Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

putyna
24. mar 2008

zuzka to budeme vediet az 10 dni pred ustnymi takze super hehe co mas nove my uz vieme robit tapi tapi tapusky

bambulka026
autor
24. mar 2008

Zuzi, ty mrcha, ma riadne natahujes.... 😠 🙂

Zrzus, ja som mu dala trosku papat tak 15-20 min.pred kupkanim a potom som ho dokrmila, to mi zvykol hned potom zaspat pri cicke... 😀

Inak ako ste prezili velku noc? Ja v pohode len braskovia sa vysaleli a zliali ma vo vani...ako male deti... 🙂

Put, tatko bol kupat s Timkom?
Ja som bola mojim chlapom ako doprovod, a tolko si toho vykupal ten nas drobec, ze sme sa nevedeli odniest...
Musim stiahnut foto a dam do albumu.
My mame pozicaneho pavuka od susedy. Hojdacku som mu kupila ked mal tak 2 mesiace,takze to nam netreba. Okem toho ma hojdacieho kona, len tam este nevie sam sediet.

putyna
25. mar 2008

lt n kkkkk,njujzc

putyna
25. mar 2008

to bol odkaz od timinka

no jasne bol a aj ja som bola s nimi malemu sme kupili korbac tak bolzlaty a musela som chodit snimi lebo som musela podavat pistol a vonavku im heh mo boli zlatunky

zrzuska
25. mar 2008

zuzka no postupne zistujeme co malej vyhovuje a co chce 😅
napr. je pre nas novinka, ze jej je velmi dobre po papkani a odgrgnuti v autosedacke 🙂 doteraz sme ju museli drzat na rukach a tak som ju skusila dat do autosedacky, ze skoro rovnaka poloha. lebo nam aj grcka trochu, tak preto je rada tak v sede akoby. 😵

bambulka tiez som nad takym riesenim rozmyslala. dnes sme kupali pred papanim a to bolo kriku 😲

alinka76
25. mar 2008

zrzuska, my sme kúpavali vždy pred papaním, posúva sa mi to podľa toho, ako papá. našťastie skoro od začiatku mal režim jesť po 3 hodinách, tak vždy dajako 15 minút predtým papá. spočiatku plakával, ale nie kvôli hladu, ale kvôli tomu, že je to neznáme pre neho. teraz sa strašne rehoce a špliecha a tak sme už prešli do kúpelne, ale kúpem ho vo vaničke. a s tým mliečko sa neboj, nedokrmuj, to je najlepšia cesta na prechod na umelé mliečko!!! mliečko sa ti vždy vytvorí, len musíš malú často prikladať. ak je veľký jedák, tak jej daj aj po 2 hodinách papať a netráp ju. môj má teraz tiež také obdobie, že pýta po 2 hodinách niekedy a tak mu dám, to mliečko sa postupne tvorí. normálne až cítím, ako tečie.

bambulka, tak to sa teším, keď aj mne klesne výroba mliečka, lebo ho mám akoby čoraz viac, malý je cez deň nenásytný, pýta aj po 2 hodinách a potom v noci mám čo robiť, aby som to dala všetko von. normálne mám v mraziaku 6 litrov za týždeň už a začala som dávať do svojich fľašiek, čo som mala málo. dnes Trembáčová nebola, dúfam, že príde zajtra, lebo si chcem mraziak vyumývať.

zuzana24
26. mar 2008

zrzus mala je krasna 🙂 inak my sme kupkali pred papanim lebo sme velmi grckali,ak aj tebe mala grcka nic si z tohjo nerob akonahle zacne sediet prestane to vlastna skusenost 🙂 a teiz ak ti mozem poradit ak ju boli brusko cvic jej s nozickami ,alebo masiruj brusko alebo jej kup vetrovu mast len nepouzivaj casto trubicku lebo sa ti moze stat ze v buducnosti sa ti bez nej nevykaka(skusenost dvoch mamiciek).
put my uz hovorime mama 😀 a musim ti hodit do albumu foto ako sami stojime a cupkame s pomocou 😀

ali chcem sa ta opytat,si spominala ze mas chlapa z vychodnej smiem vediet ako sa vola ten moj sa vola Peter Bobula.a inak kde byvate?

plostica2502
26. mar 2008

mamky mame nove footky,mozete nas kuk a mame 5900g 😀

bambulka026
autor
26. mar 2008

Plosti, ale ste krasny. A mate rovnaky prebalovaci pult ako my... 😀

plostica2502
27. mar 2008

ahoj bambu 😀 ..krstni nam kupili 😀 ...aj vy ste krasnucky...mam fotku aj so samkom,idem ju vlozit...

plostica2502
27. mar 2008

inak ja som vodu na velku noc nepovolila🙂)))))))))))))))...a bambu to ste chodili na kupacku ako my 😀 ...chlapi a vzali cicky so sebov 😀 😀 😀

bambulka026
autor
27. mar 2008

Plosti, presne ja som bola len ako mliecna cisterna... 🙂 najedol sa a slo sa dalej 😀 😀 😀

alinka76
27. mar 2008

ahojte, tak my sme dnes boli v poradni a malý má rovných 7kg 😎 😎 😎 som bola v šoku, že každý týždeň priberá tých 200g stále. Som myslela, že to ustane už. Aj nás očkovali, ale malý ani nemukol. S doktorkou srandoval, šklbal ju po vlasoch a vôbec neplakal. Bol strašne zlatý.

Zuzka, môj muž tvojho spoznal, dokonca spolu robili v Lesostave vraj 🙂

plostica2502
28. mar 2008

ahoj ali,vy ste riadny teeeda 😀 ...nadherne priberate,to je len dobre

putyna
30. mar 2008

heh to fakt ste krasne ali pribrali

heh no ja som schudla o 5 kg uz mam iba 46 az mi zle prislo ked som sa vazila

co mate baby inac nove??

bambulka026
autor
30. mar 2008

Ahojte, Ali, pekne pribera, este ze mas tolko toho mliecka.
Ja som vazila maleho v sobotu u kamaratky a mal 10.3kg 😀
Bol sice obleceny, no aj tak je to dost, hlavne ked ho mam na rukach... 🙂 🙂 🙂

Plosti, boli sme kuknut Slavku so Samkom v sobotu, taky je zlatunky, strasne sa zmenil od porodnice.
Dalo sa to sice cakat, no uz je to chlap.

Put, neboli ste dnes kolo obeda na prechadzke? Videla som taky kocik ako mate vy, ale bola som daleko a nechcela som kricat, lebo Mato spal.

zuzana24
30. mar 2008

ahojte zienky tak ako sa mate a co mate?ja zacinam chudnut a som tu na skok lebo utekam cvicit 😀 ali poslala som ti aj IP ale nevadi tak vidis ten svet je naozaj maly 😀

zuzana24
30. mar 2008

inak bambu poviem ti kto to je je to je to je to.........................ale vies co este ta natiahnem 😉 😝 😀

putyna
31. mar 2008

Bambu no jasne to bol moj kocik ale nebola som to ja ale moja sestra s priatelom heh ale podobame sa vraj dost

mne sa tiez zdalo ze som ta videla vcera na podbrezkach ked sme isli autom

zuzi uz si pridala tie foto??

bambulka026
autor
31. mar 2008

Zuzka Ty mrcha... 🙂
A kde chodis cvicit? Ja kila zhadzujem no brucho mam ako v 5 mesiaci.
Uz musim so sebou daco robit, ved ide leto.

Put,ved sa mi aj zdalo ze to nie je tvoj muz. Boli sice dost daleko, no zdal sa mi nanho dost nizky...

zuzana24
31. mar 2008

puty este som nedala foto do albumu.

Zuzi ja chodim do fitka so sestrou na podbrezkach ona tam pracuje na recepcii. a snazim sa aj doma cvicit na brucho.

zuzana24
31. mar 2008

dnes to tu nejako zanedbavate zienky 😀 nam lezie 5 zubok tak sme strasne nervozny musim sa priznat dnes mi dala zabrat 😀
puty idem ti hodit foto do albumu 😀

zuzana24
31. mar 2008

putynka dufam ze nenahnevas nejako som zistila ze mam len jedno foto doma v pc a doma(v LH)este nemam net tak som nemohla dat ostatne.tak som ti aspon aspon jednu pre potesenie 😀 a vy ako sa mate okrem toho ze viete tapuskat? 🙂

zrzuska
31. mar 2008

ahojte.

tak sme boli v nemocke kvoli grckaniu. ale vsetko je ok. je to nomralne a v norme. malicka si vytiahne dost mliecka, pekne pribera, takze ziadne dokrmovanie 😅 a mam ju krmit kazde dve hodky ked si pyta. normalne mi tam vsetko vysvetlili a poradili ako krmit a tak a je to lepsie. takze problem bol asi iba v tom, ze bola prejedena, tak jasne ze to vygrckavala a plakala lebo ju bolelo brusko 😔
ale dobre, ze uz to viem. tak uz je teraz dobre.

viete o tom, ze v janosiku je plavanie mamiciek s babatkami? 🙂 😉 teraz som sa to dozvedela. ze je to dost drahe ale isla by som aspon par krat 🙂

bambulka026
autor
31. mar 2008

Zrzus stoji to 2400sk, a je to 10 lekcii.
My by sme sli, len cakame na suhlas lekara z Martina.

Inak my sme boli v nemocnici koli hnacke a boli tam zlate sestricky i lekari musim povedat...
Teraz aspon vies ze to nie je nic vazne...

alinka76
31. mar 2008

ahojte, odvčera máme obe detičky pokrstené, mali sme veľkú oslavu, stálo to za to.

no a od dneska sa Samko nosí vo vaku, musela som ho kúpiť, lebo by sa len nosil na rukách. Tak sme ho doma vyskúšali a dnes sme boli v meste u doktorky a tak a super to zvládol. Aj ja som mala ruky voľné a nemusela som brať z domu kočík, lebo by som ho asi nedokázala vtrepať do auta. Je to super vec. Zvláštne, ako po mne niektorí ľudia pozerali, že čo to nesiem pred sebou 🙂

putyna
1. apr 2008

zuzka no jasne potesilo ma aj to hehe
zuzi uz dnes nam vysiel piaty zubok heh no sme sikovny hmmm zuby budu asi po mne ziadna slava

alinka aj my sme to chceli kupit ale je to iba do 1 roka a teraz by som sa bala ze mu bude zima
a este k tomusme mooooc velky kamoska co ma o 1 starsie babo tak timinko ho prerastol

putyna
1. apr 2008

zuzi ste krasny hmmm

moja kamoska ma 7 mesacne babo a uz ho naucila chodit iba tak ze ho drzi za 1 ruku hmmmm podla mna je to moooooc skoro v neskorsom veku by mohlo mat problemi s klbmi (aspon podla mna)

zuzana24
1. apr 2008

to mas pravdu dokina mi povedala(ked som jej povedala ze mala uz chodi s pomocou)ze ju nemam este zbytocne stavat na nozicky bo by mala v neskorsom veku trable s klbmi ale aj to nieje vhodne pre vyvin chrbtice v tomto veku 10 mesiacov ze je taka hranica na vyvin.

zrzuska
2. apr 2008

baby kolkokrat za den mozem dat malej espumisan ked ma koliku?
vcera som ho kupila, lebo ze je lepsi ako sab simplex (tie nam akosi nezaberali). ja som jej dala vcera iba raz 25kvapiek ako tam pisu. lebo vcera nam nariekala cely den. spala iba ked sme boli vonku. chudatko nase 😔
no dnes je uz lepsie. uz mi je dobrucka a spokojna.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre