Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

lenka_66
27. okt 2009

marek este stale spi.uz som mohla mat pozehlene.len bojim ak rozlozim tak sa zobudi

lenka_66
27. okt 2009

evi , pod na kopec na pokec

eviqa
27. okt 2009

Leni, dnes neprídem, lebo musím ísť niečo vybaviť. Ale najbližšie dni sa ukážem

lenka_66
27. okt 2009

evi, kludne sak obaja soplia 😉

eviqa
27. okt 2009

no to hej, sopľanci malí 🙂

lenka_66
27. okt 2009

😀

martinex
27. okt 2009

no ja som chcela ist von,ale je tam taka tma akoby mal prist koniec sveta...uz je to len otazka minut,kedy zacne liat ako z krhly...

a torta je uz hotova 🙂

eviqa
27. okt 2009

mati ty si šikulka
kurnik, už nevidím slnko ☹ ☹

lenka_66
27. okt 2009

evi, to tak byva ak pozeras do slnka 😀

livia1
27. okt 2009

baby poradte, ktorý gél je lepší na dasná kamistad či calgel?

facovka
27. okt 2009

livi,mne sa ani jeden neosvedcil, kup homeopatika ..je tu niekde aj tema ked rastu zubky, a tam to je...aj s nazvom..a vam uz idu zubky?? 😕 bo aj leri pisala ze hej, sa mi to zda extremne skoro,aj ked su aj take pripady iste 😉

babulka123
27. okt 2009

ahojte, takze sme spat..

na poradni super, mame 5450g, 61cm a obvod hlavicky 40.. no proste velkacky..
dr. sa pobavila na tom ako papame ked som jej vysvetlovala ze nocne krmenie je v podstate uz ranne hehehe a ze potom sa u nas spi. ale secko je ok...

a tma ako v rohu aj u nas ale dazd ziaden.. takze sme boli vonku mala spala 3.5 hod. ze uplna prada.. zobudila sa s placom hlaadnaaa tak sme sa napali a uz sa zas vysmieva spokojna..

matka zajtra to plati a ja sa moc tesim, ak bude pocko pojdeme troska von.. ci?

idem troska popratat, lebo doma je to ako po vybuchu tym ze sme neboli doma.. cmuuk pridem vecer..

martinex
27. okt 2009

babul tak sa tesim,rano volaj budem ta navigovat... a ak bude pekne skocime von... tesim tesim

uankab
27. okt 2009

ahojte, babenky ako vase deticky zvladaju casovy posun? nasa mala bola rano uz o 5!!! som myslela ze ma vystrie, taaak velmi sa mi chcelo spat... vcera si pytala kupkanie uz o piatej, nejako som ju ukecala a kupkali sme o 20 minut neskor, ale ku koncu uz bolo revu, bola unavena, nakojila som ju a o 6 uz buvala... ja som mala strasnu krizu, isla som spat uz o 8, mm prisiel z prace az o 11. a celu noc mi ju nosil na kojenie a po kojeni som mu ju podala spat a zalahla som, straasne som sa potrebovala vyspat... aj rano bol on s nou, tak som buvala az do pol osmej, kedy som ju nakojila...
inak musim povedat, ze mne mm velmi pomaha, aj cez den ked je doma, aj v noci... najma rano, ked sa tak skoro zobudi, tak on je s nou a ja si mozem este pospat... aj teraz isiel do Tesca na nakup, ja som bola kocikovat, teraz spinka tak mam trosku casu 😉
a uz sa mi budi, musim koncit.. papa

babulka123
27. okt 2009

uan.. to je super.. mne tiez. marek ked pride z roboty tak je vacsinou s malou on..

taka bola unavena ze teraz zaspala.. tak dufam ze len na nejaku pol hodku.. potom okolo 7 okupeme o pol 8 flasa a dobru noc.. uvidime..

ja som si zvykla kupat lebo mam pocit ze ta tepla voda jej spravi kazdy vecer velmi dobre... a kedze ju kupeme tak aby nebola moc unavena tak potom uz tak moc neplace... s konecne si to uzviame obe.. teda to natieranie a mojkanie a tak..

matka .. necham ju doobeda este vyhaji to je tak pol hodka a okolo 10 by som vyrazila asi.. snad si to panicka akurat nezmeni.. hehehe

babulka123
27. okt 2009

nechem byt blba ale neprida sa este niekto? lulu??

perla200
27. okt 2009

čaute kočky...no my dnes dost zle spíme....a nejaká je mrchavá....ale to vždy je jeden den v týždni....budí sa s plačom a malo spinká...a dokonca ani v kočíku nechcela byt...teraz zalomila a som zvedavá dokedy...

čo sa týka MM...tak ten robí 24h a potom dva dni doma...ale z toho je tie dva dni na dome....a iba v nedelu ked je doma a neni vpráci je s nami...ale inak vstáva a ide malej zarobit...a kolko krát ja ked ráno nevládzem tak si ju zoberie a ja sa vyspím....nepomáha bohvieako...lebo aj do skoly chodí, ale moc si vážim čo pre nás robí....hoci tiež som si to inak predstavovala, ale ked sa nastahujeme tak sa to hádam zmení a bude stále doma....alebo v práci alebo v skole....

martinex
27. okt 2009

babul ok,tak potom crrn

lulu,kolka..hmm?? nepridete tiez?

babulka123
27. okt 2009

no mala spala asi 10 min, takze mi uz kupeme a ideme spat.. no neposuniem je to na tu pol 8 ani keby co bolo des.. chuda. zas tak place.. moj zamer mi dnes nevysiel.. no co uz . nemoze byt kazdy den super..

z.vrablova
27. okt 2009

my uz spime od 18,50... kvecla po vecernom papkani do 10 min... uvidime do kedy... MM stava rano o piatej, tak dnes taham nocnu sama... snad to zajtra dospim, alebo princezna prekvapi a zobudi sa len 1x.
Nic v TV, idem surfovat na nete...

z.vrablova
27. okt 2009

Lulu IP

zuzujan
27. okt 2009

ahojte mamicky, som tu davno neprispela....ale citam vas pravidelne, teda smirujem 😎
babulka trosku ti zavidim ten presny rezim....my nemame ziadny, chaos panika
niektore dni spime len 3x po 30 min, inokedy spi poobede aj 4 hodiny, ale to je malokedy
Tato noc bola priserna, mala bola od 22.00 kazde dve hodiny, rano kazdu hodinu hore....bud jedla, alebo sa chrebala, pucila, kopala nohami v postielke a ja som aj tak nespala
V noci nespime moc dobre, niekedy 3x vstavam na kojenie.....niekedy len stojim nad postielkou a divam sa co ta mala vystraja so zavretymi ocami...jedina vyhoda je ze vobec neplace, ale ja nemozem spat, lebo sa tam puci, zatlaca si hlavu do madrace, akoby chcela prso, ale to ked ponuknem tak nie.....na rukach chvilu klud, ked polozim zas dokola.....
No a vecerne uspavanie, aj keby bola neviem ako mrtva, po zaspati je hore asi dalsich 10x a uspavame aj 2 hodiny

prosim dajte tip ako uspavate vy a kolko vam to trva, mozno mi nieco z toho pomoze.......
a este budem rada ak mi napise mamicka, ktorej babo spava tie 30 minutovky, nasa je taka presna ze si mozete podla nej nastavit hodinky, presne 30 minut - ked sa mi ju podari uspat tak potiahne dlhsie, ale to je malokedy....ach jaj dnes ju uspavame uz hodinu, lebo uz o 18:30 ocka zatvarala a hned zaspala, ale uz je davno hore a nie a nie zaspat, klasika 😔

tak som sa postazovala, inak vsetky mate krasne babatenka, krasne fotky, som rada ze sme vsetky zdrave

babulka123
27. okt 2009

zuzul... som rada ze ta po case vidim..

a nezavid. nebooj vsetko chce svoj cas.. aj vam sa to urpavi..

a u nas zaspavanie je takto..:
okupeme {uz viem ze musim kupat ked este nieje uplne rozbita lebo potom velmi place} potom namasirujeme, natreme , obleceme.. a dame flasku , zasadne papame uz v izbe kde spi, pri uplne tlmenom svetle, len nocna lampa zasvietena, musi byt uz ticho.. prihovaram sa len sepkanim.. ked vypije flasku, tak si ju dam na ruky, a sepkanim jej spievam uspavanku.. po tom ako ju zopakujem asi tak 3 x tak ju dam do postielky, vypnem lampu a zapnem vysielacku ktora svieti na zeleno takze ma svetielko tak akurat, prikryjem a idem prec..
a otvorim okno, v spalni ma max 18 stupnov..
ked zaplace { vacsinou tak 3x ked jej vypadne dudel } dame spat, a prec. neprihovaram sa nic..
a potom spinka..

to ze ma byt tma a pokoj a klud a len tlmeny hlas mi poradila annag, vraj deticky potrebuju uz klud a mala pravdu.. zo dna na den sa nam to upravilo... a dokonca uz aj po kupani, ked ju obliekam a mastim a tak tak uz je len tlmene svetlo.. nie velke..

kolka1
27. okt 2009

Ahojte,

Mati dakujem za pozvanie, velmi rada ale zajtra uz som dohodnuta s kamoskou. Ale niekedy inokedzy s radostou 😉.

No odkial zacat. U nas sa chlap krasne vecer stara 😵, on chodi z prace o 17,00 a potom sa hra z Borkom, recituje mu, pomojka ho, pekne ho spolu okupeme, vymojkame a dame spinkat. Celu detsku izbu krasne pomaloval kreslenymi postavickami, mame tam 2 lienky, ferda mravca, butlavu vrbu, jazierko zo zlatou rybkou a troma zabkami, jezka, krtka s farebnym paraplickem, bociana, vtacika, kvetinku a motyla a este sa chysta domalovat vilu amalku a neviem co este dalsie 😵 . Drobec je zatial s nami v izbe ale chodime pozerat obrazky a robi na ne ho, ho, ho a smeje sa 😀. A u nas som o 19,00 chodila z prace ja ! 😀 😝 . No a k tomu spanku Borko zaspava vecer a v noci krasne iba ho polozim do postielky, pohladim a dam boztek. Cez den je to horsie favoritka je kociarik, alebo na didke (Aden ja ho nikdy nenecham na dide zaspat uplne, ked uz je taky riadne ospaly vytahujem), alebo len tak pri maminke ale to uz radsej na tej didke 😉. Ale my sme vela vonku takze spinka vacsinou v kociariku. Na rukach sa nosime ked sa tulkame, nechcem ho tak ucit zaspat. Ale nosit treba to suhlasim.

Dnes prisla kamoska o 16,00 a Borko chytil taku koliku, ze z toho placu sa musel cely dom ozyvat 😔 ☹ 🙄. Nepomahalo nosit, ani vertikalne, ani horizontalne ani na levika, chvilu masaz s pupikom zabrala, potom chvilu nahriate ceresnove kostky, potom pustil vodovu smradlavu zelenu kakanicu a znovu plac. A pomahala iba didka, ako vzdy pri kolikach. Ja uz neviem ako mu pomoct a neviem ako im zabranit. O 18,30 vysileny zaspinkal ani sme nekupali. Dufam, ze uz nam tie koliky skoncia, on tak strasne pri nich place a nic nam nepomaha 😔. Kto nezazil, nevie 😔.

babulka123
27. okt 2009

kolka.. juuuuuj chuda moje malinke.. o chvilku uz bude dobre. nebooj

a co sa tyka denneho spanku .. aj u nas je to tak .. najlepsie v kociku.. bud vonku alebo na balkone.. nevie sa cez den ulozit v posteli ani v ohradke..len doobeda si nejako zvykla ze sa hra hra hra v ohrade a zrazu ticho a ja nakuknem a ona haji.. vid dnesne foto..
ale poobede sa jej to nejako nedari.. tym ze je tma neviem ci sa boji ze uz musi ist hajat dlhy nocny spanok alebo co .. ale ako sa zobudi na obed okolo 3 tak poobede uz vobec nespi..nieco musim vymysliet aby si dala estte apson pol hodku.. lebo potom je velmi umrncavena a neda sa snou nic robit. dnes sme spolu asi hodinku tancovali a marek sa snou rozpraval a tak..

adenka
27. okt 2009

cafte,
dakujem za rady, poskusam co sa da a uvidime... inak dnes som zacala pit tu medovku, 2x som si dala aj to homeo a cuduj sa svete o stvrt na 7 sme kupali a mala uz o strvt na 8 bola tuha.... neviem ci to je ozaj tou psychikou, ale nieco pomohlo... nech jej to vydrzi zlaticku 😵
teraz uvazujem ci jej nemam dat pred 10tou papat, lebo nemam chut vstavat o polnoci.... 😕

a bola som so Slavkou na kavu, tak som sa konecne citila ako clovek ze aj medzi ludmi som bola... paradicka.. mala na mne cely cas sedela a kukuckovala... potom dostala didku a zalomila ( zas ziaden zazrak, v kociku bola hned hore ale vydrzala az kym sme nedosli domov).... citim sa konecne super 😵

babulka123
27. okt 2009

aden paraaada.. super..

kolka1
27. okt 2009

Adenka, ja som dnes bola u kadernicky a chlap bol s Borkom. Daval mu flasku a 80 ml pil cez 20 minut co je nic oproti nasim "standardnym" porciam. Proste neklobucikujeme, nedudulujeme tak drobci nevedia co s flaskami. Podla mna je u teba problem s mlieckom. Babatko ked papa je riadne prisate a vybrat prso z pusy je dost bolestive (sama som skusala), napriek tomu ked dudka tak vytiahnes hned. Skus napisat Annag, mozno poradi a ulavi sa Ti. No a k tomu obdobiu, je to zatazkavacia skuska pre vsetky vztahy nikto nechodi v nasich topankach, nikto nevie ako je to sa starat 24 x 7 o babatko. Ale ja si uzivam kazdy den, strasne to leti vsak Borko bude mat za chvilu 3 mesiace, ani sa nenazdam a pojdem do prace a budem slastne spominat na toto obdobie (neviem, ci sa este bude opakovat). Koliky, dudkanie, refluxy to vsetko sa zachvilu skonci, a pridu zubky, obdobie vzdoru, puberta a proste stale nieco 😀. A potom nam odidu z domu a budu nam srdcia krvacat 😉.

A mate zdrave babatka, co viac si mozete priat 😵.

babulka123
27. okt 2009

kolka svata pravda 😀 😀 😀

adenka
27. okt 2009

kolka s annag som o tom hovorila, tiez mi poradila len skusit nosit... ale dnes sme s mm prisli na to, ze kocik zacala odmietat ked sme jej vyvysili lehatko koli refluxu... tak teraz uvazujem ze jej ho dam dole, ale to zas bude grckat... no skusim ju dat nejak nabok, alebo tak...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre