Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

putyna
8. apr 2008

gemerka ja by som ti radsej odporucila sutliiakovu ja chodim tiez ku kyselkeale asi radsej som maleho mala dat ku sutliacke lebo kyselka co v pondelok 1 pacientovi predpise tak ppotom cely tyzden predpisuje kazdemu mangel chodi ku sutliacke a aj plostica a myslim si ze su spokojny heh my nastastie dufam uz nebudeme dlho tam codit max do januara dufam

putyna
8. apr 2008

zuzi dnes som ta videla na podbrezkach aj z ivkou hnevam sa na teba hmmm si sa ani neozvala

putyna
8. apr 2008

zuzi kuk som foto jezis ale ste zlatunky hehe a ten poriadok heh aj nas timko vkuse robi poriadok ked sedi pri stole tak nic na nom nemoze byt hehe sups vsetko na zem

putyna
8. apr 2008

jasne bambu som pocula ze si bola ajty na podbrezkach a ani ty sa neozves inac das mi svoje tel c. lebo do teraz som nemala kliipale konecne mi ho mangel aktivoval

plostica2502
9. apr 2008

ahoj jani moja,museli sme sa otocit,som vravela ivke,ze ti idem brnknut,ale maly jej necchcel spat,tak sme sli zas domov...ani do billy som nesla... 😒

ahoj gemerka,ano my chodime k sutliakovej je velmi zlata,staci jej zavolat,ked mas daky problem a ona ti povie co dalej,ci treba prist,ci nie a hned ta berie a co sa tyka deticiek,predpisuje im take lieky,co miesaju v lekarnach(pridu mi ako prirodne) v hnedej flaske s cervenou nalepkou 😀 vzdy platime len 5sk 😀 ...

ahoj ali...no ja mam zatial,tiez dost mliecka,ale mimko stale papa kazde dve hodiny,sa nic nevyspim a mam taky klendarik a tam uz e pisamne,ze od ukoncenia 4.mesiaca sa mozu njake potraviny(zeleninky) a su aj tie kase kupne...zeby sa mu viac brusko zasitilo,ak sa to nezmeni,tak zaciatkom 5.teho mesiacca zaciname papkat...joj,to mas fajne so samkom.... 😉

bambulka026
autor
10. apr 2008

Ahojte, ja som tiez chodila ku Dr. Kyselovej a nemozem sa na nu stazovat.

Put, cislo telefonu Ti poslem v IP.

Ali, este davas mlieko do Popradu?Mne doniesla peniazky a veru dobre padli 😀

Plosti, Minko je taky hlados ako nas Matko... 🙂

bambulka026
autor
10. apr 2008

Loos, este aspon tyzden vydrzte a potom uz mozes ist rodit 🙂

cmuco
11. apr 2008

mamicky
mate niektora skusenost.
Mame 10 dni a pred troma sme boli na ockovani TBC. Tieto tri dni mi pripadaju uplne odlisne v spravani mojho Matka. Je strasne podrazdeny, velmi place, tazko sa utisuje a zaspava. Cumliky vobec nepomahaju ani sa do nich nechce zahryznut. Kojim stale, aj stolicu ma pravidelnu az na tie hystericke koncerty. Pomozte poradte ci to moze byt aj s toho ockovania?

gemerka
11. apr 2008

dakujem babenky za typ na pediatričku. terajsia doki je nejaka divna, tvrdila mi ze dieta ma byť 6 mesiacov len na mlieku. Nerozlisovala či MM aleob UM. My sme boli 4 mes.plne kojení, no žial mlieko sa mi stratilo napriek všetkým snahám ☹ tak sme nutení byť na UM. Predsa som len začala malému dávať zeleninkove kaše a celkom OK. Takže nie každá pediatrička je normálna. Ešte že sa stahujeme a dufam, že nová bude normálna.

CMUCO: nemá malé náhodnou koliky? My sme mali skoro kazdý den, potom to same preslo. Skus sa radsej opytat doktorky. Moj malý bol z očkovania práveže ospalý - ale reakcie môžu byť rozne, raddše sa porad.

zuzana24
11. apr 2008

put a ktoru si videla zuzku?

plostica2502
11. apr 2008

cmuco...to ked ti ma koliky,najlepsie fenikloveho cajiku navarit,nemusis kupovat tie drahe detske...kup si fenikel a zalej vodou...alebo mozes aj spravit klasicky rumancekovy a par zrniecok feniklu don... a pritiskaj mu nozky na brusko,zarucene pomoze.... 😉

ahoj bambu🙂))))))))hej to mame riadnych papkacov,ty si kedy zacala prikrmovat,...lebo uz mu presli 3 mesiace a stale sa nic nevyspim,ako keby mal lacne brusko stale....hruza...mino sa mi smial,ze sa v noci na svetlo zobudil a kukal,ze maly spi s nami a ja iba cicka von a spim 😀

bambulka026
autor
11. apr 2008

Plosti, no ja som zacala davat tie kase od ukonceneho 4 mesiaca, no nejaky efekt to nemalo. Teraz uz papa normalbnu grisku a aj tak sa mi o 2-3 hodiny budi co si pyta cicku.
Inak to ze ja zaspim s cickou von je u nas uz uplne bezne... 🙂
Maly ma za cely den totalne zmori.

Put, ako casto a dlho Ti Timko spava cez den?
Mato tak hodinkuu doobeda a 2 hod. poobede.

plostica2502
11. apr 2008

heh bambu....to je inak pravda aj mna mori,o mne uz aj moj muz rozprava celej rodine,ze som frigidna...a to mu z normalneho mlieka robis...

alinka76
11. apr 2008

Plosti, ja ešte nič dávať nejdem, malému to pekne stačí a dokonca už 2x spal do rána do pol siedmej. Neviem, čím to je, asi mám dosť husté mliečko, ale teda ja jem veľa tvarohu, jogurty a aj vločky si robím. Mám kamošku, dnes som bola u nej a tiež má takého hladoša, že aj v noci každé 2 hodiny je hore na papanie, ale ona mi povedala, že skoro nič neje, je ako trieska. Tak som jej poradila, nech skúsi jesť viac výživnú stravu, možno má mliečka dosť, ale je slabšie a tak si častejšie pýta papať. Ja neviem, ale ak je tvoj tiež len kojený, tak by som počkala aspoň do konca 5-teho mesiaca, netreba tak skoro zaťažovať žalúdok dieťatka, skús sa opýtať doktorky, čo ti povie.

Bambu, aj ja sa teším na prašule, lebo som si kúpila nový notebook na splátky a chcem si ho týmto splatiť 😵 stále mám moc mliečka, a teraz duplovane, keď malý tak dobre spí.

Dnes bolo u nás nádherne a tak sme boli skoro stále von. Malý krásne spal, poobede vkuse 3 hodky, až som bola z toho mimo 🙂

zuzana24
12. apr 2008

ahojte mamulky ako sa mate som vas zanedbala kusok 🙂

cmuco urcite je to z toho my sme to mali tiez davala som jej na to studene obklady za 2dni bolo po placi.ja som si namocila vatovy tampon do studenej vody a prikladala som to malej.vyskusaj uvidis.

plostica2502
13. apr 2008

ahoj ali...joj to ti pekne buvinka...ja si tiez varim ovsenu kasu,alebo pudingy,jogurty si kupujem,alebo acidofilne mlieko a pijem ho zmiesane s grankom...fajne,skus...ved to,opytam sa doktorky....lebo som z toho potom az nervna,ked sa nevyspim....

inak zienky,mam pocit,ze nas tu je vela zuzan 😀 😀 😀 😀

putyna
13. apr 2008

bambuno mne timko uz nechce vobedz iba ked ho uhrkam k smrti tak vtedy to dako na chvilu hehe ale v poho

zuzana24
13. apr 2008

tak baby aby ste boli kludne tak ja vam prezradim ze mi celu noc spime uz od druheho mesiaca a to sme este stale kojeny 🙂 a bambu my spime 2 hod doobedu a 2 hod poobede pokial niesme vonku lebo to musime vsetko vidiet a chodit tak to moc nespime.

plosti mas pravdu ze nas tu je vela zuzan 😀

mamulky chcem sa vas opytat co by ste urobili alebo zareagovali keby vam nejajka mamina povedala ze ma vela mlieka ale ona kojit nebude lebo nebude k malemu v noci vstavat ze sa potrebuje vyspat?

bambulka026
autor
13. apr 2008

No aj tak by musela v noci vstavat, kedze drobci si pytaju papat i v noci. A podla mna je jednoduchsie vytrcit mu cicku, ako ist pripravit mlieko do flase...
Ja by som sa asi len zasmiala a nechala nech si to vyskusa co je lepsie.
Aj ked na druhej strane, poznam zeny co nekoja aby si nepokazili dekolt, a ako jedna z nich povedala, vraj sa neda drmat... 😀

Ali, ako Ti zavidim, ze ti spinka aj celu noc... ☹
Ja by som si uz tiez potrebovala riadne pospat.

Zuzky aj neZuzky, tak treba v auguste stretko a spravime si malu oslavu,co poviete?

putyna
14. apr 2008

hmmm no baby mi sme neboli kojeny a vstavali sme hned od zaciatku iba raz za noc tak som bola spokojna
ale aj tak som chcela velmi kojit dokonca som sa doplakala ale co hehe timko je aj tak moj milacik

jasne baby rastie nam 6 zubok

no jasne s tou oslavou moze byt heh a este 3 augusta a bude super hehe vtedy oslavujem ja 21r 😀

putyna
14. apr 2008

bambu s tym tel.c. co bude??? ☹

zrzuska
14. apr 2008

ahojte zienky.

zuzka to co je za mamicku? 😕
vsak aj ja som rozbita ked mi mala v noci nechce spat alebo ju krmim ale tak ked treba tak treba.
ja som mala tiez riadnu krizu ohladom dojcenia. myslela som, ze sa na to vykaslem a budem malu krmit UM. ale to bolo vsetko z nevedomosti a preto, ze som si myslela ze mam malo mlieka. nastastie sme boli ten jeden den v nemocke na pozorovani a tam sa ukazalo ze mam mliecka dost a mala prosto place lebo nic ine nevie (myslim rozpravat alebo tak). lebo ja som ju nakrmila a ona grgla, vygrcla (a to aj po hodine alebo aj po troskach tu hodku po krmeni) a potom plakala a som si myslela ze je hladna ked tolko vygrcla tak som ju dokrmila atd..... a ona chuda tym ze bola tak casto krmena tak bola prejedena a preto plakala 😔 takze ma tam usmernili co a ako a uz je teraz dobre.

ale aj tak by som chcela poradit ohladom dojcenia. lebo mi kazali krmit vzdy z oboch prsnikov. no ked ju nakrmim z jedneho a vidim ze sa puci, tak ju dam grgnut, tak si grgne a aj vygrcne. mam ju aj tak davat na druhy prsnik? teraz sa to tak stalo tak ze ju nedam na druhy ale velmi plakala tak predsa som ju dala aj na druhy a uz je spokojna. no negrgla tak som ju dala do autosedacky. sa bojim ze mi vygrcne ked ju dam do postielky spinkat.

a inak mne mala spi celu noc. uspavat ju musim bud na rukach alebo pri mne v posteli (tak sa zle naucila ked mala koliky 😖 ) no a potom ju prelozime do postielky a spi tam celu noc. uz par noci bolo tak ze zaspala o 10tej alebo 12tej a spala do rana do 5-6tej 🙂 potom sa napapala a spali sme do 9tej. ale dakedy sa budi aj v noci. no vzdy iba raz. takze ja sa celkom dobre vyspim 🙂
ale nie je to divne ked spi celu noc take male babo? ze sa nepyta papat? 😨

baby mali ste uz stretko? ja by som tiez rada prisla. no este chcem pockat kym bude mat mala 3mesiace. teraz s nou nechcem este chodit busom hlavne ked je vo vzduchu ten virus-brusna chripka. a drahy ten ma vela roboty takze ma nemoze rozvazat. no dufam, ze v lete uz budeme chodit castejsie aj do mesta 😅

zuzana24
14. apr 2008

jej zrzi ahojky,co sa tyka krmemnia z obobch ja som to robila tak ze som ju striedala aby mi necicala len z jedneho,alebo ked som ju aj nechala vycicat z jedneho tak som si potom odstriekala prve to z ktoreho mi necicala.dalej pises ze sa bojis dat malu do postielky kym si neodgrgne ja som to robila tak ze som jej do postielky podlozila nieco tak aby bola na boku ked by si nahodou odgrgrla a vygrcla aby sa neudusila tiez som ju ale stale kontrolovala 🙂 Saska mala na toto inak nejaky siesty zmysel bo ked si aj neogrgrla a zaspala tak sa zobudila na to ze jej treba grgnut tak si odgrgrla a spala dalej 🙂ale samozerejme je to na tebe urob si ako mas istejsie.tiez sa nemusis bat toho ze ti spi celu noc ked mi tak zacala spavat tiez som sa bala ze ci nieje nahodou daka chora ale pedia ma ukludnila povedala mi ze mam syte mlieko a nema potrebu sa v noci budit na hlad takze urcite to aj stebou bude tak.inak stretko sme este nemali.

bambu so stretkom suhlasim a s meninovou party 😀 len mohli by sme to spachat aj skor trosku nie akoze na oficialne zoznamenie 🙂 ked som to navrhla pred casom tak zareagovala len put a pak ty takze maminy napiste ako vam to a kedy hlavne vyhovuje a dame si zoznamovacie stretko 🙂 co vy na to?

zrzuska
14. apr 2008

zuzi tak fajne ze mam syte mliecko 😅 aspon sa dobre vyspim 🙂

ja by som dosla na stretko ale az ked bude tak teplejsie 🙂 ja az mozno v juni nejako. neviem. ale dufam, ze sa s vami stretnem. tu v dedine chodim na prechadzky s jednou babou a ostatne ledva stretnem. neviem ci chodia malo von s detmi 😕 a uz ma to tu ani nebavi. treba trochu zmenu a ist aj do mesta 😅

zuzana24
14. apr 2008

tak dojdi k mamine na podbrezky mozme chodit spolu von aj tak tu travim viac caasu ako v LH alebo ta dojdem kuk do prybyliny dakedy co ty nato?neboj nic urcite stretiek bude viac len ja zasa v juni nemozem bo mi letime do anglicka ak bude mala ok 🙂

bambulka026
autor
14. apr 2008

Put, no vidis ,my Zuzky mame 11 a Ty 3.8. 😀 , len to uz treba fakt naplanovat...

Zuzi, ja suhlasim so stretkom, len sa treba dohodnut kedy ci cez vikend, alebo v priebehu tyzdna.
Mamulky napiste ako Vam to lepsie vyhovuje...

Zrzus, a kde to vlastne byvas? Ak by som to mala po ceste tak Ta na aute v pohodke vyzdvihnem.
Inak ja Matovi pri krmeni tiez striedam cicik. Raz mu dam z jedneho a z druheho odstreknem, a naopak.
Ja ho dam do postielky i neodgrgnuteho, no otocim ho na bocik ak by si vygrcol. On mi vsak vacsinou pri papani zaspi takze sa ani nepokusam budit ho.

zuzana24
14. apr 2008

ahoj hviezda konecne som ta som ta odchytila 🙂 ako sa mate,ste zdravy?mne to vyhovuje kedykolvek len ty si spominala ze len cez vikend?

bambulka026
autor
14. apr 2008

Cau, no mne je to uz teraz tiez jedno Vladko robi od rana do vecera, takze ja mozem kedykolvek. Jeden den bez auta ak sa stretneme v Lm, ho nezabije. Teraz si v LH?

zuzana24
14. apr 2008

nie teraz som na podbrezinach mam nejake vybavovania v lm tak aby som nemusela chodit zbytocne musim setrit 🙂 to by si aj s drobcom prisla?ja som tak myslela ze bez drobcov.

bambulka026
autor
14. apr 2008

No ja ho teraz mmt nemam kde nechat.Do konca mesiaca sme odkazany sami na seba. Iba ak cez vikend ked je muz doma, no ten s nim dlho sam nevydrzi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre