Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

iveta6384
23. feb 2010

No sisul , matka ja som skusala predtym davat cajiky, prevarenu vodu ale nic, vypil 2 glgy a ked zistil, ze to nie je mliecko dovidenia, zacal vypluvat. Tak neviem ci dzusik mu chuti, alebo je to tym, ze uz podrastol, ale pije. Konecne. 🙂
Sisulka ja mu davam vacsinou obed masko so zeleninkou okolo 12:00 a potom ma ovocie alebo ovocie s kasou okolo 16:00 takze medzi tym, lebo po zeleninke s maskom mi nevydrzi tak dlho ako keby pil mliecko. Ked je na mlieku vydrzi 4-5 hodin nejest, ale ked zje zeleninu a to on zje 200-220 gramov, tak by kludne jedol aj po 2,5 hodine. Tak vtedy mu dam dzusik s vodou a vypije.

paulusa
23. feb 2010

ahojte. tak drobec ma natocku, ale nie taku silnu, no kasel ma riadny. asi by som mala ist ku dr., alebo este pockat do zajtra? teplotu nema. na kasel mu davam Hedelix- kvapky. poradte.

iveta6384
23. feb 2010

No Blazka naozaj na spanok sa stazovat nemozem, keby neponocujem tak sa vyspim az az. Maly chodi spavat okolo 18;30 a prvykrat sa zobudi okolo 01:00-02:00 a druhy krat okolo 07:00. No len teraz uz po tom rannom krmeni nechce moc spat lezi v postielke cumakuje rozprava si a okolo osmej uz zacne vykrikovat, nie placale hukot, tak ho beriem ku nam do postele a tam zacne to co u vas, natahoivanie ust nosa vlasov, vsetkeho co sa da... 🙂 Predtym nam spal este po tom rannajsom jedeni aj do 10:00 no ale casy sa menia. 😅

martinex
23. feb 2010

inak som vzdala uspavanie v postielke,supnem ho do kocika a do 5minut je tvrdy...po pol hodke zacne pomrnkavat,tak este trosku potrasiem kocikom a spi aj dalsiu hodinu 😉

paulus no asi mas jedno ci pojdes dnes alebo zajtra,ako ti to viac vyhovuje..ak mu to neprechadza,tak by som isla k dr. nastastie, klop klop, my sme nemali este ani sople,ani teploty...a kasle nasilu-lebo zistil ze potom si ho niekto vsimne, herec jeden 😉

eviqa
23. feb 2010

paulusa, to mu možno stekajú soplíky a preto kašle. ALe ťažké poradiť. Však skús počkať dozajtra. A s tým Hedelixom, neviem. Ja som každú nádchu prešla s homeo a takými hnedými kvapkami do nosa na vytieranie.

eviqa
23. feb 2010

paulusa a som zabudla dopísať, že dala mi dr. Fenistil, že keby sa mu to zhoršilo.

ivi, tak my také množstvo ako vy za jeden deň vypijeme možno za tri. ☹ krásne pijete.

marti 😀

paulusa
23. feb 2010

evi- dik, sopliky som zatial nevitahovala, lebo ani nema, takze ozaj len ten kasel. asi pockam. dr. ma aj tak tento tyzden dovolenku, tak by som musela ist do ruzomberka a v tomto pocasi sa mi 2x nechce. u nas prsi, ale to asi vsade.
oo boze idem vymenit baterky do pavuka, lebo sa to uz neda pocuvat- melu s posledneho 😀

eviqa
23. feb 2010

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=11289

myslíte si, že takéto žltko môže?

martinex
23. feb 2010

paulus u nas krasne svieti slnko 😅

leni ja by som ten zltok tam dala potom,normalne vareny a by som ho v tom popucila ci nastruhala..ale to len moj nazor

paulusa
23. feb 2010

a kedy sa moze uz davat zltko- od 6. mes.?

mati- to slnko zavidim 😵

ja som dala vcera maleho ku svagrinej postrazit a ona mu dala roztek momulat- ma skoro trafilo 😠

perla200
23. feb 2010

NO AHOJTE....tak sa pripájame k celokoníkovskej viroze detičiek narodených v auguste 2009🙂))) no aj my ideme k dr. len čo sa mala zobudí....sople po kolená, kasel a taká nádcha že je slzičky tečú po tvári.... tak fajn, konečne sme sa dali do formy vydržalo nam to 4 dni a teraz zase.....o teším sa prevelice:((((((((((((((((((((((((((((((((

paulusa
23. feb 2010

mati- to robil aj nas, ze kaslal aby si ho niekto vsimol a uz mame kasel riadny 😖

martinex
23. feb 2010

paulus ja mu idem dat dnes 1x,ale myslim ze od 6teho mesiaca je to ok

perla drzte sa...tak ja sa na nejaku dobu asi vytratim z kona,nech to od vas nechytime 😅

eviqa
23. feb 2010

marti, uvažovala som aj ja, že radšej varený. Tak tam buchnem varený. A som eviqa 😉

eviqa
23. feb 2010

perla, paulusa, skoré uzdravenie drobcom
marti, len aby sme nechytili iný vírus 😉

martinex
23. feb 2010

😀 jaaaaj, prepaaaac...som si to az teraz vsimla 😅

perla200
23. feb 2010

aj my sme to chytili od zuzky🙂))))))) ale nie....ale porazí ma mali sme ist v sobotu plávat a asi nikde nepôjdeme:(

eviqa
23. feb 2010

marti, nič sa nestalo 😉

bagaja
23. feb 2010

evi ono v postate ked necháš ten žltok prejsť varom tak by to malo byť oka...a vyzerá to dobre aj ja to asi uorbím....

a rýchle uzdravenie deťúrencom....

Pauli aj ja som malej dávala Hedelix - je iba čisto na prírodnej báze a trošku usupilo ale na kašel naozaj zaberá Fenistil

blazka24
23. feb 2010

marti tak náš herec taktiku kašlania robí už pekné dva mesiace, tie deti sú múdrejšie ako si myslíme, normálne prechcané 😀

perla, paulusa skoré uzdravenie maličkým, my tiež už sople ťaháme - no čo už, je také obdobie......

u nás nádherné slnko, varím si obed a babka a dedko neviem kde sa zabudli, či zháňajú svoj chvost jak susedov pes - ja som bola aj v sprche, no nohy mám jak vypraná plyšová deka: sem - tam chlp, no čo už slepota začína 😕

perla200
23. feb 2010

blazka tie tvoje hefty....rehocem sa tu🙂)))))))))))))))))))

bagaja
23. feb 2010

blažka ty si pekne uži že ti zobrali malého von a oddychuj 😉 ale zas sme sa kus aspon zasmiali 😅

zuzkamilko
23. feb 2010

blazka............ 😀 😀 😀 😀 😀 ty ma vzdy vies rozosmiat

paulusa
23. feb 2010

blazka 😀

diky za radu, teraz som ho uspala, vrieskal jak pavian. nedavam tomu dlhu trvacnost, lebo kasel ho prebudza 😖 .

martinex
23. feb 2010

blazka tie tvoje prirovnania 😀

prave sme zbastili 150 zeleninky s vajickom,takze nam chutilo... a z tej vyzivy nakoniec bude 10 poharikov 😎 sak viac ani nemam..

martinex
23. feb 2010

z 10tich prezilo 8 😀 dva sa otvorili.. 😠

deina2005
23. feb 2010

ahojte co tu novee?marti mne vyziva stale z polovice davky zkysla takze radsej si kupim.neznasam zavarat mne este i uhorky zkysnu a vyzeraju jak keby som donich mlieko uliala.minuleho roku som tak 50 flias vyhodila

z.vrablova
23. feb 2010

Zdravim, nadcha nas stale otravuje, sme boli na kontrolu na plucnom (po tbc cisteni) a na nas kukali ostatne mamicky babatiek, ked mala kaslala a kychala ako na pase... pomozem si... sme museli do stredy, min nas zdrbal, ze sme prisli neskor ako sme sa dohodli... Nastastie uz dalsia kontrola nie je potrebna...
Teploty uz nastastie nemame.... spinka v noci pekne, sme jej zdvihli matrac, nech sa nezadusi, chudatko.
Teraz mi ju mama zobrala, idem na anglictinu...
Slivky som kupila vcera v Tescu, viem, ze su dovezene od neviem kade, ale chutili jej.
Eviq, ja som robila brokolicovu polievocku s ryzou a supla som tam nakoniec surovy zltok, varila som este asi 10 min a potom mixla nahladko a spapala, nic jej nebolo... myslim, ze aspon 7-10min musi povriet...

By the way, dnes som 36. den cyklu... a stale cakam... 😝

perla200
23. feb 2010

zuzi a čo si jej dala pod matrac? nejakú deku? lebo my tiež musíme niečo vymysliet....ale celý den spinká dnes....

martinex
23. feb 2010

deina ja som zavarala prvy krat...tak sa mam este co ucit,ale asi som len slabo zatiahla viecka 😀

zuzi ja som dnes 39 DC a furt nic 😎

aj mne mama prave zobrala maleho 😉 heh a svokra volala,ze sa chce prestahovat spat do Kubina... no srandy kopec

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre