Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

martinex
13. máj 2010

ahojte

fac 4mame vonku a dalsie dva prerezane,cize uz 6 😀

inak ja tiez varim malemu zeleninu,masko,zltok a k tomu ryzu,cestoviny,zemiak,halusky... tiez mam pocit,ze furt to iste dokola

noc bola ok,takze som aj vyspata..dnes by mal prist mm domov okolo obeda a bude doma az do nedele,tak sa velmi tesim.
cez vikend by mala prist aj Ninka na dva tyzdne,tak som zvedava ci ju ex-ka pusti 😒 alebo ci nahodou zase neochorie,ako vzdy ked ma k nam ist.

bagaja
13. máj 2010

ahojky

Mati tie halušky ma zaujali, ako ich robíš?

Leri veľká gratulka, šikulka si a teraz fakt by si mala spať a spať....Alexa šup babkám a ty odychuj, nech naberieš novej sily.

a mám UH den, jupííííííííí sa teším na koláčik, mnam.....a na obed si idem variť tarhoňvoé rizoto.....myslíte že by som mohla dať aj malej? alebo radšej nie?

bagaja
13. máj 2010

http://www.mamatata.sk/index.cfm?Module=Article......

fac to minule hádzala lízatko, tak skús kuk 😉

martinex
13. máj 2010

baga zltok, detska krupica a trochu vody
a to rizoto podla mna moze..sak tarhona je ok 😉

bagaja
13. máj 2010

mati dík tie halušky isto skúsim...to ma nenapadlo a šak tak robím aj nám 😉

martinex
13. máj 2010

baga 😎

leri
13. máj 2010

baby ja by som ho aj dala, ale obidve babky su v rakusku, takze bohuzial, a dedko jeden robi a druhy ho mal teraz skoro kazdy den, takze ho chcem nechat vydychnut,............urcite by si ho zobral keby som povedala, ale aspon dva dni nech si oddychne 😀 😀 😀 urcite ho znicil
baby, polievku mozem pre alexa urobit aj viac a dat na druhy den? mna to nebavi inak hrozne mu varit, co najviac si to chcem ulahcit, lebo ja a kuchyna sa nekamaratime 🙂 ja budem radsej cely den na rozkoch s bambinom ako kebysom si mala nieco uvarit 😀

bagaja
13. máj 2010

leri ja tak robím s polievkou a myslím že v pohode 😉 malej zatiaľ nič nebolo šak nech si zvyka aj na dvojdňovú stravu 😀

martinex
13. máj 2010

leri ja to robim tak ze kuraci vyvar si namrazim-cisty... a ked chcem spravit polievku,tak nahadzem zeleninu zmrazenu a k tomu mrazeny vyvar...a je to...

leri
13. máj 2010

martinex, to je velmi mudre a sikovne a pozdava sa mi to veru 😀 dakujem 😀 😀 kua vidno ze si ing dlhsie ako ja 😀 😀 😀

martinex
13. máj 2010

😀 trdlo 😀

bay
13. máj 2010

Ahojte, ako sa mate? Leri mooooooooc gratulujem 😵 Mna to caka o tyzden tak som total na prasky 😔 😅
Sice vas obcas citam, ale pisat nehrozi 🙄 Cez den sa nedostanem k pocitacu a vecer len kuknem maily a padam mrtva do postele 😔 Maly je dost akcny - nastastie zatial nema snahu chodit za ruku a staci mu nabytok alebo stena 😵 . Zatial je bezzuby 😀

z.vrablova
13. máj 2010

ahojte... Bay vitaj... snazilkujete??? Drzim palce o tyzden.... prid sa potom pochvalit.
Ja som dnes nakupila malej v Kauflande vselijake lakotinky.... take obilninove kase, nie speci detske, ale sa varia s mliekom alebo vodou, neochutene... a psenicne vlocky, pohanku,.... a ine zdrave veci... ved maminka od pondelka chudne, nech sa aj mala uci na zdravu stravu... len stale rozmyslam, co urobime s tatinom a jeho tlacenkou...😀
Idem na anglictinu, vecer bude online...

blazka24
13. máj 2010

ahojte, leríííííííííííííííí veľká gratulácia.............
tak boli sme na poradni, vážime 8250 g ale nemerala nás, odmietla som očkovanie že malý soplíkuje a normál sa krava urazila, ale neva.........vonku sme zostali a teda od dvanástej do pol piatej sme boli vonku - som total ustatá malý celý čas prespal a ja celý čas prechodila, nohy ma bolia asi až od r.ti 😀

čo sa týka papania - varím tiež to isté, už mi dochádzajú nápady a tak skúšam aj vločky, aj slížiky aj iné gebuziny ale skúšala som recept že kuracie s jablkami a pekne mi to ohrdol, dal si lyžičku a zavrel ústa a dovi dopo, presne po mužovi, ten tiež neznáša mäso so sladkým 😕

ja varím na tri dni a zatiaľ vyhovuje 😝

facovka
13. máj 2010

no tak som naspat od zubara, s tym mojim zubom co sa uz vyse mesiaca taha, tak dnes mi ho vytrhli,ze uz sa to zachranit neda, stale pobolieval, uz bola cvhytena kost, ze to uz je nebezpecne...tak uz mi to oziva od injekcie, a poekne zacina boliet,ach jo...aj tak som zvyknuta v noci nespat 😅 tak za vsetky navstevy s tymto zubom som vyvalila asi 50ecok, a nakoniec nemam ani prachy ani zuba,kua 😖

blazka24
13. máj 2010

fac tak rýchle nech to prejde, bolesť zuba je hrúza...........

leri tak sa rýchlo vylieč nech ti to prejde, ale tiež si myslím že opadol stres a tak oslabená imunita vyplávala na povrch.........

zuzi, marti sa teším že budeme 90-dňovať spolu.............

martinex ja žeriem s tým, že ved od pondelku chudnem, tak včera som zožrala dve veľké forte čokolády a dnes som spravila slíže s makom na olovrant, lebo mm robí do šiestej 😀

perla200
13. máj 2010

fac....moje zlaté...neboj ráno bude dobre hádam🙂 no ja ked si spomeniem na zubára a mala by som k nemu ist tak simôžem pripravit jednu mužovu výplatu:(((((( a to som poctivo chodila celé tehu.....
čo sa týka nás - zuzi - v bio obchode majú instatné kaše lacné za nejakých 1,6 - sú bio takže bez cukru čistá kukurica a obilniny...zajtra jej to vyskúsam dat, lebo dnes po ryžovo -mrkvovej nestlé sa tak pokakala že sme museli do sprchy:( odporúčam tie bio obchody sú tam aj lacnejsie veci ako tie detské a tie veci môžu aj deti....ja som malej nakúpila ryžové dezerty, sojové pudingy a túto kasu....
u nás prsalo a isla som k našim tak som ledva prisla domov....a morka už chrní 20min....

blazka24
13. máj 2010

perla v bio sú lacnejšie kaše? normálne som šokovaná, lebo všetko čo má prívlastok bio je prehnane drahé 😒
závidím že malá spí, môj malý sa zobudil na zvonenie pri dverách a tam náš milý ocinko že si v práci zabudol kľúče
😠

perla200
13. máj 2010

no blazka - tak nestlé stojí najlacnejsia nemliečna 2,3eur a tam nemliečna obilninová 1,6 eur tak asi ano ale ktovie či jej to bude chutit...ano sú drahé napr. mlieka - mandlové 1 liter - 5 eur, bananové sojové 1l - 3 eurá.....

blazka24
13. máj 2010

perla tak to hej, ja kupujem malému nestlé u nás vedie slivková ale skúšali sme asi všetky, okrem medovej zje všetky, teda zjedol aj tú ale nebol ňou nadšený 😝
inak kvitujem našim mamám že mali len krupicu a nemuseli riešiť kde čo lacnejšie kúpia 😀

perla200
13. máj 2010

ano a preto som revávala zo sunaru a z krupice do roka - kvôli laktoze.
leri - ty sa vylieč, to je normalna reakcia organizmu - popustís stres a telo reaguje - MM(hasič) mi hovoril, že ked ludí vystrihujú z auta tak kričia, bojujú sú pri vedomí ako náhle ich vystrihnú uvolnia tak.....idú vonať fialky zdola 😒

zuzujan
13. máj 2010

ahojte, citam ze perla ma pravdu
ja kupujem kase len v bio obchode, najlepsia je kasa vyrabana v CR Nomina
http://www.berkana.sk/nomina-psenova-kasa-300-g...
cena je 1,35 EUR a maju rozne druhy, spadlovu, pohankovu, jahlovu, ryzovu, kukuricnu.....su to nemliecne kase, nevaria sa, ale daju sa robit s vodou aj s mliekom, dokonca aj mne velmi chutia, hlavne jahlova....vrelo odporucam, ako tie umeliny od nestle a podobnych firiem, co ja moc neuznavam..... 😝
aj toto som nasla o tych kasach:
Prirodzene bezlepková, ľahko stráviteľná kaša, vhodná naozaj pre všetkých. Rýchlo si ju pripravíte s mliekom alebo vodou, môžete ju použiť na zahustenie polievok, omáčok, pripraviť si z nej výdatné raňajky alebo sladký dezert.

perla200
13. máj 2010

hej zuzi - ja som kúpila ryžovú uvidím čo to dá....určite mas pravdu je to lepsie ako tie ostatné a lacnejsie....ja tam nakupujem pravidelne...aj čaje tam kupujem pre seba

leri
13. máj 2010

perla, to prirovnanie nemalo chybu 😀 hadam to so mnou nebude take zle, ale je mi jasne ze to je opadnuty stres 🙂ze pozdravujem mm 😀 dnes osm sedela asi 10 minut, tem maly nezmar vkuse na nohach, tak beham za nim ako pipina 😀 ale uz spi nastastie

blazka24
13. máj 2010

zuzi ja som ešte neskúšala bio, no ved uvidíme..........

leri a ty ešte nie si pod stolom? ja by som už asi tretí chlebíček vytlačila nosom čo by som bola jak doga 😀

blazka24
13. máj 2010

to sedenie poznám, malého naháňam stále a nič iné nerobím len ho odtláčam od smeťáka, od telky, od počítača, od stola, od metly a už neviem ani od čoho - strašné toto lezenie 🙄

blazka24
13. máj 2010

inak malý bol dnes tak ticho pod stolom reku čo robí a ten malý chumaj žul odpadnutý list z kvetiny, skoro ma ohlo, tak som sa našlápla že som zobrala vysávač a hajde -. celú izbu som povysávala 😕

leri
13. máj 2010

blazka, nejako nemam naladu oslavovat, ani sme si nepripili, normalne ide zivot dalej 😀 😀 😀 dostala som bombonieru od milanovej starkej tak som ju zozrala a hotovo je po oslavach 😀

perla200
13. máj 2010

parada leri🙂 no vsak ako som to mala napísat že zomreli? tak som ta nechcela vystrasit🙂))) ale jasné že to nebude s tebou také zlé....podobne blazka - najnovsie sa začal stavat o radiátor malý a oblizuje ho a brúsi na nom zuby takže reveme trikrát denne kvôli radiátoru 😠 😠 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre