Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

martinex
30. okt 2009

inak v utorok rano ma ten moj spoluziak pohreb v krematoriu,ale asi tam nepojdem,nemam kam dat maleho a snim by to asi nebolo vhodne 😒 ci?

sisulka7
30. okt 2009

baby a da sa ten monitor vlozit aj do kocika? Lebo mne mala postielku jednoducho odmieta. Vcera som ju nechala spat v postielke cez den spala asi 30 minut, dnes som ju nechala v kociku a taha uz tretiu hodinku. Neviem, co jej na tej postielke tak vadi. Aj by sme kupili ten monitor, len neviem, ci to ma zmysel ked nespi v postielke.

adenka
30. okt 2009

babul no len pekne chod...a nemozes ist s niekym kto ti malu vonku zatial postrazi?? sestra, alebo mama??

sisul my mame angel care a tie platne su take male, tak podla mna by vosli aj do kocika...

adenka
30. okt 2009

inak vcera som sa konecne dostala na kozne...ten ekzem je brutal a zhrozila sa aj nad tymi lupinami, vraj to spolu suvisi, dala mi taky brutaaaaal smradlavy sampon, smrdi ako decht, som to potom zmyla aj svojim, ale stale smrdim ako bezdomovec... dufam ze sa pediatricka nezhrozi... 😖

babulka123
30. okt 2009

sisiul.. da sa ale bude trcat kabel.. je to do elektriky..

a budes sa mi smiat ale skuste prestahovat postielkku niekde inde.. tie zony jej mozu vadit..

baby presne 30 min a panicka je hore.. heheh

aden... maminka byva v pezinku sestra v Ba, a dr. je v samorine.. heheheh takze marek..

daniela33
30. okt 2009

sisul stalo sa to aj môjmu otcovi s tým bankomatom a žiaľ musel to zaplatiť, išlo ho roztrhnúť od nervov a ešte k tomu pred Vianocami ... 😠

ja televízne ani nestíham kukať, som sa preľakla s tým dievčatkom, čo píšete. My nemáme monitor a keby sa to stalo mne, asi som na psychiatrii ☹ . Začala som premýšľať, že si ho kúpim, peniaze nie sú všetko ...

kukala som fotky drobcov, všetky detičky sú nádherné, rastú nám ako z vody 🙂

adenka
30. okt 2009

dani sa mi zda ze aj ZP dovera ich poziciava... ale nie som si ista....

daniela33
30. okt 2009

aden 😖 radosť, no ale hlavne ak pomôže 🙂

nás doktorka odporúčila na neurologiu s malou, vraj musíme cvičiť, lebo ľavý sval na ručke má vraj skrátený ☹ a tam nás objednali až o mesiac.Super zdravotníctvo ... všade treba čakať alebo platiť za prednostné vyšetrenie

daniela33
30. okt 2009

aden dôvera? hmm, malá ma všzp, tak to asi nám nepožičajú ...
a ako maličká, nestíham všetko čítať, už spinká lepšie ?

sisulka7
30. okt 2009

aj nad tym som rozmyslala, ale my vkladame vanicku od kocika do postielky a tam krasne spinka, takze to podla mna nebude zonou. Navyse mame tak malinku spalnu, ze ani neviem kam by som postielku prestahovala, tak skusim ten angel care.
Adenka, neskusis prosim ta ci sa ti vlezie angel care do kocika? aj my mame V-max, aby som ho nekupovala zbytocne.

lulu73
30. okt 2009

asi na tom nieco bude ze tym nasim refluxcatkam sa lepsie spi na brusku...na boku mi cez den zaspi na 30 min, na brusku v pohode 3 hodiny...a vecerne zaspavanie trva aj 2 hodiny niekedy, lebo na boku place ako sa jej vracia mliecko, potom hyka, dusi sa, nevie sa nadychnut a je cela nekludna....skusim dnes aj ja brusko a ked zaspi, skusim ju dat na bok...ja sa toho spania na brusku bojim

babulka123
30. okt 2009

sisul.. tak potom to moze byt tym ze ma pocit ze jej je velika ta postielka.. velky priestor.. asi potrebuje mat pocit takeho toho obkolesenia, neskusala si paplon alebo nieco jej spravit ako take hniezdo okolo?

babulka123
30. okt 2009

baby idem.. dochadza mi baterka na NB nechce sa mi postavit a hladat nabijacku. panicka je hore, tak ideme troska von a na postiu..

adenka
30. okt 2009

sisul skusim hned ako sa mala zobudi....

dani ako kedy... dnes zacnem opat dokrmovat a uvidime...cez den si pyta prso aj kazdu pol hodinu takze podla mna je hladna, lenze vzdy mi tam zaspi tak sa poriadne nenaje...

ja chcem malu objednat na krcne... mama bola u svojho krcneho a hovorila mu ze mala spi len na bruchu a vzdy s otvorenou pusou a vraj mame urcite ist to pozriet, lebo tam moze mat nejaku prepasku ci co a to vraj sposobuje aj nespavost a ze deti su placlive...

adenka
30. okt 2009

lulu aj ja som sa bala, ale skusila som...prvu noc mi potiahla 8 hodin...dnes v noci 7...

missy97231
30. okt 2009

ahojte.
lulu, adenka - vam na brusku same od seba zaspia? alebo ich uspite a nechate potom na brusku? moj??? davidko absolutne na bruchu nechce byt, ale som ani neskusala ho potom obratit na brusko ci by pospal dlhsie...
adenka, ty mas zdvihnuty matrac v postielke? a spi ti aj tak na brusku?

nasa nanny je na baterky,,, a podlozka urcite vojde do kocika, skusala som to 😉

lulu73
30. okt 2009

aden...nasa tiez mava obcas otvorenu pusinku a chrapci, to som ti uz pisala...dr. vravela ze sa tomu hovori stridor a je to nedovyvimuta nejaka prepazka ci chlopnicky ci co v hrtane...do roka sa to uplne upravi same...len niekedy treba ist na laryngoskopiu (brutal vysetrenie) aby sa zistilo v akom stave to je...my mame ORL v utorok 😒

lulu73
30. okt 2009

miss...ja ju davam do postielky na brusko uz taku polozaspatu, rovno z didky a na rovnu postel....rucky jej dam hore k hlavicke a ona si ich sama da k telicku.....a ked je hore, na brusku nechce byt ani za svet...bojuje a pozera na mna, ze mama prosiiim, uz ma otoc

sisulka7
30. okt 2009

skusala som ju obkolesit vankusom na kojenie aj dekou, ale proste nic nefunguje akonahle zaciti, ze je v postielke, tak je v momente hore a pritom ked ju tam vlozim v kociku, tak sa aj dve hodky prehra s kolotocom, ale ked ju dam len tak, tak reveme a pytame sa na ruky.
aden diky moc.
Inak kristinka spi uz viac nez tri hodky, som uz davno mohla mat pozehlene, ale ked ona je taka nevyspytatelna, ze ked si rozlozim dosku urcite sa hned zobudi.
Inak moja sa tiez nevie dojest, asi jej skusim dneska este raz tu bebu, ci nas bude znova boliet to brusko. Lebo skusali sme ju akurat, ked sme boli na vrchole nasich kolik a vtedy ju bolelo aj po materskom. Teraz je to uz relativne pokojnejsie a o tyzden konci plechovici zaruka, kedze moze byt otvorena len tyzden, tak skusim. Lebo ja dokrmujem len materskym a dam len tolko kolko mam a vidim, ze by si dala aj viac. Navyse minuly tyzden sme pribrali len 100g, tak skusim. Uz mam toho odstriekavania plne zuby, vcera tu bola kamoska s rocnym babom a ten sa tak hrozne bal tej mojej odsavacky, ze museli ist do inej miestnosti kym som odsala. Nastastie pre moju malu je to dokonaly uspavaci prostriedok.

sisulka7
30. okt 2009

nie tyzden ale mesiac 🙂

adenka
30. okt 2009

missy u mna tak ako pise lulu... obcas sa preberie, ale pohladkam ju za uskom a zavrie oci... no ked ma svoje nespave dni tak do 15 minut uz sa dvihne na ruky a aj 2 minuty sa obzera a mrnci...
matrac mame dvihnuty, ale uz ho dam na rovno, lebo ked spi na bruchu tak sa vzdy zosunie dole a je celkom pod paplonom a zobudi sa ze je jej teplo...

sisul tyzden? ja mam bebu otvorenu uz mesiac, lebo jej davam len velmi malo... myslis ze sa jej moze nieco stat ked je zavreta?

adenka
30. okt 2009

lulu ja viem, ale neda mi to..radsej nech ju pozru a budem spokojnejsia... co je ORL??

missy97231
30. okt 2009

adenka, sisul - http://www.moje-rodina.cz/miminka/rustovy-spurt
je to zaujmave... aj my sme mali minuly tyzden problemy s tym, ze je stale hladny, a stale visel na didke.. (visel ??? ja neviem ake tam ma byt I ci Y??? hamba mi!!) tiez som kupila nutrilon, no po precitani tohto clanku som cakala ci to prejde za tyzden... a nastastie prechadza. kedze chcem kojit co najdlhsie, tak bojujeme len s kojenim 🙂

martinex
30. okt 2009

aden usno-nosno-krcne....alebo otorynolaryngolog

babulka123
30. okt 2009

baby nina to este zalomila.. hehehe
zmena pocasia asi robi svoje.. heheh

misi ten rastovy spurt je sila.. ale je to tak.. najblizsi nas caka v 6 mesiacoch..

babulka123
30. okt 2009

sisul este ma napadlo na spodku vanicky mate co ? deku alebo len ten spodok?

martinex
30. okt 2009

babul tak vidis..mozno z polhodky bude aj hodka/dve 😎

babulka123
30. okt 2009

no zatial spi.. heheh neviem neviem.. co to dnes chce byt. uvdiie..

babulka123
30. okt 2009

ale zas.. neviem od kedy bola hore, lebo ja som bola v spalni, tak ak kukuckovala od pol 7 alebo tak .. tak uz bola asi unavena..

perla200
30. okt 2009

čaute baby....tak moja simonka ma dnes meniny a oslavovat chcela už o tretej ráno🙂 baby stava sa vam, že deti nepokojne spia? lebo nasa mrnkala celú noc a strašne dvíhala nohy a dávala na postielku...proste to až búchalo...tak som sa o nu bála...ale spala akože??????

aden - asi je hladná...lebo moja sesternica vkuse kojila a kojila aj 6 hodín vkuse....a malý reval a reval...potom plakal celú noc nevedeli čo s ním a jej muž sa nasral a isiel kúpit umelé mlieko dali mu ho a malý spal 6 hodín vkuse.....tak neviem?

čo sa týka SIDS - je to dedina blízko nás....ako poviem vám - rovno by som sa odstrelila:((((

dnes mala mala nekludnú noc ale dúfam, že to dnes v noci bude lepšie...ale ako rehotala sa potom neplakala vôbec....tak neviem či spracovávala podnety či čo???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre