Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

blazka24
25. nov 2009

ahojte dievčatá,
tak nenadarmo sa hovorí nechváľ deň pred večerou - varila som obyčajnú polievku a francuzáky cca 4,5 hodiny, malý nie a nie spať, len na rukách a ked položíš tak plač........ani von som nestihla ísť, padala som dole ksichtom a nič som nestíhala len navariť a oprať /aj to perie práčka/ 😠
pred pol hodinou sme klasicky zaspali dúfam, že do rána bude kľud ........

z.vrablova
25. nov 2009

teraz som vas docitala...
Blazka, neboj, Risko tu nie je najmensia vaha.. vid Lulu... a tiez nasu Kristinku vzhladom na vek... (ale je predcasniatko, to preto)...
Adenka, blahozelam Dominike k 3.mesiacikom a cakame ako pridas foto do spolocneho albumu.
Blazka skus si kupit nepremokavu plachtu original do postielky pre babatka.. ten obrus sa mi nepozdava, nie je prievzdusny...
Rene, Marti a ostatne, co ich trapi vaha... ja uz ani nekojim a neviem sa dojest sladkosti.... stale odkladam termin diety, lebo u mna nefunguje nic okrem tvrdeho rezimu... ked mam slobodu, napr. po 17ej nejest, tak som schopna natrepat do seba do 17ej aj slona.... Ja sa naopak znova chystam do 90.dnovky, ja som mala dobru skusenost... ale vidim to az po novom roku, kedze sa tesim na Vianoce,... a to budu Vianoce po 4och rokoch opat na Slovensku s rodinou...
A inac my mame za sebou krutu predchadzajucu noc... vecer spapala 150ml a budila sa kazdu hodinu do 11ej, potom opat vyhladla, napapala a spala do 2ej, krmenie a spala do 6,30, krmenie a este spanok do 9ej... potom def. hore skoro cely den okrem asi troch pol hod predriemnutiach... vonku bolo teplo, tak spanok nehrozil... a som zvedava dokedy vydrzi dnes...
Jednej nasej znamej sa narodil chlapcek 1.7 a uz mu ide treti zubok!!!!! Strasne slintal, pchal si nonstop rucicku do pusinky... Kristinka ako cez kopirak... zeby zuby???!!! 😲... ona uz normalne ani cumel nechce.

blazka24
25. nov 2009

zuzka tak dobre, skúsim kúpiť tú nepremokavku a tá váha? no krpec asi váha mušia, ale už riešime problémy so zubami - horor.........presne ako si písala, nonstop ruka v puse, dudulu vypľúva a vrieska ak mu dávam ručičku preč z hubiny........

tak tú váhu ja neriešim, pribrala som 23 kg a po pôrode som mala 20 a malý mal 3100 g tak a ten zvyšok mám doteraz na sebe .......ide ma poraziť lebo si pripadám ako obrázok na mäsovej konzerve aby to para tlačila 😝

sisulka7
26. nov 2009

blazka vahu neries, az zacnu tie nase zihadla bezkat, myslim, ze ziadna nebude mat tento problem. inak stav sa vam to ze sa vam deti chcu posadit same? nasa sa normalne v lehatku snazi posadit tak dviha hlavu a hornu cast chrbta, ze je pomaly v predklone.

sisulka7
26. nov 2009

dobre ranko zelam, tak my sme sa dnes zobudili o 5.45 ale napapkali sme sa a lomime dalej. Inak gyros vcera u nas moc neuspel, muz to ofrflal, ze to ake korenie som tam dala, ze mu to vobec nechutilo. No no uz. Inak v noci sa mi Kristinka pomaly do pol pasa vyzliekla, tak kopala nozickami ked sa snazila odkopat paplonik, ze si porozopinala vsetky cvoky na pyzamku a tak jej spod paplona trcali len hole nozicky. Keby sa aj obliekala tak rada ako sa vyzlieka 🙂
Ideme dneska doktorke, lebo vraj sa zasa nedoporuca davat detom alergikom tie HA mliecka, tak ja uz neviem, jedni vravia tak druhi inak. No som zvedava na com sa dohodneme.

bagaja
26. nov 2009

ahojky

no idem sa chváliť, my sme dnes spali do 6.15, že aký rekord a teraz ništ ani to na spánok nevyzerá 😝

sisul aj moja mala sa dvíha ako na sedenie a je jedno či je v lehatku či na posteli proste ona furt sedieť a ako sa hnevá že jej to nejde, podarená je

a moja váha ☹ ☹ ☹ ☹ ale ked kojím tak nič nemôžem a po cisaráku by som sa nemala pretrhnuť, ale potom sa hcystám na spinnig, teším 😉

lulu73
26. nov 2009

dobre ranko

ak nebude prsat, co dufam nebude, pridem o: do auparku...snad tam niektora budete 😀

doma mam tyzden otvorenu BEBU HA v takej plechovici...skusala som ju dat malej a mala z toho koliky strasne, cize ju darujem...BA nechcete niektora? pripadne vymenim za Nutrilon, lebo chcem skusat co by jej sadlo...alebo aspon jednu davku nutrilobu nech nemusim kupovat cele balenie

a mate niektora skusenosti s francuzskym mliekom? moj maly je na nom odchovany, ale to bolo v minulom storoci ze ano 🙂 a aj zlozenie bolo vtedy urcite ine

skusim Emku prikrmovat na vecerne papanie, bo sa v noci aj -5-6x budi od hladu a po dalsie nemam si co odsavat a potrebujem chodit trosku do prace, na vecierok a tak

eviqa
26. nov 2009

pekné ránko, tak my sme už napapaní a teraz trpíme samomluvou v postieľke, kedže mamka je už na nete. 😅 chúda malé, idem k nemu.
sisulka, my používame bebu HA1 a sme spokojní. Inak s tým gyrosom, som prekvapená, zatiaľ všetkým vždy chutilo. Možno si dala veľa korenia, ja dávam len tak 4 malé lyžičky, teda podľa mäsa a tak od oka. tak to mi je ľúto. a s váhou? zostalo mi 5 kg, ale aj tak to nie som ja. a mám pocit, že kvôli tej blbej štítnej žľaze sa mi tak skoro ani nepodarí schudnúť. 😢

perla200
26. nov 2009

lulu skús france lait....fakt odporúčam!!!!

my od 4-6h hore ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ nechápala som.....a mala rehoty ako na poludnie

eviqa
26. nov 2009

sisulka, som prekvapená s tou bebou. to nefunguje tak, aby to bola nejaká ochrana pred vznikom alergiíí. U nás síce ani ja ani mm nie sme na nič alergickí, takže nie je predpoklad, že aj malý by mal mať nejakú alergiu. Ale toto nám dali v nemocke a na tom fungujeme. ta ja som z toho už ...

perla200
26. nov 2009

lulu nam france lait doslova zachránil život...malej nič nesedelo...a my sme 7 týždnov mali peklo.....a ostanem tej značke verná aj počas príkrmov a 16. decembra ideme na kontrolu na intolernanciu laktozy a ked mala bude mat výsledky ok aj tak ostávam pri tejto značke.....

bagaja
26. nov 2009

no naraňajkovala som sa, mala zatiaľ zalomila, idem sa prikrášliť a ide sa na nákupy 😅 O a moja segra dnes robí vodičák, no dúfam že to zvládne lebo moc tým testom neublížila, ale ona je ten typ že jej stačí 5% rozumu a ostatné je štastie, a ja som bola vždy ten opak 😝

lulu73
26. nov 2009

perla...dakujem za info...kamoska ho tiez pouziva, len mi vravela, ze ju trochu znepokojuje to balenie, ze je z hlinika, ci neviem z coho a ze ci sa tie kovy z toho balenia nedostavaju do toho mlieka...proste ze to nie je papierova krabica...boze, uz nam asi sibe z tych nasich babatiek a studujeme kazdu hovadinu 😉

perla200
26. nov 2009

lulu to je blbost....vieš jenajlacnejšie z UM a to čo je lacné nikto nekupuje lebo si myslí že je nekvalitnééé...ale to je blbost...aj napr. mne doktor nútil nutrilon a že francúzske ma moc železa a detičky od toho nekakajú...dalsia blbosť....lebo nasa mala 7 týždnov koliky a nekakala iba s rr a hrozné koliky....a od tohoto mlieka začala kakat a koliky prestali...a vsetko je ok....proste doktori ho neodporúčajú lebo nemajú s nimi zmluvu a nemajú ksefty a to viem na sto percent, lebo mam s tým skúsenosť.....

ja som s ním velmi velmi spokojná a to sme presli od nutrilonu cez al 110, drahého nutrilonu allergy care a skončili pri francúzskom....a to mi chceli nahovorit, že nasa mala je chorá a ma zažívacie tazkosti ťažkého stupna....PRD baraní....len jej nesadlo mlieko...a toto jej sadlo....a som strasne stastná a stojí 6.68 piksla....aspon ja tak kupujem ale bezlaktozové a to ostatné je lacnejsie este mi nejakých 4.45 eur.....

my sme sa rehotali lebo prvé hlásky ktoré mala vydávali boli léééé ako po francúzsky to znelo....a MM hovoril že mame franc. auto, nas pes papa franc. granule, ja milujem francúzske filmy tak prečo by sme nepapali francz. mlieko???? 🙂

sisulka7
26. nov 2009

lulu, nasa mala tiez strasne koliky s beby, ked som jej ju dala prvykrat. Potom som skusila po 2 tyzdnoch a bolo to uplne v pohode. Tak skus. Lenže v tom obdobi mala koliky snad aj z vody. 😠 Bolo to hrozne cele noci na rukach, potom sa to upravilo a teraz jej beba nic nerobi aj kaka v pohodicke. Obcas sa sice troska trapi, ale nie je to casto, mozno tak 2 x do tyzdna, ked sa jej nedari vykakat, ale ked sa vykaka, tak je to v pohode.

bagaja
26. nov 2009

jaký su drbní niektorí Dr. už mi idú na nervy s tými ich zmluvami a fakt niekedy lacnejšie lepšie, napr. ja som počula že aj to mlieko z DM je veľmi dobre, kamošky ho používaju a veľmi si chvália a hlavne je lacnejšie

perla200
26. nov 2009

veru bagaja....nasa detská gastroenterologička dala malej mlieko na alergiu BKM a pritom ma intoleranciu laktozy a to je rozdiel...a mala vyhádzaná revala...a pozrem na pikslu a tam 20% laktozy?????

nuž ale celá čakáren len NUTRILON a tričká nutrilon, perá nutrilon vsetko nutrilon....

martinex
26. nov 2009

caute...

tak my sme mali v noci zurku...maly sa o 2hej zobudil ze uz je vyspaty, tak sa do 3.30 hral u nas na posteli,jednym okom som spala,jednym som ho strazila...potom cicka a zase spal... no o 6.30 zase hore...slak ma trafi...a teraz nie a nie zaspat... krasny zaciatok dna 😀

no co teda s tym dneskom? pridete niekto? lulu teba ratam,ze ano...ja ak nebude prsat pridem...

lulu73
26. nov 2009

aj sunar je vraj dobry som pocula...skusim asi francuzske...mne sa ten Nutrilon zda drahy a pokial nebude na predpis, co sa musim informovat, tak nie je co riesit

martinex
26. nov 2009

no tak som pozerala,ze pride asi len babulka a adenka... tak sa kocky ozvite ci to plati

perla200
26. nov 2009

lulu nebude nap redpis....lebo na predpis ti dajú len mlieko, ked mas bábätko na niečo alergické....my mame alergické a nemame na predpis lebo francúzske neni na predpis:( ale nevadí hlavne že malej chutí a velmi.....pijeme 170ml každé tri hodiny....a krásne priberá hoci tam neni mliečny cukor a z toho detičky najviac priberajú....priberáme 800g za mesiac....ved teraz mame 7 kg....ale narodila sa mala 4400kg....🙂)))

sisulka7
26. nov 2009

lulu, ono to je podla mna jedno ake mlieko, len vraj ked su tie mlieka velmi prisladzovane napr. sunar, tak sa moze stat ze babo zacne odmietat materske, preto mame bebu, ta je horka.

lulu73
26. nov 2009

som z tych mliek jelen 😀 vyskusam , uvidim

chrustik1
26. nov 2009

Ahojte maminy, my sme boli v utorok na poradni + očkovanie. Včerajšia noc katastrofa, dnešná tak isto. Normálne sa nám pokazilo naše spanie. Včera sa zobudil o pol jednej a odvtedy každé dve hodiny hore. Dnešná noc skoro podobné - večer som ho ledva uložila o 21:15, o hodinu bol hore znova, potom o polhodinu, o pol tretej a potom našťastie spal až do siedmej. Ale ja nato niesom zvyknutá. Mne krásne spinkal od večera do približne 4:00-5:30, ako kedy sa mu chcelo. Takže som vyflusnutá. Stalo sa to aj vám, že sa vám po očkovaní zmenil spánok? Hádam to nieje trvalé, či hej?
Meriame 58cm a vážime 5350g, od poslednej poradne sme teda pribrali 550g. Ako pozerám tie vaše váhy, tak tuším zatiaľ vyhrávame v najmenšom prírastku váhy a asi sme aj najmenší 🙂 A to papá často, fakt neviem či to tak spáli keď stále kopká či čím to je.

z.vrablova
26. nov 2009

Dobre ranko... krasna noc za nami... prespala vkuse 8 hod.. od 19ej do 3ej, a vstavala znova az o 6,30... a teraz uz znovu lomi v manzelskej posteli...
Cakam, kym sa zobudi, napapame a ideme vonku... U nas je brutalna hmla, po slnku ani slychu...
My sme od zaciatku na Bebe HA1 a znasa ju paradne.. nemali sme ani koliky, ani ju nezapeka...
Chrustik, po ockovani sa vraj moze zmenit babatkam spanok, nalada, charakter... ci je to len docasne alebo trvale... su rozne pripady, dufam, ze vam sa to co najskor upravi... drzim palce.
A dr. vam co vravela, ze tak malinko pribral za mesiac? My sme pred 10imi dnami mali 5400g... ale pribera priblizne 750-800g/mesacne...
Aj Kristinke skor vytravi, ked je hore a hra sa, proste sa hybe a urcite im lepsie travi ako v spanku...

lulu73
26. nov 2009

chrustik...my ak vazime 5 kg, tak som rada, poradnu mame az v utorok...a tiez stale papame a posledni dni sa zobudzame okolo 23:00 a potom kazdu hodinu....neviem ci nie je hladna..

blazka24
26. nov 2009

ahojte babule, tak vás dočítať to je sila.....dostala som sa k mlieku - ja som rady lekárov nepotrebovala - dávali nutrilon HA-čko ale ja som prikrmovala aj svojím mliečkom a potom sa ma muž spýtal aký má význam dávať HA ak krmim aj svojim, tak sme skúsili to mliečko s laktozou - šabla jak delo, skúsili sme nutrilon RA a pohoda, takže jeme to a po pravde názor lekárky ani nebol len sa spýtala čo dávam........

ráno bohové, spali sme do šiestej, akurát prišiel tatino keď sme dopapali a snažili sa uspať o deviatej už hore a teraz sme sa posrdili a pohrali a spíme........

čo sa týka sedenia, malého už nemôžem mávať na pokrčených nohách že akože sa hráme, lebo automaticky by si chcel sadnúť potvorka krpatá .......

náš malý váži 5680 kg teda na poradni sme boli vo štvrtok a priberá priemerne za mesiac 800 g takže dá sa.......

lenka_66
26. nov 2009

no skusim pocitat ,
vcera sa zadarilo.marek kakal v lehatku .tak som ho nechala nech dokona svoje dielo.dokonal najlepsie ako vedel.este aj pod lehatko sracky tiekli 😀

blazka24
26. nov 2009

lenka tak takto ste sa vyfarbili na žlto 😀 sedačka akej farby, že by tie sračky ladili s lehátkom 😀

ja tiež nepočítam koľko krát kaká, včera síce len raz tak to sa zabudnúť nedá, ale náš malý má taký režim, že ja pred napapaním prebalím, aj keď je plienka relatívne suchá a vôbec nenacikaná /ale preventívne/ a ako papá, teplé mliečko ho prehreje a pustí dávku, tak dopapáme, odgrgneme a ideme prebaliť a to bolo aj dnes ráno o šiestej 😀

chrustik1
26. nov 2009

Zuzi, dr. keď ho zbadala vyzlečeného najskôr skonštatovala, že teda toto bábo hladné určite nieje. Potom ho ale vážila a pribral iba tak máličko. Fakt to nechápem, s mliekom problémy nemám, teda s jeho nedostatkom, my máme opačný problém, už viac ako týždeň bojujem s nadprodukciou, takže teraz ako vstáva vnoci sa mi ju isto podarí znížiť 😀 Ale dr. to skomentovala, že ak priberá a teda hladný nevyzerá a je spokojný, tak sa nič nedeje. Ale teda proti tým vašim váham máme fakt mušiu. Nooo, až na lulu a jej Emku 🙂
Ale dúfam, že sa toto spanie upraví späť a nebude toto trvalé, veď ma porazí.
Musím sa ale pochváliť, Peťko prvý krát spal vnoci bez perinky. Keď sa zobudil o 23hod nechcel papať, iba strašne plakal a akonáhle som ho odbalila z perinky tak spokojne zaspal. A to doteraz spať bez nej ani náhodou. Ale jednu nožičku má v mieste očkovania nejakú tvrdšiu, myslíte, že je to dáka reakcia či čo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre