Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

vejinka
21. máj 2009

alinka..waw v podturni som robila v lipeku v obchode aj so segrou ..jooj to boli casy segra tam spoznala svojho terajsieho manzela..a aj svadbu mali v podturni v elane 😉

loss ahooj tu nic novee deti rastu ako z vody 😉

paskova
21. máj 2009

Ahojte 🙂
tak ja mam nieco nove, boli sme so Sophi dva dni v nemocnici. ☹ ☹ ☹ Chudatko moje mala zapal mocovych ciest. Nastastie nas po 2 dnoch pustili, musela som sa ale s nimi dovadit. Vobec nemam potuchy z coho to mala. Najprv som si myslela, ze prechladla na plavarni, ale som sa dopocula, ze to moze byt aj od plienok, ze vraj dievcata to mavaju. Tak neviem. Berie anitibiotika, v stredu ideme na kontrolu, len dufam, ze to bude dobre, a nevrati sa to. 😒 😒 Takze mame aj po plavani, odlozim to radsej na september.

Za stretko som samozrejme aj ja. 🙂 🙂 🙂

tictactoe
21. máj 2009

regi, tak to mi je luto ze ste takto dopadli!dufam ze je uz vsetko ok a antibiotika zabrali. a ja som sa ta akurat chcela opytat ci idete plavat aj na druhy tyzden. lebo vraj novy kurz sa uz zacina, sice mi ta pani nevolala ale dali sme si prihlasku. tak som myslela ze sa stretneme. skoda ☹ a to je uz posledny kurz, ked hovoris ze az na september?

paskova
22. máj 2009

zuzi ano je posledny, lebo v lete sa neplava. Takze ja dufam, ze sa do septembra vykurirujeme. 😉

paskova
22. máj 2009

A este ma napadlo Zuzi, ze od septembra mozme chodit na plavanie spolu, lebo to obidve budeme mat za sebou jeden kurz. Dobre nie?! 🙂 🙂

alinka189
22. máj 2009

vejinka, v eláne? no teda, to si tam neviem ani predstaviť, ale tak nie je to o tom...

regi, aj kamoškina malá to mala a vraj nie je to z prechladnutia ani zo zlého utierania....ako píšeš, vraj to dievčatá mávajú...skoré uzdravenie
regi, to chodíte do jánošíka plávať? kolko stupňov tam má voda? taká okolo 29st.by malému (nie v jánošíku) bola studená? kúpem ho cca 36-37 st. Nechcem aby prechladol 😒

tictactoe
22. máj 2009

regi, teraz mi volala ta pani z plavania tak sa to preklada na 1.6. do vtedy este asi nebudete fit, ci...???
ved uvidim ako sa bude malemu pacit a ak hej, tak by sme sli aj v septembri, len keby to take drahe nebolo. ja som myslela ze by sme potom zacali aj sami chodit na plavaren, ale ked tu naokoli uz nieto kde, permon teraz zavreli, ktovie na ako dlho.

paskova
22. máj 2009

alinka aj mne je to divne z coho to moze byt, lebo z plienok urcite nie, kedze deticky maju sterilny moc, tak uz fakt neviem co je vo veci. 😠 😠 V utorok ale idem na kontrolu, popytam sa nato. Ja malu otuzujem od malicka, kupe sa v takej vlaznejsej 32°C vode, to detom uplne staci. Ja mam skor vyhriatu izbu kde ju kupem.

Zuzi prave koli chorobe to chcem odlozit, v septembri uz predsa bude aj starsia, vacsia.

ewusiklm
23. máj 2009

ahojte babenky,ako sa mate? my sme tuto noc spali asi dokopy 2hodinky,malý začal strašne kašlať a soplíkovať.som si až poplakala keď som videla ako malý kašle až ho naťahovalo,som si myslela že si aj grcne ale nič naštastie.a potom keď zaspinkal tak mi ho bolo zas lúto,že sa mu strašne zle dýchalo s plným noštekom.tak sme boli v lekarni tak sme mu kupili detský robittusin na suchý kašlík a sprej do nošteka,tak mu to hádam zaberie aspoň trošku.lebo je utrpenie pre mna vidieť ako sa trápi a nemôžem mu nijak pomôcť ☹ ☹
to má určite z toho počasia.tak vám prajem pekný dník

porubenka
23. máj 2009

Ahojte, aj my sa pridavame ku chorym babatkam ☹ , my sme mali dva dni teploty, a teraz este mame sopliky, a to mu musi tiect do hrdielka, a z toho kasle, az ho natahuje - ako Samka. Veru to bude tym pocasim, chvilu je horuce, chvilu chladno, to sa deticky spotia a potom mozno zachladnu ☹ Cez den je celkom v pohode, ale noci mame pestre. Tak pekny vikend prajem, nech sa nam deticky rychlo vyzdravia.

loss
23. máj 2009

ahote takze vam vsetkym oznamujeme ze v januari k nam prileti bocian hrozne sa bojim ci to zvladnem ale podarilo sa nam som stale v soku ale tato rozhodol ze ideme do toho

vejinka
23. máj 2009

loss srdecne gratulujeeem aj tu 😵

paskova
23. máj 2009

loss strasne ti gratulujem a drzam palce. 🙂 🙂 🙂 Je to super, ze to tu tak rozrasta, konecne neudem sama dvojnasobna mamina. 😉 😉 Najprv Zuzka, teraz ty, baby kto sa este prida???
A neboj sa, urcite to zvladnes.

rencalm
23. máj 2009

Ahoj Loss, aj ja ti z celého srdiecka blahozelám a prajem, aby vsetko prebiehalo na jednicku 😉 Neboj sa urcite to zvládnes 🙂 🙂 🙂 🙂

loss
23. máj 2009

no dakujem vam vsetkym a dufam ze coskoro sa k nam pridate 😀 v druhom kole

jastericka
24. máj 2009

ahojte žienky, dllho som tu nebola, čítam, že sa máte v celku fajn, až na niektoré choručké bábatenká....
Martinka je hrozne živé dieťatko, večer padám z nôh, neobsedí ani chvíľku pri dákej činnosti, chvíľku tam, chvíľku inde.... Chodíme von doobedu skoro na 2 hodiny, potom cez obed ide spinkať (to spím s ňou) a potom poobede zase von.
Do mesta však nechodíme, pretože s kočíkom sa nekamaráti ešte stále, tak sa motkáme len tu okolo domu, pri Váhu obzeráme kačičky a tak...
Od septembra ideme do jasličiek, tak mám strach najmä pre tieto choroby ako píšete.
Renči, tak vy kedy nastupujete, tiež v septembri?

Waiti, už ste boli v jasličkách? Ako bolo?

Tánička bude trojnásobná mamička 🙂 , gratulujem

Idem ešte pokukať albumčeky, čo som zanedbala, aby som videla, ako Vám deťúrence podrástli.
zatiaľ krásny dníček, papa 🙂

rencalm
24. máj 2009

Ahoj Evka, joooj, ako rada ta tu zasa vidím 🙂 🙂 🙂 No my sme na tom podobne ako vy, malý je taký zivý, ze ja momentálne asi prezívam zatial najhorsie obdobie, fyzicky ale aj psychicky som uz skoro v koncoch. Je strasne zlatý, stále by sa salel, vsade sa driape, neobsedí na zadku ani chvílu, takze ja za ním furt kolenacky celý den behám, odvsadial ho zvesiavam, stále som v strehu, ci sa niekde netresne, fakt uz ani na ten záchod nejdem sama, ale beriem ho zo sebou ☹ Na jednej strane je ozaj teraz krásny, blaboce si, výska, stále skacká, hádze také ksichty, ze z neho ideme do kolien, ale na druhej strane, ked som s ním celý den sama, som uz taká unavená, ze sa z toho voláko nevládzem ani radovat. Najhorsie je, ze v priebehu týzdna prestal pekne zaspávat, zrazu uz ho nejdem ulozit, v momente stojí v postielke a vykrikuje, driape sa von, nemám uz ani chvílocku pre seba na oddych, a to mi asi chýba najviac. Predtým to bolo super, lazkal a spal a ja som vedela, ze tú hodinku-dve mám pre seba, teraz, ak po hodine placu a uspávania zaspí, tak po 30 minútach je hore ☹ Aj noci sú coraz horsie, zobudí sa o 1nej, stojí, mrnká, ked ho dáme k sebe, tak len lozí po posteli a nie a nie sa ulozit, no hroza, ja uz vobec neviem spat, celú noc som hore, uz len cakám, kedy sa zobudí a zacne cirkus. Fakt na nervy. Dokonca uz aj ked spí u nasich, tak ja doma nedokázem zaspat, som totálne unavená, ale spánok dáko neprichádza. No neviem, co budem robit. Uz som uvazovala, ze ho dám do jasliciek aj skor, ale zatial stále dúfam, ze sa to dáko upraví a vráti do starých kolají. Povodne som chcela az od novembra, teraz neviem ako sa to vyvinie. A vy uz máte aj prihlásku podanú?

alinka189
24. máj 2009

ahoj Loss, srdečne gratulujem, tešíme sa s vami 🙂

vejinka
24. máj 2009

hehe ze druhe kolo..ja by si dala druhe kolo ale bojim sa zasa cisara ☹

vejinka
24. máj 2009

jastericka ahooooooj tusim s tebou saom sa dohodla ze podjeme spolu do porodncie ze? a aj alinkou 😉 bereme aj ostatne ked xcu ist...len treba sa prihlasit asspom 9 mesiacov dopredu 😀 😀

jastericka
24. máj 2009

ahoj Veji, áno, my sme sa dohodli 😀 , ale po pravde, moc sa nechystám pri mojej Martinke, no neviem neviem... ale keď sa zadarí, tak to bude a príjmem to, ale snažiť sa nesnažíme 😉 Idem do robotky od septembra, takže trošku porobkať zase a potom druhuo 🙂

Renči: presne ako píšeš, aj mňa momentálne toto obdobie dosť vyčerpáva, celý deň v strehu... aspoň že noci sú už lepšie i keď s každým zúbkom si to odplačeme, ale keď sa už prereže spinká pekne, raz pýta mliečko uprostred noci, potom ešte nadránom okolo 5hod a vyspinká do takej 7h.
Ale chápem Ťa s tým spánkom, ak Ťa to ukludní, ja som mala toto isté, keď sa mi Martinka tak často budila. Aj keď bol manžel s ňou a on k nej vstával, že ja som spala v obývačke, nevedela som zaspať, telo bolo hrozne unavené, ale dáko to nešlo. Nemôžem povedať, že to bol spánok toho polroka, to bolo len akési snívanie, samé hovadiny celú noc mi chodili po rozume, hrozné, ale prešlo to.... Neboj, aj u Vás sa to zlepší. Ja som si to odsledovala na Martinke, máme lepšie obdobia a horšie, niekedy spinká super a niekedy je to zlé, ale to prejde.
Toto, čo opisuješ, že Ti už pekne zaspával, aj vyspal.... my sme to mali už super, Martinku sme uložili spinkať a sama zaspala, ale potom v roku sme boli na očkovaní a mala zlú reakciu, 40 teploty celú noc a odvtedy sa to zmenilo a akoby sa bála ísť spinkať, tak to bolo pár dní zaspávanie s obrovským revom a odvtedy musí večer zaspávať s jedným z nás, otočí sa ritkou k nám a tak zaspinká. Ale zaujímavé je, že na obed zaspí sama, no teda s mliečkom.
V jasličkách sme už boli, ešte sa pôjdeme v júli pripomenúť a dohodnúť sa na zácvik. Druhý augustový týždeň by sme mali na ten zácvik ísť. Bojím - bojím

lubina
24. máj 2009

Ahojte baby obcas ked mam cas tak sem zaskocim,ale az teraz som nasla tuto diskusiu maminiek z LM.Mozem sa pridat? Aj my teraz byvame v LM a aj som sa tu narodila,tak sa hadam k vam hodim 😉

lubina
24. máj 2009

A citam,ze diskutujete aj o plavani babatiek...aj ja by som s malou chcela ist.Mate niekto telefon na ten kurz,teda osobu co ho robi,alebo ako sa treba prihlasit?

alinka189
24. máj 2009

vejinka, veru veru....pridáme sa ked bude treba 😀
len nezabudnite ohlásiť dopredu 😀 😀 😀

vejinka
24. máj 2009

lubina ahoj vitam ta tu...tusim paskova ma telefon na tu pani z kurzu plavania...jej sa treba spytat 😉

porubenka
24. máj 2009

Ja len ze som uz lubine poslala cislo na tu pani ohladom plavania do IP.

paskova
25. máj 2009

Ahoj lubina, vitaj na Liptove 🙂 na to plavanie sa prihlas, je to super. Treba sa sice nanutit, ak chces chodit od 5 mesiacov, lebo berie len od 6. Nam to teraz nevyslo ☹ len dufam, ze od septembra tam budeme moct chodit. Ja uz som tiez riadne nevyspata od tej malej, stale sa strasne casto budi, ani neviem ako sa mi dari vsetko tak zvladat. Strasne som unavena, nedam to sice najavo, ale niekedy mi je z toho do pacu. ☹ A to este nezacala chodit, takze mam sa naco tesit ako tak vas citam. Ale ked vidim tu krasnu tvaricku ako sa na mna usmieva hned mi je lepsie. 🙂 🙂 Tento tyzden nas caka poradna, predtym v nemocnici odber mocu, uz teraz mam z toho krce.

loss
25. máj 2009

dobre ranko tak dnes vizera ze bude krasne tak zelam pekny den 😵

waitinka7
25. máj 2009

Loss, aj ja srdecne gratulujem!
Jastericka, ano, zacali sme chodit do jasliciek. Zacalo to tak, ze som bola s nim ja asi 20 minut dnuka, hrala som sa s nim. Druhy den bol sam polhodinu, dalsi den sam hodinu, potom hodinu a pol.....znasa to celkom fajn. Vraj trosku pomrnka, ale inac to nie je nejake hrozne. Mozno aj place...ale to mi nepovedia. Ked pridem, nikdy nie je uplakany....myslim, ze sa mu tam paci, lebo su tam deti. Tomasko je asi druhy najmladsi, vsetko su tam deti, ktore vedia chodit...su zlate...okolo roka a pol, dvoch rockov. Vedu spolu strasne debaty......je to krasne. Inac zatial tam este nespinkal, ani nepapal...tohto sa bojim najviac, predsa je to iny rezim ako doma...doma aj 10 krat ku nemu pridem a dam mu dudku...alebo ja neviem,,,,tak sa nemozu tak venovat, ked maju 10 deti a su tam dve sestricky. Inac jedalny listok vyzera super...velmi pestra strava, myslim, ze ani jedna z nas nerobi detom tak pestru stravu ako maju oni tam. Hladne urcite nie su. Pokial sa samozrejme nejedna o dieta, ktore odmieta jest, lebo aj take poznam. Dufam, ze Tomasko nebude ten pripad, lebo doma popapa viacmenej vsetko. Keby ste sa daktora chceli este daco opytat ohladom jasliciek, tak sa pytajte. Co viem, poviem. Ja zacinam v praci 1.6., takze uvidime ako to bude, ked tam bude cely den....je to predsa ine, ako len tak,ked je tam hodinu a pol. Obavam sa, velmi...a ja to znasam horsie ako on. Uz som tam dva krát plakala, lebo mi to proste bolo lúto, ze tie deti su tam bez "mamy" a ked som videla niektore plakat....no proste fakt mi to bolo luto. Asi budem chodit do roboty stale urevana. 😢
Co sa tyka tej aktivity nasich deti..moj Tomas je tiez strasne aktivny. Je strasne zvedavy, vsade chce byt, vsetko vidiet.....veru, aj na zachod musim ist s nim, renca nie si sama. 🙂
Lubina, vitam ta medzi nami. 😔

zrepka
25. máj 2009

Ahoooj mamky!!!
Ja pridavam veselu novinku medzi chorobky a unavene maminky!
V sobotu vecer sa nas drobec rozhodol ze vyskusat ako sa chodi bez drzania za ruku a celkom sam presiel cez pol izby! 😲 😕 😀
Skoro som odpadla od udivu! ved nema este ani desat mesiacov!
Odvtedy len skusa a skusa tak sa mu to zapacilo!
Ked spadne tak sa nastve.Zacne od srdu plakat ale dlho ho to nebavi. Zatial stale chodi viac za ruky ale kazdym dnom sa vylepsuje.TAkze zachvilu sa pridame k chodiacim detickam.Len mam uz teraz strach z tych padov co nas cakaju.Ale hadam to zvladne tak rychlo ako ked sa ucil stat.

teraz uz aj krasne spinka v noci sa budi len raz aj to az nad ranom. Cucne cici a spinka dalej.No krasne obdobie prezivame.By som ho zozrala! 😵 🤐 Len nech mu to vdrzi.

Aj uz mame dalsi zubok!takmer bezbolestne len slintal ako nemecka doga 😀 .

Reni prepac ze som sa ti neozvala mali sme ist do tej Aviceny ale bola som dlho u nasich v BB.Vybavola som si par veci.Ale potrebujem malemu surne kupit sandalky takze dnes alebo zajtra sa uz musim vydat na nakupy.
Potom dam vediet co som zohnala.

drzte sa maminky!Gratulujeme k novym prirastkom! Matej je naozaj krasne meno Zuzi mozem potvrdit z praxe. 😉 🙂
Len nech krasne rastu do krasy ci uz bruska alebo dietky.
A to stretko by naozaj nebolo odveci ale take velke na ktore sme sa tak velmi tesili v zime!!! 😵 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre