Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

bagaja
14. jan 2010

ako evi to dúfam že to ostane a ona ete furt spí 😕

martinex
14. jan 2010

ahojte...
tak sme uz doma... rano mm odviezol maleho k svokre,ja som letela do skoly, skuska v pohode tak uvidim ci som spravila.... dadik u babky posluchal,tak som rada,bala som ako to zvladne... a ked som prisla domov,zistila som ze mm nezamkol dom,tak som rada ze nas nevykradli 😀

inak co nove? vsetko ok?

bagaja
14. jan 2010

mati a ty chceš aby muž zvládol toľko vecí, bud rada že tam nezabudol malého 😀

a inak aká šikulka, šak o chvílu máš diplom v ruke, paráda 😀 ale aj tak som rada že ja ho už mám na polici 😵

martinex
14. jan 2010

baga ani mi nehovor,napalena som na neho jak cert... par veci chcem aby doma robil, a ak mu to nepripomeniem,tak nespravi nic... uz mu ani nic nevravim,proste to porobim sama a on potom ze co som nepovedala... a co som ja jeho diar?! juuuj,dnes bude ticha domacnost...

a diplom,no cela VS je jedna fraska,to len aby sa nepovedalo 😉

wenka
14. jan 2010

hlásime sa po druhom očkovaní.. zasa sme teplotkovali, ale už je to O.K. vážime 7,60 kg a máme 64 cm

gratulujem ku krásnym váham, spinkaniu v postieľke, //, pretáčaniu a všetkým ďalším úspechom.. sú tie naše detičky ale šikovníčkovia! aj keď náš sa ešte nepretáča, ale už veľa nechýba 🙂

NUROFEN sirup som už skontrolovala, máme dobrú várku, len som nepostrehla, čo je s tými čípkami.. tiež je chybná nejaká sarža?

Asi tu nie je žiadna z KE, čo ide žiadať o predĺženie materskej, ale keby náhodou, tak info zo soc. poisťovne: predložiť čestné vyhlásenie a u rozvedených aj kópiu rozsudku. Osamelosť nijako nekontrolujú, to mi povedala tá teta na poisťovni 8))

a ak by ste mali niektorá záujem, celkom dobrá akcia
http://www.perinbaba.sk/aktivne-centrum-trek-ca...

my sme už objednali, tak čakám, kedy to dorazí.

inak zatiaľ je Maťko stále na mm, začali sme už skúšať aj mrkvičku, ale veľmi mu nešmakovala - normálne pevne zovrel pery, a za nič na svete otvoriť 😠 Tak sme dali pár dní pauzu, a ide skúšať zas.

bagaja
14. jan 2010

tak to máš dobre s tou VŠ, ja som teda riadne musela dreť 😠

a už to neriešim ja radšej zavolám ocina na kafčo a ten mi porobí čo treba 😉 my ženy sa proste vynajdeme 😝

bagaja
14. jan 2010

wenka tak dobre že ste už oki, a inak krásna váha, ktovie koľko máme my, lebo naposledy sme boli v polke decembra a ideme až 16.2, tak som zvedavá

a niečo podobné máme aj my ale nám to aj hopsá, super vecička, no my to máme zadarmo, požičané 😵

bagaja
14. jan 2010

a wenka krásny rozdiel máš medzi detičkami ti dceruška pomáha s malým? Lebo ja mám so segrou taký rozdiel a viem aká som bola otravená pubertiačka ked som ju musela baviť 😅

a dieťa spí v postieľke už 2,15 hodky a mám pocit že to je všetko čo dnes pospíme 😠

wenka
14. jan 2010

baga, ja som videla ten odkaz, čo si tu dávala, a na základe toho sme niečo podobné hľadali 😀
len tú značku evenflo sme našli len v amerike, tak sme to nexceli komplikovať

martinex
14. jan 2010

baga sak okolo domu porobi to hej,ale doma cely tyzden nic... no,nejdem to riesit,zbytocne sa vytocim 😎

wenka parada,uz ste velkaci...a ta mrkva,ona ma dost zvlastnu chut sama o sebe,ani dadikovi moc nesla,ale chce to cas a zvykne si 😉

baga aj my ideme 16.2. na poradnu 😀

a krtko prave zaspal,vdaka bohu...konecne si trosku oddychnem...bola som hore totiz do 2hej a vstavala som o 6tej,takze spanok nic moc

wenka
14. jan 2010

ozaaaj a všetkým maminkám, oteckom, detičkám i ich súrodencom P.F. 2010 😀 😀
ešte som tu toho roku nebola

baga, Aďka mi pomáha, páči sa jej starať sa o niekoho a byť za zodpovednú.. síce to nepreháňa, ale nexcem ju do toho tlačiť. Ja som mala tiež mladších súrodencov a viem ako neznášala, keď som ich musela strážiť.

wenka
14. jan 2010

..teda tých súrodencov ešte stále mám 😀

wenka
14. jan 2010

a vidím, že fičíte na FB,,,

PLS, aj ja xcem priateľov z MK, kde vás nájdem?
..alebo ak niekto xcete, tak ja som Lenka Suchá Palaščáková

zuzkamilko
14. jan 2010

wenka....pridala som si ta

zuzkamilko
14. jan 2010

idem off pekny dnik 🙂

martinex
14. jan 2010

wenka poslala som ti ziadost...a u mna v profile medzi informaciami najdes skupinu Kamosky z MK,tak tam sme

martinex
14. jan 2010

a poslala som ti navrhy na baby co su odtialto 😉

wenka
14. jan 2010

mati, díky, už to pozerám 🙂

inak, mrkvička sa už varí. Predtým som mu dávala takú hotovú BIO z DM, ale možno mu vadilo, že bola úplne na kašičku zmixovaná, tak vyskúšam domácu kašičkovú.

a keď varíte zemiak, aj ho troška solíte? ja som tam šupla asi 3-4 zrniečka soli, ale asi by sa nemalo, čo?

daniela33
14. jan 2010

Ahojte baby, tak som tu nebola riadne dlho, nestíhačka, sem tam čítam, ale písať nestíham. Malá je zlá, ručkujeme celé dni, cviíčme vojtovku päťkrát denne a k tomu mám zadok priviazaný k stoličke, lebo musím účtovať jednu sro celý minulý rok a je tam roboty, ty brdo len dúfam, že to pri malej stíham do konca marca ... ale inak super, rastieme, v utorok mala Tami už päť mesiacov. Som zvedavá koľko vážime, ale na poradňu ideme až 26.1. aj na druhé očkovanie, ale je ju čo nosiť...

Inak šťastný a krásny nový rok 2010 dodatočne prajem všetkým mamičkám a detičkám 🙂

Idem trocha počítať, ozaj som tiež na facebooku Daniela Zrníková - daniela33

bagaja
14. jan 2010

jeeda dani no ty si tu fakt pekne dlho nebola.... tak Tami si užíva tvojho náručia čo?, no tak len sa pekne držkajte a hlavne nech ste zdraví a už som ti poslala žiadosť na FB

daniela33
14. jan 2010

No veru bag dlho dlho, ale už to napravím, nemôžem vás zanedbávať 🙂)), mala som kus aj depky z toho všetkého, ale už je lepšie. Nahodím aj dáke foto, ale na facebooku je to ľahšie, netreba zmenšovať... Mati však ani môj, keď náhodou stráži malú, tak bordel v celom byte je ako po výbuchu, ide ma potom rozhodiť, ešte aj plienky pocikané pohádzané po celom byte... ty chlapi sú strašní.
Wenka ja som z KE a už som tiež minulý týždeň bola na Sociálke to vybaviť a materskú mám predlženú do 11. 3.
Babul, včera som nahrávala fotky na happy foto, idem dať urobiť, až som sa musela brzdiť, lebo pre jednu babku, pre dedka a nakoniec som mala sumu 37 EUR, xi xi musím to skresať, lebo ma mm zaškrtí 😀

daniela33
14. jan 2010

Bag a vy sa ako máte? moja malá minulý týždeň odmietala cicku, toľko bojovala, z fľaše zobrala, lebo na noc jej dávam sunar HA, tak pila aj cez deň, ale už je to v pohode, zasa ťahá, tak to som rada.

wenka
14. jan 2010

ahoj, dani, sme na tom asi podobne, čo sa práce týka 😖 a ešte aj ročné zúčtovanie zdrav. poistenia nám presunuli na 31.3., akoby daňové nestačilo.. robíš aj mzdy? ja som dostala pod stromček notebook, aby som nemusela sedieť len v pracovni.. a ja koníkujem 😀 a nerobím.. ale už začnem.

gratulácia k 5.mesiacom 😵

lizatko1009
14. jan 2010

ahojte.
bagaja a prikrmujes? moze to byt tym ze davas pit na flasu.
no po ockovani bez teploty, to mozu este prist?

chrustik1
14. jan 2010

Čaute babule strašne dlho som tu nebola, deje sa niečo nového? Idem vás aspoň trochu dočítať..
Nič nestíham pri mojom drobcovi a ešte k tomu pracujem, takže koníka fakt nestíham.
My sme boli v utorok na očkovaní a poradni, máme 6100g, ale teda po očkovaní hrôza. Peťko síce plakal zo všetkých bábätiek najmenej čo tam boli v ten deň, ale prišli sme domov a začalo to. Bolia nás nožičky, mali sme teploty, vnoci keď spal vkuse dve hodky tak som sa tešila ako malé decko, väčšinou potiahol hodinu a aj keď prespal tie dve hodky raz za noc tak pri tom stonal, asi ho to dosť bolelo. Teraz dospáva, hádam aspoň hodinku potiahne. Som ako keby ma prešiel kamión.
Začal mi kakať tak raz za deň-dva ale je kojený, tak je to vraj ok. Ale začal pritom prdkať smradlavé prdíky, doteraz to nebolo nikdy cítiť iba počuť, teraz už normálne cítiť.
Ja som po takmer 5 mesiacoch dostala mrchu, ale je taká divná. Baby čo kojíte a mali ste už mrchu mali ste ju normálnu? Bo ja som mala spočiatku iba hnedý výtok, potom síce aj krv ale len asi deň-dva aj to straaaaaaaaaaašne slabučko, že by mi jedna vložka vystačila na všetky tie dni. Ako nehnevala by som sa ak by to bolo takto aj naďalej 😀 ale je to ok?

bagaja
14. jan 2010

no baby my sa len čisto kojíme a vždy len s cicky...ale teraz sa zobudila po 2,5 hod a napapala sa krásne bez revu, tak ja už nechápem, raz krása a potom veľký revisko 😠

lizatko už by nemali prísť teploty ale radšej bud v strehu

daniela33
14. jan 2010

wenka ďakujeme 🙂

robím aj mzdy aj účto, ešte ma čaká decembrová dph aj spracovanie miezd 😒 . Ja robím na notebooku ale musím si kúpiť klávesnicu, lebo písať čísla na notebooku je na porazenie ..., však čo by nie aby sme sa nenudili a mali to všetko naraz po kope, každý rok sa neviem dočkať 1. apríla, kedy si konečne vydýchnem

my sme zatiaľ mali len jedno očkovanie a druhý deň celý teplotu 37,8.

bagaja
14. jan 2010

chrustík ja mrchujem od začiatku a pravidelne - 28dňovka, som sa zmierila, hlavne že je bezbolestná, lebo pred tehu som umierala od bolesti a kojím a my kakáme raz za 5 dní pohoda

a ty tiež pracuješ, no ja si pekne užívam materskú to bude šok po 2 rokoch do práce 😅

martinex
14. jan 2010

wenka nic by sa detom nemalo solit....

chrustik daniela caute....rada vas vidim...

bagaja
14. jan 2010

ups a to by som mala rozmýšľať aj o obede nie? 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre