Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

uankab
27. feb 2010

neboj, niektorym detickam zubky rastu neskor, este mate cas... nam zacali v tej najnevhodnejsej chvili, potrebovala som vidiet uciny diety a ono sa to zhorsilo kvoli tomu 🙄 .... aspon ze dnes do rana to uz bolo lepsie... pozerala som jej do pusy a uz aj druhy zubcek je prerezany, zrejme sa prerezaval v noci, tak snad tato noc bude lepsia... my sme sa zacali pretacat z chrbatika na brusko asi tiez 2 tyzdne dozadu a odvtedy sa len pretaca, na chrbatiku je minimalne. o plazenie sa pokusa, ale este jej to nejde, ked je na brusku tak sa toci dookola a pomalicky pohybuje. tiez este nesedime, ani ju nedavam sediet, ved nech sa nauci sama... prehrat sa tiez vie krasne sama, len teraz ked isli zubky tak bola viac uplackana... a obcas sa jeduje na brusku, ked sa pokusa lozit a nejde jej to 😀
urcite vam to zmizne, drzim palce 😉 ... nie je to z niecoho co spapal?
ako ste zvladli let a cestu domov? Magdalenka bola uuplne v pohode, usmievala sa, pospinkala si, fakt zlatucka...

iveta6384
27. feb 2010

Nie nie je lebo keby to bola alergia tak to ma aj niekde inde a hlavne uz to ma mesiac. Vyhodilo sa to ked sme boli na svk, myslela som ze s prasku na pranie, a mala som take masticky od nas zo slovenska tak som skusala najprv tie, ale nezabrali. Tak sme isli radsej k dr. Let bol v pohode, chvilku poplackal ked sme pristavali, asi uska ale inak bol super. Ja som sa toho obavala, ale bolo to v pohode. Som zvedava ako zvladne let do Australie 😅 To uz bude asi o inom 🙄
Magdalenka je sikovnica... To je inak velmi dobre ked sa vedia trosku prehrat aj sami, aspon mozem upratat, navarit. No uvidime dokedy. Ked zacnu lozit, tak pochybujem, ze mi vydrzi v ohradke, to uz bude nuda 😀

lizatko1009
27. feb 2010

iveta neboj sa, jemu zubky vyjdu, mne doki povedala, ze zuby su dedicne, ja som mala ako 4 mesacna zuby bez problemov aj malemu tak idu bez teplot a uz ma 4 zuby aj tvojmu co chvila sa budu tlacit von a mozno sa uz tlacia a ani o tom nevies.

uankab
27. feb 2010

jeej a kedy letite do australie? my ideme na velku noc domov autom, tak som zvedava ako zvladne to... bude to dlhaa cesta....
a aku masticku ti predpisal? dufam teda ze zaberie... my mame tiez na pravej nozicke, v oblasti plienocky cervene miesto, velmi casto si to skrabka...
no ked zacnu lozit, tak to bude veru sranda 😉 ... my ohradku neouzivame, mam ju polozenu bud na deke ktora je na koberci v jej izbicke, alebo v obyvacke na playmatte, pripadne ju supnem do postielky a tam sa hra...

iveta6384
27. feb 2010

Jeeej , neviem ci je to az take jeeej, pretoze sa tyam stahujeme. 😒 Z Irska ideme prec uz nadobro. V maji ideme na Slovensko na 2 mesiace a koncom jula sastahujeme do Australie. Teda ak ma nasi medzi tym nezabiju, alebo draheho, lebo to nevedia prezit, co sa im samozrejme ani necudujem. V juni planujeme svadbu a potom by sme isli. Takze tak zatial....

Masticka sa vola Daktacort
My mame dzunglu, tu playmatte v ohradke, kedze ked bol na zemi tak tam bola zima. Dole sa vzdy drzi vacsia zima a to bol na paplone ktory bol poskladany na stvormo aj tak bol vzdy ako cencul, cize sme to vlozili do ohradky a tam sa moze hrat a viem ze my nenachladne. V postielke my len spime, tam sa hrat nechce 🙂

iveta6384
27. feb 2010

Lizatko ja sa nebojim, ze by mu nevysli, ja sa len bojim ako to bude. Ked citam, ze vsetky deti su nervozne, placu, nechcu papat, teplotkuju atd. Chudatka musi ich to boliet, no sak prezijeme to co ine nam ostava... 😀 😀 😀

uankab
27. feb 2010

ber to pozitivne, aspon tam budete mat lepsie pocasie 😉 ... ja viem ze je to daleko, ale ja by som sla 😉
ako dlho ste v Irsku? som ani nevedela ze chystate svadbu... ako vam idu pripravy?

iveta6384
27. feb 2010

Ja som v Irsku 4,5 roka. Andrew 3,5 roka. Pripravy uankab nijako. Vobec nic nechystam. Mame obrucky a ked sme boli na svk, tak som sa stretla s jednym sefkucharom takej cateringovej spolocnosti a s nim som sa dohodla. Ja ked som chodila do skoly tak som s tym sefkucharom robila a som si hovorila, ze raz ked sa budem vydavat tak on mi robi svadbu. Ale budeme mat asi 30 ludi a len jedlo+ vyzdoba miestnosti 1900 euro. Kde su saty, kvety alko, nealko atd. Ked pridem domov tak si aspon nejake menovky a oznamenia vyrobim. Akoze svadba pre 30 ludi okolo 4000 euro, to je brutal. Preto som aj Andrewovi povedala, ze by sme to mali odlozit, lebo su to neskutocne peniaze a zijeme len z jeho platu. Ja uz nedostavam peniaze teda ba 400 za mesiac co je h...o. Z toho sa neda zit, to mam nejaky benefit co som poziadala, kedze som nezamestnana. A samozrejme do roboty od 6 mesacneho babatka nepojdem. No akurat sme vybavovali papiere na australskej ambasade, ktore Andrew potrbuje k tomu, aby mohol mat svadbu na svk, je to zacarovany kruh. Lebo potrebuje appostille, ktore nam australia neda, kedze dokument bol sice vydany australskou ambasadou, ale v Irsku nie v Australli, tak to neapostiluju. Nakoniec nam to apostilovali v Dubline ale aj tak neviem ci je tam vsetko co tam ma byt. Mam uz na to nervy, ani sa mi vydavat nechce. Stalo nas to 150 euro a mozno to mozeme hodit do kosa. Takze vobec sa na svadbu zatial netesim, kjednak mam nervy ako to financne zvladneme a jednak mozno ani nebude, kym nevybavime vsetky papiere... 😀 😀 😀

iveta6384
27. feb 2010

Boze som napisala roma, sorac baby... 😅 😅 😅

iveta6384
27. feb 2010

Keby Andrew videl a hlavne rozumel 😀 😀 😀 tak ma zabije, lebo vzdy ked mu poviem, ze to ser..m a ze sa nevydavam, tak ma nervy, ze on sa snazi ako blbec aj len tak poviem ze sa nevydam a dovi... Esteze nerozumie 😀 😀 😀

uankab
27. feb 2010

ivet, tie papierovacky veru nezavidim... a tie apostily, to je fakt sila... my sme si svoje tiez uzili ked sme vybavovali magdalenke rodny list... drzim palce, aby ste to zvladli 😉
no a viem, ze to je sice len jeden den a tolko prachov za to chcu, ale je nenahraditelny 😉 .... a hlavne si vyber kraaasne satocky, ved to robis len jeden krat v zivote 😉
idem uz koncit, dobru nocku, pap

lizatko1009
27. feb 2010

ivet ved jasne, ze to ich musi sakramensky boliet a svrbiet, vidim po nasom ako si sucha dasna, keby sa uz narodili so zubami. 🙂

iveta6384
27. feb 2010

My sme pri rodnom liste v poho dosli sme tam, dali apostille, poslali na svk a mama vsetko uz zariadila, ale toto to je o drzku.... 😠
No mas pravdu s tymi satami aj s tym ze je to raz v zivote (hadam 😅 😅 😅 😅 ), ale tiez sa netesim na tie saty, ked mam stale +8 kil s pred tehu, som ako slonica.
Aj vam dobru nocku a nech Magdalenka pekne buva, nech si obe odpociniete a nech ju to prerezavanie zubkov neboli
Dobru noc 🙂

iveta6384
27. feb 2010

Nikto nikde, no nic idem kuk TV, dobru noc maminky aj babatka... 🙂

sisulka7
28. feb 2010

dobre ranko, tusim vsetky dospavate hokej ☹ tak kristinka pokracuje v ignoracii olovrantu - davame mm mliecko, vypije ho az o pol siedmej a potom sa nam posuva aj vecerne spanie. O pol deviatej dame kasicku a zaspava okolo deviatej. Vcera sme 1x vytiahli sportiak a spali sme v nom vyse 2 hodin, to ani nepamatam kedy naposledy tak dlho spala, lebo mame 3x 30min za den. Inak tu bolo vcera super, boli sme vonku dokopy 5 hodin. Dnes musim varit a muz si zapytal tezne a majonezovy salat, cista provokacia ked ja dietujem.

bagaja
28. feb 2010

ránko u nás hokej dospávaju len mm s herečkou 😖 ja som ani nevstála na nho...

sisul presne kvoli reznom a šalátu som prestala pred týždnom diétovať 😅

a herečka nespí iba tatik spí......no tá ma energie viac ako my dvaja dokopy 😒 a to je od pol 6 hore 😠

sisulka7
28. feb 2010

aj nas tatik spi a nasa herecka na neho vrieska z postielky, kym ja odsavam, ale ziadna odozva. niezeby plakala, ona vyska a caka kedy ju vytiahne, ale zatial marne 🙂

perla200
28. feb 2010

čaute kočky....my mame včera rekord 250ml kaše z flase zbuchla........a MM prebral štafetu ked začal hokej tak som zase spala akoby som bola slobodná a bezdetná🙂)))))))

krásne je aj u nás len fúka...chceli sme ist s malou von kedže sme dva dni neboli vonku lebo dr. nam povedal že dva dni musí mat stabilizované prostredie....ale čo fúka kua.... 😖

bagaja
28. feb 2010

perla a vy dnes máte 7? 😉 Blahoželáme

sisulka7
28. feb 2010

gratuluje aj Kristinka, uz sa hra v ohradke 🙂

facovka
28. feb 2010

perlaaa gratulka k vymesaciu 😵
ivet na zubky casuuuuuuuuuuuuuuu more, ani my ani chyru ani slychu, este ani v 15mes.nemusi mat ani jeden, takze neboj 😉 aj my sme lenivci,pretoci sa len obcas,stale sa taha ze chce sediet,ale sak pada potom,nervaci,takze nic speci nevieme ani my 😉 a btw. ze cim neskor vychadzaju zubky,tym su potom kvalitnejsie 😉 tak si to tak povedzme 😉

perla200
28. feb 2010

ano aj som zabudla MAME 7 MESIACOV!!!!!!!!!!!!

a dve otázky baby - ako dlho jej môžem dávat jeden druh mäsa?
a ked som jej dala ku zemiaku a mrkve špenát tak môžem aj štvrtú zeleninu cviklu?

eviqa
28. feb 2010

peknú nedeľku, tak som vás len tak zbehla očami narýchlo.

deina, skoré uzdravenie, aby si sa mohla skoro vrátiť domov.

perla, všetko naj k 7.

ivet, uff, to sú teda riadne vybavovačky. Ale svadba bude určite super 😉

...a zuby ani my furt nič a to má zajtra 7 mesiacov, tak uvidíme. Viem tiež o tom, že čím neskôr vyjdu zúbky, tým sú trvácnejšie. Len keby ho to tak nebolelo. Dá sa to vydržať, ale občas je to katastrofa.

ešte som sa chcela opýtať. Odkdy môžu lepok? Od siedmeho či deviateho? lebo som už z toho jeleň, všade ináč sa to uvádza

perla200
28. feb 2010

mne dr. povedal eviq že od siedmeho ale každý hovorí inak...napr. nam žltok povedal od 8 mesiaca.

bay
28. feb 2010

Eviq, nam Dr. povedala ze po novom sa moze uz od 6. mesiaca (keby som moooc chcela) 😉

martinex
28. feb 2010

ahojte...

ivet,verim ti ze ta prechadza chut sa vydat,pri tom vsetkom... drzim palce

perla mozes dat aj cviklu,ak uz spenat pred tym mala..proste vzdy pridaj len 1 novy druh zeleniny,aby keby zle reagovala,si vedela z coho to je

inak my noc nic moc, hokej hruza,to som mohla radsej spat 😠

a na olovrant Dado doslova zozral 250g jablka...ale tak,ze keby som mu este dala este,tak by jedol do prasknutia

z.vrablova
28. feb 2010

Eviq... od ukonceneho 7.mes. lepok... my zaciname od zajtra
Perla... Simonke vsetko najlepsie

iveta6384
28. feb 2010

Ahojte maminky,
Perli Simke vsetko len to najlepsie k 7 mesiacikom.
No baby s tou svadbou je to ostara, ja len dufam, ze ak vsetko vybavime, tak sa zacnem aj tesit, ked sa to bude blizit 😅
Inak ake je pocko na svk?
Tu je celkom fajn, svieti slniecko, sice trosku fuka, ale sak nic nove, tu fuka vzdy... 😖

martinex
28. feb 2010

ivet aj tu fuka,ale slnko nesvieti... takze nic moc 😒

neboj,vybavite to a budete mat krasnu svadbu... 😉

bagaja
28. feb 2010

baby tak ja som z toho vôl? kedy bude ukončený 7.mesiac? teraz? alebo až o mesiac? 😝 som blbá ale fakt neviem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre