Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

lenka_66
7. dec 2009

lulu , no mohol napr.jezisko ten dava viac darcekov 😀 ale bolo super.niezeby som svoje dieta nelubila ale som komunikovala normalne a ani plienky ma nestasili .ono to bolo vlastne prekvapko sak nik necakal ze mikulas pre dospelakov

babulka123
7. dec 2009

matka.. neviem ci na to veris alebo nie, ale ja vzdy ked prideme domov z nejakych obchodov malej pretieram oci pocuranou plienkou.. pre istotu.. nikdy nevies kto ti nakukal do kocika aj ked ja mam cerveny...

a zly mohol byt aj z toho ze vy ste boli podrazdeni, babatka to neskutocne citia.. ja som na to dosla hlavne v noci, ked mala nechce spat a ja uz chytam nervy tak radsej odidem na chvilku na balkon a predycham to a ked sa vratim tak je lepsie.. a ked vy ste mali zly den , mohol mat aj Dadko.. snad to uz dnes bude lepsie..

baby = nasa Ninka je rovnaka ako ta tvoja, tiez sa zahra apsoin chvilku sama, vsetko je ok, ale my NASTASTIE mame dudel takze to pomaha.. ale neuspavam ju na rukach , mam ju tam len chvilku kym si negrgne a to jej spievam, potom ju dam do postielky a doteraz zaspavala sama ale od istej doby nie, a teraz to robim tak ze pri nej sedim a hladkam ju .. do doby kym jej to nevadi,.. lebo potom si zacne odvracat hlavu .. a bud zaspi alebo si este brble, vcera pomnohlo hladkanie cez brusko na nozicku a tak.. skusam stale nieco.. a vacsinou to pomoze..

martinex
7. dec 2009

babul to skor to ze sme aj my boli podrazdeni... no,hadam sa to uz nestane,lebo to bolo fakt o hubu

sisulka7
7. dec 2009

tak baby, prave tu bol postar a priniesol Kristinke ohradku, sa tesime obe. No a to bol fakt podrazdeny chlap, div ze mi nevynadal, ze byvame na samom vrchu. No byvame na tretom poschodi bez vytahu a chudak musel vykonat nejaku aktivitu. A navyse mi ju zobudil, lebo zvonil ako u hluchych.

zuzkamilko
7. dec 2009

kocky,necvici niektora s malym cviky,lebo sme dnes boli a musime cvicit,lebo maly velmi preferuje pravu stranu ☹

facovka
7. dec 2009

zuzka,aj my sme to s fifom cvicili, ale potom sa to nejako samo upravilo, bo hrozne nespolupracoval a to sa nesmie ked je v krci,abo reve pri tom..on mal tu lahsiu formu torticollisu ci tak nejako sa to vola...niektore deticky musia normalne k fyzioterapeutovi chodit ked maju tazsie formy,my nastastie sme len doma s nim museli...

zuzkamilko
7. dec 2009

aj ja s nim mam cvicit doma,stlacat mu taky bod,ja len ze kolko asi to bude trvat,aj ked viem,ze je to individualne u kazdeho dietata

facovka
7. dec 2009

no,ja som si vsimla ze cca v polroku uz zacal pekne obe strany striedat,ked sa uz tak viac hybal sam a sedkal 😉

zuzkamilko
7. dec 2009

a to si s nim do pol roka kazdy den cvicila?

zuzkamilko
7. dec 2009

lebo my mame 3x denne cvicit

facovka
7. dec 2009

zuzi,ak sme to 2mesiace vydrzali tak to bolo vela...a my 2x denne

facovka
7. dec 2009

my sme ho vzdy davali aj do lehatka tak,aby bol nuteny na TV kukat na tu stranu ktoru nepreferuje...tak som ho vzdy tak postavila v lehatku...aj ked,tv..no ale ucel svati prostriedky.. 🙂

baby2009
7. dec 2009

dakujem za odpovede babulka a bagaja, uvidim, co s tym uspavanim urobim, hlavne som rada, ze naozaj pekne spinka, aj cez den a aj v noci, napr. dnes od 20 hod. do 8.30hod rano bez zobudenia a papania a to uspavanie na rukach postupne budem rusit, aj ked je to pohodlne pre mna, lebo do 5 minut zaspi cez den a vecer velakrat zaspi uz pri flasticke...

babulka123
7. dec 2009

baby tak to neries.. alebo ak tak len postupne.. krasne ti spi. a to je hlavne, mozno len potrebuje teba..

z.vrablova
7. dec 2009

ahojte kocky,... tak nastastie sme mali v pohode noc... o pol osmej zaspala a o 22,30 neskutocny vreskot... rucku skoro po laket v pusinke a rev... to ani nebol plac, ale vreskot... nevedeli sme ju utisit skoro pol hod... vsetko sme skusali.. plienka, caj, cumel, teplomer... no zufalstvo... nakoniec som jej potrela gelikom dasienka a dala som nurofen sirup... do 10 min usmev od uch k uchu a spinkala do 2ej, napapala... potom sa zobudila az o siedmej rano... dnes ani naznak po nocnej bolesti... s mm sme pobehovali ako zmyslov zbaveni... uuuplna bezmocnost... az sa dusila so soplikami, co tak vrieskala... chudatko...
Vcera som jej nasla bielu bodku, dnes uz je dasienko viac napuchnute a ta bodka kdesi zmizla... ale ma to tvrde, tak sledujeme...
Dakujeme za podporu, budeme informovat...

eviqa
7. dec 2009

ahojte, tak sme doma z cvičenia, maroško si krásne precvičil hlasivky. Máme cvičiť dalej ☹ och, oni vždy niečo nájdu
baby, náš malý zaspáva sám, položím ho do postieľky, zhasnem a idem preč. Občas zamrnčí, že chce dudu, ale to málokedy.
zuzkamilko, nebud smutná, aj my cvičíme. Mali by sme trikrát do dňa, ale cvičíme už tak dlho, že som to zredukovala na jedno cvičenie. A vždy nás chvália, tak ja neviem.Nie je to preňho príjemné, pri jednom cviku predvádza malého pavijánika. 😒

babulka123
7. dec 2009

z.. drzte sa.. potom dajte vediet co pomohlo nech sa mozeme ucit.. hehehe, a malinkej nech rychlo vybehne von zubisko jeden co robi problemy.. ja si velmi dobre pamatam ako som letela o 9 vecer ku krsnej ze ma boli zub ako sv..., a ked sme tam prisli tak sa mi smiala ze heheh ved iba rastie.. tak co take babatenka..

evig.. neboj o chvilku to prejde.. viem ze aj sestra takto cvicila s malym a zakazdym jej hovorili ze ake pokroky robi a sestra kolko krat cvicila 1x za den.. takze nebooj .. cmuuuk malemu na nostek

bagaja
7. dec 2009

no sme doma, baliť na noc a v januári na kontrolu, dúfam že poslednú, lebop tam bolo ludí jak nasr...
a aj spoluobčanov 😠 som im skoro vynadala bo s chorými deťmi k ortopedovi 😠

Leni aj som zapla rifle ale pukol zips 😀 no čo už ale aspon som vošla, nee

bagaja
7. dec 2009

aaa k tým spolubočanom, niežebi prišla mama s dieťatkom ale aj otec staršia sestra, mladší bratia, ešte teky ujov zabudli 😖

eviqa
7. dec 2009

babulka, dík, aj my cmuk vašej ninke

zuzkamilko
7. dec 2009

evi a vy koli comu cvicite?

zuzkamilko
7. dec 2009

tiez tak,ze stlacas bod smerom k opacnemu ramienku a ruku ma davat dole a nohy hore a vtedy je to cvicenie spravne?

rene82
7. dec 2009

ahojte baby, ako sa vám aj s detičkami darí? mi sa pomaličky pretáčame na boky, rúčky cuckáme o stošesť, slintáme jedna radosť a vykecávame sa. na kontrolnom odbere krvičky sme už mali pečeň v poriadku, ale dáke transfery neboli celkom ok, tak nám dal dr tabletky. vlastne sú to len vitamíny (piridoxín a kyselinu listovú). tak to budeme teraz brať asi 2 mesiace.
no a zopár nocí mi prespala bez papania 10 hodín.
baby čo máte vlasaté detičky, aj vašim ratolestiam vzadu viacej vypadávajú vlásky? my tam máme taký kruh s úplne kratučkými vláskami ako páperie, inde je vláskov požehnane. dúfam, že nebudeme mať lisinu /neviem aké i/y)

rene82
7. dec 2009

nedali ste sem aj foto, z vášho stretka? by som si pozrela
😉

eviqa
7. dec 2009

zuzka, my kvôli dlhotrvajúcej žltaček s vysokými hodnotami, tak tá vraj zanechala stopy. No cvičíme niečo také, že mu držím ramienko a tlačím bol pod prsom a má cvičiť nohami a ešte jeden cvik a potom ešte jeden na fitlopte.

blazka24
7. dec 2009

a ja že vás baby dočítam a ten môj je zase hore, porazí ma - dva dni nespal poriadne, len na rukách /to ho naučili rodičia asi ich zabijem/ a vkuse sme uslintaný, plačeme ako keby nás rezali a ja mám krámy - ale ak ste boli niekedy na zabíjačke tak asi také ☹
idem lebo vrieska o život.........

kolka som rada že máme rovnaké darčeky pre naše detičky ale ja som nie z toho moc nadšená, bude to hutoku v domácnosti xixixi

tak sa mi držte a nech vaši miláčikovia dobre spia, mi aj naprd začíname papať, vkuse grckáme aj hodinu po papaní ešte týždeň a hodím si to a to je starý chorý a chlapi ako keby pri chrípke umierali hrúza 😠

kolka1
7. dec 2009

Ahojte,

zuzkamilko, nas poslala pediatricka tiez na rehabilitaciu kvoli tomu, ze ukladal hlavicku prevazne na jednu stranu. Potom nasli este kadeco takze Vojtime. Cvikov je viac, bud na fitlopte tie su tiez zazracne. Alebo dat hlavicku do dlane medzi palcek, ukazovak a prostrednik a s hlavickou kyvat ako ano, ano a nie, nie. My sme ukladali spat na druhu stranu, davala som hracky na hrazdicke na druhu stranu ako ukladal hlavku a tiez som sa mu z tej strany prihovarala a ukazovala hracky. Este tak specialne nosime na rukach dole tvarickou a hlavicka v laktoch. Mame 3 cviky na stole a 2 cviky Vojtove jeden co spominala Eviq stlacame pod pod prskom a ma si pritahovat nozicky k telicku a vystierat druhu rucku. A druhy taky ze lezim na bruchu a prilahnem mu jednu nohu v 45% uhli, opacnu ruku chytim a hlavicku drzim smerom k ruke ktoru drzim. Tento cvik sa nam paci menej ale uz pri tom neplaceme sa tesim, tesim :o).

zuzkamilko
7. dec 2009

vdaka kocky,aspon viem,ze nie som v tom sama,my zatial mame cvicit len ten cvik so stlacanim a o tyzden nas naucia dalsi 😖

eviqa
7. dec 2009

kolka, ten posledny s tou nožičkou, robíme tiež. ...a reveme, lebo to nie je plač, ale rev a krik ☹
zuzka, bude to o.k. 😉

moncita01
7. dec 2009

ja by som mala zaujem o twingo, prosim blizsie info moncita01@yahoo.co.uk

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre