Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

rencalm
20. nov 2009

Ahojte zienky, dlhsie som tu nebola, dáko nestíham, ale priebezne vás cítam, co máte nové a tak.
Regi, no vidís, ani si sa nenazdala a uz más tie znamienka za sebou. Nebolo to také strasné, ze? Hlavne, ze más za tým, dúfam, ze aj výsledky budes mat v poriadku. S malou Sophi to más stále tazké,ale hlavne, ze uz na nu aspon nie si sama, ze ste uz na to dvaja. Neboj, hádam sa to dáko upraví. Uz idete mat 1 rôcik, vsak? Uz chystáte aj daco na oslavu? 🙂 🙂 🙂

Put, uz más mozno nábytok aj kúpený, ale ak mozem este poradit, my sme vyberali z Black Red White (predtým boli na Rachmaninku, teraz sú OD Liptov), zobrali sme si odtial katalog a z neho sme vybrali celú obývacku aj kuchynský stol so stolickami, spravili nám cenovú ponuku a nakoniec sme to aj tak sli kúpit do Polska, kde nás to vyslo o cca 17tis. lacnejsie, dopravu sme mali dokonca zadarmo, cize asi o tretinu to tam bolo lacnejsie. Oni majú siroký výber, aj moderný aj klasický nábytok. Inak ak by som nekupovala tam, isto by som si vedela vybrat aj v Decodome, tam sa tiez dá.

Zuzka-tictac, císlo na jaslicky je 5521380, riaditelka je tam p. Kubánová. Myslím, ze tam deticky berú len riadne na celý den, ale skús sa spýtat. Inak na také prílezitostné strázenie sa dá mozno dat bábo aj do skolky Stonozka na Rachmaninku, tam vraj cosi také majú, ale neviem, co to stojí. Inak vsetko najlepsie Dominickovi k 1. rôciku a ku 1. krôcikom. 😀 😀 😀 S tým prebalovaním sme jedno obdobie mali tiez také, ja uz som bola zúrivá, normálne som na malom sedela, len aby som ho prebalila a veru nie vzdy sa mi to podarilo. U nás zaberala dáka nová vec do ruky, napr. stavbársky meter, alebo vysielacka, digitálny teplomer, nieco, s cím sa bezne nehrá, ale na tú chvílu ho to zaujme. Ale toto obdobie tiez raz skoncí, neboj, teraz sa mu uz pekne prihováram, spievam mu, nevravím, ze obcas este nevystrája pri tom, ale uz je to omnoho lepsie, nechytá hysák hned pri polození na chrbát. Alebo skús ho prebalit postojacky, skúsila som to asi 4x, je to tazsie, ale dá sa to naucit.

Tak sa drzkajte vsetky mamicky aj bábatká a pekný den. 😀 😀 😀

tictactoe
20. nov 2009

reni, diky za cislo a rady. ja tiez skusam take veci s ktorymi sa normalne nehra,ale tie sa predsa daju pozerat aj po sediacky, tak preco by domco lezal a trpezlivo cakal kym ho prebalim. po stojacky som tiez skusala, no to trvalo...
opytam sa v tych jasliach, ak nie skusim aj tu stonozku, ale beru tam aj take male deturence?
uz kupujete vianocne darceky??

rencalm
20. nov 2009

Zuzka myslím, ze v tej stonozke majú takú jednu triedu, kde práve berú aj malinké deticky, ale len na pár hodín, kým si mamina povybavuje co potrebuje, takze je to len také docasné, neviem, ci toto potrebujes, ci nieco na kazdý den. Treba sa tam spýtat. No s tým prebalovaním verím, ze je to tazké, treba len skúsat alebo preckat, kým to prejde. My zas máme problém s umývaním vláskov, malý zacína pri tom chytat hysák, vyskocí vo vanicke a rycí, akoby ho z koze drali, kým mu tie vlásky umyjeme je to u nás ako na jatkách, kriku na celý panelák. ☹

paskova
22. nov 2009

Ahojte baby, 🙂

No my este v noci stale vyvadzame. Ona totiz stale chce yt na rukach len u mna ked ju chyti muz tak jaci. Cez den je to v pohode, stel je pri muzovi, chodia spolu von, hraju sa ani neviem o nej. Len v noci chce iba mna. Uz sa budi iba tak 2x co je super, len ju musim ponosit, pocickat a spi. V stredu ideme do poradne poradim sa s dokinou ako by som ju odstavila, ked nechce byt pri nikom len pri mne. Uz krasne chodi sama, zatial spravi sice iba par krokov ale je podarena. 😀 😀 Spi uz iba raz za den, v kociku absolutne nechce sediet, takze sa motkame okolo bytovky. Na narodky jej kupim toho hovoriaceho psika, knizku a vlastne uz kupujem aj na Vianoce aby sa mi to nenakopilo naraz. Dnes som upiekla svoju prvu tortu pre muza, ma narodky. Hadam bude jedla. 😉 😉

Pekny weeeeek!!!

paskova
22. nov 2009

Zuzi ty sa chystas do robotky ked uvazujes o jasliach? A to prebalovanie aj ja poznam, je to boj aby mi vydrzala lezat na chrbte. A bytostne neznasa obliekanie, staci ked uvidi ciapku uz jaci. Vzdy sa ja obleciem prva, potom zacnem obliekat ju a kym koncime som spotena na blato. 😒 No daju nam ti nasi drobci zabrat. 😵 😵

tictactoe
22. nov 2009

reni s tym umyvanim vlasov ti asi neporadim, domco chodi plavat takze je vo vode ako doma. mozno keby ste len tak skusali ho len poharikom oblievat aby si zvykol na tu vodu na vlasoch.
regi, mozno by som mala moznost len tak na par hodin do tyzdna nieco na buduci rok. ale to este nie je nic iste, takze sa pochvalim az potom ak to vyde. ja som taka spotena po prebalovani 😀 domco so svojim 11timi kilami ma uz teraz valcuje hlava nehlava, takze krik a boj je na dennom poriadku. nepojdes znovu so sophi plavat, alebo si sa na to uplne vybodla? chodi este niekto z vas plavat s detickami?

lenocka80
22. nov 2009

Reni aj nas Marek takto reval veru pri umyvani vlaskov, uz som bola z neho zufala ☹ Ale podarilo sa nam to vyriesit tak, ze sa s nim zacal muz sprchovat a akoze ho sem tam oblial a aj marekovi dal sprchu do ruky a tiez sa sem tam sam oblial na tvar a vlasy...a potom sme ho nechavali v sprchovom kute uz sameho, len ho tam teraz zavriem, pustim mu sprchu na miernejsi prud a on sa bavka a oblieva vsetko dookola. A uz vobec nekrici, ked mu umyvam vlasky 😉

rencalm
22. nov 2009

Ahojte, Zuzka, Leni, dakujem za rady, dako ho musíme na to umývanie vláskov zvyknút, takto to nejde, vyskúsam to spolocné sprchovanie, tiez v jednom císle Mama a ja o tom písali, boli tam rôzne triky, musím to pohladat.
Regi Sophi je sikovná, ze uz robí prvé krôciky 😀 Inak toho psíka máme aj my, od 5 mesiacov, ale moc on nejavil záujem, az teraz ho "znovuobjavil" a to by ste neverili, ako s ním tancuje, vezme ho okolo krku, stláca labky a vrtí sa, no bohovský je, mne az slzy tiekli od smiechu, ked som ho prvýkrát videla v tomto jeho "lets dance" 😀 😀 😀 Tie podrepy, výskoky a vôbec tie jeho tanecné kreácie sú úplne nádherné, kazdý den pridá nový "tanecný pohyb" a s havkom sú bohovská dvojka 🙂

tictactoe
22. nov 2009

reni, u nas funguje reklama na orange a domco vrti rukou ako v ludovkach, 50 cent ho uplne rozparadi a to uz hopsa, skacka, prida do toho ruky, no tiez mame dobre divadlo 😉 a mimoriadne sa bavi na "kikus reklame" 😀

paskova
23. nov 2009

Ahojte 🙂

tak u nas tiez ficia reklamy, mala sedi pri nich a prikovana 😵 😵

Vcera som ju chcela uspat tak, ze si k nej lahnem, spievala som jej, hladkala chrbatik, ona sa v kuse vrtela, vypucala zadok, vykopavala nohami ako take kozla, no nehrozi, ze by tak zaspala. Ked som ju zobrala na ruky, par krat potiahla z cicky a spala. Mam strach, ze ju budem kojit vecne. 😉 😉 V noci aj flasu zobrie v pohode, len zaspat je problem. A to len v noci, cez den ju par krat pohojdam v naruci a spi. No ja mam fakt divne dieta. 😀 😀

rybka17
24. nov 2009

ahojte chcela by som sa spytat, tie co ste rodili v LM prirodzene, ci vas automaticky nastrihli a ci ste mali potom nejake komplikacie "tam dolu" . ja viem ze je este skoro o tom rozmyslat a mozno je to hlupe ale momentalne mam najvacsi strach z nastrihnutia a ze si to "tam dolu" znicim na cely zivot ☹ A da sa nejak "vybavit" cisarsky?

paskova
24. nov 2009

Ahoj rybka 🙂 vitaj medzi nami. Co sa tyka cisarskeho tak vybait sa neda, ked nemas dobru znamost. Ja som rodila v LM 2x prirodzene, vzdy ma nastrihli ale to v tych bolestich nestihnes ani zaregistrovat kedy to doktor urobi. Neviem co mas na mysli tym znicenim tam dolu, ja to mam uuuplne v pohode, necitit, nevidiet nic, sex tak isto super ako predtym. 😵 😵 😵 Pri cisarskom ti rozrezu brucho a bolesti mas potom hruuuza velke. Viem to z pocutia a videla som ako sa tie baby trapili a my co sme rodili normalne veselo vykracovali pri nich. Takze sa nicoho neboj, zvladnes to. 😉 😉

rencalm
24. nov 2009

Ahoj Rybka, chápem tvoje obavy, aj ja som sa najviac bála toho nástrihu, celé tehu som na to myslela, aké to bude, ono uz len ten výraz, ze nastrihnutie nahána strach ale poviem ti, ze sa ozaj nemusís nicoho bát. Rodila som prirodzene, bez epidurálky, odtrpela som si vsetky bolesti a to, ze ma nastrihli som zistila, az ked ma po pôrode zacali zasívat, vôbec som nevedela, kedy to urobili, tlacila som ako divá, vtedy más svalstvo aj kozu takú napnutú, ze to vôbec necítis, trosku horsie je uz potom to sitie, umrtvili mi to lokalne, ale cítila som to. Ale to si zasa taká unavená a stastná, ze to más za sebou, ze sa to dá v pohode zvládnut, vtedy budes mysliet uz na úplne iné veci, na bábo, na postel, na jedlo.... proste zbehne to raz -dva. Neboj sa, dá sa to zvládnut a ak budes mat epidurálku, tak si myslím, ze to bude este vo vacsej pohode a takmer bezbelestne. Je pravda, ze som bola dost nastrihnutá, takze tých 6 týzdnov, kým sa mi to hojilo nebolo moc príjemných, ale zhojilo sa, teraz uz o tom ani neviem, je to takmer také ako predtým, aj co sa sexu týka, neboj sa. Nad cisárskym neuvazuj, ked to bude zlé, sami ti ho urobia, ale urcite to zvládnes aj prirodzene. Drzím palceky, nech vsetko dobre dopadne. 🙂

lenocka80
24. nov 2009

Rybka, presne ako baby pisu. Ja som tiez rodila prirodzene a nastrih vobec neboli, sitie je neprijemne, ale to len troska stipka...co je to proti tomu vsetkemu predtym a zdravemu babatku. A inak ja som tiez mala obavy, ze ako to bude potom dole "vyzerat" ale ver mi, nic nevidiet 😉

kloti
24. nov 2009

ahojte maminky a detičky 🙂 sme radi, že sme našli fórum, v ktorom sme doma 😉 prajeme vám pekný dník...aj keď prší...no pri pohľade do očiek našich zlatíčok nám slniečko svieti stále 😉 zuzu a jakubko

rencalm
24. nov 2009

Ahoj Kloti, vitajte aj s Jakubkom medzi nami mamickami 🙂 🙂 🙂

rybka17
24. nov 2009

diky za povzbudenie 🙂 take info uz mam ze ten nastrih neboli a ze trosku boli zasivanie, to sa vsetko da prezit , takze toho sa nebojim, skor mam strach ze nastanu nejake "nenapravitelne" skody, akoze uz nikdy nebudem moct mat normalny sex a tampony sa nedaju nosit lebo je to tam "volne"...no citala som vseliake horory 😒 ale na druhej strane keby to bolo take hrozne tak po svete beha miliony nestastnych matiek takze to hadam nebude az take zle 🙂

rencalm
24. nov 2009

Rybka je to individualne, zavisí to od samotného porodu, niekedy sa zena potrha viac, inokedy menej, ale myslím, ze tie hororové scenáre sú skôr ojedinelé, casom sa da vsetko znova do poriadku. Mozno sa niektoré veci trosku zmenia, mozno to bude iné ako pred pôrodom, ale rozhodne to nie je vzdy horsie, práveze je vela zien, ktoré ti povedia, ze sex po pôrode je este lepsí ako predtým ( mozno preto, ze je zriedkavejsí, teda aj vzácnejsí? 🙂 🙂 ). Ale nie, ako vravím, je to individuálne, aké to bude, zistís az sama, ked si tým prejdes, ziadna z nás ti tu presne nepovie, bude to také a také, to sa nedá, ale ak sme ta aspon trosku ukludnili, sme radi. 🙂

lila794
24. nov 2009

vanieRybka, urcite to nie je take ako to zotavovanie po sekcii. Ver mi!!!! A neda sa to tu planovane vybavit, robia to neradi, iba v nutnych pripadoch. Ja len dufam, ze nebudem musiet znova rodit cisarom.

Inak, babule, pozdravujem vas vsetkych po dlhom case. Mame sa fajn!!!!

lila794
24. nov 2009

Sorry za ten preklep na zaciatku, maly mi tu furt stuka 😀

paskova
25. nov 2009

Ahojte 🙂

lila to je fajn, ze ste v poriadku, mozno budes mat dievcatko, tie trapia maminy menej. 😉 😉

My ideme dnes na rocnu kontrolu aj pre tretiu davku injekcie. Som zvedava kolko moj drobec vazi a hlavne sa chcem opytat ci uz moze citrusy a kravske mlieko. Uz definitivne spava len raz za den, ani mi to nevadi, vyhrajka sa, mrzuta neni. Skor ma trapi, ze nechce sediet v kociku, len by sa tmolila za ruky. A ked je takyto hnusny cas tak ani vonku s nou nechodime. 😒 Dufam, ze ju to prejde ked bude normalne bezkat sama. Sice to bude zas horor, ako ju poznam bude utekat inym smerom ako ja. 😀 😀

Babky nemate dobry recept na nejaku fajn torticku? Ja uz som z toho na nervy, na mimi su len same fotky a postup nikde.

lenocka80
25. nov 2009

Regi, ja mam super "recept" 🙂 Cukrarna Janosik 😉 fakt skvele pecu 😵 mnam, mnam

paskova
25. nov 2009

juj Leni ja uz mam odskusane vsetky cukrosky, Natalke vzdy objednavam, ale pre Sophi chcem vyskusat torticku. Vlastne koli Nati, lebo mi chce pomahat piect.

Poradnu mame za sebou, vazime 899Og a meria 73cm. Je to taky mrnusik, ale co je male to je zlate, no nie ? 😵 😵 😵
A dam ju veru aj ja zaockovat proti tym kiahniam.

Dnes ma Natali rodicko, som zvedava cim ma zase prekvapi. 😉 😉

rencalm
25. nov 2009

Lila ahoj, drzím palceky, len sa opatrujte.

Regi nevadí, ze je taká drobucká, dievcatká predsa bývajú také mensie 🙂 Hlavne, ze je to zdravé a podla tvojch slov aj riadne zivé a sikovné dietatko, tak potom je vsetko ok, nie? Inak nás uz od roka takmer nic nepribral, v roku mal 11.2kg, teraz má 11.35kg, ale to asi zato, ze je stále v pohybe. Ale ja som aj rada, je taký akurát. Keby bol este o pol kila tazsí tak uz ho hádam ani nezdvihnem, mna uz tak strasne bolia kríze, ze sa niekedy ledva pozviecham z postele. Ale utesujem sa, ze uz ho nebudem nosit dlho, uz chodí takmer vsade sám, len ked mi uteká opacným smerom ako chcem ja, tak ho musím zobrat a niest kúsok, alebo ked spadne a placká tak to sa hned driape na ruky. 😉

kloti
25. nov 2009

Mamičky, chcela som sa opýtať, či ste so svojimi slniečkami chodili plávať. Ešte stále fungujú kurzy plávania pre detičky v Jánošíku? Ak áno, v koľkých mesiacoch je vhodné začať? Aké ste mali s tým skúsenosti? Páčilo sa to detičkám? Ďakujem za info 😀

paskova
25. nov 2009

Kloti ja som chodila s malou, da sa od ukonceneho 6. mesiaca. Bolo to super, myslim si, ze to este stale funguje. 😵

vejinka
25. nov 2009

ahojte mamicky tak my uz veselo cupitame sami:

https://vimeo.com/7710612

😉
mame sa ok ockovanie sme prezili pred tyzdnom a zatial nic 😉
pomaly odstavujem..v noci obcas dam aj sunar ..bala som sa ako ho bude pit ale po par vystupeniach si zvykol na chut a uz nerobi cirkus 😉
prajem vela radosti s ratolestami 😉 a vitam nove tvare 😉

tictactoe
25. nov 2009

kloti, ja chodim s domcom plavat od 6tich mesiacov, teraz uz ma 4. alebo 5. kurz, velmi sa mu tam paci a vidno na nom ako robi pokroky. mozes sa tam inak prist pozret ked sa plava, bud v pondelok alebo vo stvrtok doobedu.

paskova
26. nov 2009

Ahojte 🙂

veji Erik je uz aky sikovny. 🙂 Sophi zatial cupita iba sama po byte, najradsej u babky kde je vsade koberec. Ja mam doma podlahy, kozusiny na zemi, to sa jej chodi tazsie. My sme mali dost brutal noc, koli ockovaniu, aj teplotu mala a cely den bola riadne umrncana. 😒 Dufam, ze dnes to uz bude lepsie.

Natalke rodicko v pohode, dnes ma dokonca prvykrat zasadnutie v skolskom parlamente. Rodi sa nova Benova!! 😵 😵 Vcera som sa dozvedela, ze mojej zubarke sa uz neda objednat, musim si to u nej odsediet. Sa tesim, buduci tyzden idem nato. 😠 😠

paskova
27. nov 2009

Ahojte 🙂

Sophi ma dnes jeden rocik!!!!! Moja princeznicka mala, krasna 🙂 🙂 🙂 pride aj moja mama, tesim sa na faaaajne kolace, tortu chlebicky.

Pekny weekend vsetkym 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre