nejaké oblečko a už nič, radšej si to nechám na potom ked už bude aj vnímať viac. 😉 a babky sa chystajú na CHu-chu bábiku, a kočiariky, chúďa keby tak chápalo čo to je 🙂

lulu73
4. nov 2009

aden...cika aj kaka casto...tak ako vy, ale pije skutocne par minutiek...mozno ani 5 minut nie...tak to zatial nejdem riesit, Bebu mam doma keby nieco...to ked sa otvori, musi sa rychlo zjest vsak? a ja ked si dam cokolvek vyprazane, tak Emma ma take koliky ze dovi dopo

rene82
4. nov 2009

lulu hej, po otvorení do 10 dní tuším (ak nie iba 8). ale keď ti priberá a každú plienku má mokrú, tak určite neni hladná-smädná. v knihe som čítala, že bábo pije najsilnejšie v prvej minúte satia a to ho dostatočne zasíti a potom už len cucká piánko a tiež na pobavenie a pomaznanie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre