Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

kloti
26. sep 2010

@lila794 juuj, tak Davidkovi aj maminke prajeme pevne nerviky pri prerezavani zubkov 😉 No a skolka, to je super. Davidko je uz velky chlapcek a aj Teba to trosku odbremeni 😉 A kde ho chces dat? Uz si zistovala uroven a tak??? Neviem, ako je to teraz so skolkami v meste, ci sa da vyberat, alebo treba brat tu, v ktorej su volne miesta...
Nuz, aj my mame radi deturence, ale len "z bezpecnej" vzdialenosti 😉 a tak som sa rozhodla, ze budeme chodit do Zornicky. Uz sa tesim 🙂

@vejinka a vy dvaja sa ako mate? Este ste spojeni pupcekmi, alebo.....???...

vejinka
26. sep 2010

@kloti este furt som kinderko.. 😅

lila794
27. sep 2010

@kloti Zuzi, tak cielene som este nezistovala, iba tak z pocutia. Viem, ze su velke natresky, najlepsie je hlasit sa skor. Ale vyzera to tak, ze zatial je pre nas najlepsie dat ho tu na Podbrezkach do Agatika. Ked ho chcem dat len na 4 hodiny, muz chodi do roboty skoro rano a robi do vecera, berie si aj auto, nemala by som ho ako do skolky nosit a naopak. A este aj s malou. Ale najviac sa mi pozdava Bublinka na CSL brigady. Tam maju aj kruzky, co je super. Alebo aj Stonozka. Uvidime.

@vejinka Veji, neboj, uz sa vam to blizi 😉

vejinka
27. sep 2010

@lila794 ked naprsi a uschne 😉

kloti
28. sep 2010

@lila794 Aj ja som počula na Bublinku chvály, aj na Stonožku. Ale podľa mňa to záleží od prístupu učiteliek - a v každej škôlke sa určite nájdu aj také aj onaké 😉 Neviem prečo, ale myslela som, že bývate na Nábreží 😅 V každom prípade je škôlka "poruke" najlepším riešením 😉 Tak držím palce, aby sa to podarilo vybaviť a hlavne, aby sa Dávidkovi páčilo...a pozdravujem malinkú Noemi

Ozaj, v sobotu je burza...prídete?

lila794
28. sep 2010

@kloti Ja som z Nabrezia, byvame na Podbrezkach. A kde je burza?

Dnes sme boli v poradni na polroka, Noemitka uz ma 7550g, činka jedna malá 😀 Ale na Dávidkových 9760g v polroku sa nechyta. Asi preto sa mi zda taka malická 😀 Von je taky vetrisko, uz sa aj poriadne ochladilo, vsak? Ale tesime sa z gaštanov a listov - tie mam stale roztrusene po byte. David si ich nazbiera a potom doma ich pučí v rukách - mama mia!!!
Zubky zvlada statočne, uz iba jeden a mame komplet chrup 😉

kloti
28. sep 2010

@lila794 hej, veď viem, že si z Nábrežia...ale myslela som si, že si stále tu 🙂 Burza je v jedálni "našej" školy (Dr.A.Stodolu) od 9 do 12-stej 😉 už sa teším na doplnenie garderóby pre moje zlatíčko 😉

Jeeej, malé dievčatko už krásne vyrástlo 😉 a Dávidko mal fakt v polroku toľko g??? Fíha, my máme teraz 9900g 😀
No, a von je fakt hrozne - keby aspoň nepršalo, tak by bolo fajn. Máme síce pršiplášť aj gumáky, ale keď prší, tak je pocitovo oveľa chladnejšie a len nedávno sme sa vyliečili zo soplíkov - tak nechcem moc riskovať. Aj keď - minimálne jedna prechádzka denne musí byť - preventívne 😉 za každého počasia
No a zúbenky už máte krásne. Nám idú očné aj stolička - tak papáme homeopatiká a ďasienka natierame gélikom 😉 ale Jakubko všetko zvláda hrdinsky - častokrát ho obdivujem, že také malé telíčko sa dokáže vysporiadať s takými peripetiami...to keby sme my mali zažívať, tak neviem-neviem, či by sme dokázali normálne fungovať...asi nie 😅 ACH - TIE NAŠE DETIČKY SÚ VEĽKÍ BOJOVNÍCI A ÚŽASNÉ STVORENIATKA PLNÉ SILY A RADOSTI ZO ŽIVOTA 🙂

lila794
30. sep 2010

@kloti Veru velki bojovnici!!!! Klobúk dole pred nimi! 😉 Už máme aj my soplíky. Najskôr ochorel manžel - taký prechladnutý, kašeľ mal iba. Veeeľa ľudí je teraz chorých, tak som len čakala, kedy to chytí Davidka. Lebo vždy, keď mu išli zúbky, tak sme soplovali. A akoby som to privolala 😝 V noci sme skoro nespali, iba utierame a smrkame a protivní sme 😝 😝 😝 chúďa moje!

Zuzi a vy bývate na Nábreží? Na tú burzu by som išla, ale uvidím, ako budem mať auto. Alebo pošlem maminnu,tá to má pod nosom. Nejaké tepláčiky by sa nám zišli pre malého. 😉

Pekný dník!!! Ktovie, ako Vejka, či už náhodou nemá po tom 😀

kloti
30. sep 2010

@lila794 Moji milí, tak sa držkajte, nech soplíky odsoplíkujú ďalekóóó 😉
Bývame na Nábreží v dome s maminkou - asi vieš kde... vzadu máme malý bytík a je nám super...veľká terasa, záhrada - paráda 😉

No a Vejka sa už dlho neozvala...budeme čakať na správičky 🙂

A malej Noemi prajeme krásny polonarodeninkový dníček 😉

vejinka
30. sep 2010

ze dlho 😀 no stale som cela...dnes bola poradna a nic nove krcok spotrebovany a zatvorena 😔

vejinka
30. sep 2010

@lila794 waw uz pol roka? ten cas ale letii gratulujem 😉

lenocka80
8. okt 2010

Ahoj maminy. Idem sa vas opytat. Neviete ako je to s materskymi centrami v LM? Alebo mate nejaku skusenost?

kloti
8. okt 2010

@lenocka80 Ahoj Leni. V utorok sme s Jakubkom navštívili herňu MC Zornička v PDA. Veľmi sa nám tam páčilo. Ešte jedna herňa je na Podbrezinách. Pozri si stránku a dočítaš sa viac 😉 http://www.mczornickalm.weblahko.sk/
Prajem slniečkový dník 🙂

lila794
8. okt 2010

@lenocka80 co Leni uz ste to vzdali? Ja som nad tym rozmyslala, ze mozno preto tak place, ze nebol predtym moc zvyknuty byt v kolektive. A materske centrum je super priprava, lebo tam sa hra s detmi a je s tebou. Ale viem o vela detickach, co ich rodicia pripravovali na skolku pol roka - rozpravali sa o nej, pozerali fotky.....aj medzi deti sa chodili hravat do mc a po nastupe do MS aj tak plakavali asi mesiac.

lenocka80
8. okt 2010

@kloti dakujem. Super napad. To PDA sa mi paci viac, lebo tak ci tak, budem musiet dochadzat. Oni nemaju nejaku stranku? Ze by som viac informacii zistila?
@lila794 veru dnes sme to vzdali. On stale rozpraval, ze do skolky nechce ist. Sa to tak stupnovalo od pondelka. Vtedy plakal len 5 min. lebo este celkom nechapal o co ide. Ale vcera uz plakal nieco vyse hodiny vraj a ked som ho rano doniesla, tak sa ma ani pustit nechcel, len nasilu mi ho vzali a ja som za dverami revala ako male dieta. A vzdy ked som prisla, tak bol uplakany...tak som si pomyslela, ze toto nevydrzim. A som doma, takze nemusim ho tam nechavat. Podla mna na skolku este nedozrel. A on sa vraj ani s detmi moc nehral, ked som sa pytala...skor len sam, tak to nema vyznam. A cestou rano do skolky som stretla jednu staru tetku a ta sa pyta, ze kam ideme tak zavcasu...tak som jej, ze do skolky a ona na mna kuka, ze s takym malym do skolky? A ze naco, ked som doma, ze som mala vydrzat este. No tak som sa zamyslela a ma pravdu. Ale ked som prisla do skolky, ze uz nebudeme chodit, marek cakal von, ani dnu nechcel ist a ucitelka za nim vysla...no si mala vidiet tu reakciu sialeneho placu. Normalne panika, ze ho ide zobrat dnu...Inak ja som aj chcela, ze ci by mi neumoznili s nim chodit aspon 2 tyzdne po 2 hodinky...vies kym ich spozna, ved su to cudzi ludia pre neho. On ked pozna niekoho, tak nema problem byt bez mamy, ale takto to bolo fakt drasticke. No ale nevonalo im to, lebo ze deti by potom tiez chceli mat maminky tam...Viem, ze v zahranici sa to tak robi, no ale sme na Sk, takze tak. No a preto ma napadlo to MC, ze tam bude s inymi detmi, ale zaroven aj so mnou. Tak aspon raz do tyzdna by som to mohla praktizovat a na buduci rok to hadam zvladne v pohode 😀

lenocka80
8. okt 2010

@kloti aha uz som zistila, ze ta Zornicka je jedno a to iste. Diiiiiiiiiiik 🙂

lila794
8. okt 2010

@lenocka80 Leni, vsetko pravda, co si napisala. Jedna riaditelka nejakej skolky v BA tiez hovorila, ze najskor dieta do skolky od 3rokov. My sme tiez zvazovali od noveho roka, ale ked sme viacej popremyslali, tak sa to ani neoplati. Noemita uz bude vacsia, budem s nimi chodit tu na Podbrezach do herne, mam to blizko. V zime sa aj tak dlho neda byt vonku. A potom su uz hned prazdniny, vtedy by mi ho nezobrali. Takze asi az od septembra, to uz budu mat predsa 3 a pol roka. Vies co nechapem? Preco mi stale dr. hovori, ze kedy ho dam do tej skolky 😒

lenocka80
9. okt 2010

@lila794 no veru, za chvilku sa ti uz aj spolu pohraju. To bude super. Ale to som prekvapena, ze dr. skolku takto "natiska" Teraz by som sa s nou mohla na tuto temu pobavit, ze kedy je dieta zrele do skolky 😀 Ja sa chystam v pondelok do PDA, som sa docitala, ze je den otvorenych dveri, tak idem kuk. Inak Marek je na mna normalne nahnevany za to... ☹ Ma ti normalne zacal bit...sem tam mi jednu sibne, len tak odveci, ze som plana mi povie. A vcera som isla na tu gyndu, som ho ku mame doniesla a ten tam ani ostat nechcel 😨 Ze len s maminkou...Moja mama revala, ze co som s nim porobila...A to ju ma rad. Dufam, ze horsie uz nebude no...hadam ho to coskoro prejde. Dnes vyzera byt zatial ok 🙂

lila794
9. okt 2010

@lenocka80 Moj zlaty, som zvedava, ako bude reagovat, ked pojde do skolky, ked bude vacsi. Hadam zabudne 😉

lila794
9. okt 2010

@lila794 Leni a nie je ten den otvorenych dveri na Podbrezkach a nie v PDA?

lila794
9. okt 2010

@lenocka80 Leni a nie je ten den otvorenych dveri na Podbrezkach a nie v PDA? Som si to sebe poslala 😀 trubka

lila794
9. okt 2010

@lenocka80 uz som to nasla, jasne, je to aj v meste 😉

kloti
9. okt 2010

@lenocka80 tak sa v herničke možno stretneme - aj my sa chystáme ísť sa v pondelok zahrať 😉 a s tou škôlkou - to naozaj vyžadujem pevné nervy - ja neviem, ako to zvládnem. Niektoré maminy to riešia tak, že tam jednoducho dieťatko nechajú a či plače alebo nie, idú preč. No ja by som mala velikánsky problém nechať tam plačúceho Jakubka - veď by mi srdce roztrhlo od žiaľu, že čo mu to robím ☹ Je to ťažká etapa a verím, že tie "nepriame výčitky" od Mareka už nebudú trvať dlho a že rýchlo zabudne na to, že v škôlke bolo zle. Veď, možno ani nebolo, len on si to nestihol uvedomiť 😉 a možno to závisí aj od prístupu učiteliek - veď by to mali byť pre detičky "druhé mamy"...

lenocka80
10. okt 2010

@kloti super, tak ak ma budes poznat skor, tak ma drgni 😉 Inak je to naozaj tazke s tou skolkou...Ja som inak citala, ze deti, ktore sa nechaju takto vyplakat, tak uz potom proste prestanu plakat, ale prestanu doverovat podvedome a zacnu potlacat city. Ono je to v podstate to iste ako nechat vyplakat, ked nechce spat. Ved dieta si zvykne aj na tyranie, nie? Detska dusicka je naozaj krehka. Aj nejaka psychologicka niekde uvadzala, ze by sme sa cudovali ako toto dokaze posobit na niektore deti v buducnosti, napriek tomu ,ze si to nepamataju. Ale vraj maju aj potom problem so vztahmi...No ale samozrejme kazde dieta je ine, ako pri vsetkom. Co plati na jedno, nemusi na druhe. Ja nemam problem ho nechat plakat, ked reve od zurivosti, alebo chce uputat....ale toto bolo od strachu, tak to som uz nevydrzala. A teraz viem, ze som urobila dobre. Inak ja som tiez zvedava ako bude reagovat o rok. Ved ked sa niektore deti dokazu tesit do skolky, tak preco sa nemozu vsetky? Podla mna musi na to kazde dozriet, no uvidime, ci dozrie o rok 😀

lenocka80
10. okt 2010

@lila794 a ty ides na Podbrezky? super potom porovname 😉

kloti
11. okt 2010

@lenocka80 tak sme sa v herničke našli 😉 Malý Marek je rozkošný chlapček 🙂
A s tou detskou dušičkou máš pravdu. Veď komu inému majú naše slniečka naplno dôverovať, ak nie nám. Nemajú na tomto svete nikoho bližšieho ako maminku a ocka, tak prečo im vyrábať takéto - pre nich nepochopiteľné situácie. Viem, že je veľa rodín, ktoré si jednoducho nemôžu dovoliť ostať doma tri roky... Ale môj názor je, že peniaze boli, sú a budú, ale to, čo dáme detičkám práve počas tých troch rokov - z citovej stránky, to v nich ostane navždy...a je fakt, že sa to časom určite prejaví...a potom si budeme lámať hlavu nad tým..."kde som len urobila chybu? veď som Ti dala všetko...atď"... No, moc som sa rozkecala...ale tak to cítim ja 😉
A teším sa, že ste prišli do herne - Marek si postupne zvykne na detičky a hlavné je, že si tam s ním a že má pri sebe pre neho najdôležitejšieho človeka - Teba, na ktorého "pomoc a podporu" sa môže spoľahnúť 😉
Tešíme sa na ďalšie stretnutie 😉 pa a pekný dník prajeme *z+j*

lenocka80
12. okt 2010

@kloti ja si tiez myslim, ze to, ze mozme byt doma s detmi 3 roky je uzasna vec a treba nam to vyuzit 😀 Ja mam doma taku fajnu knihu "Rodicovstvo je veda" sa to vola a je tam napisane vela o tom ako sa vlastne detsky mozog vyvija a vsetky situacie okolo toho, ze preco deti reaguju ako reaguju...fakt je super. Oplati sa ju doma mat.
Inak uz sa tesim na pondelok, vyzera ze budeme celko fajn "tim" 😀 Dokonca aj Marek sa tesi, tak dufam ,ze mu to vydrzi 😀 😀 😀

lenocka80
12. okt 2010

@lila794 no ako bolo na Podbrezkach? Boli ste?

lila794
12. okt 2010

@lenocka80 neboli

kloti
12. okt 2010

@lenocka80 jej, tak taketo nieco som hladala - hned idem poklikat, kde by som taku knihu zohnala 😉 Dakujem za tip 😉
A tiez sa tesime na pondelok 🙂 Aj mne sa paci chut mamiciek robit vsakovake aktivity s deturencami ... PARADA - to mame radi 😉
tak paaa v pondelok 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre