Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

kloti
16. júl 2010

tri dni vysokých teplôt a dnes konečne výsyp - 6. detskú chorobu sme úspešne prekonali 🙂

lenocka80
16. júl 2010

@putyna hej, je to tak ako som pisala, len prides a povies, ze chces zmenit dr. Ja som hned aj podpisala papiere aj ma vysetril a pohoda, ziadny stres so starou kartou 😉
@kloti tak to musela byt "zabava" v tychto horucavach...

putyna
16. júl 2010

kloti tak to ti teda nezavidim

kloti
16. júl 2010

veru, Jakubko chúďatko si teda vytrpel...ale už je dobre 🙂

putyna
16. júl 2010

joj baby chystate sa dakde na dovolenku ??? my ideme 25.7 na balaton na tyzden heh aspon daco ako deti sme tam chodili kazdy rok a s timikom uz ideme druhy rok minuly bolo super dufam ze aj tento rok vide dovolenka 🙂

kloti
17. júl 2010

put, my sa chystáme začiatkom augusta na dolniaky, presnejšie na Hont 🙂 máme tam rodinnú chatku, tak sa veeeľmi tešíme...s Jakubkom to bude premiéra 😉

prajeme vám, nech vám aj tento rok dovolenka vyjde podľa vašich predstáv 🙂 a hlavne, nech je pohoda 😉

lila794
17. júl 2010

Aj my prajeme prijemnu dovolenku. Nam momentalne nehrozi, asi by som si velmi ani neoddychla pri detoch, ale daku chatu by som brala 😉

Kloti, fuuuuj, vy ste mali v týchto horucavach 6.chorobu? Davidko to mal asi v roku a pol, neprijemne su tie teploty.

ivaz
21. júl 2010

Ahojte kočky, budúci týždeň sa chystáme trochu schladiť k vám do LM. Viete mi poradiť reštauráciu, kde dobre varia za primerané ceny a ten môj veľký loptoš by sa tam nenudil? Čiže podnik s detským kútikom alebo terasu s ihriskom. Budeme bývať v Demänovej, takže by potešili typy odtiaľ alebo priamo z LM. Ďakujem.

lila794
21. júl 2010

@lenocka80 jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, tak tu si to uz oznamila??? Nevesticku mam na ceste!!!!!!! A ak bude chlop, tak Noemka bude ako ruza medzi nasimi chlapmi. Tesiiiiim sa prevelmi!!!!! 😀 😀 😀

lenocka80
21. júl 2010

@lila794 no tu som uz neodolala si to "vycapit" do profilu 😀 Ja som tiez velmi zvedava co to bude, kazdopadne ja uz nevesticku mam 😀...no len aby sa zasa o nu nepobili bratia ak bude chlap 😉 Tak ci tak...ked bude dievka, chystame zasnuby 😀 😀 😀

lila794
21. júl 2010

@lenocka80 samozrejme!!!!!! Som zvedava, co bude! Inak aj kamoske podla cinskeho vychadzal chlapec a bola baba, teraz jej vychadza baba, tak som tiez zvedava! Ja som mala tiez co robit, aby som sa tým nepochvalila, ze budete 4ia 😀 Aspon tu som mohla zakricat, ze huraaaaa!!!! Len nech je vsetko ok!!!

Dnes sme boli na ortopedke, konecne nam zrusili poštolky. Aj som sa trochu bala, ci to bude mat ok, lebo ja som jej to uz ani moc nedavala 😝 ved je horucava a este ju aj brusko obcas bolieva - strasne nervy z nich chytala.

lila794
21. júl 2010

@ivaz najlepsie je vo Villa Betule, tam sa ti maly vyhráááá. Ale je to od Demänovej dost daleko. V meste asi Hotel Janosik, tam je dobry detsky kutik, ale neviem, ci aj v restike. Ako tak rozmyslam, v meste ma nic nenapada. Alebo skusit nejaku restiku v doline - ale tam budu asi "fajne" ceny. Baby, neviete o niecom?

ivaz
21. júl 2010

@lila794, dík za typ, aspoň jeden potešil.

vejinka
21. júl 2010

ahojte kocky...tak ja som uz pobalena do porodnice ale mam taky blby pocit..joj uz aby to bolo 😅

vejinka
21. júl 2010

my sme boli v pizzerii nad liptacikom centrum mesta lm tusim garcia alebo tak nejak a tam je taky minikuticek..ale pizza je tam bohovskaaa

lila794
21. júl 2010

@vejinka veji, ty si rýchla 😀 daj pokoj, este si uzi, kym ste len traja, prvy mesiac je poriadna psychiatria, kym sa vam utrasie doma rezim 😝

vejinka
21. júl 2010

@lila794 viem si predstavit...ale uz mi to brucho dost zavadzia 😅

vejinka
21. júl 2010

ozaj baby dajte daky tip na hracku na narodky rpe dvoj rocneho fagana ktory vsetko znici za par minut 😅

lila794
21. júl 2010

@vejinka este ta caka posledne a podla mna najtazsie obdobie s brusinom 😝 a hracka? Stare auticka, co moze rozoberat - ako u nas 😀

vejinka
22. júl 2010

@lila794 no veru uz sa citim ozaj zle...dnes som nebolôa ani schopna ist s malym von strasne ma brucho boli ... 😔

gina333
22. júl 2010

ahojte 🙂
no vidim, ze to tu trocha ozilo. 😉

@vejinka: ty uz si pobelena? Ved do oktobra mas este kopu casu. 😉

My sme uz po dovolenke, ale ked pride muz chceme na par dni do Sturova, tam chodime kazdy rok. Hlasia riadne horucavy, neviem ci dnes poo neskocim do Jana s detmi ked sa Sophi vyspi. V meste tej palave nie je co robit.

@ivaz: ako lila pise perfektna je Villa Betula, v meste veru nic nie je, co je velka skoda. 😒 Ale hore v Jasnej urcite na nieco natrafis, potom nam napis. 😵

kloti
22. júl 2010

babenky, predvcerom som sa hrala na chemika a namiesala som si praci sliz a dnes som ho premierovo vyskusala - paradicka...pradielko vonavucke, makkucke, farby uzasne 😉
desat litrov za par euracov - no nevyuzi to 😀 😀 😀

vejinka
22. júl 2010

baby nasla som toto...co si o tom myslite?? inak ja mamm pocit ze to bdue o vela skor ako v oktobri 😅
http://www.pingocar.sk/home.html

vejinka
22. júl 2010

myslite ze to maju niekde v LM?? xcela by som to na malom vyskusat predtym ako by som to kupila 😉

lila794
22. júl 2010

@kloti fiha, nieco som uz o tom pocula, ale nic presne o tom neviem, neprezradis, ako si to urobila?

lila794
22. júl 2010

@ivaz a este ma napadlo - horsky Hotel Mnich - tam je tiez super, hlavne, co sa týka možosti vyhrania sa pre deti. Tu mas linky

http://www.villabetula.sk/

http://www.hotelmnich.sk/

ivaz
22. júl 2010

@lila794, dík za typy, vyskúšame.

kloti
23. júl 2010

@lila794 "recept" som našla na nete, keď som hľadala info o látkových plienočkách - dali sme sa na to, tak po večeroch šijem a cez deň testujeme plienočky 🙂 je to super...a hlavne sa dá perfektne ušetriť a aj riťula je fajnučká 😉

Ale späť ku slizu:
- nastrúhať 1 jadrové mydlo
- zaliať vriacou vodou (rozpustiť) - môžeš rozpustiť aj varom
- pridať 300 g kryštalickej alebo práškovej sódy na pranie a doliať vodou do 10 litrov
- nechať 1 deň odstáť
- dávkovanie: 300-500 ml na 1 pranie (ja dávam 1 odmerku - modrú s uškom - cca 250ml)
- ku aviváži naliať trošičku octu (farby na prádielku ožijú a ocot vôbec necítiť)

Vysušiť na slniečku 🙂

Ja som to urobila prvý krát a periem v tom aj naše veci - super - žiadne fľaky po prášku a sviežo to vonia. Tak ak chceš, vyskúšaj 😉

PS: hotový sliz (po dňovom odpočinku) má konzistenciu ako redšia želatina

lila794
23. júl 2010

@kloti ked budem mat na to cas, tak to veru vyskusam. A musi sa susit na slnku? lebo ja mam balkon na sever a pradlo ani nevesiam na zinky, iba na susici, takze na slnku nie je vobec.

kloti
24. júl 2010

lili, nieee, samozrejme, že sušiť môžeš kdekoľvek...ja len, že tematicky k aktuálnemu počasiu sa to hodilo 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre