Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

iveta6384
2. mar 2010

Baby ten rezim sa nejako sam ustalil, ja som nic nerobila. Pamatam na zaciatku ked Lenka66 hovorila ked je babatko na UM malo by mat pauzu aspon 2,5-3 hodiny, lebo je tazsie stravitelne a vetdy som sa bala lebo nas maly jedaval niekdy kazdu hodinu, hodinu a pol ale tak ze raz vypil 90ml, potom 20ml, potom 120ml potom 60, cize som jednak nikdy nevedela kolko mlieka zarobit a bolievalo ho brusko a on si ten rezim spravil sam, ja som nic nerobila nechala som to tak. Ale sak pockajte pojdu zuby a bude hned po rezime....

A neviete nahodou co s tym olivovym olejom ci to mam davat do jedla ci ako a ak hej kolko a ako casto.
Uan nas maly mal pred mesiacom 8,4 takze okolo 9kg mozno, neviem, to je moj odhad, mozno trosku menej, kedze uz tolko nepriberaju.

leri
2. mar 2010

aj alex ma okolo 9 kg
ten olej sa dava iba par kvapiek do mrkvy myslim (neviem ci aj do inej zeleniny) lebo tie vitaminy su rozpustne v tukoch, tak treba par kvapiek pridat.........ja na to vzdy zabudnem 🙂

iveta6384
2. mar 2010

No Leri ja som este nikdy nedala tak jeme bezvitaminovu mrkvu 😝 😝 😝

leri
2. mar 2010

ivet, podla mna sa nic tragicke nestalo.........ja viac nedam ako dam.........neries

iveta6384
2. mar 2010

Ja si tiez myslim, ze to prezijeme... 😀

uankab
2. mar 2010

aua, tak to veru mate co nosit 😉... magdalenka sice stale papa, ale je z nej take sidielko, stale sa vrti, rozhadzuje rucickami, najnovsie sa pokusa plazit a nejako jej to stale nejde 🙂
ja som citala ze olej by sa mal pridavat do zeleniny az od 10 mesiaca... tak neviem veru 😝

este sa spytam k zmrazovaniu, mrazite si jednotlive druhy zeleniny separatne, alebo aj dokopy? myslim tak ze zarobite mrkvicku so zemiakom, pripadne este masko do toho a zvysok zamrazite... a davate aj jedal aj mliecko?

lizatko1009
2. mar 2010

a nas ma 7kg 😀 a tiez sa susatne vrti, skace, prevaluje, ani pri jedeni neobsedi.

lizatko1009
2. mar 2010

ale on je takej tenkej kostry po mne 😉

iveta6384
2. mar 2010

Uan ja mam take ako vyrobnik ladu ale tie kocky su vacsie tak 30-40 gramove to je priamo na to baby food a v tom mrazim. Vzdy jeden druh zeleniny, narobim kocky, dam domraziaku do takej krabice a kazdy den jednu z kazdeho vytiahnem. Masove kocky mam zvlast v sacku, lebo tie musia znova prejst varom... Takze najprv dam maso trosku vody to necham prevarit a potom dam kocky zeleniny a tie uz v tom len prihrejem, neprevaram

Inak nas je tiez sidlo, sice ja hovorim ze lenivy ale to len ze nesedei, neplazi. Ale inak od rana do vecera kope, rozhadzuje rukami, nonstop v pohybe. Ja si nemyslim, ze nejaky tucny, ma len liciska, len on je dlhocizny po tatkovi.

lizatko1009
2. mar 2010

ivet nas nekope akurat ked spi, keby ruky a nohy mu strikovali tak o 5minut cely sveter. a co robi pri lozeni no coment aj ked prebalujem musim mu dat nieco do ruky, lebo hned je na bruchu a uz naspat a hned na druhu stranu chvalabohu, ze este nechodi, to bude...

bagaja
3. mar 2010

krásne zasnežené ránečko 😝

ako maminky, akosi už nestíhame čím viac sa nám deti hýbua blíži sa leto....už to vidím v lete budem hľadať na 5 strane 😅

no a naša noc pomerne kludná konečne...papanie iba 3 krát a asi 4 krát cumel, čiže dalo sa....

a dúfam že to slniečko ten sneh okamžite roztopí lebo ma šlahne

eviqa
3. mar 2010

pekné ránko, aj tu máme snehový poprašok ☹
...tak včera sme sa boli fotiť s malým v ateliéri, bol rozkošný, ale nemal dobrý deň včera, len mrnčal a plakal. Ale mm mal dovolenku, tak sme si to aspoň užili všetci v trojici.

ivi, ten olivový olej píšu aj v rôznych detských receptoch, aj v tých, čo posielala babulka. Ja tiež ho nedávam pravidelne, lebo ked už je taký hladný ako pes, tak ani nestihnem, lebo on vtedy vreští ako tur 😅

martinex
3. mar 2010

ahojte

u vas nasnezilo? tu nastastie nic...

vcera som bola pozriet ten graco trekko,no bola to laska na prvy pohlad...len som spravila chybu,ze som zobrala aj moju mamu a pytala sa jej na nazor.. 😠
este chcem ist pozriet k tomuto co mam,sportovu cast-ta sa da dokupit,ze ako vyzera ta,lebo mne vyhovuju tieto nafukovacie kolesa co graco nema 😒

bagaja
3. mar 2010

no Mati aj ja mám nafukovačky, ale včera akurát bola suseda že nemáš pumpu? že už piaty krát ma defekt my ešte zatiaľ nič...aj mne sa viac páčia nafukovacie....a čo mamina hundrala?

martinex
3. mar 2010

baga juuuj a jak,stale vravela ze sak je taky isty ako ten co mam-pricom teda vobec neni,potom ze je moc vysoky,ze je neprakticky, ze su to zbytocne vyhodene peniaze...a bla bla bla...
ani ja som nemala este defekt 😉

eviqa
3. mar 2010

marti, takže nebude ten graco?
inak tie kolieska to je vec názoru. Mne sa s nafukovacími zdali veľmiť ťažké kočíky a tento je super, ľahký a skladný. Inak aj ked nemá nafukovacie kolieska, ten náš má pogumované a nie plastové, čo je určite lepšie ako plast

martinex
3. mar 2010

eviq neviem, som na vazkach.. no bud kupit k mojmu sportovu cast,alebo bude graco...
a tie kolieska,mne vyhovuju nafukovacie..a hlavne tento moj kocik je aj riadne odpruzeny oproti graco... no,skocim dneska s maly ho pozriet,tu sportovu cast a uvidim

eviqa
3. mar 2010

marti, toto máš pravdu s tým odpružením, aj ked pri nich píšu, že odpružené kolieska, ale kolísať sa v tom dieťa nedá. Ale asi to je vec zvyku. A teraz máš aký kočík?

bagaja
3. mar 2010

akurát som sa to ušla opýtať že aký máš teraz...
evi a to závisi od typu, lebo ja mám nafukovacie a je supr skladací aj pomerne lahký

sisulka7
3. mar 2010

dobre ranko, tak my mame len krasne slniecko, sneh nastastie nemame. Vcera ste rozoberali mrazenie,tak ja si mrazim priamo do tych kelinkov od Aventu a je to max prakticke, vzdy ked varim, tak toho navarim viac a naplnim aspon 4 tegliky, potom mam v mrazaku viacero druhov a len to striedam, ale poslednu dobu je to s tym nasim jedenim boj a nemoze ho krmit nikto iny len ja, lebo inym pusu neotvori. Vcera som nestihala, tak krmil mm, ale nedalo sa. Mala pusa zamknuta a ked som prisla ja, tak v pohode jedla.
A co sa tyka ovocia je to neskutocny boj, vobec mi ho nechce a uz si ju viem predstavit ako mi bude jest kysly biely jogurt, viem presne kde skonci 🙂
neviem, ci ma zmysel to do nej tlacit nasilu, ale keby som netlacila, tak nechce jest nic, lebo jedenie je taka nuda pre mnu. Zato v noci by ma najradsej zozrala, papa kazde 3 hodiny, to nerobila ani ked bola malinka.
Zatial nam najlepsie chuti kasicka. Inak nas olovrant je niekedy az po siestej a je to mozno 100 ml mlieka. A cajik pijeme len po kasicke, inak mi ho moc nechce.
A olivovy olej nedavam este.

eviqa
3. mar 2010

bagaja, a aký má škočík? my sme hľadali najmä taký, aby nám vošiel do výťahu, ten je fajny malý, šikovný a aj tak dosť veľký

eviqa
3. mar 2010

sisulka, aj my sme mali dni, ked sme bojovali s jedením. Teraz posledné dva týždne, je to v pohode a občas mám pocit, že mu je aj málo, ale nechcem ho prepchávať.

bagaja
3. mar 2010

evi X-lander-Xa ale do výťahu nevojde, preto koliečka ostávaju v kočíkarni a vaničku trepem hore, čo mi je veľmi praktické preto ešte nechcem meniť na športovú časť, ale je tiež super veľký..... a v podstate vojdem do výťahu ked odoberiem jedno kolečko, ale my bývame na osmičke a výťah ide iba na sedmičku čiže aj tak by som ho musela vlačiť...

no a my jeme ako kedy...teraz zjedla ovocie tak aby sa nepovedalo a včera celé jablko aj s polkou banánu jedna radosť som nestihla dávať...

martinex
3. mar 2010

mam teraz Steggi LuxAir
http://www.kidsstore.sk/product.php?id_product=10
je to taka klasika,skvely hojdaci,do terenu- velmi mi vyhovuje...len neviem ci sa mi bude pacit ta sportova cast 😒

lizatko1009
3. mar 2010

baga nevies aku sirku ma tvoj kocik kolies? myslim tych najsirsich neviem ci to su predne, alebo zadne.
my sme dnes nejak malo spali, zaspal o pol 12 klasika o pol 7 na pitie a spal do 9, ale uz vidim po nom, ze zachvilku ho unava zlomi.

bagaja
3. mar 2010

lízatko veru netuším...a mám ich v kočikárni čiže ich ani nezmeriam

lizatko1009
3. mar 2010

my mame bexu a ma velikanske nafukovacie kolesa a zmesti sa do vytahu este aj ja aj s mojim dohromady, nemate tie malicke vytahy?

martinex
3. mar 2010

jeeej,nasla som si dalsi kocik 😀
http://www.mimi-kocarky.cz/cz-detail-100422-koc...
a ma aj nafukovacie kolesa 😅

bagaja
3. mar 2010

lízatko mám e tie vnutorné dvierka a tie malé výťahy, čiže eee

Mati dobre vyzerá aj ked ja trojkolky nemusím 😉

lizatko1009
3. mar 2010

baga tak potom to je na h... smolu maju aj ti co maju dvojicky.
marti hladas sportiak pre maleho?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre