Augustovky 2017

dasha64
6. jan 2017

Ahojte baby založila som tuto diskusiu aby sme mohli spolu zdielat pocity s tehu a všetko okolo toho..som 11 tt doma od 6tt musim len ležat picham clexane beriem progesterone kvoli dvom predchadzajucim MA.

denisekkk
6. jan 2017

@dasha64 ahoj , uz su tu dve skupiny zalozene ale ta oficialna ti nabehne az ked vyplnis datum porodu v profile. ja sii to este vyplnat nejdem sak stat sa moze cokolve. Tiez picham clexane ale len 0,4 ..Termin podla ms 3.8 podla sona 6..8 🙂 ty ako?

madiniatko89
1. feb 2017

Ahojte, tiež mam termín predbežne na 20.08. 2017 🙂

ninula11
28. feb 2017

ahojte, @madiniatko89 máme rovnaký termín 20.8.2017 🙂

madiniatko89
6. mar 2017

ninula11 a nechystáš sa náhodou rodiť do Piešťan? 🙂

ninula11
7. mar 2017

@madiniatko89 nie nie, my sme z MT, tak by som mala rodiť u nás vo fakultnej nemocnici ... ako sa cítiš? dnes som po 2.poradni a všetko je ok 🙂

madiniatko89
8. mar 2017

Ja som z HC, tak Piešťany u mňa vyhrali 🙂 To je skvele že všetko ok 🙂 už aj vieš čo čakate? My mame chlapčeka podľa 4D sona. Ja už som aj v nemocnici bola, som zvracala veľmi tak minulý týždeň som brala infúzie, lebo som bola dehydrovaná úplne.Ale už našťastie všetko v poriadku, pekne priberáme 🙂 Tebe nebýva zle? (Nie, že by som Ti to dopriala...)

ninula11
8. mar 2017

@madiniatko89 jej tak chlapaka budete mat, super 🙂 moj manzel by chcel dievcatko, aj nas plod volame Terezka (prac.meno), no my ideme na sono az v 22.tt tak hadam sa tam dozvieme 🙂 musime este 5 tyz vydrzat so zvedavostou 🙂 nie, vobec mi nebolo zle, ani raz, ja vlastne ani neviem ze som tehu, nic nepocitujem, nic ma neboli, nic mi nesmrdi, vsetko mi chuti, dokonca ani specialne chute nemam, no nic 🙂 vcera som mala poradnu u gyndy, tak povedala ze vsetko je ok, aj triple test vysiel negativny, tak sme boli stastni obaja 🙂 hadam si tehu zacnem viac uvedomovat, ked zacne malinke kopkat a ozyvat sa ... jaj a predsa, jedina vec co naznacuje tehu, ze chodim raz ci dvakrat za noc na wc cikat, ze ma tlaci mechur ... tak predsa aspon dajaky znak 🙂))) ake bolo 4D sono? uzili ste si to s partnerom? uz sa tesim aj ja na nase 🙂 a neboli ste nejako skoro na 4D sono? kolko ste doplacali, ked sa smiem opytat?

madiniatko89
8. mar 2017

Ja chodím k lekárovi, ktorý 4D robí pacientkam svojím v evidencii zdarma, a v 13 tt som bola. Nedoplácala som nič, on to má ako bežné vyšetrenie, všetko malému pomeral, popozeral a všetko máme ok 🙂 Hehe, my sme mali pracovný názov Mia -ešte ráno pred sonom som tak bábo oslovovala.A lekár sa smial že toto na Miu nevypadá 🙂 že na 80% chlapček 🙂 bola som sama, muž musel byť v práci, ale je to skvelý pocit vedieť že je všetko v poriadku a vidieť malé ako si spokojne pláva v brušku. A cikať chodím v noci aj ja :D. To máš ukážkové tehotenstvo. A sú mi malé veci na oblečenie zrazu 🙂 chcem si niečo obliecť a zistím že to nezapnem (a to nemám brucho vôbec 🙂 Ja od začiatku druhého mesiaca zvraciam a tak mám kľudový režim a robím len čo vládzem. Ale už sa to našťastie zlepšuje 🙂

ninula11
8. mar 2017

si aj doma na pn, resp na rizikovom tehu? tak to mas super ked tvoj lekar ma take vybavenie, moja akoby dobu zaspala a ani sono nema ... ako v blizkosti je statne zariadenie, tak mozem chodit tam, ale kedze my sme z CARu pacienti, tak hodim do Heliosu a tam si samozrejme za kazde sono platim a celkom slusne, uz som za sona ale len sona dala cca 150e dokopy ... tak uvazujem potom na konci tehu ze pojdem do statneho zariadenia, lebo uz to zacina byt neunosne ...

madiniatko89
8. mar 2017

cozee? OMG to je riadne vela teda.Mna len fotka stoji vzdy 1 Euro ale sono mam zdarma vzdy. Ale v 20 tt idem Mudr. Grochalovi do Martina na sono, tak tam si zaplatim za to, neviem presne kolko, ale tak aspon budem vediet ze je u maleho vsetko ok. Som na rizikovom, dokopy nikde sa mi neda chodit lebo ked dlhsie stojim hned ma napne alebo tak..Ale vydrzim, viem preco to robim 🙂 Hej, lekar ktoremu chodim ma skvelu ambulanciu jemu aj z Ba aj odvsadial pacientky chodia. V sukromnych je fajn ze necakas a objednas sa presne u tohto mojho si pockas aj dve hodky, ale su tam rychli a sestricka je doslova anjel 🙂 taky fajn pristup tam je, spokojna som 🙂 To je velmi vela peniazkov veru len cisto za sono, to by mala byt samozrejmost aby sa pozrel lekar ci je ok vsetko..

ninula11
8. mar 2017

zial nie je ale tak co uz, ako pises, chces vediet ci je vsetko ok a neriesis kolko to stoji ... aj ked casom sa pozries do penazenky a kukas kde tie peniaze miznu :D tak sa drz a hlavne opatruj, zas ti musim dat za pravdu, vies preco to robime ... myslim si ze Grochala je fajn, aj ked ja idem k Dr. Babjakovi do ZA, ma certifikat ako jeden z 10 lekarov na svk http://www.prenatalzilina.sk/ vid tuto stranku Ultrazvuk medzi 20.-22.týždňom sa realizuje podľa protokolu medzinárodnej organizácie FMF London (Fetal Medicine Foundation). Zoznam lekárov, ktorí sú držiteľmi certifikátu pre vyšetrenie v II.trimestri, je na stránke: https://courses.fetalmedicine.com/lists?course=4, tak preto som sa rozhodla k nemu, je to nejako cca 50e ako aj u Grochalu u nas v MT ... keby nebolo dr v ZA tak idem aj ja do MT, vsak som z MT ale stoji mi to zajst kusok dalej 🙂

madiniatko89
8. mar 2017

He he ja som z HC (okolie) a meme tu Mudr. Brešťanského tiež mu ich veľa chodí pacietok, ale tak som sa dozvedela že Grochala je lepší tak si aj ja pocestujem 🙂 som zvedava na to sono to už bude také real babo nie len také kostrbaté, veľmi sa naň teším keď ho uvidím 🙂

ninula11
8. mar 2017

@madiniatko89 presne tak ... už to bude o niečom inom ... a kedy ideš k nám do MT?

sofia1
11. apr 2017

Kočky uz si kupujete vybavicku?neviem kedy staci zavcat kupovat

madiniatko89
11. apr 2017

sofia1 Ja som riešila podobný problém 🙂 a potom prišli sesternice a vyložili mi plné auto vecí po ich malých takže už riešim problém kam to všetko dať 🙂 ale priznám sa že kočík idem kupovať (viem že skoro) ale mám ho z druhej ruky a bála som sa že mi ho niekto vyfúkne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre