Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

bagaja
18. nov 2009

mati tak nech sa drží malí, moja tak ričala že až babka von čo strážila kočiar počula a plakala 😀

no žeby som si urobila výlet do KE kedže v PP sa nemám s kým stretnúť a vy chystáte stretko 😅

eviqa
18. nov 2009

bagaja, dojdi. 😉

martinex
18. nov 2009

baga no uz teraz sa tesim 😒

wenka
18. nov 2009

tak s nami 3-mesačné výročie neurobilo žiadne zmeny.. v noci spinká od cca 19,30 do 7,00 s jedným budením na kojenie (okolo 3,00) cez je to rôzne, niekedy sú to len 30-minútovky, ale keď som sa asi pred troma týždňami rozhodla umyť okná, tak zlatinko nechal mamku precovať a ťahal 5 hodín !!!

..a predvčerom prvý krát ochutnal banán 🙂 je síce plne kojený, ale bolo to také spontánne. Mala som ho na rukách a jedla som banán.. tak som dala aj jemu trocha pocuckať. ale nejedol ho, len cmúľal miesto rúčky

inak Maťko nedávno zistil, že cmúľať sa dá nie iba rúčka, ale aj rukáv 😠 Takže prezliekame dosť často

Sisulka - prajem, aby tabletky zabrali. Pozrela som zloženie na nete a hlavná zložka je senovka.. tú užívam aj ja spolu aj s benediktom (+ občas čaj aníz+fenikel+sladké drievko) Takto jednotlivo to vychádza oveľa lacnejšie a myslím, že to funguje, lebo keď sa mi zdá, že je mliečka menej, zvýšim dávky a znova mám ten pocit plných prsníkov

a ešte mám na vás jednu otázku: využili ste už niektorá MIESTNOSŤ PRE MAMIČKY, čo zvyknú byť v hypermarketoch? ako to vyzerá? je tam len nejaký prebaľovací pult, alebo sa tam dá aj nakojiť? už som pár krát kojila v aute. keď sme boli na nákupoch, ale v zime to asi nebude také jednoduché

martinex
18. nov 2009

wenka no ja som nevyuzila..nemam totiz pocit,ze je to extra ciste...maleho kojim v aute a aj prebalujem...

eviqa
18. nov 2009

wenka, ja som takú miestnosť navštívila v galerke. Je malá, takže kočík musel zostať vonku, ale je tam umývadlo, mydlo, papierové utierky, prebaľovací pult a stolička. Takže sa v pohode dá

lenka_66
18. nov 2009

evi , no tak dasi mam ja rehbky tak potom o dalsi mozme.

wenka , ja chodim na dlhe trate s malym minimum tak neviem.no mozes zistit ak sa pridas

lenka_66
18. nov 2009

evi a ked si sama ? mas ho aspon kam zamknut(klatka)

wenka
18. nov 2009

zuzka - homeo už asi nestíhame ☹ lebo dnes očkujeme, ale skúsim pri ďalšom očkovaní.
a dávame aj rotarix, tak som zvedavá, ako to spapá. ak to vypľuje, alebo vygrcká, treba podať ďalšiu vakcínu a to je ďalších 60 EUR. Vigantol z lyžičky veľmi nemusí, tak hádam keď toto bude zo strikačky, tak to bude lepšie.

a k téme vlasy sa pridávam tiež. keby som ich nemala pôvodne také husté, tak už nemám na hlave určite ani jeden vlas. rozmýšľala som aj o strihaní, ale keď cop je taký pohodlnýý

wenka
18. nov 2009

takže tá miestnosť vravíte že žiadna výhra? tak ostaneme asi pri aute 😒 len teraz to bude komplikovaniejšie

lenka_66
18. nov 2009

moje vlasy detto o nicom.a kratky strih nehrozi,kedze drahy ma potom pocit ze je pri nom chlap.no nechapem to ale co uz.sak ked budem mat hlavu ako koleno neviem co povie.

vigantol davam rovno z tej flasticky sak aj tak sa da .a ani si nevsimne bo ho davam pocas jeho vykecavania.akurat urobi jazyckom ako jastericka

eviqa
18. nov 2009

leni no neviem. sama som nebola. ja ked treba,tak prebalím aj v kočiku a ja dávam z fľaše a to možem aj v kaviarni
🙂

martinex
18. nov 2009

wenka preco by to malo byt komplikovanejsie?

eviqa
18. nov 2009

wenka, je to tam čisté a v pohode, len ked si sama, tak neviem, čo s kočíkom

bagaja
18. nov 2009

no skusila som malú len tak dať spať, tak len mrnčala, kopala aspánok nikde, po hodine som to vzdala dala do vaničky od kočíka trikrát pohojdala a spí, ona si na to tak zvykla 😠 no musím ju odučiť lebo prídem o kríže ked podrastie

ja tiež radšej v aute nakojím a prebalím

lenka_66
18. nov 2009

no idem makat , volala kolegyna ze sa o 14 nasackuju asi 7 kusky.moja chladnicka je ako v obchode nie vystavena ale prazdna 😀 .a o zvysku bytu ani nehovorim

z.vrablova
18. nov 2009

Baby z KE, aj ja by som sa rada pridala, ked organizujete stretnutie... z PO to nemam tak daleko... ak sa dohodnete na stretnuti niekde v centre, dojdeme...
A my sa tiez prebalujeme v kociari alebo v aute... ja mam problem ist v hypermarkete na WC, nieto este malu prebalovat, ci krmit,... a rovnako ako Evig, aj my sa napapame v akejkolvek kaviarni, ci na lavicke,...

bagaja
18. nov 2009

leni tak príjemu prácu 😉 Ja tiež upratujem skrine 😝

z.vrablova
18. nov 2009

mne dnes mama pride kocikovat malu, tak mam tiez naplanovane kompletne upratovanie..

martinex
18. nov 2009

zuzi to sa ti machuje teraz ked nemusis uz prso tasit,co? 😀

z.vrablova
18. nov 2009

hehe 😀 machruje... ale ver mi, ze by som radsej prso tasila... mornalne depky mam z toho..

eviqa
18. nov 2009

leni, tak príjemné upratovanie 🙂
zuzi, oki, dobehni. dáme vedieť kedy sa dohodneme

martinex
18. nov 2009

zuzi tym sa netrap.... snazila si sa a ked to nejde,tak to nejde... malej si dala 4mesiace dobreho zakladu.... ja som nebola ani tolko kojena 😀

lenka_66
18. nov 2009

baby , sak ja mam upratene uz.akurat povysam spalnu ale az ked marek vstane a musim do obchodu.no a velke + na spani v kociku .uz sa marek 2x prebral tak som hned pokolisala a taha dalej 😀.s postielkou to nedokazem 😀 😀

lenka_66
18. nov 2009

evi , ak to nebude ako s tym cvicenim 😀 lebo sa nedoplatim ako draho ma to streko vyjde 😀

wenka
18. nov 2009

martinex - ja len že už sme aj ja, aj malý viac naobliekaní. v lete som len rozopla tričko a kŕmili sme

evi - my chodievame častejšie do Optimy, tam skúsim aj tam pozrieť, ale nemám strach, že by sa kvôli maminám nejak extra trhli

ku KE stretku sa pridám aj ja.. už mi pomaly hrabká doma 😀

lenka_66
18. nov 2009

wenka som sa pobavila ze pomaly ti hrabka.mne uz davno kvalitne hrabe 😀

martinex
18. nov 2009

wenka to mas pravdu...

z.vrablova
18. nov 2009

Marti, aj ja som bola kojena 5 mesiacov a od malicka som mala problemy s prieduskami, co vyvrcholilo do alergie a astmy... vkuse som bola na PN... tak neviem, ci mi to MM dalo nejaku extra imunitu, ci co... ale verim, ze Kristinka na tom bude lepsie

lenka_66
18. nov 2009

baby dajte neaky rychly nenarocny typ na pohostenie.abo stacia chipsy , tycinky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre