Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

lenocka80
19. jún 2009

Regi pozdrav kamosku 😀 My odchadzame dnes vecer a tiez mame depku, ze ideme do dazda ☹ Uz sme tolko stranok popozerali s pocasim a je to o nicom...Nuz smola...ale hlavne, aby sme cestu zmakli v zdravi.

paskova
19. jún 2009

leni budem vam drzat palce aby sa pocasie umudrilo. Daj potom vediet ako bolo. Krasnu dovolenku, hlavne si to uzite v zdravi. 😉 😉 😉

putyna
21. jún 2009

Cafte baby ja somm tu uz teda davno nebola heh ako vam zavidim tie dovolenky pri mori my ideme tiez na dovolenku od 11.07 do 19.07 ale iba do madarska ku balatonu heh nam to musi zatial stacit.

Rastieme ako zvody rozpravame uz vsetko pomali a ako zaluje uz vsetko pozaluje ze kricim a este aj klame sa potom iba smejeme.

Inac baby uz sme dostali byt v pribiline tak v oktobry sa uz stahujeme.

BAby krasne dovolenky vam prajem.a nech deticky posluchaju 🙂

jastericka
26. jún 2009

aj my s Martinkou sa pripájame a želáme krááásne dovolenky 😉

lenocka80
29. jún 2009

Tak babky sme spat 🙂 nastastie v zdravi, takze vsetko je ok. Pocasie sme mali take aj aj...pol dovolenky prsalo a pol svietilo slnko...bolo tam velmi pekne babky, ak neviete kam v Chorvatsku s detmi toto odporucam. Ostrov Rab, je celkom blizko a je tam nadherna pieskova plaz, ale co je hlavne, su tam plaze vsade okolo ostrova s pieskom take neverejne, kde nieje hlava na hlave a vsade je plytky pristup do mora. Maly sa tam vysantil az az, len mi bolo luto, ze len tak kratko ☹ Cestu zvladol perfektne, bez nejakych liekov...isli sme vecer, ked mal spat a zobudil sa len raz na hranici a potom spal normalne az do rana a to sme prave dorazili...takze sa nemusite bat cestovat s babatkami, cele to prespia, urcite 😉 Ak mate chut, kuknite foto.

zrepka
29. jún 2009

Leni mrkla som foto. jaaaaaj to muselo byt super 😎 Marek si to ocividne uzival zlaty je 😵 .

porubenka
29. jún 2009

Jeeeej Lenocka, kukam vase fotky, a ved ja poznam Tvojho muzicka 🙂 . Robil na Moltese, ze. Aj ja som tam robila, boli sme kolegovia. Tak ho pekne pozdrav od Zuzany Cibulovej. A sa tesim, ze dovolenka Vam dopadla dobre.

luckai
29. jún 2009

Ahojte mamičky z LM!
Chcem sa opýtať, kde sa u Vás alebo v blízkom okolí dá kúpať s malými bábätkami. Chceli by sme ísť na minidovolenku asi do Liptovnského Jána s našou malinkou a chceli by sme to spojiť s pár hodinami kúpania. Bude mať vtedy 4 mesiace a uprednostnila by som nejaké plávanie, kde je voda udržiavaná morskou soľou, nie chlórom. Poraďte, prosím o IP!
Ďakujem veľmi pekne a prajem pekné leto maminkám, detičkám aj ocinkom!!

paskova
30. jún 2009

Leni tak vitaj doma! Fotky mate pekne, usmiata rodinka, no paradicka. 😵 My odchadzame vo stvrtok, trocha mam mindraky z cestovania ako to Sophi zvladne, ale viac ma serie to pocasie. ☹ Uz aby sa zmenilo k lepsiemu, neviem si predatavit co tam budeme robit ked bude kosa. Ved clovek na letnej dovci sa chce poriadne vycvachtat v mori, poopalovat sa. Tak sa len modlim aby bolo uz konecne LETOOOO.

lenocka80
30. jún 2009

Porubenka hej mm robil v Moltese 🙂 pozdravim ho urcite, dik.

Regi neboj Sophi to urcite zvladne perfektne, budes prekvapena 😉 A pocko je naozaj na nic, ked nevyjde, ale dolezite je, ze cesta dopadne v poriadku. A my sme stihli zasa, kym bolo skaredo pobehat ostrov, videli sme to co by sme nevideli, keby svietilo slnko..takze aj take poznavanie okolia stoji za to. A kam idete?

rencalm
30. jún 2009

Lenka ahoj,si zlata, ze si dala tieto info o ceste. My sa chystame do Chorvatska prvy septembrovy tyzden, ja by som teda velmi chcela ist, este ani neviem presne kde, ale uz mame trocha problemy, lebo ideme aj so svokrou aj s nasimi a svokra vyhlasila, ze ona pojde len cez den, ze na noc ani nahodou. Ja zasa odmietam cez den, lebo uz len ked ideme dve hodiny k nim na dolniaky, tak maly prespi max. hodinu a dalsiu hodinu sa vrti, zlosti, place, teraz v tom teple je cely spoteny, no je to o drzku, mne este byva zle v aute, takze si tu dlhu cestu cez den nieviem ani nahodou predstavit. Som rada, ze si tu napisala ako ste sli, uz som to dala citat manzelovi, hadam ho dako presvedcim. A naspat ste isli tiez v noci? A maly nebol po tom dlhom spanku v tej autosedacke daky dolamany, alebo uboleny, lebo toho sa este trochu obavam, ze sediet 8-10hodin v tej sedacke asi tiez nie je pre to dieta najlepsie, no ale ak bude spat, vyberat ho odtial nebudem ani nemozem, to si este trochu neviem predstavit, lebo je tam v takej krkolomnej polohe, ze ci to zvladne? A este sa opytam, manzel ako sofer to zvladal v pohode aj potme, nebol problem s orientaciou alebo tak? Isli ste tam prvy krat, alebo ste uz cestu poznali? Dakujem ti za odpoved, hadam pomozu aj inym, ktori sa rozhoduju 🙂

paskova
30. jún 2009

Leni my ideme do Vodic. Mame zaplateny hotel all inclusive, aby som si oddychla 😉 😉 ale neviem co budem s malou cely den robit. To pocko ma trapi koli Natalke, aby sa hlavne ona mohla kupat a slnit sa. Asi by bola dost nestatna keby nemohla do vody, alebo keby tam prsalo. ☹ No nechame sa prekvapit. My sme si Vodice vybrali hlavne preto, lebo je to take zive mesto, aby sme mohli po veceroch lobzovat. Malu supnem do kocika, a dufam, ze mozme chodit na prechajdy aj do desiatej vecer. Aspon to tak planujeme. 😵 😵 😵

lenocka80
30. jún 2009

Renci cestovali sme prvy krat tam. Mali sme navigacny, takze to bolo lahke...aj ked v Budapesti sme na chvilu bludili, lebo nieco robili na ceste a sme museli hladat obchadzku a to navigacny nechapal 😀 Manzel to cele sam odkeroval, aj ked bol v zalohe moj brasko, ale asi pol hodku si schrupol na parkovisku a pil Red bully. A urcite nechod cez den, teda aspon nie s malym babom. My sme isli naspat cez den, lebo nam tam uz prsalo a nemali sme tam co robit, ale robili sme prestavky casto, kazdu hodku hadam, lebo marek salel, ale bolo to o drzku...uz som nevedela ako ho zaujat, aby "nevyskocil" zo sedacky, ale ako nahle prislo na spanie spal ako dudok...prisli sme v noci domov a len som ho supla do postele a za 10 min. zasa spinkal. Ja som sa toho bala, ze ked uz precitne, ze mi doma nezaspi, ale nastastie zaspal. A svokre povedz, ze dieta je predsa dolezitejsie ako ona...babu nevysvetlis, ze ma sediet a cakat, kym zastavis...proste na takej dlhej ceste je dieta priorita. Inak ta obdivujem, ze si beriete svokru na dovolenku 😀 Ja by som s mojou prisla o rozum 😀 😀 😀 A este co sa tyka toho spania v autosedacke. My sme to spravili tak, ze sme dali sedacku do stredu a popodkladala som ju vankusmi, aby bol akoby vo vajicku a este pod ritku som mu dala maly vankusik, aby bol troska do roviny...a tiez maly vankusik pod hlavicku aby mu v zakrutach nelietala a paradicka. Keby som sa ja tak mohla vystret, tak mozme ist aj na kraj sveta 😀 Uvidis zvladne to super. Ved ktore dieta nema rado spanie v aute 🙂

Regi to mas paradne all inclusive 😉 My sme si jedlo niesli sami, ale nie vela, len maso a ryzu a varil manzel, takze na toto sa stazovat nemozem 😀 A ak vam bude aj prsat sem tam, tak budes s malou robit to co doma, neboj. Inak ja som nakoniec aj bola rada, ked prsalo pri odchode, lebo tie horucavy su otrasne. Ja som zasa naschval vyberala take tichsie miesto, lebo marek spi aj ako princezna na hrasku a co sum, tak je hore...ale zasa som ostala veeelmi prekvapena, ked som ho raz na plazi dala do kocika spat a deti dookola vrieskali a on v pohode spal.

Tak vam babky drzim palce, nech vam to vyjde ako chcete...hlavne pocasie a stastna cesta. Ak este chcete nieco vediet napiste 😉

vejinka
2. júl 2009

ahojte kocky....to nam dnes prsiiiiiii 😀 a ja som prala vo velkom a tesne som dozbierala z balkona a pustil sa lejak 😅

vejinka
2. júl 2009

vy uz vo velkom dovolenkujette? no tak vam zelame len a len stastne navraty a zdraviaaaa 😉

zrepka
9. júl 2009

Jeeeej a to tu vsetci tak naruzivo dovolenkuju? Nic sa tu nedeje ☹ .Ale sak kto by za PC sedel ked je leto. Tak krasne prazdniny dovolenky a vylety prajeme!!!
Aspon obcas sa niekto ozvite ako bolo.Co ste nove zazili.Papa!!

jastericka
13. júl 2009

ahojte kočky

tak my máme po dovolenke, boli sme len tu v neďalekom Rakúsku, ale poviem Vám, tá cesta s malým bábom bola pre mňa dosť zlá. Martinka bola nervózna, nevedela obsedieť, a ani zaspať v autosedačke. Zabávala som ju ako sa len dalo. Každú hodinu sme dávali prestávky, ale aj tak.....no bolo to dosť náročné.
Ale dovolenka stála za tú namáhavú cestu 🙂

Takže aj ja sa pripájam k želaniu krásneho letaaaa 😉

paskova
14. júl 2009

Ahoj babenky, vidim, ze to tu zije 😀 zrejme si uivate leta. My sme sa vratili z dovolenky a bolo suuuuper. Sofi zvladla cestu na jednicku, asi preto, ze sme sli tam aj spat na noc, takze celu cestu prespala. A v Chorvatsku tiez bola krasnucka. Cely den som sa s nou prechadzala, spinkala v kociku alebo len tak sedkala a obzerala si okolie, lozila po travicke, no ani sa mi nesnivalo, ze tak to zvladneme. V noci spala dokonca lepsie ako doma, ale je to asi tym, ze som ju ulozila do postele az okolo jedenastej, kedze sme stale ponocovali. 😵 😵 Hotel bol paradny a to , ze som nemusela robit nic, o vsetko bolo postarane je na nezaplatenie. Uz by som asi nikdy nesla na dovcu bez stravy. Aj pocasie sme mali paradne, ani raz neprsalo ani sa nezatiahlo, proste leto ako vysite. Fakt su Vodice na dovolenku ako stavane pre rodini s malymi detmi. OPORUCAM!!! Este nahodim fotecky, tak ich kuknite. Krasny dnicek. 🙂 🙂 🙂 🙂

vejinka
15. júl 2009

paskova kraaaaaasne fotecky..my ideme na dovolenku teraz v piatok a bdueme tam do 26. ale ideme len tuuu na dolniaky 😉

rencalm
15. júl 2009

Ahoj Regi, no krasne fotocky mate, je z nich citit, ze ste sa mali suprovo. Joj, tak ti zavidim, ze ste to tak super zvladli, hlavne tu cestu. Nas to este len caka, ale ja mam z toho take bobky, kazdy den ma napadne nieco nove, ze ako to tam budem riesit, a ci s tym nebude problem, no proste aj sa strasne tesim, aj sa bojim. Nakoniec ideme mat ubytovanie asi na sukromi {rada starsich zauradovala 😠 }, ale hadam to dako zvladneme. Stravu neberieme ani my, ratame s tym, ze sa budeme stravovat tam. Zatiel je cielom nasej cesty mestecko Crikvenica, je to myslim uz stredna Dalmacia, vraj je tam pekne, ale ak pojdeme s tym, ze aj ubytko budeme hladat priamo tam, nie tu cez cestovku, tak mozno po ceste zaparkujeme aj niekde inde, kde sa nam zapaci. Uvidime, velmi sa tesim, ale ako vravim, mam z toho uz aj riadne nervy, maly je zo dna na den zivsi a uz pomerne jasne dava najavo, ked sa mu nieco nepaci, alebo ho nieco otravuje, uz to nie je take pokojne babo ako pred par mesiacmi 😒 Ale inak je zlaty, je to pekne obdobie, kazdy den novy ksicht, nove gesto, grimasa, uz sa aj uci vselico, zopakuje po nas kadeco, no chutny je.
Tak vsetkym pekne leto 🙂

bambulka026
autor
21. júl 2009

Ahojte, volako to tu viazne.
Kazdy dovolenkuje a uziva pekne pocasie, na pc moc casu zrejme nie je. 😀

mars83
22. júl 2009

Ahojte Baby, neviete mi prosim poradit? Ja som sa pristahovala do Liptovskeho Mikulasa z vychodu a potrebujem zajst na vysetrenie ku gynekologovi..ktory je tu dobry???? Dakujem 🙂

paskova
23. júl 2009

Ahoj mars, vitaj medzi nami. Co sa tyka doktorov tak ja chodim k Timkovi, je tu este Boda a asi 2 dokiny v Nemocenskej. Kazdi doktor ma daco do seba, jeden vyhovuje jednej iny zas druhej. Tazko poradit, "moj" Timko je 50-nik, je mily, ale taky neosobny, perfekrny odbornik na vsetky neduhy, mohla si ho vidavat aj v telke. 😉 Takze asi takto.
Inac je tu pekne mrtvo, asi kazda niekde dovolenkujete, hadam sa to na jesen rozbehne zas. 🙂 🙂 🙂 My sa zatial drzime super, Sophi uz paradne stvornozkuje, dokonca sa strasne stavia na nohy, nerada sedi, furt by dakde lozila. Papa vsetky mozne prikrmi, raz lepsie inokedy nechce jest. So spanim je to stale des. vkuse je hore, stale ma taky nekludny spanok. Ale hlavne, ze je zdravucka a kraaasna. Tak sa majkajte. 😵 😵 😵 😵

ewusiklm
23. júl 2009

no ahojte,naozaj je to tu nejako mrtvo...no my sa mame super,malý začína všetko opakovať,no zlytý..teraz je momentálne od ponna prázdninách u našich,tak my s priateľokm si užívame pokoj 🙂
už som si stihla urobiť aj väčšie upratovanie,ako okná umývať,koberce vytepovať a tak...
ale je tu bez neho také ticho,všetkým nám chýba...niesme zvyknutý na také ticho 😀
tak prajem pekný deň 🙂

zrepka
23. júl 2009

Mars83 ja som sa tiez len v novembri do LM pristahovala.ako aj ty som hladala gynekologa.Velky vyber som nemala vsade mali plno tak ma nakoniec zobral len Boďo lebo on ma podbreziny ako obvod.Zatial som tam bola len raz tsk ti asi velmi neporadim.ale celkom sa mi pozdaval.Sak aj prvy dojem je obcas dolezity 😉.

Inac sa mame fajn sme na prazdninach u nasich v BB.Zajtra sa pojdeme kupat na Kovacovu tak som zvedava ako bude.A vecer zase naspat na Liptov.Zahranicie nam tentorok nehrozi... ☹Ale sak aj u nas sa da dovolenkovat...
Tak papa, majte sa a uzivajte leto!

vejinka
27. júl 2009

ahojte kocky..tak my sme sa vratili z dovolenky "len" na dolniakoch u mojej starej mami ale bolo super ..ved posudte samee par fotiek mam aj v albume 😉 bolo uplne spicovo maly bol dobrucky a mame 9 zubkov vonku a dalsie dva sa tlacia cize zubov a zubov..zatial bez teploty ale naladovy je dost to sa musi uznat..konecne sa sam dal na dve nozky..stoji v postielke a dnes rano historicky sa dal na styri a spravil asi dva zabery a posunul sa dopredu..ja viem ze vase dietky uz behaju jedna radost ale my sme asi troska pozadu..aj ked doktorka hovorila ze kazde dietatko je indi vindy a ziadne pozadu ze len potrebuje svoj cas na to aby to zvladol..tak sa veeeelmi tesime sesterka tam mala pavuka a tak sup do neho reku vyskusame sak uz nema pol roka..a krasne sa hybal v nom no radost sa pozerat a konecne sme sa rozhybali a davame kroky..a uz vieme aj tapi tapi a papa toto nevedel pred dovolenkou..svokra a svokor iba oc valili ked sme vcera vecer dosli a ukazala som im ako "chodime" 😉 takze sa zdokonalujeme pomalicky kazdym dnom z coho mam obrovsku radost 😉

vejinka
27. júl 2009

no a aby som nezabudla museli sme sa ostrihat tesne pred odchodom na dovcu..lebo sa rozneeeeeee potil na hlavicke..a novy uces je podla mna super 😉

mars83
27. júl 2009

pre zemka a paskova
Ahojte kocky, dakujem Vam velmi pekne za odpoved... este som zmatena z tohto modreho konika,kedze som Vam napisala a nevedela som potom najst do ktorej temy som to zaradila...ale dnes som to nasla.Tak ja teda skusim jedneho z tych doktorov, dnes uz konecne idem na vysetrenie, lebo v piatok som to nestihla, pracovali len do obeda a poobede uz nikto nedvihal telefon.Ale necudo, ved bolo krasne pocasie,tak komu by sa chcelo pracovat... Tak sa tesim ze si niekedy aspon s vami popisem, velmi to pomoze nakolko ja tu naozaj nikoho nepoznam, zatial travim cas len s malym a manzelom, ktory zatial stale nemoze najst pracu ☹ ale azda sa zadari..prajem vam pekny den...

vejinka
27. júl 2009

mars..a ake mas velke bab 😨 atko? 😉 a kde byvate? tych doktorv gyndosov je tu dost..staci si len vybrat 😉
mimochodom tiez som u Boda..a len chvalim..super 😉

mars83
27. júl 2009

Ahoj vejinka, ja mam chlapceka ma 6 a pol mes. a byvame na Podbrezinach tu v LM..tak som konecne bola na tom vysetreni, zobral ma Boda, tak celkom mily chlapik, ledva som to stihla, uz bolo pred obedom..ale super, mala som problem ...vytok a tak, no uz mam lieky tak je dobre. 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre