Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

babulka123
19. nov 2009

fac..nestras.... zlatiucko moje..

facovka
19. nov 2009

no a aby s olinom toho nebolo malo,fifo sa chytil zboku toastera toho zeleza ked mm robil toasty,tak ma pluzgier na prsteku jak svina,chudacik ☹

facovka
19. nov 2009

no idem ja spat ,dobru nocku babenkam a aj vam 🙂 ale sak co my uz naspime,do ich puberty bieda a potom uz vobec 😅

babulka123
19. nov 2009

fac si mala akcny den dnes ze?
inak co sa tyka toho dusenia, ninka teraz ako mala tie sople a davala som jej kvapky tiez som cakala kedy sa zacne dusit.. lebo tym ze to mala cele upchate a este som jej tam dala vodu .. no moje nervaky

bay
19. nov 2009

Fac... no az ma zamrazilo!!!

Ako silno pustate vysavac ked odsavate? Ja mam pocit ze maly ma sopliky (proste chropti) ale nech ho vysavam ako chcem, tak nic z neho nejde 😅

z.vrablova
19. nov 2009

Aden, ved to riesim, odstavovac mam... len sa bojim, ci mozem take cerstve

z.vrablova
19. nov 2009

a svokra ma zahradku, tak v lete pohodicka, len zimu nejako zastresit a to mozno asi radsej kupime tie hotove,...

babulka123
19. nov 2009

bay ja tom mam na uplnom minime.. a ze ti nic nejde.. oni nemaju prepasku medzi nosom a ustami a tak im to tam moze behat vzadu niekde.. Ninka to tak mala a potom sa to pustilo a riadne..
skus ten roztok physiomer alebo inu morsku vodu .. mozno ti to pomoze..

idem do hajan.. cmuk

z.vrablova
19. nov 2009

Fac, chudatko Olino... ja mam tiez z takychto veci panicky strach,...
Dnes v kociari Kristinka tak tvrdo zaspala, fukala som do tvaricky - nic,... steklila, skrabkala... ani tuk... az som jej stlacila nos, tak nim len zavrtela a spala dalej... normalne ma vystrasila na smrt..!

adenka
19. nov 2009

zuzi podla mna cerstve je lepsie ako to sterilizovane svinstvo, co ani nevies co tam je... a kazdu chvilu su v spravach info co stahuju z obehu, vselijake kojenecke veci... doma si spravis stavicku aku chces, sama si tu zeleninku ocistis aj umyjes...

babulka123
19. nov 2009

z.. heheh toto obcas aj ja robim .. a kolkokrat sa v noci zobudim ze sa idem napit alebo na wc alebo tak kukam ci blika monitor..

bay
19. nov 2009

Tak pockam a uvidim...
Morska voda zatial nezabrala.

babulka123
19. nov 2009

ked nie tak len akceptovat ze mu to tam lieta.. neboj .. raz to prestane. heheh

bay
19. nov 2009

Skoncilo mi DVD, idem spinkat. Dobru nooooooooooooooc 😵 😔

sisulka7
19. nov 2009

babulky dostala som nejaku crevnu virozu tak to ide zo mna vrchom spodom ale hold odsavat sa musi, len som cakala kedy mi klesne teplota.

daniela33
20. nov 2009

ahojte baby, idem vás dočítať ... včera som bola štyri hodky vonku s kolegyňami, tak som sa konečne po dlhej dobe vykecala, dala som si pizzu, o ktorej sa mi už snívalo 😀 , jááj super padlo. Môj mm strážil malú, tak ju len hojdal a hojdal v kočiari, nech mu spí, aby mal pokoj. Samozrejme ju hojdal od štvrtej do siedmej a potom zaspala až o desiatej ....

eviqa
20. nov 2009

dobré ránko, tak ja neviem, čo to bola za noc ☹ náš malý, ten čo spí celú noc, bol o pol tretej hore 😠 kukal na mňa s úsmevom ako lečo a samozrejme aj by spal, ale tá duda mu vždy vypadla. Tak som pri ňom presedela hodinu a pol ☹ už som myslela, že mu dudu prilepím, lebo vždy ked som si ľahla, tak duda von 😠 no na infarkt. Už nie som zvyknutá v noci vstávať 😅 ale potom spal do siedmej. Nechápem, ked nechcel ani jesť, prišlo naňho kecanie v noci
😅
sisulka ☹ a berieš niečo?
daniela, tak si si užila 😉

sisulka7
20. nov 2009

davam si len paralen na teplotu a proti hnacke kvapky hylac. Rozmyslam ci ist doktorovi, aby som tam nechytila este nieco ine. Momentalne teplotu nemam, muz ostal doma a stara sa o malu, bojim sa, aby som ju nenakazila. ☹

eviqa
20. nov 2009

sisul, mne v prípade choroby kázala dr. nosiť rúško.

bagaja
20. nov 2009

ahojky

no my mse dnes konečne potiahli do siedmej som sa normálne o trištvrte zobudila že už dlho spím 😅

sisulka tak nech to rýchlo prejde a hlavne aby kristínka niečo nechytila od teba, ja by som tiež nosila rúško radšej 😒

zuzujan
20. nov 2009

ahojte, no ked tu citam ako vam spia deticky v noci, trosku zavidim.... 😉
mne mala spi max do 1 alebo 2 v noci a potom sa budi kazdu polhodinu alebo hodinu, ona ma sice stale zatvorene oci, ale puci sa, vrti, 100x podat dudu, zaspi na 10 min a zas dokola. Hupem na fitlopte, zaspi a za polhodku hore. Davam si ju aj ku mne do postele, prso do ust, pocuca zaspi na chvilku...ach jaj. Zda sa mi ze v noci papa viac ako cez den, lebo ked ju uz nicim neutisim vzdy jej dam jest a ona papa a papa. Skusala som jej spravit o jednej v noci aj raz nutrilon, ci po nom nebude spat dlhsie, spala 2 hodiny.

Takze v noci spim max celkovo 2 hodiny, je to brutal a vidno to na mlieku, je ho menej a menej ......
Prosim poradte mi tie ktore kojite, ako to vyzera u vas v noci, myslim ta druha polovica noci ked sa napapate.
Mne este mala nikdy neprespala po jedle v noci viac ako tie dve hodiny. Ach jaj....
Hlavne mi prosim napiste, ci vam spia deti kludne, alebo sa tiez chrebu celu noc, mozno keby som ju nechala v postielke sa hodinu metat, tak by mozno zaspala, ale kedze mame postielku v spalni tak som hore na kazde suchnutie....

kolka1
20. nov 2009

Ahoj Zuzi,

Boris je cisto na MM a mali sme od porodu iba raz noc, kedy vstaval 1 x. Teraz sa budi v priemere 2 - 3 x. Z casu na cas aj 4. Na logiku jeho nocnych vstavani som este neprisla 🙂.

Toto co pises doverne poznam. Nemate koliky? My ked sme kolikovali tak presne takto vyzerali nase noci. Po prve zobudenie spal ako tak, a potom hore kazdu hodinu. Na koliky zaberalo iba cvicenie alebo kojenie. Takze sme v podstate kazdu hodinu jedli. Nad ranom hadam aj po pol hodine. Proste brutal takze viem co zazivas. Nasadili sme BioGaiu a zlepsilo sa to, vlastne uderom tretieho mesiaca 😉. Vlastne zlepsilo sa to odvtedy, co z BioGaji zacal prdiet. Ooo prdky, zlate prdky 😀.

kolka1
20. nov 2009

Jeeeej my mame dnes 3,5 mesiacika a rovnych 7 kg 😕 😲.

lenka_66
20. nov 2009

kolka tak to gratulujem 😵 😵 😵

sice som len tak z hlavy no my dnes mame 100 dni abo zajtra 😀

zuzujan
20. nov 2009

kolka mala celu noc prdi, sice najskor riadne zastona alebo zatlaci a potom prdi a prdi, uz som si na nej vsimla ze ked sa hrozne vrti a puci za par minut pride prdenie.......alebo ked zoberiem na ruky tak grganie.
A ked nepride ani jedno ani druhe tak sa puci dalej. Neviem sa v tom vyznat, vobec netusim ako vyzeraju koliky.
Rano vzdy tak 20 minut v spanku hrozne metanie a nakoniec zacne kakat. Myslis ze by to mohli byt koliky??
My mame kupene probiotika Infans Dophilus, ale priznam sa ze jej to davam tak kazde tri dni, lebo vzdy zabudnem (skladujem to v chladnicke). A bio gaju davate kedy?? pred spanim, v noci alebo cez den?? na bio gaji som si vsimla ze to nie je pre deticky od narodenia, tak preto mame ten infans......

asi vies aka som rozbita, od porodu som sa vobec nevyspala, chodim jak matoha. Horsie je, ze ked mala o osmej vecer zaspinka tuho do tej jednej, tak ja kukuckujem v posteli a vobec sa mi neda zaspat, tak mi huci v hlave. Potrebujem to uz riesit. Inak cez den spi v pohode (aj ked len 30 minutovky niekedy) aj vecer zaspi krasne....

Prosim porad ako ste to vyriesili......dakujeeem 😉

lenka_66
20. nov 2009

moja noc trosku blba ale to sa dalo cakat ked mlady pan vypil vecer 50 a zacal sa usmievat ako mesiacik na hnoji.este som sapokusila ze sak nech zje no iba ubohych 20 som natlacila.tak sup postielka.3/4 hodiny cosi zverincu vysvetloval a zalomil.no o 2,30 poplach doslo mu ze sa nenajedol 😀

lenka_66
20. nov 2009

zuzu, mozes skust aj espumisan .nam pomohol hoc nie kazdemu.mate ukazkove koliky.
skus mozno ti toto pomoze
http://www.koliska.sk/Vychova\nespokojne.htm

kolka1
20. nov 2009

Zuzi mate 100% koliky. Ja som casom zistila, ze nie koliky iba vtedy, ked sa puci a tlaci ale vy ste ako z ucebnice.

My sme brali BioGaiu 11 dni, zacala ucinkovat. V letaku pisu ze po 14 dnoch. Nam doktorka tiez nedoporucila, nemala som pocuvat. V ceskom letaku pisu od ukonceneho 1. mesiaca, u nas od 3. mesiaca.

kolka1
20. nov 2009

Ahojte,

na FB si ma pridala konikovka Jana G. - M. kto si? Ja Nikoleta.

kolka1
20. nov 2009

.... ze nie su koliky iba vtedy, ked .....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre