Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

rencalm
20. okt 2009

Ahojte, Veji, dufam, ze uz ste fit. S tym udieranim do tyciek ti to urcite maly nerobi naschval, aj ja som mala pocit, ze nasmu je asi uz postielka mala alebo co, ale potom som zistila, ze to len ked mu nieco je, ked idu zubky,a lebo ho boli brusko, vtedy sa prevaluje z boka na bok a udiera sa do tych tyciek, isto nie narocky, casto sa tresne aj do hlavy, niekedy sa na to az preberie, niekedy spi dalej, nastastie to nebyva casto, ked je v pohode, spi pekne. My sme dnes tiez mali zlu noc, asi zuby, lebo mrnkal kazdu chvilu a o tretej v noci sa dokonca postavil v postielke a zacal vykrikovat a nie a nie sa ulozit naspat, to unho nebyva zvykom, tak som ho zobrala k sebe do spalne a manzela sme vyhnali do detskej, potom sa uz ulozil a pekne spal do rana. Dufam, ze si na to nezvykne a nebude to teraz takto kazdu noc. ☹

vejinka
21. okt 2009

dobre rano tak my sme zasa boli u doktorky...tentokrat s mocom a pichla mu aj do prsteka a hned reku budu vysledky...tak sme zaplatili 3 eura a uz vieme naisto ze o chripku sa nejedna..ale je to viroza alebo zuby...presnejsie mi povie ked bdue mat vysledky z mocu okolo obeda...a doetarz sme sa nevyhadzali ale vraj sa ludne mozeme este zajtra alebo pozajtra tak cakame a zatial davam panadol proti teplote..ine ani nedala len nurofen sirup ale pokial mam panadol budem davat panadol ked sa minie dam nurofen a stale ma teploty chuda taky je nijaky..ocka smutne cely den urevany...no uz aby bezstarostne behal lebo toto ma len ubija...aj ked som sa stazovala aky je ze je vsade a zle robi...sto krat by som to vratila spat len nech je zdravy...nech sa smeje.. 😔

paskova
21. okt 2009

Neboj sa veji, bude to v poriadku. Viem ake je to strasne ked mas dieta chore, velakrat som to uz prezivala pri Natalke, so Sophi som aj v nemocnici bola, je to hrozne ked tomu drobcekovi nevies pomoct. Drzim palce, aby mu to cim skor preslo.

vejinka
21. okt 2009

dakujem pekne 😉

rencalm
21. okt 2009

Joooj Veji, to je mrzuté, tak nech sa drobcek rýchlo uzdraví, aby zas mohol robit veselo sarapatu 😀 Drzím palec...

paskova
23. okt 2009

Ahoj babule 🙂

dnes som bola na koznom, dokina ma poslala na chirurgiu, mam 2 znamienka ktore treba dat prec, lebo mi zavadzaju. Na chire som nebola, v pondelok rano ma pojde hned svagrina zapisat tak uvidim. Uz teraz sa ale strasne bojim, dufam, ze to nebude moc boliet. 😒 😒

Sophi zatial klamem v noci s flaskou namiesto cicky, budi sa zatial IBA 5x co nie je 8, ale mam obavy aby si neprivykla na flasku. Annag mi radila aby som jej dala pit vodu, skor sa odnauci, ale u nej je to aj asi o hlade, lebo mi vydruli aj 200 za noc, a to tym padom nebude iba smad. A vodu mi cez den pit nechce, v noci by to asi duplom nevypila. Potiahnem to takto kym pride muz domov a potom uvidim. Krasne sa nam vycasilo tak sa drzkajte a uzivajte slniecka. 😀 😀

vejinka
23. okt 2009

moj muz je chory zjavne chripka...slak ma trafi..uz som ho aj vystahovala zo spalne do obyvacky a ked som mu urobila letisko na novom gauci..ej veru az som ziarlila na jakom fajnom velkom mieste bdue spat a nikto ho nebdue rusit..no aspom nech sa vyspi ked uz ma tu horucku..takze mlady je v karantene a maly mi prave zaspal..okupala som ho skor lebo poobede nic nespal a teraz zaspal behom 5 minut..muzovi som nachystala dvojo pyzama keby sa spotil na hlavu dve osusky...teplomer paralen caj 2 litre do termosky a nech sa lieci ja si dako uz poradim sama s malym..aj ked obcas otravujem svagra nech ho ma chvilku kym spravim to a ono...ale uz to asi bere sportovo

vejinka
23. okt 2009

baby stalo sa nieco strasne 😢 😢 😢 pisem si tu a zrazu strasny treeeesk nieco padlo na zem...vyletela som zo stolicky a myslela si ze muzovi padla termoska plna caju na zem...ale nikto v obyvacke nebol..svagor krici ze to slo zo zachoda...pribehla som tam otvorim dvere a moj muz lezal na zemi 😢 😢 😢 len otvorene oci vyvrateny pohlad a triasol sa ...hned som mu zohvihla nohy do praveho uhla a volala svagra ten ho azcal fackovat kym sa neprebral...boze zeny trasu sa mi este teraz ruky...do toho mi zacal maly plakat.asi sa zlakol toho buchnutia tak som utekala po neho a mala som ho na rukach cely cas...hned som zbehla dole a plakala som ze palko odpadol mama teda svokra zacala nariekat a triast sa cela. 😢 😢 😢 ..otec len opakoval zachovajte klud zenskeee! a potom zodvihli muza zo zeme..a dali ho na postel...volali zachranku a ta si ho zobrala 😢 😢 😢 😢

paskova
24. okt 2009

Boze veji, az sa mi slzy stisli do oci, ked som to citala. Hned ak budes vediet nieco daj vediet. velmi verim, ze to nic vazne nie je. Drz sa moja.

vejinka
24. okt 2009

ahojte babenky...tak noc bola otras co otras to je slabe slovo..vecer som este ipisala muzovi co a ako a ako na neho myslima ako ho lubim..ale neodpisal ...cakala som do jedenastej nic...dovtedy som aj plakala ale len potichu aby som maleho nezobudila...od unavy som zaspala no vzdy ked som zavrela oci mala som muza pred ocami ako lezi na zemi no a okolo pol noci akurat ked som kojila pocujem nejake hlasy...boli velmi potichu takze len viem ze dosiel otec teda svokor asi povedat svagrovi ze volal muz ale ze ma nejde budit alebo nieco take som myslela ze hovoria..celu noc som marne pozerala na mobil ci napisal alebo aspom najdem neprijaty hovor...nic a rano volam segre ze je tu v paludzke burza pre deti..mala som jej uz vcera volat ale uplne som na to zabudla..a ked sa pytala co mame nove zacala som plakat vtedy uz bol maly hore a kukal na mna ako vyorana mys preco placem...no zacal aj on..takze super rano ale to najlepsie pride o chvilku....

isla som na wc (prebalit sa) a maleho som dala do postielky a zrazu pocujem z obyvacky zvuk termosky a niekto si z nej nalieva caj...letela som do obyvacky a tam moj drahy muz siroky usmev..a ze ahoj zlatko..skoro som z noh odpadla...vrhla sa mu okolo krku a plakala a plakala...ze vraj prisiel okolo polnoci ale nexcel nas budit a sms by uz bola zbytocna...tak som sa mu vyplakala na ramene a cela spokojna ze testy co mu robili vsetky negativne...a dalsie mu budu robit v pondelok eeg a neurologiu zasa...vraj je vsetko v norme...no ten kamen keby ste poculi ako mi padol zo srdca...uff dakujem panu bohu za vsetko 😔

paskova
24. okt 2009

veji to som rada, ze je vsetko v poriadku. Dobre, ze bol v nemocke aspon mu testy porobili, mozno, ze to bola len unava, ze odpadol alebo z teploty, hlavne ze uz je doma. 🙂 🙂

vejinka
24. okt 2009

presne... 😉

rencalm
24. okt 2009

Veji drzim palce, aby ste sa co najrychlejsie spamatali z tohoto soku, a aby ste vsetci boli co najskor fit.

Regi neboj sa, vyberanie znamienok je takmer bezbolestné, ja som to síce absolvovala uz 14x a vzdy ked idem, tak som roztrasená, ale vzdy ked mám za tým, tak si vravím, ze som sa zasa raz zbytocne stresovala. Teraz uz mám vacsie depky, ked idem po výsledok, stále sa bojím, ci tam daco nebude, ale nastastie je to zatial ok. Pri tom vyberani je trosicku bolestiva len ta umrtvovacia injekcia, ale to je len sekundicka stipnutia, pre zenu, ktora porodila 2 deti uplne brnkacka 😀 A potom uz necitis nic, cely zakrok trva tak 5-10minut, podla velkosti a hlbky znamienka, dlhsie ako 15-20 minut tam isto nebudes. A vyberanie stichov je tiez raz - dva, ani nezbadas, ze ich uz mas vonku. A pan doktor Krsak je strasne milý, aj sestricky sú tam zlaté, takze v pohode, vobec sa preto nestresuj. Len si davaj pozor potom, aby sa ti jazva neroztiahla, moc sa to asi ovplyvnit neda, ja mam vela jaziev poroztahovanych, co uz. Zalezi aj od miesta na akom to je, aj od konkretnych vlastnosti pokozky. Vela zien si to dava robit ako plastiku, takze to maju krajsie, tu na chirurgii sa s tym moc neparaju, ale mne sa nikdy nechcelo trepat niekde do Martina, ci Kosic, ci kde to robia. Drzim palec 😉

paskova
25. okt 2009

Ahojte 🙂

No my sme veru dnes vstavali podla stareho casu, takze od 6-tej fungujeme. 😉

Renci jedno znamienko mam na chrbte a druhe skoro pod pazuchou. Na takych blbych miestach, ze furt o ne zavadim podprsenkou. Volaako to vydrzim, hadam to nebude take hrozne. Len to cakanie na tej chirurgii. Zajtra ma o 7-mej pojde svagrina zapisat, dufam, ze sa mi podari dostat dnu do obedu a to sa len objednam. ☹ A kozna mi vravela, zo to mam svetly tip pokozky preto sa mi robia tie znamienka. Mala som ich male, len pri tohotnosti mo akosi narastli a tak sa odsupuju, su take suche. Mensie co mam mi povypalovala ale tie dve sa uz nedali. ☹ ☹ A este hovorila aby som ich potom natrela Lioton gelom aby sa pekne hojili. Cim si ich natierala ty?

rencalm
25. okt 2009

Regi zo zaciatku som mala na to volaku masticku s cibulovym extraktom, ale veru na nazov si nespomeniem, ale zeby mi to dako pomohlo, no neviem. Raz som potom mala aj take silikonove naplaste, zohnala mi ich znama, to sa mi zda, ze sa trosku rychlejsie hojilo, ale posledne som si uz na to nedavala nic, zistila som, ze to bledne len postupne casom, niektore mi uz vidno len trosku, niektore su este cerstvejsie, tie su vyraznejsie. Ale vyskusaj ten gel, vsak uvidis, ako sa ti to bude hojit.
My tiez fungujeme podla stareho casu, zatial, hadam sa casom prisposobime novemu.

rencalm
25. okt 2009

uz som si spomenula, ta masticka sa tusím volala contratubex....

paskova
25. okt 2009

Ja sa viac bojim toho, ako to bude boliet pozakroku. Predsa tu malu stale vlacim na rukach, ci to budem vladat. 😒 Jazvy ma az tak netrapia, pod pazuchou to vidno nie je a na chrbat zase nevidim ja 😀 😀 😀 takze asi tak.

rencalm
25. okt 2009

Regi neboj, urcite to nie je ziadna velka bolest, prvy den to trosku stipka, ale da sa to v pohode vydrzat, horsie je to veru s tym, ze by si si to nemala natahovat, treba davat pozor, aby si si nepotrhala stichy, ale myslim, ze to nemas na takych najhorsich miestach, ved uvidis... Ja som teraz mala na pleci, na klucnej kosti a v pohode, maly mi tam sice furt chodil ruckou, ale nenatahovalo sa mi to ani nic, takze sa mi to celkom pekne hoji.

paskova
25. okt 2009

Rano ma pojde svagrina zapisat, doobedu tam mozem cakat dlhsie nie koli malej, lebo obed jej viem dat iba ja. Skusim postom dokiho poprosit nech ma objedna az ked budem mat doma muza, predsa mi bude lahsie ked bude pri mne. Contractubex aj mam doma.

vejinka
25. okt 2009

ahojte...tak ja idem kukat superstar a som zvedava na dnesne vykony..volako ma to chytilo 😀

vejinka
26. okt 2009

ahojte tak vysledky su v poriadku 😉

paskova
26. okt 2009

ahojte babule 🙂
tak dnes ma rano o 7-mej svagrinka zapisala na chirurgii, bola som 21-a. Isla som tam o desiatej, zaklopala som, ze mam doma male dieta ktore potrebujem nakojit 😉 😉 tak ma hned brali dnu. Objednali ma na 18.novembra na 9:30. Bola som vo vnutri asi 5 min. takze som celkom fajne pochodila. Ale uz mam teraz straaaaasny strach ako to tam prezijem.

veji to som rada, ze manzel je v poriadku.

vejinka
27. okt 2009

regi..aj ja...a velmi a teraz maroduje..zobral si dovolneku a cely cas ho nepustim z postele..lezi a lieci sa s notebookom na kolenach 🙄

paskova
27. okt 2009

Teda veji, tvojmu chlapovi sa zije, 🙂 🙂 Len ho pekne obskakuj,vsak aj on by to pre teba spravil.

Jaj a vcera som na teba myslela, ked Thomas vypado 😒 😒 😒 l, esteze Ben ide dalej, ale ani jemu nedavam dlhu"trvacnost", musim uznat, ze su tam od neho lepsi spevaci, ale ked na neho sa tak doooooobre pozera. 😀 😀 😀

vejinka
27. okt 2009

jooj veru som si aj poplakala...dnes ..vcera som nepozerala... 😔

bambulka026
autor
28. okt 2009

Veji, drzte sa.
Mne Martinko tiez teplotoval cez vikend, no chvalabohu uz je dobre.

Paskova, mne tiez vyberali znamienka, nic to nie je, a bolest po zakroku je v pohode.
Dala by som si to vsak robit Krsakovi, lebo ten druhy Ti to zakrpcuje ako mne.
Taku otrasnu jazvu mam az mi je z toho zle.

paskova
28. okt 2009

bambu boze nestras, ze jazvu. 😒 😒 😒 No u Krsaka som bola, on ma objednal, ale neviem kto ma bude robit.

vejinka
28. okt 2009

mna robil krsak a nieje to nic moc..stale cervene a velke 😔

bambulka026
autor
28. okt 2009

No ani Krsak nie je plasticky chirurg, no vzdy lepsie ako ten druhy.

Konecne som sa dostala k tomu pridat nejake fotky... 😀

paskova
29. okt 2009

To ste ma moc nepotesili s tou jazvou. 😒 Cice pod pazuchou mi vidno nebude, ale na chrbte ano. A este nieco, oni mi tie znamienka spravia obidva naraz?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre