Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

lila794
28. aug 2009

Regi, ja som kojila 14mes. musela som odstavit, lebo ma straaasne hryzol, ale bolo to v noci to iste, iba cuckat sa, joooj! A nejdu Sophi zubky?

paskova
28. aug 2009

No babenky to ste ma nepotesili s tym spanim. 😒 😒 Ja neviem co s tymi zubmi, nie a nie vyjst. Ma len tie spodne dva, ale stale nieco hryzie. A co sa toho hryzenia tyka, veru vie ma riadne kusnut. ☹ Niekedy mam normalne strach prilozit si ju.
lila a ked si prestala kojit dalej sa maly budil? Lebo to si neviem celkom dobre predstavit, co jej vopcham do pusy ked uz nebudem kojit? Cumel nechce a na flasku ju nechcem v noci naucit aj ked cez den caj v pohode pije z flasky.

lila794
28. aug 2009

To u nas bol problem, ze on ma nie kusol, ale ked mu vysli 4 horne zubky, tak on sa tak hryzavo prisal, takze to sa nedalo. Potom spal celkom fajn, maximalne raz sa zobudil, stacilo ho pritulit,alebo dat dudu a spal dalej. Len ked mu idu zubky, tak su noci hrozne, az zachvat placu dostane, to iba zasvietit musime, uplne ho prebrat, ponosit na rukach, dat gelik a znova uspat. UFF! Ale ked ho neboli, prespi celu noc.

Dnes som mala taku migrenu, ze som cely den v posteli prelezala, do toho zle, grcacky, no, hroza!!!!

paskova
29. aug 2009

lila veru tymi zubami mas asi pravdu. Presne ako pises, musela som zasvietit, prebrat ju a tak strasne plackala, az vzlykala. Nemyslela som na zuby tak som jej ani dasienka nenatrela,ale do buducna to uz budem vediet ak sa to zopakuje. 😉 😉

Aj moja svagrina je tehotna, tiez to znasa akosi horsie ako prvykrat. Je na zaciatku ako ty, mozno za mesiac-dva vam bude lepsie. Drzim ti palce aby si to zvladla dobre. 😵 😵 😵 😵

lila794
29. aug 2009

Regi, dakujem a tie zubky, ono nam strsne dlho idu. Tiez mu spodne jednotky vysli v 8.mes. a potom dlhooo isli horne, az v 11.mes. mu vysli 4 naraz, ale najhorsie su tie stolicky, vtedy mal take zachvaty placu v noci - uz ma 4 dve hore a dve dole, ale napr. spodne dvojky mu idu iba teraz, tak y je podareny, ako upirik 😉
Dnes mi je uz dobre, nastastie, ono to ked mam migrenu, tak vtedy aj zaludok je ako na lodi. 😝

rencalm
29. aug 2009

Ahoj Lilus, tie migreny presne poznam, mam to od vysky, presne ked ma rozboli hlava a nedam si dost skoro tabletku, tak mi je neskutocne zle az do vracania. Ale zaujimave, ze cele tehotenstvo som to vobec nemala, tak mi bolo dobre a po porode asi 4 mesiac sa mi to vratilo a odvtedy uz pravidelne ich mavam. Je to otras. Tak sa len drzkaj.

Babky tak sa s vami na chvilu lucim, ideme dnes ku svokrovcom a zajtra v noci odchadzame do Chorvatska, tak nam drzte palcek, aby sme tu cestu dako zvladli. Zatial papa, nech vas deticky posluchaju 😀

lila794
29. aug 2009

Reni, peknu dovolenku prajem, uzite si to!!!!

No, najhorsie, ze mna tie migreny chytaju prave v tehu, aj pri Davidkovi a nemozes ani ziadnu tabletku na to dat, hrozneeee!

paskova
29. aug 2009

Renci, krasnu dovolenku, uzite si to tam, dufam, ze budete mat pekne pocasie. 🙂 🙂 🙂 Pekne vsetko nafot aby sme ti mali co zavidiet. 😀 😀 😀 😀

lila uz sa "tesim" na tie stolicky. ☹ Pri Natalke som ani nevedela kedy jej vysli zuby, a kedze Sophi je jej presny opak urcite si to s nou este uzijem. No co uz , vravi sa, ze ked jedno dieta mas dobre druhy bude plany. Neviem aky je Davidko, daj sa teda prekvapit pri druhom babatku. 😉 😉 😉 😉

putyna
29. aug 2009

lila no ja som v tehotenstve mala raz migrenu az 2 cele dni to som cele dva dni iba prespala nic ine som nerobila no strasne

vejinka
30. aug 2009

ahojte dievcata dakujem pekne za gratulacie...oslava nebola este ale bude v nedelu..kedze polovica rodiny ochorela..takze potom hodim fotky z oslavy dufam ze sa to zasa nepresunie lebo ma z toho porazi veru ew je to uz rok....hrozne to uletelo...ani verit sa mi nexce...

put ved len teraz si spominam ako za mnou prisiel do bufetu tvoj udychcany manzel ze rodis...veru neskutocne to utekaaaaa 😉
tak baby stihneme urobit este to stretko?? kym je relativne pekne??

paskova
30. aug 2009

Ahojte babky, veru toto pocasie sa my vobec nepozdava. Vcera sme ani nesli von, dalo to zabrat byt cely den len vo vnutri, vymyslali sme s Natalkou kadeco aby sme Sophi zabavili. 😉 😉 😉 Stretko by sme este mohli splasit aj buduci tyzden, sice sa nam uz zacina skola, ale to neva. Takze kto sa k nam prida?

Peknu nedelu!!!!!

vejinka
30. aug 2009

ja som za ale trvam na tom aby nepostipala vcela 😀 😀

paskova
30. aug 2009

Ahojte, prave sme sa vratili z namestia, boli sme pozriet stare auticka. Ina krasa 🙂 🙂 🙂 🙂 Sophi ma stve s tym jedenim, uz mam z toho nervy, ze jej nic nechuti, vsetko po par lyzckach odmieta. ☹ ☹ Dufam, ze sa to cim skor polepsi.

vejinka vyzera to tak, ze stretko si dame len my dve 😀 😀 😀 , ale hadam este sa baby pridaju. A samozrejme bez tej hnusnej vcely. 😉 😉

ewusiklm
30. aug 2009

ahojte ja sa pridávam k stretku!!!!!!!!!

vejinka
30. aug 2009

ok takze dame stretko ...a zasa v janosiku??

paskova
31. aug 2009

Ahojky 🙂 🙂 my sme mali desivu noc zase, ☹ ☹ ja uz neviem o co tej mojej opici ide. Celu noc len knuci, na rukach by sa len nosila, no som totalne bezradna.

Takze radsej k tomu stretku, v Janosiku bolo fajn, da sa tam aj vo vnutri sediet, aj deti sa maju kde motat. Neviem kde je este take vhodne miesto. Mne Sophi spi poobede od tej pol tretej asi hodinku, ale v podstate je mi jedno kedy by sme sa stretli. Navrhnite deb aj hodinu. 😉 😉 😉

vejinka
31. aug 2009

co tak zajtra o tretej v parku v janosiku??? 😵

paskova
31. aug 2009

vejinka ja zajtra nemozem. prave sme si dnes dohodli chatu, teda ideme na chalupu do Kvacian s detmi. Lebo je posledny prazdninovy den, nech sa tam vysalia. 😒

vejinka
31. aug 2009

no to bol len napad..takze nie 😉

paskova
4. sep 2009

Ahojte babenky 🙂 🙂
akosi je tu mrtvo, takze zo stretka zrejme nebude nic. 😒 Moja Natalka uz chodi do 4. triedy, takze uz pomalicky zarezavame v skole. So Sophi je vsetko po starom, je srasne ziva, vsade lezie, neobsedi ani chvilku. 😉 😉So spanim je to stale o nicom, posledne dva tyzdne odmieta cumel a vycmulava mna. 😵 😵Uz som chcela prestat kojit, lebo kojim uz iba vecer, ale celu noc je nalepena na mne, kedze nechce cumel neviem ako dalej. Ked mate nejaky dobry tip ako ju odnaucit tak mi poradte prosim.
Dnes je aj to pocasie akosi nanic, len dufam, ze poobede nebude prsat aby som s nou mohla ist von na prechajdu.
Tak sa drzkajte a obcas napiste ako sa mate. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

vejinka
4. sep 2009

ahoj paskova ako bolo na chate? 😉 my vsetko po starom cez noc nespi len kojim a kojim a cez den malo spi a len kojim a kojim..v nedelu mame oslavu tak dnes sa piekli korpusy a zajtra ich ideme plnit a v nedelu len upratovat a varit...uz aby bolo po nej lebo som taka nervozna ako to cele dopadne a to este idem robit tu tortu a hmotu uz mam...tu je priebeh ako som to robila:

tak robila som tiehmoty s tych cukrikov...ono roztopilo sa to rychlo potom sa to tahalo ako sopel ..a ked sa mi to konecne podarilo vykydnut na dosku tak to stvrdlo..a takmer sa s tym nedalo nic robit..tak som to znova supla do mikrovlnky pridala som farbivo..zamiesala a kukam daka divna farba ani biela ani modra tak som tam dala vaic tej modrej a to uz svokra krici ze dooost lebo to bdue moc tmave...nuz dobre rozmiesala som to a kukam a kukam troska sa to na modru podobalo...vykydla som to na dosku rozmiesila samozrejem bolo to ako beton a ruku som mala ako v sadre dokonca som si zabudla dat prsten doole a ten tam bol uplne strateny a moja ruka mala gips no po hodine miesenia som sa konecne dockala oslobodenia mojej uz napoli mrtvej a neprekrvenej ruky a dokonca som zbadala aj moj prsten po dalsej pol hodine miesenia sa mi to zacalo vsetko rozpadavat takze to putovalo do mikrovlnky...vytiahla som to nasypala cukru a skobovej muky a zasa miesit...ale nejako sa to furt rozpadavalo znova som dala do mikrovlnky este dala limetku a miesila a miesila...to uz bolo pol dvanastej a dosiel muz aj so synom ze obed...no tak narychlo som zoskrabala kusky hmoty z mojej ruky a rychlo som sla vypnut jeho obed lebo sa dovtedy varil...nakrmila som ho a podho robit druhu ruzovu hmotu...na moje pocudovanie uplne ina konzistencia mi z hodiny miesenia vznikla..tahala sa bola pruzna a netrhala sa lenze sa nedala ani vyvalkat...a z toho mali byt ruzicky..tak som to vsetko supla do chladnicky a cakam co z toho bdue..teraz pojdem dole ked zaspi maly a pokusim sa z toho nieco urobit...ak sa to nebude dat co zjavne nebdue...smarim to do kosa rychlostou blesku...tolko som sa s tym natrapila a asi to len take ake je pacnem na tortu a poviem ze je na detoch co vidia....nech si cibria predstavivost ja som to videla ako dva velke kusky hov... jedno take divno zelene a druhe ruzove

co sa tyka ten hmoty tak som sa rozhodla kedze je z nej uz aj tak vsetko zababrane ze idem hadam robit ruzicky..no ale vobec sa mi nedali robit nespajalo sa to tak som hromzila ze ma museli pocut az na poschodi robotnici tak reku ked nejdu ruzicky..skusim aspom daco povykrajovat tak mi svokra dala take sikovne vykrajovatko kde boli trojllistok srdiecko srdiecko list a stvorcek take malinke..tak toho som povykrajovala do aleluja a tak sa mi to zapacilo ze reku este hviezdy take vacsie skusim..a potom ma akosy omrzela ruzova farba ze nech to nema take dievcenskeee a do toho co mi zostalo po vykrajovani som pacla modru farbu ani vam nejdem pisat ze dalsiu hodinu som to musela spracovavat lebo sa to lepilo kedze som to musela supnut zasa do mikrovlnky....no hruza co vam budem pisat...a hadajte aka farba z toho vznikla...kdeze modra z ruzovej tiez uz nic nebolo...vznikla taka divna fialovo hneda no blivajz...no ale co teraz uz sa to ani premenit nedalo mala som uz len cervenu a zltu farbu tak som nechala tuuuu divnu a zacala som vykrajovat to iste co z ruzovej a zacalo sa mi to celkom pacit...no a este jedna perlicka..mama vytiahla umelohmotny valcek ze vraj s tym mi to pojde lepsie....no chudak valcek uz to ma za sebou...zlomila som obe rucky..lebno ta sprosta hmota sa nedala ani valkat...no co uz no a nakoniec reku idem vyskusat nieco vymodelovat kedze sa mi nic nedari..a urobila som z tej hmoty valcek isla som robit jednotku aby ste boli v obraze..zacalo sa to na nieco podobat...smiala som sa sama na sebe co to robim a co sa z toho robi...vyzeralo to najprv ako muzske prirodzenie potom vibrator potom hlava dinosaura a psa...no a nakoniec som vysamanila jednotku bola to desna fuska...no a ostatok som dala do chladnicky...a teraz sa idem sprchovat lebo vsetci cakaju kym sa osprchujem mame poradovnik kedze nas kut je moentalne nepouzitelny...pridem ked sa osprchujem zatial prijemne citanie mojho romanu

no a zajtra to dokoncim ak sa to bdue dat rozvalkat...v co dufam 😅

vejinka
4. sep 2009

ti robotnici robili hore kut lebo nam praskla vanicka a obejdnali sme kompletny novy..a teraz mame vanickovy sprchovy kut...pekne hlboka vanicka maly sa v nej moze vysantit kolko xce len to len jeden hacik...pisala som to na septembrovkach tak to skopirujem aj sem 😉

dnes sme sa prvy krat kupali v tom novom sprchaci..otrieskala som si lakte lebo je to mensie ako to predtym teda miesta je tam menej na statie no ale maly neplakal coho som sa obavala takze super az na to ze som poslala tata nech sa osprsi a ja pridem s malym ked napusti vodu vo vani...a tak som cely cas ako sme kupali maleho cumela tatovi medzi nohe 😀 😀 😀
inak musime to inak vymysliet lebo tatovi skoro gule omrzli kym sme okupali Erika 😀 😀 mi povedal ze nabuduce tam bduem sediet ja a on bdue z vonka a ja mu na to ze mi nebude kukat na rodidlaaaa 😀 😀

vejinka
4. sep 2009

slusne vela zapisane..tak citajte 😉

paskova
5. sep 2009

no vejinka davno som sa tak dobre nezasmiala ako na tovojom monologu. 😀 😀 😀 😀 😀Tu hmotu si viem zivo predstavit, a to sprchovanie....Vidim, ze si mala vcera fajn den. Napis potom ako to cele s tou tortickou dopadlo a hlavne pofot.

Dnes je zase kraaasne vonku, uz ma to pocasie se.ie, a to sa ani jesen nezacala. ☹ ☹ ☹

vejinka
5. sep 2009

http://www.facebook.com/photo.php?pid=30401883&...

tak takto sa to cele vykristalizovalo len skoda ze som nemala tacku:( a zajtra bdue oslava ...fotky hodim 😉

paskova
6. sep 2009

vejinka klobuk dole, ta torticka nema chybu. 🙂 🙂 🙂 Normalne je skoda ju zjest. 😉 😉 😉
Tesim sa na dalsie fotecky.

ewusiklm
6. sep 2009

vejinka....veru klobuk dole..ta torta je super...hned mi slinky nabehli 😀 😀 😀
inak poviem ti pravdu na tej poslednej foto co je fotena z vrchu tak ta jednotka sa mi podoba na muzske prirodzenie 😀 alebo to len ja mam taku predstavivost 😀 😀 ale inak je fakt super,na to ze si prvy krat robila toru tak je super 🙂 ja by som odvahu teda na to nemala,lebo to by asi dopadlo katastrofalne 😝

zuzana24
6. sep 2009

ahojte maminy zname aj nezname takze v utorok mam termin a zatial podla odhadu hmotnosti mame 4,5kg tak sa v celku tesim. drzte palce!!!!!!!!

regi minule som ta videla isla si aj s malinkou popri jasnej ja som tam akurat autom zaparkovala a kym som sa vysukala z auta uz si bola prec 😉

paskova
6. sep 2009

zuzi budem ti silno palce aby vsetko dobre dopadlo. Skoda,ze sme sa nestretli, snad nabuduce. 😉 😉 😉

porubenka
6. sep 2009

Zuzinka,akurat som myslela na Teba, ze sa neozyvas, ze si este asi " 2 v 1 ". Drzim palceky nech vsetko dobre dopadne.

Idem poprosit o radu: neviete ako sa da zavarit jedlo pre drobca? Buduci tyzden ideme na par dni do Piestan, a nechcem aby bol len na kupovanych prikrmoch a varit tam nebudem moct. Dakujem.

No a my uz tiez mame za sebou oslavu 1. narodenin. Luky mal najvacsiu radost zo sviecky, museli sme ju znova a znova zapalovat. Teraz sme pre zmenu trosku chory, mame velmi silny kasel. ☹ Dufam,ze to prejde, lebo v sobotu ideme na svadbu. Tak caute.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre