Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

adenka
28. okt 2009

sisul to je tazke rozhodnutie ci ruka ci prsko 😀 ... domca ked vidi ze rozopinam podprdu tak uz sklada pusu a pripravuje sa...normalne otvori oci posklada pusinku a caka 😀 😀

mati supis, tesim sa moc...

martinex
28. okt 2009

baby co ste z BA, rozmyslali ste nad nejakym materskym centrom? chcela by som totiz s krpcom niekam chodit.... poradte ak viete

adenka
28. okt 2009

kocku mne inac este stale neprisiel vymer materskej...neviete kam mam zavolat?? lebo na stranke soc. poistovne je milion cisiel ale neviem sa dopatrat ktore plati pre matersku...

martinex
28. okt 2009

aden zavolaj na hociktore,oni ti povedia kam mas potom volat... ja som tak volala na urad prace 😀

adenka
28. okt 2009

hej asi to tak urobim, len som skusila ci niektora neviete...

zuzujan
28. okt 2009

dobre ranko, tak my sme malu uspali nakoniec o polnoci, ale bola hore kazdu hodinu a pol, do siedmej rano.... 😝

asi sme urobili chybu od zaciatku ze ju uspavame na rukach, niekedy sa stane ze zaspi hned po papani, ale po 30min sa zobudi a potom nastava kolotoc uspavania, zaspavania a zas uspavania........
nakoniec aj tak skonci u nas v posteli, kde chvilku pospi, ale zo zaciatku pekne spavala, cim je starsia tym horsie spi, neviem preco
spominam si na casy, ked prespala v noci aj 7 hodin....a teraz toto.....

baby a v com vam spavaju deti?? este v perinke na noc, alebo v spacom vaku???
rozmyslam ze by som uz detsky paplonik namiesto deky dala.....

eviqa
28. okt 2009

aden, to je super, zlepšujete sa. Len nech vám to vydrží.
zuzujan, náš spí v spacom vaku a ešte ho prikryjem takou tenšou dekou. On sám sa rozhodol, že v perinke už nechce byť, ked som ho našla ráno úplne mimo perinky. Vyzliekol sa z nej ako had z kože. Blbé prirovnanie, ale tak to bolo. A vraj paplonik sa nemá používať min do 1 roka.
babul, aj my sme presne tak ako vy vstávali v noci, niekedy dávno.
Ono všetko sa to spraví, bábätká musia asi dozrieť. 🙂

martinex
28. okt 2009

zuzu u nas sa vak neosvedcil,malemu sa nepacil... takze spinka pod dekou a na nu mu iba na noc davam taku tenku perinku,nech mu je teplucko 🙂

bagaja
28. okt 2009

cavelo...
no vy ste tu od včera večera trhli pár strán sa mi nechce čítať.

ako sa máme?

No my sme dnes mali namiesto 20 minutového spánku 40 min- lepšíme sa, ale o chvíľu pojdeme von nech pospí, lebo doma nehrozí ☹

bagaja
28. okt 2009

mo a k úspávaniu, my sme ju do dvoch mesiacoch nosili aj dve hodiny na rukách až kým zaspala, ale to bolo striedanie usopávanie a papanie a dokola aj dve hodky, no a teraz posledný týžden už zaspí aj sama v postieľke tak klop klop, nech to ostane, ešte nech sa zlepší to denné spanie a je to ukážkové dieťa 😉

eviqa
28. okt 2009

bagaja, náš malý zasa vonku neveľmi spí. Otvorí oči a kuká na svet. Ešteže na kočíku na strieške mám možnosť mu odklopiť časť vrchu a pod ním zostane taká sieťka, tak kuká do neba

bagaja
28. okt 2009

evi ale von tiež nie vždy spí, tiež jej otvorím okno a nech kuka, no ale keby mi chcela spinkať doma, tak jak Maroško, radosť žiť 🙂

bagaja
28. okt 2009

no tak ideme na špacírku, aby sme kus spali, papa

stansun
28. okt 2009

u nas sa spinka vzdy od 19.30 do 01.30 alebo 02.30 a potom zase o 4 alebo o 5 je hore a potom zalomi a spavala do pol osmej ale kedze sa nam posunul cas tak aj dnes sme uz o siestej boli hore sice som jej este hodinu podavala dudlik lebo by este chcela spinkat ale neako sa jej nedalo asi zase tlacila do plienky.

Adi aj nasa spi na brusku a deti s refluxom sa takto viac paci ako na chrbatiku 😉 Emka takto spi stale aj cez den iba v kociku je na chrbte a to pospi iba pol hodku
A inak som si vsimla ze mi mala zaspi lepsie ked mame otvorene okno a to ze je v izbe chladnejsie a pocuje ruch z ulice ju asi uspava 😀 lebo cez den mi zaspi hned ako ju polozim do postele (cez den spi na nasej) neviem ci si na to zvykla ale pred tym som za nou behala aj hodku kym zaspala a normalne som mala svalovicu na stehnach 😀 😀 😀 ale je pravda ze uz na nej vidim kedy presne je unavena a kedy chce ist spat 😉

a este jedna vec ze u nas skor plati ze ked cez den malo spi tak v noci sa ani nebudi, raz spala cez den iba 1.5hodiny a v noci dobiehala a zobudila sa mi o 5 co inokedy nehrozi takto neskoro 😉

facovka
28. okt 2009

sisulka,aj nas zaspava vo vanicke od kocika a v tej ho prelozime do postielky 🙂 ale vecer iba, cez den ked zaspi v postielke potiahne v pohode aj dlhsie, niekedy zaspava len v kociku,... 🙂
proste ja by som stresy z toho nerobila, ved nam tak nebudu spavat do puberty,ze?? a darmo sme my krasne filipka naucili spavat v postielke, ako mu zacali zuby,abo bol chory spaval s nami a proste to tak ostalo..takze ja si myslim ze to co plati teraz na babatka, sa zo dna na den moze zmenit, rezim fakt budu taky fixny mat najskor v polroku,aj ked teraz uz aky taky maju, ze teda vieme aspon kedy kupeme a jeme 😀 ked je 6dni zo 7mych rovnaky den, tak tomu hovorim rezim, taky napr. mame s filipkom, a oli no, kazdy den iny 😀 😅 aspon sa nenudim a pomaly sediviem..a ze sa babatka daju naucit na ruky je blbost,podla mna. aj my sme nosili a vela nosili filipka, a ked sme potom prestali proste sa vobec nedozadoval nosenia a tak...proste ked mi maly place tak mu je nieco, spokojne babo neplace, takze vezmem a nosim, tulim 😵 😵 zasadne nenechavam vyplakat,naco je to dobre,len ked nahodou ze nieco mam rozrobene,akoze supem zemiaky a maly spusti, tak az ked dosupem,samoska 🙂 😉 ale to je na kazden mamine....my vieme co na nasich drobcov plati 🙂

z.vrablova
28. okt 2009

Mne Kristinka spava v kociari ako dudok, este ani nezleziem schodiste a drichme... a vonku ani hlad nejako nepocituje... aj 3-4 hodinky vydrzi sa vozit. A ked je chladno, v kuse spinka... aj na balkone. Ja ju mam cez den vacsinou v obyvacke, na gauce, kde mam polozenu hraciu deku, tak si kvaka az zaspi... alebo zvykne zaspat aj v rohu gauca, kde ju nechavam po papani vo zvysenej polohe opretu o kojaci vankus... aj teraz napriklad... Ked vsak vidim, ze jej vadia zvuky okolo a neda sa jej zaspat, ide do svojej postielky. Pod kolotoc a tam krasne sama zaspi.
Boli sme rano cvicit, tak dostala pochvalu, aka je sikovna, vrtka, rychla... a hlavne mudra, uz si sama najde cesticku ako sa branit cviceniu... ale kazdopadne jej to ide paradne, tak sa vytesujeme.
A my spavame v takej tenuckej zavinovackovej perinke, ked zaspava stiahnem jej rucky, kedze sa na ne budi a dava do pusinky a vracka a ked zaspi, povolim jej, ona si ich potom sama vytiahne. Nozky ma uplne volne, neviazem a este dekou je prikryta. Raz som skusala dat ju spat vo vaku a prikryt dekou, behala som k nej od 20,00 do 22,30. Potom som zo skrine vytiahla zavinovacku a spala do 5 min. Tak to zatial menit nejdem, pockam, kym sa nebude ruckami rusit a skusime znova.

facovka
28. okt 2009

no,ja prave maleho nemozem mat v obyvke polozeneho len tak kvoli filipkovi, takze je bud v kociku,alebo v cestovnej postielke kuka na kolotoc, lebo v tom lehatku nechce vobec byt,ruci v nom jak pavian, a filipko v nom byvla do 9mes.kua...este vyskusam po case,ak nic predam to 😀

z.vrablova
28. okt 2009

Fac, chapem, ved s dvoma malymi sa ani neda...

eviqa
28. okt 2009

fac, klobuk dole pri dvoch deťoch.

stansun
28. okt 2009

jaj a este som zabudla ze ja by som chcela chodit na plavane ked bude mat uz tri mesiace a my pojdeme bud na pasienky alebo do snopu to mame najblizsie, west je super len ja nemam auto teda nechcem sama jazdit a je to pre nas daleko autobusom

facovka
28. okt 2009

dik baby, su aj horsie na tom, take s dvojkami mamy,alebo nasa deina, tak to fakt ze klobuk dole, ja niekedy si uz pripadam ze len hulakam cely den, chudak filipko,nono,nesmies,nechaj to tak,nehadz to...a tak 😅 minule hodil do maleho plastove auticko rovno do hlavy,maly ale ako zacal jacat,chudatko ☹

slavkicek
28. okt 2009

ahojte 🙂

adi, vcerajsok bol super..musime si to zopakovat 😉

fac, tiez nikdy nenechavam adamka vyplakat..hned ako zacne beriem ho na ruky a cicikam 🙂 rezim nemame ziadny..ale zatial mi to akosi ani nevadi... 😉
stani, ten snop je na zahradnickej?

stansun
28. okt 2009

hej slavi ten je na zahradnickej, chodila tam moja kamoska a velmi si pochvalovala 😉 som tam napisala mail nech mi poslu podrobnejsie info lebo ich stranka je brutalna a nic tam neviem najst 😅

lulu73
28. okt 2009

ahojte, tak ja mam urady aj obchody za sebou...mala spinka a ja riesim co by som pojedla

fac, neboj, este Olino bude mlatit Fifa...pamataj na to

lulu73
28. okt 2009

stani, tak potom aj nas informuj co ti odpisu...snop je ok, aj ked to parkovanie je cez den otras

stansun
28. okt 2009

lulu ok dam vediet aj ked neviem ci mi odpisu lebo vcera som im to poslala a zatial nic 😖

fac moja neterka ma dva roky a chcela dat Eme piskot a uz jej ho isla tlacit do ust 😀 tak musim byt tiez v strehu ked sme u nich na navsteve tak viem co mas ty doma 😅

facovka
28. okt 2009

no,uz som nasla v postielke aj rozok, asi mu tisol 😅 dnes mu tlacil hrozno 😕 musim cihat,kua..

stansun
28. okt 2009

oni su ale velmi zlaty lebo by sa podelili ale chudacikovia nevedia este ze rozok este tlacit nemozu 😅

martinex
28. okt 2009

caute...

tak babul pred chvilkou odisla, bolo super, decka boli v pohodke.akurat sme im trosku narusili rytmus,tak potom uz obaja plakali 🙂

pridam fotos 🙂

martinex
28. okt 2009

pridane,mozete kuk 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre