Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

mirko
18. jan 2010

no caute, ja som tiez ako zbity kon, starsi syn mi grcka od vcera rana, a ta noc nic moc. vsetko co som do neho dala, co i len vodu islo von..od pol tretej do pol piatej sme sedeli v obyvke, pozerali telku a jedli aspon roztek....dnes ide s nim manzel k doke, na pohotovost som nechcela ist lebo by nam poslali do nemocky, uz take skusenosti mame..........no a co len zaspal kikuso sa mi zobudil na jedenie, a teraz este spia, no musim ich ist budit lebo aj doku prespia a potom len ta pohotovost

rene82
18. jan 2010

ahojte, tak vďaka za rady, už ten povlak nebudem riešiť a budem umývať aj so saponátom.
babul ty máš na mysli ten zarobený čajík od hipp-u?

rene82
18. jan 2010

a pridala som zopár foto, ak chcete tak kuk 😉

rene82
18. jan 2010

a čo to čítam? pauluška čaká druhé mimi? to bude tuším tiež augustovča, či nie? gratulujéééééééééém

a inak ja som od dnes na rodičovskej 😉

martinex
18. jan 2010

rene mala je kocka.... uz sa tesim jak budeme v lete chodit randit 😉

a paulusa caka druhe.... som zvedava ktora bude dalsia 😀

facovka
18. jan 2010

bre ranko,noc hrozna,klasika, hlasim vyyymesacie 😵

bambi02
18. jan 2010

bre ranko vsetkym

rene82
18. jan 2010

vďaka mati. inak som bola v utorok na poradni a pre istotu som sa znovu pýtala na to plávanie, tak mi to teraz v zime neodporúča, lebo ide druhá vlna chrípky a keďže je malá predčasniatko a navyše s nízkym apgarskóre, tak mi radí začať až ten aprílový kurz. a dokonca sme nemohli dať kvôli refluxu ani ten rotavírus. ja som už chcela aj najmä kvôli sebe, dostať sa mimo domu a tak, ale dám na radu doktora. no aspoň mám trošku času ako-tak sa dať do formy, aby som v plavkách nevyzerala ako veľryba vytiahnutá na pláž. ešte prídu greenpeaci a odnesú ma do mora. 😀

bambi02
18. jan 2010

este docitavam vcerajsok - my za prikrmom este po pol hodke - hodke este musime mliecko...kolko vam na supu spapaju prikrmu? my tak okolo tych 60-70 g viac zatial nie...ale papame ho 2x denne...doobeda davam ovocny a na obed/tesne po obede - podla toho ako vyjde krmenie a hlad - zeleninku, resp. zeleninku s masom...
inak, aj nam sa uz krmenie posuva na 4 hodiny, nie 3 hodinove rozostupy - teda odkedy papame tych 195ml mliecka na supu a prikrmujeme....

rene82
18. jan 2010

babmi ja dávam doobeda ryžovú kašu zarábanú s luckou. robím iba polovičnú dávku, čo je 60 ml vody, ale ani to mi nikdy nezje celé (už to papáme od 21.12.). a za tým hneď mliečko. a navečer dávam zeleninku (zatiaľ iba mrkvičku). z toho zje tak max 1 lyžičku a hneď dopapáva mliečko. vždy tak polhoďku po papaní sa snažím jej ponúknuť aj čajík, ale ten odmieta.

daniela33
18. jan 2010

ahojte, idem počítať ...
noc sme mali čistý brutal, viac nespala ako spala a ked spala každú chvíľku hore, myslela som že budem strieľať 😀 , nakoniec ju zobral mm do kočíka o štvrtej ráno, tak som pospala do siedmej ...
teraz ju kočíkujem aby zaspala, ale kdeže slečna nevyspatá nervozna ani za toho nechce zaspať, dala som aj chamomilu, aj gélik aj fenistil, lebo máme soplíky ...

bambi02
18. jan 2010

veve - ohradky: neviem, tiez stale nad tym teraz rozmyslam.....lebo mala je strasne ziva a bojim sa aby si neublizila, ked uz sa tak presuva....a hlavne by mala hracky na jednom mieste a mohla by sa stavat sedkat cokolvek a nebala by som sa o nu....teda bala, ale asi menej...horsie je to u nas s priestorom, neviem si predstavit kam by som to dala...

ad sportak: ja som tiez uz malu chcela dat do sportiaku, bo tiez som predvcerom isla jak indianska babicka, ale nepocitala som s nosenim, tak pekne na rukach - v jednej ruke babo, v druhej kocar ..ale mala bola v zimnom overale, a smykala sa mi jak hovado..ked som ju dala lezat do kocara, plac straaaaasny..no tak som ju posadila, ked som uz nevladala a isli sme domov sedom...ale aj to sa jej chudatku stale smykalo, takze bola sranda jak naozaj...aj by som ju uz do sportiaku dala - ved su tam tri polohy, aj na lezanie...len horsie je, ze teraz v zime tam nenapracem fusak - takze preto este stale "bojujem" s kocarom....este hadam mesiac nejako vydrzime...
inak, aj u vas tak naaaaaaaaadherne snezi???to bude dnes super prechadzka!

bambi02
18. jan 2010

bagaja: ad hracky...ked sa ti valaju po zemi, aj ich babu predtym ako ich da do pusy umyvas? alebo nech zvyka na bacily?..ja som ich zo zaciatku umyvala pod tecucou teplou vodou, teraz ju mam na takom matraci, kde je cista plachta a neriesim nejak strasne umyvanie...ak padnu na zem, tak este oplachnem..ale inak neriesim....

sisulka7
18. jan 2010

dani, mne po fenistile spala mala celu dobu. Zato teraz ani za nic.
Inak ked citam o tych vasich nociach,tak mam pocit, ze Kristinka je z inej planety. My sme spali od siedmej do stvrt na devat. Medzitym 2 X papala, ale potom hned zaspala.
Vcera sme papali 1 x masko a celkom jej chutilo zjedla 100g a uz dva dni nechce mliecko po prikrme, doobeda zacneme asi od zajtra, lebo nemam jablcka ani vyzivku. Inak nam povedala doky, ze mozeme do tej desiatovej vyzivky dat aj jeden piskot.
Babul a co sa tyka lyziarskych nohavic, kupovala som ich v stvrtom mesiaci, tak snad ich dopnem? 🙂

bambi02
18. jan 2010

rene: jop, ja davam tu ryzovu/bananovu kasicku vecer - bolo tam napisane "dobru noc", tak to davam vecer - ale nie vzdy, podla toho ako je hladna....vcera mi ju napriklad vobec nechcela jest, tak sme si dali my 😀
a mne cajik pije vzdy po kase, resp. este pocas papania, lebo je nejaka strasne smadna....hm...neviem ci je to dobre, ale ked je smadna, co ju necham tak?

ideme papat a hadam bude chvilku drobec spat, aby som si mohla pozriet fotecky co ste popridavali....a musim upratat, boze, ja to vobec baby nestiham....

bambi02
18. jan 2010

ad plavky: tak toto vazne nechcem vidiet..neviem ako pojdem do plavarne...asi si kupim taky ten neoprenovy oblek na cele telo 😢 😀

daniela33
18. jan 2010

Sisul, Zuzka ja prikrimujem, cez den kojím, večer Sunar HA, niekedy aj cez den, ked dlhšie pospím a stará sa ocko, alebo ak niekam potrebujem odísť ... mala by som dosť aj na večerné kojenie, ale snád ju Sunar trocha viac na noc zasýti. Čo sa týka jedenia, už jem veľa vecí ale nie všetko, hlavne sladkým sa napchávam, ale od dnes som sa zaťala, že musím schudnúť, lebo odkedy sa malá narodila mám plus päť kíl, moje nervyyyy.... Stále nejem strukoviny a údeniny, síce sem tam údený syr ale inak nie, papriku niekedy, paradajky sú teraz o ničom, takže nie a mala som už aj kyslú kapustu, ale na obyčajnú kapustu, kel, kaleráb a kukuricu sa ešte necítim. Kofeín nemôžem, sakra a to sme si kúpili na Vianoce kávovar dolce gusto .. fnuk fnuk, vyskúšané, neodolala som latte, ani cappucinu a malá nevedela zaspať, a ked aj zaspala, každú chvíľu hore ...
Mati si ma neskutočne pobavila, dík za tip na urýchľovák na žehlenie, ktoré neznášam 😀 . Inak ja ked mám čas žehlím, teraz napríklad nehrozí, užívame si zuby a potom účtujem.
Ja ako Babul mám Britu a používam obyčajnú vodu. Veci nepreváram, len umývam a raz za čas možno raz za dva týždne prevarím ... Cumlíky tiež len oplachujem, nech si malá zvyká a naberá imunitu.

bambi02
18. jan 2010

aj my spinkavame velmi dobre...okolo 10-11 vecer zaspi a vstavame az rano po 7mej...musim zaklopat, aby to tak aj ostalo...a vobec sa uz v noci nebudime na papanie...
ozi, kolko mliecka spapate denne?? my sme nepriberali, tak som to zacala zapisovat a my zjeme asi tak cca okolo tych 900ml mlieka plus 2-3 prikrmy denne a este cajik - okolo tych 100 ml denne vypije....je to malo? vela? v norme????lebo nejak extra nepriberame stale, tak mam stale hruzu a neviem co robit inak..lebo nasilu to jedlo do nej nedostanem...zatne pery a neda sa nic...

bambi02
18. jan 2010

inak, teraz prechazdame na tu 1000ml denne...

eviqa
18. jan 2010

pekné ránko, tak víkend sme mali pekný, boli sme preč, s kamošmi sa robila zabíjačka, tak sme si užili. Bolo fajne.
..čo sa týka sterilizovania, raz za týždeň sterilizujem, občas sa stane, že ani nie. Umývam riadne horúcou vodou, trošku jaru. Hračku umývam, iba ked je nová, alebo vidím, že sa váľala po zemi, občas ani nie.
...a žehlenie? nežehlím, čo nemusím. teda musím iba mm košele a to je dosť.
...a prešli sme na pokračovacie mlieko, ale nevypije mi ho toľko,ako bebu 1. Zatiaľ dávame iba večer, no uvidíme, ako to bude cez deň.
...príkrmy, tak my spapkáme tak 120g, ale ešte chce za tým mlieko, tak dúfam, že sa dopracujeme aj k tomu, že nebudem dávať mlieko na obed. Na olovrant a desiatu nedávam ešte nič, len mlieko.

daniela33
18. jan 2010

ako čítam tak už skoro všetky prikrmujete, ja som zatiaľ nezačala, aj keď už nad tým dosť uvažujem, dokonca som už aj nakúpila hotové príkrmy, aspoň na začiatok budem dávať hotové prvé týždne, potom budem variť sama. Mali sme dosť problémy s bruškom od narodenia, asi preto sa bojím, ale 26. ideme na poradňu, tak sa poradím s doktorkou.

daniela33
18. jan 2010

ten kon ale blbne 😠

rene malinká je zlatučká

evi super víkend 🙂

eviqa
18. jan 2010

no dani, bolo super, hurky a škvarky, mňam.

martinex
18. jan 2010

inak baby kde teraz sa daju kupit plavky? bo z netu nechcem objednavat-netrufam ani len odhanut moju velkost... a potrebujem nejake cele,lebo co mam dvojdielne-tak mi tam jaksi prsia nevojdu...okrem toho teda ze mi sunky v nich kypia 😀

z.vrablova
18. jan 2010

ja sa idem troska pochvalit... za 2 tyzdne dietovania mam dole 6kg!!!! sa vytesujem...

eviqa
18. jan 2010

no marti a niekde v športovom obchode? ja tiež chcem ísť omrknúť nejaké celé.
zuzi, blahoželám, to je tá 30dňová?

z.vrablova
18. jan 2010

inac vcera som skoro pridusila Kristinku ryzou, skusala som 1x ryzu, masko, mrkvu... a nemixovala som... ked sa jej podarilo vdychnut asi 2 zrnka ryze, som sa nastvala a mixla som to asi na 3s... potom to uz pekne dopapala ako kasicku.
Dnes skusam este raz, chcem ryzu trosku viac rozvarit, tak hadam to bude chciet...
Uz ste skusali aj vy ryzu??
A na olovrant bude mat dnes 1x jablcko uvarene na kompot (samozrejme bez prichutenia).... tak som zvedava ako to zvladne.
Idem volat nejakemu homeopatikovi, caka nas ockovanie... strach neuveritelny 😢

z.vrablova
18. jan 2010

😉 eviq - 90 dnovka

martinex
18. jan 2010

eviq len neviem ci tie sportove vyrabaju take velke 😀

zuzi ja len ryzovu kasu...
a gratulujem ku kilam dole...normalne ma to zacina inspirovat...len ja sa bojim,ked kojim...myslis ze by to bolo kontraproduktivne? kojenie a dieta?

bagaja
18. jan 2010

no tak sme späť...

boli sme u nášho DR.poslal nas na ORl, ale všetko je ok, dala nám Fenistil a o 2 tt kontrola...no snád to prejde...

a plavky ja neriešim, lebo aj tak vyzerám jak ta hurka čo jedla eviq cez víkend 😀 a inak dala by som si... 😀

no a my jediní fungujeme na MM bez všetkého????

babmbi ja fakt umývam veci minimálne nech si zvyka a buduje imunitu a tiež rozmýšlam že začneme chodiť do metrského centra s detičkami aby sme si zvykali..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre