Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

wenka
18. nov 2009

zuzka - ja som Aďku kojila iba asi 2 mesiace, 8 mesiacov sme cvičili Vojtovku (mala skrátený sval na krku) a dnes je to kočka jak hrom - športuje čo sa dá a chorá je minimálne.

martinex
18. nov 2009

zuzi mna mama kojila 2 mesiace... a nemam ani alergiu,ani astmu...chora byvam raz za 3 roky....cize ja by som tomu MM az taku vahu nedavala....samozrejme je lepsie dieta kojit,ale ja som prikladom toho,ze ked dieta neni na MM,nemusi byt automaticky chory alergik

z.vrablova
18. nov 2009

z listkoveho cesta mam jeden, Lenka... rozvalkas si listkove cesto, natries roztieratelny syr... najlepsie v crievku... das na to salam, sunku a posypes struhanym syrom... zabalis do rolady a das na pol hod do mrazaku... po pol hodine nakrajas asi 1-2cm kolieska, ukladas na plech zakryty papaierom na pecenie... a do rury na 220st na 10-12min... sledujes farbu... je to mnamka... a rychlovka

z.vrablova
18. nov 2009

ja mam skor depky z toho kontaktu... je to ine kojit a krmit z flase... krmi aj tatino, ale ten pocit pri kojeni... som si to uvedomila, az ked som prestala... ale uz teraz sa tesim na dalsie...
Nestihla som si poriadne uzit tehotenstvo, ani kojenie... mala je ako anjelik ... (stale tvrdim, ze mne je jedno dieta malo 😉 )... tak sa uz teraz tesim na dalsie...

martinex
18. nov 2009

lenka ja robim tiez take ako zuzka pisala,ale davam tam sunku,syr cesnak,bylinky.... papanica na zadrhnutie sa 😀

a zuzi,ten kontakto to je pravda...ale zase si to urcite inde vynahradite... tak teda dalsie babo budes kojit az do 3 rokov,aby ti nebolo luto 😀

z.vrablova
18. nov 2009

hej a budem stastna, ked budem prenasat aspon 2 tyzdne... 😀

sisulka7
18. nov 2009

baby, s tym kojenim suhlasim, ja som nebola kojena vobec a ziaden problem, mm bol kojeny do 3 rokov a je alergik.
nemusime balit nasirok huraaaaaaaaa 🙂

perla200
18. nov 2009

zuzi...síce vás necítam, lebo nestíham, ale nič si z toho nerob...kamoska koji malého už 14 mesiacov, od troch mesiacov ma samé zápaly...priedusiek, uzlín a ktovie čoho....nastastie nasa bola na MM 4 týždne ale je ako buk...aj ked som ja bola chorá aj môj muž nič nechytila odo mna....deti majú imunitu podla mna vrodenú a nezáleží to na materskom mlieku...ani ja som nebola kojená asi nejaké dva týždne a nič mi neni ani korela...niekedy aj tri roky nechytím nádchu...a to som cestovala denno denne do blavy 100km na vlaku plnom chorých ludí....

facovka
18. nov 2009

s tym kojenim baby suhlas... 🙂 v drvivej vacsine ide o vrodenu imunitu,ja si myslim zeje to genetika,nie MM,aj ked verim ze MM je to naj co mozme dat,ale ked to nejde nemam problem ani s UM 🙂

lulu73
18. nov 2009

ahojte
pripajam sa zial s vlastnou skusenostou, ze kojene dieta nerovna sa zdrave dieta...nasa emka mala sople aj teplotu, dnes jej brali krv a cakame vysledky...ak budu zle, antibiotika nas neminu....takze asi tak...ale kojim dalej, po prve kvoli uzasnemu a jedinecnemu kontaktu a po druhe z pohodlnosti, pretoze to je neskutocne jednoduche, rychle, a pripravene kedykolvek a kdekolvek 🙂

btw, ja som nebola kojena ani hodinu...ako dieta som nikdy nebola chora a mala som iba ovcie kiahne

bagaja
18. nov 2009

s tým kojením je to pravda... aj ked ja som veľmi rada že kojím a verím že budem najdlhšie, a to hlavne že je to zdravé, ale veľmmi pohodlné 😉

no skriňa poprataná, dieťa vyspaté, vykakané , napapané teraz som na rade ja 😵

blazka24
18. nov 2009

ahojte dievčatá, takže sa pripájam, dosť ma trápili tie reči všade o nenahraditeľnom kojení /ale ako tu bolo písané keď to nejde tak to nejde/, malého som kojila do tretieho mesiaca a malý je zatiaľ v pohode......

čo sa týka rýchlovky na návštevu čo sa pýtala lenka ja robím tak, že mám doma korenie zaziky a tvrdý syr a to zamiešam do lístkového cesta, ktoré viac krát preklopím a potom vykrajujem trojuholníky, ktoré zviniem do slimáčika a dávam na plech, pečiem tak 20 minút aby to bolo krásne hnedasté potriem vajíčkom a na vrch dávam raz rascu, raz sezam ako kedy a keď nič nie je tak aj mak 😀

bagaja tak ja som ešte nevymenila letné veci za zimné, tak ešteže si to pripomenula, zajtra ako sa vrátime z očkovania snáď vyjde čas.........

bagaja
18. nov 2009

blažka ja som sa tiež až dnes dokopala ale vôôôôôôôôôôôôbec sa mi nechcelo a prišla som na to že maličká ma najviac vecí 😅

blazka24
18. nov 2009

bagaja to že malý má viac vecí ako my, to som zistila už dávno a čo je horšie, jeho oblečky čo sme dostali do daru som musela zavesiť do svojej skrine 😀 a to je depka jak sviňa xixixi
muž sa rozčuľovať /so smiechom samoška/ že krpec má milion svetrov a on chodí stále v starých jak hastrman 😀

blazka24
18. nov 2009

zajtra ideme na očkovanie - dúfam, že bude v poriadku, prvé prebehlo bez problémov, aké ste mali problémiky pri očkovaní vy baby? aby som vedela na čo sa mám prípadne pripraviť..........

babulka123
18. nov 2009

ahojte.. nestiham docitat, len som chcela povedat ze ninke uz isla az krvicka z nosa ked sme odsavali.. takze dnes sme vyfasovali Pamikon kvapky - antb.do nosa.. snad jej to rychslejsie pomoze.. vecer vas docitam.. cmuky posiekam

lulu73
18. nov 2009

babul...aj my ich mame...3x denne?

blazka24
18. nov 2009

pridala som fotky krpca ako sa učíme na brušku - ak chcete pozrite si 😀

bagaja
18. nov 2009

Ráno hovorí zať svokre:
- Tak, mama, koza vás predbehla.
- Čo tým myslíš?
- Zdochla!

blazka24
18. nov 2009

bagaja bohové. dobre som sa zasmiala 😀

martinex
18. nov 2009

ahojte...

tak my sme zaockovany... maly plakal,ale drzal sa statocne... hadam nebude mat teplotu...

lenka_66
18. nov 2009

no kolegyne odisli.maleho som 20 minut na rukach musela uspavat som zvedava kolko potiahne 😠 .ach jo noa 2 boli take co nemozu otehotniet tak dufam ze mu fest spadlo z oci

wenka
18. nov 2009

tak aj my už máme očkovanie za sebou.. Rotarix podľa môjho očakávania vygrcol, ale keďže to bolo až po chvíli a veľa, tak vraj nemusíme opakovať prvú dávku.
a pichli nám obe nožičky - Prevenar a Infanrix

Mati aj vás pichali dva krát? niečo sa mi marí, že existuje aj vakcína, kde sú obe očkovania spolu a netreba 2x pichať..

martinex
18. nov 2009

wenka aj nam pichali obez nozicky.... a nastastie potom negrckal,takze rotarix mame v brusku... 🙂

lenka_66
18. nov 2009

no uz som zas musela ukolisat na rukach , vidim ze bude veselo.boli zlate doniesli malemu plno saticiek a na 6 mesiacov ze mu budu 😀 .tak som ich dala spat lebo sa kolegovi narodil syn tak nech daju jemu.

martinex
18. nov 2009

lenka 🙂 asi maleho dlho nevideli,co? 😀

lenka_66
18. nov 2009

no polka od krstin co som niesla kolace do roboty ,a druha vobec

martinex
18. nov 2009

lenka tak potom sa nedivim.... ale aspon bude mat kolega radost 😀

lenka_66
18. nov 2009

joooj ale jedna suprava bola neskutocne krasna

lenka_66
18. nov 2009

body + papucky s tucniakom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre