Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

zuzujan
12. feb 2010

ahojte kocky, prosim poradte ake masko ste zacali davat?
ja mam strach z kuracich prs, bohvie cim su tie kury nadopovane.....ale mam jedneho domaceho zajaca, mozem davat len to??
a prosim napiste mi ako sa to pripravuje, uvarim a potom mixnem? ako dlho sa to ma varit?
dakujem

daniela33
12. feb 2010

ďakujeme s Tamarkou za gratulky 🙂

nechcela zaspať, tak s nou ocko vybehol vonku na vzduch, tak verím, že pospí aspon hodku ... idem zatiaľ dačo popratať a uvariť obed, dnes mám škroby a neviem čo s tým, asi upečiem zemiaky, ale čo k ním, asi len kečup, lebo okrem uhorky doma ani inú zeleninu nemám ...

chcem sa opýtať, neviete poradiť? malá si už tretí den strašne šúcha oči a je z toho mrzutá a na viečka má opuchnuté, červené a také drsné, môže to byť alergia? alebo reakcia na niektorú zeleninu? Lebo na ovocný den, som zjedla pomaranč a dve mandarinky a den predtým grep, a ja síce nie, ale mm je alergik, on citrusy ani ovonat nemôže ...

mati, juj tak len vydržte a nech rýchlo zúbok je vonku ... a babul tiež ... my tiež čakáme už na ten zub a potvora nechce sa mu dáko...

blazka24
12. feb 2010

ahojte babule, tak noc naprd, malý hral so mnou hru dudel von a dudel dnu a teraz som sa bola osprchovať a prihorela mi mrkva - super hrniec bol celý čierny a tak som drhla jak o dušu 😠
inak včera kaša - nooooo nestle bolo lepšie ale dala som len vodu lebo je to mliečna kaša a malý nezjedol veľa ale o dve hodiny už plakal od hladu tak som rýchlo kúpeľ, masáž len tak narýchlo a hajde napapať a spať.........

zuzujan
12. feb 2010

daniela podla mna by to mohli byt tie citrusy, ja zatial citrusy nejem ked kojim, bojim sa........

blazka24
12. feb 2010

lizatko ja som lepšia mne chodí rodičovská 15-teho xixixi tak som tiež čisto romsky spoluobčan čo sa sociálnej dávky týka 😅

danielka tak vám prajeme všetko naj naj a nech sa ten spánok rýchlo upraví a už prestanete cvičiť ........myslíme na vás

perla a ty nevieš že máš meniny? 😅 tak všetko naj xixixi aj som si myslela že nie si Perla ale čo už 🤐

bagaja tak čo sa týka mlátenia, opľutia a strkania prštekov do huby ktoré sú plné mlieka poznám tiež, striháme nechty skoro každý deň - ten malý terorista škriabe ako mačka 😠 minule sa veľmi bavil ako ja vrieskam a on mi ťahá tie vrchné tenké vlásky 😠

babulka tak rýchlo k dokine pokiaľ sa dá a rýchle uzdravenie prajeme

blazka24
12. feb 2010

daniela tak určite sú to citrusy - ja mám atopický ekzém a ako náhle zjem hlavne v zime citrusy /lebo sú viac striekané/ tak sa idem dotrhať čo sa škriabem 🙄

martinex
12. feb 2010

dani ani ja nejem citrusy,sice u nas nikto neni alergik,ale oni su silny alergen aj beztoho...

zuzu podla mna kralika mozesdat...normalne to uvar,kym bude masko makke,potom mixnes a co nezje zamrazis...a potom uz len vyberas a rozmrazujes 🙂

no mne chodi rodicak az 19teho,kua ☹

daniela33
12. feb 2010

no myslela som... však som si aj potom nadávala... ale už ich nejem .... respektíve asi pomaly prestávam kojiť... je to aj tak na prd....mlieka čím dalej tým menej a v noci je závislá na cicke... chvíľu potiahne a už spí... potom je hladná a každú hodku máme repete... kojím vlastne len v noci ráno a olovrant,ktorý za chvíľu nahradí ovocie, lebo inak dávam um aj na noc už od narodenia...

daniela33
12. feb 2010

blazka dakujeme 🙂

králik môže ... doktorka mi to potvrdila, tiež máme jedného domáceho v mrazáku... len uvariť a zmixovať ako matka píše

zuzujan
12. feb 2010

daniela ja mam zas mlieka viacej, tiez som bojovala od narodenia s kojenim a teraz je to uz super
cez den sice obcas odsavam a dam z flasky ale snazim sa prejst znova na prso a zatial to funguje....mne nastastie zacala pekne papakat v noci, 2x kojime a medzitym spinka....tuk tuk aby to zas ostalo
Asi to je tym, ze uz kojenie neriesim a davam aj zeleninku, takze psychika a vsetko okolo pomohlo, mne sa zacalo to kojenie teraz konecne pacit a uzivam si to 😉
tak drzim palce, aby sa to aj tebe ustalilo

zuzujan
12. feb 2010

a dakujem za radu, tiez si myslim ze kralik je OK
a ako zhanate maso? ake davate? napriklad neviem kde zozeniem jahnacinku a kuracie davate?

eviqa
12. feb 2010

babul, asi to budú zúbky. a nemusia jej stekať soplíky, ale aj slinky. Tak nám povedala dr. ked som za ňou pribehla, že malý kašle, že to budú slinky a preto.....joj, nech to už máte za sebou

blazka24
12. feb 2010

zuzi my sme ešte nejedli masko teraz začínam ale začíname s kuraťom........

daniela a kedy dávaš kaše ked dávaš ovocko? no ja idem dať prvý krát ovocie a prihorelo mi to - nie je to na huja toto? hrniec čierny jak rosomák a mrkva v kýbli, jablko ešteže som chcela pridať neskôr - ma porazí z toho a starý samoška - nič necítil a smrad jak v carihrade vrrrrrrrr ale hlavne že som osprchovaná a oholená tak že každý druhý rad chlpatá 😕

martinex
12. feb 2010

zuzi ja som normalne kupila kuracie prsia a spravila som mu... a telacie asi len v takych lepsich masiarstvach...

blazka dobre 😀 😀 😀

eviqa
12. feb 2010

babul, som zaspala dobu, toľko sa tu toho popísalo

zuzujan, nám kázala dr. začať s teľacím, ale ako bez šance zohnať. Tak som dala zo sklíčka, ale nechcem, aby vždy vyjedal sklíčka, tak mu normálne dávam kuracie a dalej zháňame teľacie.

blazka24
12. feb 2010

zuzujan a načo jahňacinu dávaj najskôr tie základné ...........

eviqa takže to môžu byť aj slinky? no aspoň neumrem sprostá

mertinex tak aspoň jedno pozitívum začína môj obľúbený film andel na horách takže odcházím a muj duch zústavá s vámi 😀

martinex
12. feb 2010

Lezi muz na smrtelnej posteli a zaciti omamnu vonu pagacikov.
Horko, tazko sa postavi z postele, dotrepe sa do kuchyne a nacahuje sa za jedným pagacikom.
V tom ho zena treskne s novinami po ruke a hovori:

" Nechas to, to je na kar!"

daniela33
12. feb 2010

blazka akurát som to kukala na dvd pred troma dnami, tiež milujem ten film...
zuzka dakujeme, my tiež bojujeme, jeden čas som mala dosť, ale odkedy dávam aj zeleninu a malá zje už celú dávku, tak sa mi tvorí menej...Blažka ja som dala kašu prvýkrát večer, a malej z nej bolo ťažko, tak jej ju dávam na desiatu miesto ovocia... ovocie ešte nemala ani mäsko... Mäsko dám budúci týždeň, to budú tri týždne od zeleniny a potom uvidím ako jej bude šmakovať a podľa toho ovocie, tak o týždeň asi...

daniela33
12. feb 2010

mati 😀 😀 😀

lizatko1009
12. feb 2010

daniela malej tamarke vsetko naj k 6m 😉
perla-tiez tebe gratulka k meninam
my sme zacali s kuracimi prsiami, potom som kupila zeleninu s morcacimi,
preboha videli ste co sa stalo, jednej kocke v teme jun 2010 na narodilo v 21tt babatko a dnes v noci sa stala anjelikom 😢 😢 😔 😔

blazka24
12. feb 2010

tak som tu malý zjedol len trošku jablčka s mrvičkou - normálne sa točil vrtel a napínalo ho, ale potom sa to ustálilo a dopapali sme to........neviem asi dám ešte mlieko aby sa najedol poriadne......

sisulka7
12. feb 2010

blazka ja som tak do hodinky davala mliecko vzdy, ale teraz uz nedavam.

chrustik1
12. feb 2010

Čaute, ja len tak narýchlo, lebo nič nestíham.. ☹
v prvom rade lenka, lulu ďakujem za blahoželanie, lulu ja som Lucia Kurucová 🙂

nám sa tlačí ten druhý spodný zub, tak dni aj noci čistý horor. Prvý nebyť tých 2-3 nocí kedy sa budil každú hodinu tak ani nevieme, že išiel. Zato ten druhý nás trápi už týždeň a ktovie koľko ešte bude. Cez deň je celý nesvoj, iba všetko hryzie, je vidno, že ho to bolí, mám pocit, že aj viac grcká, ani sa moc neusmieva, chudáčik malinký. Noci sme milionkrát hore, no čo bolo dnes už nechápem. Predtým sa síce budil často, ale napil sa, pocuckal a zaspinkal, kojila som v polospánku. Dnes od pol dvanástej do pol druhej hore, len hryzkal, mrnkal, zrazu si chcel sadnúť, posadil sa, zas si ľahol, chcela som ho uspať na rukách - to tiež nie. Tak som dala panadol sirupček, no ešte kým zabral chvíľu potrvalo, ale našťastie potom zaspinkal. Potom síce spal neviem ani dokedy, ani som nemala silu pozerať na hodinky, ale spánok des, stále sa mrvil, rozhadzoval rukami, mrnkal zo sna. Ráno sa zas často budil, až nakoniec pospal do 7:45 ale ruku som musela mať na ňom, inak sa budil.

Čo sa týka jedla, ja plne kojím, ešte nedokrmujeme, až o týždeň máme 6 mes ale okrem nadúvadiel jem už všetko aj citrusy, aj všetky alergény a našťastie je to vpoho

Daniela Tamarke želám všetko naj k 6 mes, Perla všetko naj k meninám

zuzi, lulu, aj Peťko je asi lenivý, alebo je to tými zúbkami, neviem, ale nepretáča sa, nechce sa mu, to sa musí stať, že ho to napadne a to je v poslednej dobe straaašne zriedka. Ale sedieť by chcel strašne, posledné dni len to skúša, aj sa pár krát už posadil sám, ale vidno, že sa to chce naučiť posadiť sa sám vždy, poctivo trénuje v lehátku aj na posteli, kde dokonca prišiel nato, že sa môže rukami zozadu podoprieť a tak si sadnúť 🙂 Chcel by aj stáť, ale to ešte nevie. Na brušku je málokedy dlhšie ako 15 min, aj nožičky strká pod seba čiastočne ale ruky síce vtedy vystrie ale roztiahne, takže loziť ešte nehrozí

z.vrablova
12. feb 2010

lizatko, teraz som si na tom fore citala o tej holke... strasne nieco... ☹ Nam hrozilo, ze sa mala narodi v 28tt... to mala necelych 1000g... nastastie to vydrzala do 35tt.... ani nechcem pomysliet, ako by som to ja zvladla, ak....

blazka24
12. feb 2010

tak mliečko sme zbaštili asi tak o hodinu na to ako sme sa napapali......

sisul dík za radu - pri zeleninových pokrmoch už mlieko nedavame len trochen do príkrmu........

chrustik neboj to sa zlepší - to sedenie s podopierkou lakťou to je asi vynález dnešných detí, ten môj to tiež robí ale že by sa snažil z bruška na štyri ani bohovy 😒

lizatko1009
12. feb 2010

z.ja si neviem predstavit keby sa to stalo nam stratu maleho by som neprezila je to hrozne pre rodica ked musi pochovat vlastne dieta, malo by to byt skor naopak, ale asi to tak malo byt, tak by sa len chudatko trapila 😔

martinex
12. feb 2010

prave som si to precitala...je to hrozne... malinka mala len 610g,to mala velmi male sance... sak sa narodila v polovici tehu ☹

sisulka7
12. feb 2010

tak moja princezna spala skoro dve a pol hodinu, asi dospavala noc, zato maminka je uplne grogy. No a ja som dnes slavnostne zacala s dietou, tak som zvedava ako dlho mi to vydrzi.
mame hnusnu nadchu, takze chudatko moje nemoze poriadne dychat v noci. Ale inak je uplne super, boli sme na poradni a mame 7kg. Pani doktorka nas pochvalila, ze Kristinka je velmi sikovna. Tak sa tesim. A pytala som sa na to sedenie a hovorila, ze ked sa sama pritahuje je to OK, len nesmieme podkladat a ziadne choditko. Idem jej ponuknut troska cajika, uz asi 2 dni pijeme normalne z flase, tak som hrozne stastna a ake cajiky pijeme. My zatial len Hipp granulovany aj ked viem, ze to nie je moc dobre na zuby, ale momentalne som rada, ze do nej dostanem nejake tekutiny.

bagaja
12. feb 2010

no tak práve obedujem zeleninový šalát a to mi má akože stačiť 😝 to bude dnes sranda 😀

blazka24
12. feb 2010

sisulka tiež pijeme hippku odmala a čo mám robiť keď nič iné nechce? tak teraz ked už máme zúbky dopijeme hippku a skúsim kúpiť nejaké ovocné čajíky ved sa predávajú aj ovocné - jablko, hruška uvidím čo nájdem ...........

baga tak šalátik si dávaš? ja zase hubu obtrela no čo už, nestíham sa najesť malý je stále hore a tak som dala zohrievať príkrm do misky s horúcou vodou, malý sa hrá na posteli a mláti sa vankúšmi - zrazu začal kašľať, prídem k nemu a ten má omotanú retiazku s dudlom okolo krku - no ma porazí z toho šaša krpatého 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre