Bábätká 2010, Prešov. Pridajte sa

tatiana1985
19. apr 2010

ahojte maminky, hladam babatka narodene v roku 2010-ako moja februarova babika 😀
podte na debatku tuto 🙂
velmi sa na vas tesim..sup sup 😵 😀

gabinka79
1. jún 2010

Tak čo porábate? Naša Sofinka spinká, ale už čoskoro sa zobudí. Keďže opäť leje, nepôjdeme prevetrať kočiar ☹ . Chcela by som ísť pozrieť nejaké koberčeky do chodby a kuchyne. Máme tam iba dlažbu a teraz, keď malá už štvornožkuje, bojím sa, aby na nej neprechladla. Tak uvidím, ako pochodíme. 😉

tatiana1985
autor
1. jún 2010

@gabinka79 snad si este tu🙂 a odkial z po ste??? no my dnes tiez doma, vcera aj napriek dazdu sme vonku boli, no dnes sa nijako neda, vsak leje akoby uz nemalo prestat 😠 😠 🙂
juuj v merkura maju fajne koberce, ja mam vsetky v byte odtial🙂 😀 darmo, polaci su polaci 😀 😀

gabinka79
1. jún 2010

Sme zo Sídliska duklianskych hrdinov. Včera sme boli pozrieť v Merkury, mám tam jeden vo výhľade, ale chcem ísť pozrieť ešte do obchodu na Levočskej a uvidím.
Ja som z toho počasia už zúfalá. Ani bielizeň mi nechce vyschnúť, visí na balkóne od včera. ☹ Potrebujem ešte prať, ale nemá to zmysel - keď nič neschne. 😢

tatiana1985
autor
1. jún 2010

noo..aj na levocskej sa da 🙂
vcera ked som sla s malou von a zastavila dodavka pred blokom ze : Pani jagody nekupia??? kokos...ti poliaci uz do bytov sa sackuju 😀 😀
no taky tak, ja mam 2 deky a koselu muzovu na balkone..co asi zbytocne a dnu mam stojan s vecami malickej..tak cez noc vyschne🙂
inak kde presne to je...v ke viem kde su hrdiinovia, ale tu v po??? 😕

gabinka79
1. jún 2010

Tani, sme hneď pod centrom. Z okna vidím vysvietenú vežu Kostola sv. Mikuláša na Hlavnej ulici. Ten výhľad je na nezaplatenie. 🙂 A nakoniec sme nikde neboli. Nechcelo sa mi obliekať, tak sme si urobili domácu pohodu - kávička a tak. 😉 Veď aj zajtra má pršať, tak za kobercami pôjdeme zajtra. 😀

susanita555
2. jún 2010

dobre ranko kocky tak vidim,ze ste toho vela nepopísali kým som tu nebola 😉 (aspon nemusim vela citat) 😀
to pocasie je strasneeeeee som akurat vcera vravela,ze moj maly este slnko ani poriadne nevidel 😎 dnes to na dazd nevyzera tak dufam,ze sa to pocasie konecne umúdri.

tatiana1985
autor
2. jún 2010

@gabinka79 no asi uz viem kde to je 🙂
no ti verim, ja som mala vcera taku domacu pohodu, ze malu som dala spat o pol 3 ako vzdy, ja som medzitym kafe a na nete znova obliecky sledovala 😀 😀 take fajne, pekne som z pampyshopu uz 2x objednala...ta ci nahodou aj teraz daco neklofnem
😀

@susanita555 aqhooj, no nepopisali, lebo nevem v akom case kto tu chodi..ja som tu vacsinou doobeda a potom vecer... lebo cez den chodim s malou na 2-3hod.prechadzky ked je pekne 🙂 a dnes to vyzera naadejne 😀 😀

susanita555
2. jún 2010

no tak ja som tu ked maly spi a to je individuálne 😖 dnes totižto nespal od druhej v noci do pol štvrtej tak to teraz dospava 😝

tatiana1985
autor
2. jún 2010

juuj a co robil v tom case, vnoci??? 😒 hadam neplakal? a ako ti spi odkedy ste doma z porodnice? 🙂

susanita555
2. jún 2010

no o druhej sa zobudil na kojenie a potom sa nejako prebral a nie a nie zaspat tak plakat neplace len pozera kym je na rukach ale akonahle ho dam do postielky tak spusti koncert 😖
prve tyzdne boli dost zle ale teraz je to uz v pohode ide spat okolo deviatej a budi sa az o druhej a potom vzdy tak okolo tej piatej

tatiana1985
autor
2. jún 2010

ahaaa.... hmmm.. ja som napr.moju neprebalovala vnoci,aby som ju nerozbuntosila...len potichu potme som ju nakojila a sup do postielky 🙂 doteraz to tak robim 😉

susanita555
2. jún 2010

fakt no celkom dobry napad a kolko krat za noc ti vstavala zo zaciatku?

tatiana1985
autor
2. jún 2010

no to je v prvom rade individualne,,, kazde dieta inak vstava..ale tak moja je zlate dieta 🙂 ...ked mala mesiac, o 9 chodila spat, o 2tiez sa 1x budila, potom po 2hodkach zasa 🙂
ale to s tym mam overene u viacerych kamosiek, ze neprebalovat, nerozpravat vnoci s malym a nezapalovat velke svetlo... a naopak cez den aj porozpravat s malym aj pohrat sa..ono si tak zvykne, ze vnoci sa nehra, nerozprava a cez den ano 😉

susanita555
2. jún 2010

tak dakujem za radu dnes v noci otestujeme 😉
aky mas dnes plan? ja asi dam maleho na terasu nech dycha aspon trosku cerstvy vzduch a musim ist na socialku ohladom tych prispevkov nevies kde presne to treba ist?dufam,ze tam nebudem cakat viac ako 3 hodiny
a este som sa ta chcela spytat ci este kojis..........?

tatiana1985
autor
2. jún 2010

jj, urcite to tak rob, aby si babo zvyklo co je den a co noc 🙂
no ja mam sice velky balkon ale ja najradsej chodim s malou von tiez... cely den v byte by ma slahlo 😀
uz sa tesim ze dnes pojdeme po tych dazdoch 😠
no ja s malou chodim o pol3-3 a tak do 5-pol6 sme von....

a kojim takisto...prve dva mesiace som len kojila a teraz treti mesiac kojim cely den, a len na noc davam nutrilon-len raz denne
teda 🙂
no a stymi prispevkami ti neporadim, mne to muz vsetko obehaval, kym som v porodnici bola-socialku, poistovnu, urad prace , vsetko on behal 🙂 🙂

susanita555
2. jún 2010

ja mam pocit,ze mam toho mlieka dost malo a uz som mala sto chuti uvarit nutrilon,ale stale si vravim,ze nic mu nenahradi materske mlieko a mam obavu,ze ked mu raz dam nutrilon tak nebude chciet nic ine 😒
moj mm obehal tiez vsetko okrem tohto,lebo na ten prispevok som musela cakat 28 dni a teraz mm pracuje tak nema cas 😝
inak narodila si sa v 1985 roku? lebo aj ja 🙂

gabinka79
2. jún 2010

Ja som malú prebaľovala po každom kojení (v noci), hoci mi mnohí radili, aby som to nerobila. Mne bolo ľúto malú nechať v noci pocikanú/pokakanú. Ale keď som už bola vyčerpaná, tak som to vyskúšala (neprebaľovať) a bolo a je to v pohode. Susanita555, aj ja Ti radím, aby si vyskúšala v noci neprebaľovať. Mne práve malá spí (určite sa už o chvíľu zobudí) a ja sa snažím rýchlo niečo uvariť, pretože, keď je hore, musím sa iba jej venovať. Vyžaduje si stálu pozornosť a prítomnosť. Sama sa nevyhrá. ☹

tatiana1985
autor
2. jún 2010

@susanita555 ja som tiez rocnik 85 😀 inak ja som mala tiez ten pocit ze mam malo, ale pokial papas dost a nechavas maleho prisavat sa k prsniku vzdy ked pyta, mliecko sa ti robi..
ja som mojej musela zacat davat nutrilon,lebo v 2mesiacoch mi malo pribrala.....ale nastojila som na tom, ze len raz denne ho budem davat...a staci jej, cez den ma vycuca a vecer jej dam flasu o 9 🙂
pokial mas flasu s cumlom z kt.nekvapka mlieko samo, ze musi sam tahat aj z flase, nenauci sa podla mna na flasu..ja mam flasu Lovi....najmensiu.... a z nej musi mala cucat tak ako z prsnika, inak jej nepojde, preto este stale cicu chce🙂

@gabinka79 ahoooj 🙂 no a ked ti poviem ze ja mojej dam po celej noci rano o 8 novu plienku, a pokial nekakala, ze len cika, tak jej ta plienka vydrzi do vecera do 8..zadocek nema zapaleny, neplace ze ma mokro....totalna uspora 😀 😀
no ja mam zo vcera navarene, zemiaky na kyslo a zemlovlku, tak nevarim nic 😉

tatiana1985
autor
2. jún 2010

@gabinka79 nepohra sa sama??? inak o tom som teraz pocula ze vraj fajna kniha: Pohodovi rodicia 😀 a o tom hrani a venovani sa tam pise vtipnym sposobom, ze treba treba deturence aj trosku same nechat sa pohrat...aby aj maminka si kavu mohla aspon v klude vypit...chcem si ju kupit 😉 🙂

gabinka79
2. jún 2010

Tani, si dobrá, keď zvládaš dve jedlá uvariť v jeden deň. Ja pri našej vrtuľke zvládam tak nejakú polievku a nejakú papkanicu (zeleninku) pre malú, keďže sme už začali prikrmovať.

gabinka79
2. jún 2010

Tak tú knihu by som si aj ja zo zábavky prečítala. Alebo radšej nie. Bolo by mi ľúto, že nemám pohodu. Tak som si už na ten kolotoč zvykla. 😀

susanita555
2. jún 2010

joj mamulky este dobre ,ze ste tu tolko cennych rad pekne dakujem 😀
no musim uz ist maly sa zobudil dam mu cicu a ideme von tak vam prajem pekny zvysok dna 😎
zajtra sa ozvem zatial papa

tatiana1985
autor
2. jún 2010

gabi nie nie,mamka tu bola vcera mi tu zemlovku donesla....ja zas ani taka kucharka extra nesom, len taka..ucim sa co jak ... 😀
polievky viem dokopy 5 zatial ta len tie omielame vzdy dokola 😀
inak tu je link na tu knihu: vazne sa na nu chystam 😉
http://www.nanicmama.sk/pr-clanok/pohodovi-rodicia

tatiana1985
autor
2. jún 2010

@susanita555 papaaa 😉

gabinka79
2. jún 2010

Tani, tak to som rada, že nie som jediná, ktorá neexceluje v kuchyni. 😀 Susanita555, ak ideš na tú sociálku, tak Ti držím prsty a želám pevné nervy. ☹
A čo to? Nejak sa nám zatiahlo! 😖 Táni, idem si pozrieť tú knihu, ale v prvom rade si pozriem ten obchodík, ktorý tu spomínaš. 😀

tatiana1985
autor
2. jún 2010

😠 no snad nezacne prsat!!! 😒
precitala si si clanok co som ti poslala??? moze byt isto dobra 😉

susanita555
3. jún 2010

ahojte kocky zelam dobre ranko no ja som otestovala tu tvoju metodu tatianka a poviem,ze zabralo neprabalovala som a maly zaspal ako dudok 🙂 🙂 🙂
bola som na tej socialke vcera a samozrejme ,ze som vsetko nevybavila este musim ist do poistovne ale to pojdem az v piatok
a vy ako? vcera ste boli vonku?

tatiana1985
autor
3. jún 2010

@susanita555 bre ranko aj vam 🙂 no vidis, som rada ze zabralo... aj ked svetlo nezapalim mala vidi ze je tma a o to viac lahne znova🙂
no tie urady ti nezavidim, tolko cavikov okolo toho a i tak ta odzubu 😒 😒
my sme vcera 3hodky boli vonku, stretla som asi 6dievcat s kazdou poklebetila, veselo bolo..no dnes to z okna veselo nevyzera, ci ??? 🙂

susanita555
3. jún 2010

no dnes veru nie chcela som sa ist niekam prejst ale kaslem nato nechcem byt mokra do nitky 😒
po obede by mala dojsť maleho doktorka som zvedava kolko pribral 😖 nevidim to ruzovo zda sa mi,ze vela nie

tatiana1985
autor
3. jún 2010

a k tebe chodi dr. domov??? len raz sa to robi nie? ked dojdete s babom z nemocky... 🙂
preco myslis ze malo pribral??? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre