Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

livia1
18. okt 2009

babul zvykla by si si... kuk moj album posledné dve fotky

perla200
18. okt 2009

babulka...neviem čo je to za hovadinu, ale dnes som sa rozčúlila ako hovado čítala som článok že nekojené deti budú menej múdre, no ked sme boli v nemocke a bola tam čierna a kojila a ma IQ 23 a jej muž(brat) IQ12 tak môže byt kojené celý život nebude einsten...a že si bábo nevytvorí vzťah k matke? tak to by ste mali videť ako nas so simonkou spája obrovsky silné puto....tak som tam napísal čo si myslím

karin.
18. okt 2009

Ahojte maminky,

minulý týždeň sa mi tu nedarilo prísť a niečo popísať. Len som vám odfotila našu snehovú nádielku, tak ak chcete sa kuknite na moje fotky..

lulu73
18. okt 2009

perla.....pozor, pozor na urazky, mame tu tajne, vecne monitorujuce mamicky 😎 ...babul si este pamata vystup 😎
a btw jasne ze to je kravina s tym kojenim, sa na to vykasli

leri...nuz si si ista ze Vas Alex nechal spat po zurke? nebolo to nahodou tak, ze vy ste spali do pol dvanastej a on lezal vedla vas a medzitym bol chudacik aj niekolkokrat hore, len vy ste ho nepoculi? 😝
a tie vase zuby, tak to je ina sila...to je unikat...existuje homeopaticky sirup ked detom rastu zubky...vyskusaj

perla200
18. okt 2009

lulu - ja nechápem čo si mi tým chcela povedat🙂))) aký výstup????

perla200
18. okt 2009

a mimochodom som nemala v úmysle nikoho urazit.... 🙂

leri
18. okt 2009

lulu, nie, on spal nacapeny na mne, takze iba mrkol a uz som bola hore, sak som nejaka "matka", tak jasne ze som s nim medzitym behala, kojila, prebalovala, ale vzdy vydrzal medzitym lezat s nami
a sirup skusim, zajtra volam doktorke co mu je najlepsie na to dat ........
perli, raz tu jedna mamicka bola dost dotknuta a urazena ze sme spominali romsku komunitu...........fakt je ze vsetci vieme ako to je, a vsetci aj vieme ze su aj vynimky, ako vsade..........

lulu73
18. okt 2009

perla...aaale,raz som si dovolila napisat svoj nazor na romov z osad a ich deti a ozvala sa jedna baba a poslala ma do... + k psychiatrovi 😝

lulu73
18. okt 2009

leri....si super mama, to je jasne...a mas aj super napady...napr.pyzamko...este som to neskusila,ale chystam sa

lulu73
18. okt 2009

leri...kedy mate tie krstiny?

perla200
18. okt 2009

jaj tak...tak to som nevedela...tak sa potom ospravedlnujem...ale je to aj tak pravda🙂

no lulu dakujem za usmernenie🙂 idem spat....dost bolo na dnes.... 😉

lulu73
18. okt 2009

perli...presne ako leri pise,vsetci vieme ako to je...staci si kazdy den pozriet spravy ☹

dobru noc

lulu73
18. okt 2009

akosi som tu ostala sama, tak idem aj ja do hajan
dobru vsetkym

leri
18. okt 2009

lulu, alex je uz pokrsteny, minuly tyzden v nedelu boli 🙂 mali sme potom posedenie 15 ludi, alex sa nechal cely cas nosit na rukach.........a mudro hovoris, som fasa mama
😀 😀 😀

babulka123
18. okt 2009

lulu .. moja mala zaspala po zurke a nechala ma spat do 11.. takze super.

a co sa tyka toho ze nemam vztah s ninkou lebo ju nekojim.. no neviem , lebo marek tiez nekoji a vykecava zasadne s nim , tak neviem .. a okrem toho je to straasna hovadina.. sakra.. ma to stve potom mam vycitky svedomia.. aka som ja matka a to som ju aj do vedlajsej izby dala.. a chuda moje spi 8.5 hodiny v noci a asi je jej uuuuplne zle z toho ze spi.. no strasne , ja som taka hnusna mater.. 😀 😀 😀 😀

perla200
19. okt 2009

babul ja som na tom takisto...ked sa ma niekto opýtal či kojím tak najprv som sa ospravedlnovala že prečo nemôžem...potom som si povedala čo ja mam komu čo vysvetlovat???? a rovno hovorila že nie... nasli sa aj takí a úplne cudzí ludia ktorí mi povedali že za to že ma mala intoleranciu laktozy môžem ja lebo nekojím ale fakt to nikomu nebudem vysvetlovat že aj kojené deti majú intol.lakt. ☹

livia1
19. okt 2009

Babul ja som dnes zažila šok. Malý večer zaspal po papaní o pol jedenástej a zobudil sa ráno o šiestej. Asi sa budem musieť viac sťažovať, že nespí, lebo ked sa ma niekto spíta aký je, tak odpovedám, že dobrý. 😀

Kuk album, hodila som nové fotky.

perla200
19. okt 2009

livi - ty mas vlastne rozprávkové bytosti doma nie?🙂)))) ako mala som milovala Matka a Kubka🙂)))

lulu73
19. okt 2009

dobre ranko

perli.... vidim ze ta to kojenie este drzi..je len a len tvoja vec ci kojis a nikoho ineho to nema co zaujimat a uz vobec nemas preco komukolvek vysvetlovat dovody pre ktore sa kojit neda....je to aspon pre mna velmi osobna a intimna zalezitost.......a puto medzi mamou a dietatom od toho veru nezalezi...napr. ja som nebola kojena ani miinutu a s mamou mam odjakziva dobry vztah...a to ma supla v 6.mesiacoch do jasli, co bolo za sociku bezne...tak to vtedy letelo a musela som uz vediet sediet na nocniku a pit z flase!!! a zijem, takze asi tak

martinex
19. okt 2009

dobre ranko dievcata...

no my sme mali sqely vikend ad1 bol mm doma,co som sa moooc tesila a ad2 som krtko cely prespal, takze sme mali kopec volna.... az sme nevedeli co s nim 🙂

perla s tym kojenim je to blbost... mna mama kojila len 2 mesiace a pozri... som celkom v poriadku,aj vysoku skolu mam a dokonca ziadnu alergiu ani chorlava nie som...takze na to by som sa vyprdla...to je o genoch skor ako o MM 😎

veve80
19. okt 2009

bre ranko,
po 100 rokoch.

my vazime uz 8 kg ! a to budeme mat tri mesiace az za 10 dni.
stale papame kazde dve hodky, iba raz nam spinkal oliver 5,5 od, v noci. ale nijak som si to neuzila, posledne dve hodiny som pozerala na nho kedz sa zobudi. prsia mi skoro roztrhlo, som nevedela ci si mam odsat, som si myslela ze sa kazdyu cvilku uz zobudi, lebo sa stale mrvil.

inak nas oliver nechce spavat v kociku. teda aby som bola presna, cce v nom spavat iba ked sme na nakupoch v rakusku... doma na dvore alebo niekde vonku vobecd. v sobotu sme boli v rakusku a perspal cely den v kociku, budil sa len na papanie a zase zaspal.

ja sice kojim, ale tiez mam pocit ze keby som enkojila tak mi vsetci do toho kecaju. je to kazdeho osobna vec a je blbost ze si dieta nevytvori taky vztah s matkou ked nie je kojene.
a tiez mi lezie na nervy, ked mi niekto dava rady k vychove.

kafulienka
19. okt 2009

ahojte,

jaj, ja si spominam na nie tak davne casy - kedze som uz trosku starsia prvorodicka - ze sa nas kazdy pytal, ze kedy uz budeme mat rodinku atd atd (spytave pohlady tetusiek z rodiny)....a mna tiez nebavilo vysvetlovat, ze preco este nemame - tak som od urciteho casu kazdemu, kto sa ma tak "zvedavo" opytal, splechla jednoducho do oci - "My deti nechceme..."

fakt toto jedine ucinkovalo 😀

Ak by som nekojila a niekto by mi do toho mudroval, tak by som mala pripravenu podobnu odpoved 🙂
napr. ze "Lebo som zla, nezodpovedna a sebecka matka..."

lenka_66
19. okt 2009

ahojte , tak sa pridavam do ,, klubu zlych matiek co nekoja" 😀 😀 😀 .a ani ma to nese..e.(uz som sama seba presvedcila ze tak lepsie 😉 )

este ze su dobre matky a maju skvele puto s deckami bo ich kojili a neskor im je fuk co je s detmi.skor im ide o to ze UM treba kupit a MM ja zadarminko(som zvedava ci trafena hus zagaga 😀 ).

lenka_66
19. okt 2009

a co sa tyka nespania a mudrosti deti .tak marek bude GENIUS 😀 .a tusim ze je tu viac adeptov .pravdu vravim lulu, daniela , kolka ?asi ich uz teraz zapiseme do vyberanych skol 😀

babulka123
19. okt 2009

no caute vy macochy.. ja som dalsia.. ale to uz viete.. a to nehovorim o tom ze mala sa zobudila o pol 2, kukam na nu ze neeeeee... este neni cas na papu.. a tak som jej dala dudel a panicka sa zobudila o 5:15... tiez som kontrolovala ci zije..

teraz sa zobudila po 2 hodinkach vysmiata.. ideme troska do BA do obchodov.. ozvem ssa vecer..

lenka_66
19. okt 2009

babul , doobre.no ja by som skusila marekovi ze nie je cas na papu .zjedol by mna a nie ten dudel 😀 .vtedy nepomoze nic len cakat aj ked s revom

z.vrablova
19. okt 2009

ideme o par minut na poradnu, som zvedava, kolko sme pribrali...
Veve... pekne ste veliky... Nasa Kristinka je stale take drobatko... aspon vyuzijeme vanicku na kociari co najdlhsie.. 😎
Spinkame krasne, uz ma presne stanovene casy, kedy sa bude... od pol osmej do dvanastej-jednej, potom este o piatej a zase az o deviatej...
Niekedy prekvapi a papa len 1x v noci. Ale kedze ja skor ako o jednej ani spat nejdem, tak to vnimam len ako jedno krmenie za noc... Napapa sa a do 45min spinka...

Chcem sa pytat, beriete niekto vitaminy (okrem Vigantol, Kanavit).. my mame uz od porodnice uzivat C, pyridoxin a B-komplex, 100mg kazdy druhy den 1/2tablety... uz sa mi to zda vela... tri mesiace... a dr stale, ze jej to neuskodi... ale naco to brat.. ved krv a KO ma v poriadku.

Sme sa nejako rozjedli, uz si pyta 90-120ml po kazdom kojeni UM, v noci jej staci 120ml UM (v noci nekojim)... Kristinka neuvertelne zacala protestovat pocas kojenia a dozaduje sa flasky...normalne bojujeme... mna zase kazdy v okoli odhovara od kojenia, ze ju trapim, ci nevidim, ako reve... ale ja viem, ze je maznava a leniva a dobre vie, ze flasu dostane... takto si obe trenujeme trpezlivost...
😨
Ak to pojde som odhodlana vydrzat este aspon 3 mesiace...
A mamicky, co nekojite, nepocuvajte okolie, kazdy je mudry, kym si to sam nevyskusa. Nie kazdemu je dopriate dojcit, to vsak neznamena, ze si dieta nevybuduje vztah s matkou, alebo bude menej inteligentne, ci co...

livia1
19. okt 2009

Tým že malý papa UM mám byť macocha? Ja som sa riadne natrápila, kým sa mi len pustilo mlieko. A poserem sa ked mi samé odchádza a možem jest a piť všetko možné a mlieka je menej a menej? Takú hovadinu môže povedať len niekto, kto to nezažil. 😠

facovka
19. okt 2009

z.vrablova,suhlas s tym kojenim,ja nekojim a nic si z toho nerobim,aj ked dr.ked som bola so sebou po 600nedeli nechapal, ze akoze nestiham ked mam este jedno malicke dieta, no nepochopi,ked to nezazil, nevidel 😖 to nema nic s putom matky a dietatka...fifa som kojila 6t a mame puto silne jak hovado
😀
ja ratam ze my by sme mohli mat uz aj zo 6kg 😀 poradnu mame 27.10.tak uvidime, na jedno papanie papa cca 90-120ml 😉 5x pregrgava,prdi a tak,ale nakoniec dako vypije 😉 nam sa to nejako ustalilo v noci papa medzi 24-2 a potom medzi 5-6- podla toho kedy prvy x papa 🙂
a vecer papa naposledy ok.19h, no a zaspava kedy ako, uz je to aj s kolikami lepsie, udrncam v kociku 🙂 uz nema take ze brutus zachvaty ako maval kazdy vecer,aj ked niekedy este ma,ale sak nemoze kazdy den byt nedela 🙂

reginetta01
19. okt 2009

Ahojte, kočky!
Som tu len na skok a nedá mi nepripojiť sa. Som sa normálne nas.ala. Čo +udí do toho, či niekto kojí či nekojí? Veď je to každej vec a ja by som sa v živote nijakej matky nespýtala či kojí, lebo je to intímna vec a nikto nevie, prečo a čo sa za tým skrýva. Bože, každý je múdry ako rádio a hlavne staršie tety, čo mali deti pred 20 rokmi a teraz sa robí kopec vecí inak. Nevravím, že sú hlúpe, ale trošku nech sa spamätajú. A perli, kašli na to. Ja som tiež nebola kojená dlho a dokonca nám mama dávala riedené kravské mlieko a som zdravá ako buk.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre