Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

martinex
22. dec 2009

zuzi tak drzim palce a dakujem 😵

ivet ja vsetko peciem na papieri,je to tak lepsie a hlavne ten syr sa moze trosku roztiect zo spodu,tak nemusis skrabat plech...

zmensit ich mozes jednoducho... ked mas otvorenu fotku,tak stlac print screen (je nad insert),potom si to vloz do skicara,tam orez a daj ulozit ako..

martinex
22. dec 2009

pridala som tam este dalsie kolace,teraz co som dopiekla, americke keksy,tak kuk ak mate chut

uankab
22. dec 2009

uau, matka vidim ze vo velkom pecies 🙂 americke keksy, to je co zac? to nepoznam 😲

ja som piekla len syrove slimaciky, linecke koliecka a medovnicky, ktore som konecne vcera ozdobila.. viac asi nebudem, este na stedry den upeciem vianocku a chlebik 😉 ... dufam, ze to budem stihat, lebo mame ist k doktorke, objednani sme na tretiu, nic skor nemali uz volne 😖 ....

ivet, pekne sa vam dari... a Matko naozaj pekne rastie, pamatam si ze bol dost drobny ked sa narodil... my hadam uz budeme mat aj 6kil 😉 ... vy tam inak nemate take baby clinic, kde mozes chodit kazdy tyzden ked chces? tam nam vzdy zvazia Magdalenku, spytaju sa ci je vsetko ok, a ked mas nejaky problem tak ti poradia...

martinex
22. dec 2009

uanka to je taka rolada,z bieleho a tmaveho cesta...su vyborne hlavne ku kavicke

a baby clinic?! na slovensku?! neblazni uanka 😀

uankab
22. dec 2009

hm... to znie zaujimavo, mas niekde recept? 😉 ... pripadne ak mas nieco dobre slane, tak prosim tiez posli... viem ze si tu davala bryndzovniky, ale zohnat tu bryndzu je takmer nemozne 😝

baby clinic - to iba tak honosne znie 😉

rene82
22. dec 2009

ahojte, zase som len na skok. víkend bol katastrofálny. tamarka sa naplakala viac ako od narodenia. v pondelok sme išli k dr a ten konštatoval nachladnutie. pri teplote naďalej panadol a proti kašlu niečo ako hedelix (tiež je to z brečtanu, teraz ma nenapadne názov) a v stredu kontrola. a aj ju prevažovali a za týždeň pribrala 100 g. dr vravel, že by mala min. 120 g ale že aj to je v pohode. napriek tomu mi odporučili začať aj s príkrmami mliečnymi (napr. ryžová kaša zo sáčku) a dávať jej to raz denne po kojení. a že už postupne môžeme aj na zeleninku tiež prejsť. som si myslela, že s týmto všetkým začneme až po 6.-tom mesiaci 😖 . dnes som jej dala prvýkrát tú kašu. zarobila som iba 60 ml, ale zjedla z toho iba cca 10-12 lyžičiek. dačo aj povypľúvala.
baby čo iba kojíte, tiež už ste začali aj s takýmto papaním?
a aj mňa už začína škriabať v hrdle, dúfam, že nebudem chorá aj ja.

martinex
22. dec 2009

uan paci sa:
1/2 kg polohr.muky, 20dkg Hery, 2 vajcia, 25dkg pr.cukru, 2vanil.cukry, trocha citr.kory, 1 CL pr.do peciva
spracovat cesto, rozdelit na dve polovice, do jednej pridat kakao-len aby sa zafarbilo
potom cesta vyvalkat-odporucam na pomucenom papieri na pecenie, cca na 3-4mm
kazde z vrchu potriet bielkom-aby sa pekne spojili a das ich na seba...to je trosku narocne,kedze su tenke...najlepsie je ak mas muza doma,nech drzi to vrchna cesto na papieri a ty ho pomaly z neho davas dole a kladies na to spodne...ale uz som to robila aj tak ze som si to biele po kuskoch natrhala na to tmave a tak priamo na nom rozvalkala....
a potom zrolujes roladu,das do alobalu bud na noc do ladnicky,alebo na par hodin do mrazaku... potom krajas na 3-4mm kolieska,kladies na plech (na papier na pecenie) a pecies...len ich treba dat dalej od seba,trosku sa rozleju
piect na 180st a odporucam nikam neodbiehat lebo su rychlo hotove a dopanes ako ja dnes,ze prva varka skoncila v kosi 😀

iveta6384
22. dec 2009

Ahoj uankab... mame baby clinic a naposledy sme boli ked mal 3 mesiace a povedali nam ze staci ked prideme okolo 6 mesiaca. Ale urcite sa tam mozme stavit kedykolvek. Takze as zajdeme po sviatkoch zo zvedavosti, kolko cez sviatky priberie haha. Mas pravdu bol malinky, narodil sa 2800 g, takze asi to chcel dobehnut tak ked mal 3 mesiace uz mal double. Inak ku mne chodievaju sem tam midwife, som myslela ze len po porode par dni, potom ked ma okolo 6tt, ale oni chodia stale. Ale sak dobre, ason sa mozem popytat.

Matka mne neukazuje print screen. Ja ked otvorim fotku tak tam mam na liste file, fix, info,print, email, burn,make a movie, open... No a nikde to tam neviem najst.

Akurat sa maly kvalitne pos..l. Az splechot bolo pocut, musim ho ist umyt. Prasiatko moje, niekedy a mu zadari az na lopatkach to ma... 😀 😀 😀 😀

martinex
22. dec 2009

rene ja nie, 29.12. mame poradnu,tak sa chcem na to spytat,lebo by som chcela uz zacat...

uan este robievam z listkoveho taku "roladu",ona to ani vlastne rolada nie je 😀
listkove rozdelis na 2 polovice, vyvalkas..kazdu vylozis sunkou, kukuricou,hraskom,sampionmi
zalejes to vajickom s vegetou a tv.syrom nastruhanym-tiez odporucam mat pomocnika,ktory ti drzi kraje aby ti to nevytieklo... a potom to uz len zevries-spojis 2 dlhsie strany hore a zboku to len pomackas-ma to tvar ako strudla... na plech a piect...cca pri 180st a tak dlho kym to bude do zlata- a este pred pecenim zhora potriet vajickom 😉

pripadne ak ste masovy,tak mam recept na fantasticku masovu roladu...ja ju robim na oslavy, na studeno s rohlikmi,vekou,ci chlebom

martinex
22. dec 2009

ivet print screen je na klavesnici 😉

uankab
22. dec 2009

jeej matka, super dakujem... to su take suche keksicky? to moze byt dobre, vyskusam veru....

rene, my sme pribrali 103 g za 3 tyzdne a doktorka povedala ze je to ok, su obdobia kedy deticky menej priberaju, vobec v tom nevidela problem.. tak nechapem preco ti kazal hned prikrmovat 😠 ... ja zacnem az od 6teho mesiaca, nie je dovod sa ponahlat a zacat skor...
posledne 3 dni inak kojim kazde 2 hodiny, je to na porazenie hlavne v noci, asi chce dobehnut co zameskala 😉

ivet, to je zvlastne... ja tam chodim kazde 2-3 tyzdne a nikto mi nikdy nic nepovedal... chapem ze kazdy tyzden nemusim, ale raz za mesiac je uuplne ok... nase HV su tam velmi zlate... midwife bola u mna len po porode, HV bola ked sme mali 3 mesiace a potom pride tusim az ked budeme mat 9 alebo tak... ale mozno to je ine, ked sa narodil taky malicky 😉 ... my sme mali 3,7kg... to ste nas pekne predbehli 😉
mne sa tak vcera, akurat ked som sla von, musela som ju celu prezliekat, a ked som konecne skoncila, tak vonku lialo ako z krhly - taky dazd so snehom, tak som pekne zmokla...

iveta6384
22. dec 2009

Baby teraz ma napadlo ved vy uz ste tiez vsetky na facebooku, tam mam strasne vela fotiek maleho. Tak ked si ma najdete(leboja vase priezviska neviem) tak vas pridam a mozete kuk. Iveta Galankova ale tak ako som napisala bez dlznov, lebo s dlznami je moja mama 😀 😀 😀 😀

uankab
22. dec 2009

mati dakujem 🙂 .. ulozila som si ich, budem experimentovat 😉 kde mas inak davidka ked pecies? u nas je totiz zakon schvalnosti, ked chcem nieco take robit, tak Magdalenka nespinka poriadne, boli ju brusko, chce papat, cka sa jej alebo neviem co este...
musim ist zehlit, a neechce sa mi... ale musim, ved vianoce su za 2 dni !!!

martinex
22. dec 2009

uan tie americke su suche...kuk foto http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=21567&use...

idem off,kupili sme si s mm nejake dvd tak si to ideme pozriet...majte sa

iveta6384
22. dec 2009

Akoze ja som mega truba no tak print screen som na klavesnici uz nasla, este by ma zaujimao kde najdem skicar. Ja som z takychto veci blbec. Jedine co viem je byt na koni a na facebooku. 😅

uankab
22. dec 2009

ivi, skicar bude zrejme nejaky program... nemas nieco take ako ACDSee, photoshop alebo iny program na obrazky? tam by si to mala byt schopna resize...

z.vrablova
22. dec 2009

Ivet... poslala som ti na FB ziadost o priatelstvo...Zuzana Krizovenska

z.vrablova
22. dec 2009

dopecene... robila som skoricove klbka a grilaz, este sa vecer pohrajem s Rafaellom a finito... aj tak mi mama poslala asi 7 druhov suchych kolacikov... a Vianoce mozu zacat... ho-ho-ho!!!

iveta6384
22. dec 2009

Zuzi uz som si ta pridala a hned idem kuknut tvoju malu 😵

iveta6384
22. dec 2009

Uz som pozrela vsetky tvoje videa a fotky. Kristinka je uzasna a s tou mrkvou nema chybu,na prvy krat a tak dobre vam to islo, somzvedava ake to bude u nas. 😕

martinex
22. dec 2009

zuzi tak to mas super...moja mama tento rok moc nestiha piect,preto je vacsina na mne..
inak som prave dopiekla tie kosicky na plnene linecke...a vecer naplnim,ked mi vychladne puding 🙂

martinex
22. dec 2009

ivi poslala som ti ziadost o priatelstvo-mata langova

iveta6384
22. dec 2009

uz som ta potvrdila matka, akurat som zacala pozerat fotky ale maly ziape o zivot,no nic idem kupat potom dopozeram 🙂

eviqa
22. dec 2009

ahojte, tak ja som dopiekla, piekla som matine bryndzovníky, fajne sú a aj karamelové rožky, ale ja nemám rožky, ale rôzne tvary. Doobedu nebol prúd, tak som sa musela realizovať poobede.
ivi, nech sa vám takto krásne darí aj nadalej.

eviqa
22. dec 2009

marti a koláčiky, fíííha. šikulka si a musia byť aj fajne, bo tak vyzerajú

bagaja
22. dec 2009

ahojky

no ja som dorobila burizonové guľky, a také bielé šugajdičky a idem si urobiť ešte cesto na tie pivové a bryndzovníky a finiš

a malá spí, a tatik nie je doma čiže som sama

bagaja
22. dec 2009

a baby aj vaše deturence spia pokrútené ako paragrafy?

babulka123
22. dec 2009

ahojte zlatiiicka.. vidim ze ste znova piekli.. ja som tiez napiekla, linecke, medvedie., vinove hviezdicky, orechove rozky, vanilkove rozky, kokosky, gulky.... heheheh nabalila ma svokra.. a to zajtra este pride moja maminka a donesie mi ostatok zakuskov, kapustnicu a salat.. takze ja mam navarene..
takto to funguje u nas uz 5 rokov a neviem preco ale naaaramne mi to vyhovuje.. hehehehehhe sa mam co ???

rene.. ked zjedla 10-12 lyziciek tak je to neeeeskutocny vykon.. a mozes si gratulovat a malej tiez..
deticky musia najprv pochopit co s tym jazykom robit aby to dostali dnu a nie von...
ninka dnes papala zemiak, cukinu, a mrkvu a pravdepodobne cukina nam nechuti.. 3/4 vyplula.. heheeh sme sa nasmiali na nej.. zajtra dostane cviklu a zas sa bude tesakovat..

boli sme u svokrovcov, ninka nechcela spat taka bola uz unavena, takze zaspala po ceste domov, dosli sme az o 7, takze sme len teraz dokupali ale uz drochme.. uvidime co z toho bude v noci..

idem robit stromcek.. cmuuuk

bagaja
22. dec 2009

Ivet aj ja som ti poslala na FB žiadosť - Barbora Jalovičiarová

Babul tak vieš čo máš sa...., ale nakoniec ja ti ani nezávidím, lebo ja milujem tu atmosféru ked sa to varí chystá, občas nerváči pri tom ale to patrí k tomu a mne by to fakt chýbalo 😉

eviqa
22. dec 2009

ahojte,...do kelu, zasa vypli prúd, malý vo vani. ešteže máme doma čelovky, tak teraz chodíme po byte ako turisti. MM kúpe malého s čelovkou a malá kuká jak vyjavený. Akože som ešte chcela dnes večer piecť, ale asi sa na to vybodnem, ked s nami tu cvičia s tým prúdom,.

babulka, špajzová turistika? to poznáme. ale tohto roku pečieme.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre