Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

eviqa
12. nov 2009

pekné ránko,
leri, šikovnica šikovná. Váš malý je iný papkáč 🙂
bagaja, tak asi má malá taký režim.
my, všetko o.k. spali sme celú noc.

eviqa
12. nov 2009

missy, nechávam ho, až kým sa mu to nezačne nepáčiť. vydrží aj takých 5 a viac minút. Skús ho stimulovať nejakou hračkou

z.vrablova
12. nov 2009

missy presne tak.. ak nebude reagovat na hracku, sklon sa k nemu, aby ta mal na urovni oci... rob na neho grimasky, prihovaraj sa mu.... urobte si z toho hru... kazdy den aj niekolkokrat denne aspon 2-3min na zaciatku... neskor sa mu zapaci... Kristinka sa uz zacina natahovat za vecami, ked je na brusku... normalne sa zaprie jednou ruckou a druhu dokaze vystierat za vecami a plazi sa za nimi...
A vykecava od rana do vecera... vkuse... vcera na kardio sa na nej zabaval lekar aj obidve sestricky... vkuse pri vysetreni kecala, hiikala, smiala sa... a nakoniec zivala... tak lekar vravel, ze este nezazil, aby sa mu niekto pri vysetreni nudil...
Noc ako stale... krmenie o 0,30 a 4,30... vstavali sme o 7,30 - krmenie, a uz zase lomi...

eviqa
12. nov 2009

joj, dievčatá, mňa ten pôrod zdevastoval. Mám vysoký tlak, beriem lieky a furt mi je mizerne. Dnes konkrétne na skapanie, ani čítať čo ste popísali poriadne nevidím, bo všetko rozmazané. ☹

z.vrablova
12. nov 2009

Eviq, to vaaazne, a si mala problemy s tlakom aj predtym?? Moze to byt aj pocasim...

missy97231
12. nov 2009

zuzi, kristinka sikovna 🙂
a s tymi hrackami to skusam takisto, a tiez aj to ze sa rozpravame spolu (na urovni oci 🙂 )ale,,, aj tak to vydrzi chvilku a uz sa mu nepaci 😒 podla mna je lenivy byt na brusku, lebo hlavicku drzi pekne, ale... no neviem.
a este jedna otazka pre kojacie matky 😀 ako dlho kojite? este stale tych 15-20min? lebo my to mame 7-10min, a vyzera spokojny,,, napapany... tak neviem. 😉

eviqa
12. nov 2009

zuzi, to či som mala s tlakom problémy aj pred tehu, neviem. Ono bolela hlava aj vtedy, ale nikdy som si tlak nemerala. Vyskočil mi v tehotenstve a už mi to zostalo. Práveže v takom počasí by mi malo byť lepšie, lebo ked svieti slnko, nevstanem ani z postele. ☹
missy, ja nekojím. skús ho dať na fitloptu na bruško a gúľať s loptou dopredu, dozadu, doľava a doprava. ono by mu to mohlo pomôcť posilovať svaly

lulu73
12. nov 2009

dobre ranko maminy

leri...uz som ti chcela zavolat ci zijes a potom som zistila ze nemam cislo 😉 a pritom sa mi zdalo ze si mi ho davala...som uplne vymleta,fakt neviem
pozri, ked ma byt Alex vyhadzovac v roku 2020 v naznamejsej a najpreslavenejsej pizzerii v Prievidzi a sirokom dalekom okoli (aby si vedela, uz tam budete mat aj nocny bar s karaoke-24 hodin otvorene) tak musi poriadne jest !!!! V ockach ma uz teraz vyraz tvrdaka. Si pamatam ked sa kukol na mna v tom kojacom kumbale v Auparku 🙂, normalne respekt. To nie ako mihalnickova Emma ktora ked vypije 60 ml tak odpadne od prejedenia 🙂 modelka
panbozko vedel preco ti tolko mlieka nadelil

A vacsinou to tak je, ze chalani nejedia, ale zeru (jasne facovka, su aj vinimky 🙂 ). Na to sa maminky pripravte. Moj syn od narodenia so mna tahal mlieko ako vysavac, hadam v 6 mesiacoch uz tlacil uplne vsetko a zerie doteraz. Sa naje v skole a kym pride autobusom k nasim cca 10 minut, uz zase vytahuje hrnce, potom ide na trening a po treningu amen tma, ryyyychlo jest lebo odpadava....a vecer zase zerie...ide mi to uz na nervy...vkuse sa u nas riesi co sa bude jest!

Nejak ma boli hrdlo ☹ kua, nesmiem ochoriet. A premyslam co dnes robit, kam ist.

lulu73
12. nov 2009

evi .... to mi je luto ze si takto dopadla...ale lieky ti nezaberaju? ved dnes sa to da liekmi krasne vsetko ponapravovat a nastavit

perla200
12. nov 2009

lulu 😀 😀 😀 😀 😀

hej alex je riadny papkáč....ale zas je celý po ocinovi....aj tatino je hora chlap....no vidím leri že vy sa k nám dostanete ked malí pôjdu do skoly...síce na čo tit o sem písem ked zas prídeš o mesiac????
ô

lulu73
12. nov 2009

perla....aj mna teraz napadlo, naco sem leri pisem, ked sem nema cas chodit

a mozno nas raz precita

z.vrablova
12. nov 2009

lulu... to chces, aby Leri-in Alex v 11rokoch robil vyhadzovaca???
😀 😀 😀
A lulu ty len kojis, vsak?? Ako vies kolko Emma vypije???
MY sa tiez v 4.om mesiacoch pysime modelkovskymi mierami...
Sesternicina Kiara mala v necelych styroch mesiacoch viac ako 7 kg... a teraz bude mat pol roka a ma cez 9kg!!!! A to su na umelom...
Lulu, ma to vsak jednu vyhodu, ze nase malicke su take vrabciatka... mozu aspon dlhdie ponosit vecicky, co sme nakupili 😉

eviqa
12. nov 2009

lulu, začala som liečbu, len ma musia nastaviť, lebo keby mi dali veľmi silné, tak by som zasa mohla mať veľmi nízky tlak. Len prežiť to nastavenie. ☹
a ešte mi pripomeň, bo som asi dementná, koľko lyžíc krupice do polievky? Som zabudla.

eviqa
12. nov 2009

lulu, dnes nevarím?
😀

leri
12. nov 2009

aaaaaaaaaaa perli prekvapenieeeeeeeee, som tu 😀 my sa k vam dostaneme hned ako nas zavolas a budeme mat kuchara, lebo tooh este stale nemame, ale ja sa k tebe dostanem, ta kolaudacia musi byt predsa........aj ked to pokrstenie zabradlia asi odlozime 😀 sme predsa nejake matky ktore idu prikladom svojim detom......nemozeme im hned kazit moralku. a ako ste na tom? uz sa stahujete?
lulu, jak vyhadzovac ??? 😀 on bude dedic...chapes, dobre situovany, zabezpeceny, riadna korba, retazka okolo krku, nagelovane vlasy (momentalne to vyzera sice na plesinku 😀 ), kozena bunda (pripadne kozenka 😀 ) a uvidis, ze take cajocky ako tvoja jemna emmka budu z neho odpadavat 😀 ........milan povedal ze este paradne auto musi mat 🙂 len aby jedneho dna emmka neprisla domov ..........mama zalubila som sa, je z prievidze, z dobrej rodiny...................
kua, len aby to nedopadlo tak, ze povie zo slusnej rodiny, ibaze skrachovali 😀

sisulka7
12. nov 2009

a este jednu vyhodu maju tie nase vrabciatka lulu, ze sa nam zmestia do kocika 🙂 baby buduci tyzden mame ist na kontrolu klbikom a dufam, ze uz nebudeme musiet balit nasiroko, lebo je to cisty boj a kedze mala ma problemy s kolikami, tak sa trapime.
Inak chcem sa spytat nemate alebo nemali ste niekto taky problem ako my? Ukladame malu po osmej, okolo pol deviatej,krasne zaspi, niekedy si troska poplacka, ale bez problemov tvrdo zaspi a do hodiny je hore vyspana alebo so strasnym placom a potom nechce spat az do polnoci. Uz to trva 4 noci a zacina mi to dost vadit. Inak ako vam pomahaju polovicky s detickami? Lebo my sme sa vcera zasa chytili, ze ja mu len rozkazujem a nech sa snazi ako snazi tak stale nie som spokojna. Normalne chvilami rozmyslam, ze sa na to odstrekovanie vybodnem a zacnem si to materstvo poriadne uzivat a stihnem aj upratat, ale potom si zasa poviem, ze par tyzdnov bordelu este zvladneme ked je to pre zdravie Kristinky, len ja som strasne unavena, podrazdena a potom na to doplaca chudak manzel, ktory tvrdi, ze on sa snazi, ale je to este horsie. Mna uz potom vytaca vsetko, to ze nechava veci tam kam ich polozi, ze si neoplachne tanier a tak. On tvrdi, ze si chce odpocinut ked pride za prace a ja ho hned zacnem komandovat. Hold ucitelka sa vo mne nezaaprie, ale ja si to kolkokrat ani neuvedomim. ☹

leri
12. nov 2009

missy, zubky mam pocit ze sa trochu zastavili ostalo to take neprerezane uplne, ale ruku si ide zjest, tak hadam to nebude trvat dva mesiace ako tu niekto pisal, sak alex je nejaky borec........
a lulu.........poslem ip, aby si mohla zavolat 🙂
eviqa, problemy s tlakom poznam, je to nafigu, ja som vedela odpadnut aj po leziacky ......mavam velmi nizky, ale uz som mala aj vysoky, a to je este horsie, hlavne ked mi povedala dr. ze neslana dieta a ze nesmiem jest chrumkavu kozu z kurata...........to by som neprezila asi 😀

eviqa
12. nov 2009

leri, takže pripravujete rodinný podnik pre dediča? 🙂 tak nech sa len darí. a minule bol mm v prievidzi, tak ked ešte pôjde, pošlem ho ku vám na obed

lulu73
12. nov 2009

zuzi...jaaj, jasne ze nie v 11 ...len ten datum 2030 sa mi zdal brutaaaalne vysoky...a v nedohladne...vravim ze som vymleta

eviqa
12. nov 2009

leri, ešte kt omu tlaku - ja okrem toho musím držať aj cholesterolovú dietu, lebo ked nedržím a neberiem lieky, tak mám hladiny okolo 10. a ak chcem ešte kus požiť a nedostať mrtvicu, tak musím dávať pozor. No zase, občas si doprajem, však to sa nedá.

sisul, to poznám, ja to tiež počúvam, že už nie som v škole a on nie je žiak, ale občas sa tak správa. MM mi pomáha, hlavne cez víkendy, ked samozrejme nie je na poľovačke, ale cez týždeň sa snaží tiež, ale niekedy príde taký unavený z roboty, že hned zaspí, ako napr. včera. oslavovali sme jeho a malého meniny spánkom 😀 oni si neuvedomujú, koľko námahy nás stojí starostlivosť o deti, ked treba tristokrát za deň vstať a ísť dať cumlík, prebaliť, nakrmiť, popratať, uvariť atd. a najviac ma naštve, ked myčku nestihnem vyložiť a on hľadá príbor, že kde je. No kde asi a opýta sa: To nikto nevyložil myčku? No ešte že sme doma desiati a nikomu sa nechcelo. 😝 alebo k čistému riadu dá ten špinavý, som na strope, to akoby nemal oči. aleo o ôsmej sa ma opýta, či dávame malého spať. no to ani nekomentujem. joj, mohla by som písať, ale to sú také maličkosti, ktoré ma vedia vytočiť, lebo on nie a nie si to zapamätať. Bože, to koho som si vzala? ale nie, snaží sa v rámci jeho možností a schopností. Sú dni, ked ma vytáča, ani jemu sa nechce a sú dni, ked prekvapí

eviqa
12. nov 2009

lulu, koľko krupice do polievky?

leri
12. nov 2009

lulu, to aj je vysoke cislo, sak hadam bude pomahat skor 😀 😀 😀
eviqa, moj drahy ma cholesterol vyse 7, tiez povedali ze ak nechce aby ho porazilo v tridsiatke tak by mal drzat dietu.......baby, ja komandujem a ani ucitelka nie som, ale chapem.......ze to je diagnoza 😀
ja som mala uz velakrat holtera a ked mi dali prvykrat tlakoveho, tak mi tlak vyskakoval na 210/130 niekolkokrat za den v klude........doktorka bola sokovana, ale sa mi to potom upravilo liekmi, vraj teoreticky by som uz mala mat infarkt

lulu73
12. nov 2009

zuzi...viem kolko vypije, lebo tolko si ledva odstriekam z oboch prsnikov ked musim niekam odist a mm jej daval jest ... no bolo to asi 2x ..ona viac nezje na 1x .... a je pravada ze oblecenie tocime stale to iste uz pekne dlho...ale Emka zacala akosi do dlzky rast, takze musime ist uz na nakup...tricka a saty su ok, ale co ma dlhy rukav a nohav🙂 musime kupit nove....

sisul....v kociku mozeme plavat, kotulat sa, krutit...miesta a miesta mame

evi...taku jednu lyzicu

leri.... myslis ze Emka bude chodit do Prievidze modrym autobusom aby sa zamilovala ??? 😝 to jedine ze Alex na tom dobrom aute dojde do BA ... len ci si ho vsimne, ona asi nebude na auta....vsetko nasvedcuje a speje k tomu, ze bude jazdit na motorkach a v kombinacii so znamenim Leva to nie je az take nerealne ☹ ... kokso, 30 kilova mihalnickova Emma na motorke....ha ha ha

eviqa
12. nov 2009

leri, ja som tiež pobehovala tu s tým holterom. a ty berieš lieky?

lulu73
12. nov 2009

leri...ze v 30-tke...ved vy ste este deti !!!

eviqa
12. nov 2009

lulu, dík. idem navariť, to je rýchlovka a fajne

lulu73
12. nov 2009

aj ja pobehujem pravidelne kazdy rok s holterom...klidek, to je teraz in 😎

lenka_66
12. nov 2009

baby do riti s vami (abo so mnou?).zacitala som sa a PRIHORELI mi spagety ☹ .

leri, to mas pravdu len UM je tazsie na zaludok ako MM .mame reflux tak aj tyckujeme.

hooltaer - to miesto wolkmenu nosite 😀 .v ste ine.

sisul - neviem ako to mas s pomocou.nas tatko tiez zo zaciatku nic moc.no teraz zacal sam od seba.nechala som mu synacika zoparkrat na dlhsie (aj 2 jedenia som bola prec),raz ho nechal vymrznut na balkone tak sam uznal ze je to tazsie ako ich praca.tak sa snazi.riad umyje nema problem.ma to vsak hacik hrnce a panvice asi nepoklada za riad 😀 (len ked su fest zacapane).on bol doteraz zvyknuty spat cele doobedu.tak ho cez vikend nechavam spat tak do 9-10.a za odmenu potom sam berie mareka.kupe vylucne on teda len pobyt vo vanicke zvysok som ja.skuste si rozdelit kupanie mm voda ty zvysok.ak ma rada kristinka vodu urcite sa mu to zapaci 😉

lenka_66
12. nov 2009

daniella , tamarke k 3 mesiacikom prajem pokojny spanok bez kocika 😵

leri
12. nov 2009

lulu, nezabudaj, ze alex je potencialny dedic aj motorky.......sice to uz bude veteran ak nekupime novu,ale lepsie ako nic 😀 neboj sa, emmka sa zamiluje az po usi 😀
eviqa, ja som ho uz mala aspon dvadsatkrat....a lieky som brala cele roky asi od 13r., ked som bola tehu tak som prestala a este som tam odvteddy nebola, takze neviem ako som na tom.........lulu, ideme proste s modou, mna sa raz ucitelka v skole pytala ci je to nejaka nova moda chodit s kablami okolo krku 😀 😀 😀 ona chudiatko nevedela co to je..........

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre