Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

kaara1980
26. feb 2011

ahojte,nedá mi napísať vám.Ja som sa narodila v LM,pred cca 3 rokmi som sa so synom presťahovala do Ba za priateľom.LM mi strašne chýba,chodím síce domov dosť často,ale pre mňa je to aj tak málo.Hneď by som sa presťahovala späť,ale....Nájsť v LM robotu je ťažké,aj keď som prestúpila z LM do BA v rámci firmy.Priateľ má v BA prácu,kde zarobí tak,ako v LM naozaj len málokto.Rozmýšľali sme aj nad dochádzaním,ale robieva dlhy,krátky týždeň a bolo by to na úkor detí a peňazí.Pravdou je,že za to,čo sme tu kúpili garsonku,by sme v LM kúpili úplne prerobený 3-izbový byt.
Výhodou v LM je prostredie,ale už som si zvykla v Ba.Je tu všetko pod nosom.Omeškáš autobus?o 9 minút ide ďaĽší,zdravotné strediská blízko,pri každom bloku školka,škola....
Ale po ,citovej, stránke s Ba stotožnená nie som.Sú tu úplne iný ľudia.Keby záležalo na mne,tak sa určite sťahujeme do LM.Ale rozum vyhráva nad citom,a ostávame v Ba a prerobíme 2izbový byt po priateľovej babke.

gina333
26. feb 2011

@kaara1980 : samozrejme v niecom mas pravdu aj ty. Kazde mesto ma nieco do seba, zalezi to od toho co clovek ocakava a ake ma potreby. LM s BA sa porovnat neda, ale zit tu len preto, ze mame krasnu prirodu je od veci. Teda aspon pre mna. 😉 Aj v BA su krasne kuty, napr. zelezna studnicka, Koliba, kto chce lyzovat ma na skok do Rakuska. A co sa tyka prace, tak v tom LM je strasne daleko za hlavnym mestom. Je pravda, ze v Blave je vsetko drahsie ale ludia co tam ziju aj viac zarabaju, takze sa to vyrovna. 😵 Nech sa ti dari, prajem vsetko dobre. 🙂 🙂

lenocka80
26. feb 2011

@lila794
@lucinka144 no veru magicky august. Levicatka to istia 🙂 Ja sa len troska obavam tych horucav s bruskom....to bude asi tazsie. Ale zvladneme v bazene 😀

kloti
28. feb 2011

@lucinka144 ahoj, blahoželám k bábätku 🙂 užívaj si krásne chvíle s krpčekom v brušku 🙂 Ja som chodila na cvičenie pre tehuľky aj predpôrodný kurz ku Evke Karlíkovej. Ak budeš chcieť viac info, napíšem Ti do IP. Bola som naozaj veľmi spokojná. Či už sa rozhodneš pre jeden kurz, alebo druhý, vždy získaš...aspoň ucelený pohľad na všetko, čo sa v tomto čase bude okolo a s Tebou diať 😉 Na nete, v knihách a časopisoch sa dá nájsť kopec info, ale pokec naživo o tom, čo Ťa zaujíma Ti dá najviac 😉 Tak sa maj dobre a krásne jarné dníčky prajem 🙂

kloti
28. feb 2011

@lenocka80 lenúlik, neboj, ja som s Jakubkom v brušku prežila celé leto v pohodičke - joooj, ako nám len bolo fajn. Hlavne bruško v tieni a nohy v bazéne 😉 a nejaký dobrý drink v ruke 😀

lucinka144
28. feb 2011

@kloti ..dakujem za pekne pismenka 🙂 aj ja mam rovnaky nazor, preto chcem ten predporodny kurz absolvovat... isto mi to nieco da. 🙂 hlavne je sa podla mna nestresovat,,, tolke mamicky to zvladli, zvladneme aj ostatne tehulky, a presne tak..treba si vsetko vychutnat....na porod mame este kedy, a tam to uz nejako zvladneme, v brusku babo neostane 😀 😀 😀 nejako mu uz pomozu vonku ku maminke... 😅

lenocka80
28. feb 2011

@kloti tak to som rada, ze tebe sa to pacilo, dufam, ze to zmaknem hlavne s malym, lebo toho treba nahanat 😀 A ozi, co ste neboli v MCku? Ani min. tyzden...Sme boli len 3 😖

putyna
28. feb 2011

baby doktorka s usneho nas posiela vytiahnut nosne mandle a ja neviem ci mame ist poradte daco

lila794
1. mar 2011

@slonicek najskor sme sa rozhodli dat maleho do Agatika, lebo by som to predsa mala blizsie, ale uz mali preplneny stav, tak ho nezobrali. A ako dobre, lebo aspon viem, ze to tak malo byt. Vcera som bola v Okolicnom, tak ze mi ho zoberu. Bol uplne nadseny a pani ucitelka taka mila. Tak sa velmi tesime, ze budeme chodit prave tam. Takze budu so Sophi spoluziaci 😀

@putyna Jani, pisala som ti o tom na FB, kukni 😉

putyna
1. mar 2011

lila hej videla som diky a poviem ti ze bud rada ze nebude chodit na podbrezky lebo mi tam chodime a mame iba nervy s tych uciteliek. teraz v zime miesto pacuch im von nechavaju teplaky pod sustakmi rukavice im nedavaju natiahnu im rukavy na bundach a bohvie co este o com neviem ani topanky im nestahuju same si ich deti zapnu. tak asi tak o tej skolke a timik vzdy ked tam ide iba maminka ja nechcem ist do skolky no co mu povies ?? porazi ma dufam ze nabuduci rok budu lepsie ucitelky

eronika
1. mar 2011

@lenocka80 Ahoj, tak v januari sa zadarilo aj nam. Pokial pojde vsetko OK, tak nas to caka v oktobri 🙂 A Vam sa ako dari?

lila794
1. mar 2011

@putyna no, dobre vediet 😉 mojej kolegyni syna v treskucej zime zabudli prezut a isiel do divadla v papuckach, potom dostal zapal pluc - to v LH ☹

@eronika gratulujem k babatku, nech vsetko dobre prebieha 😉

vejinka
1. mar 2011

ked citam ze zabudli ho obud paanecku naco su tam ucitelky? to je sila ja erika dam len posledny rok pre skolou kedze sme doma a aj svokrovci nepovazujem to za potrebne

lila794
2. mar 2011

@vejinka Veji, ja ho chcem dat kvoli tomu, ze mi doma narieka, ze chce ist do skolky, ma rad deti a spolocnost. Ved som zvedava, ako to bude prezivat. Ked mas doma svokrovcov, tak to mas super.

vejinka
2. mar 2011

@lila794 tiez mam pocit ze mu chybaju deti ale zasa mame oproti dvojicky v jeho veku a to su jeho kamosi.a planujem zasa v lete stretko s detmi v jeho veku.bude ich tam okolo 40 tak sa vysanti.a dake stretko by sme mohli aj my zbuchat s babami.

lenocka80
2. mar 2011

@eronika Jeeeeeeeeeeeej, to je super. Tak potichucky gratulujem a prajem, aby islo vsetko ako ma 😉 A ako sa citis?

eronika
2. mar 2011

@lenocka80 Dakujem 🙂 . Citim sa dost biedne - nizky tlak, absolutna strata chuti, neuveritelna unava, vecna zima.... - uz som schudla 2,5 kila, tak dufam, ze to coskoro skonci 🙂 🙂 🙂 Pri prvom to bolo volake lahsie 😀 . A ty si ako na tom?

@lila794 Dakujem 🙂 .

lila794
2. mar 2011

@eronika ja som pri druhom tiez spociatku chudla 😀 do chladnicky ani pozriet, co sa mi zaludok obracal, tlak som mala strasne nizky a ta unava...nech idu prizaky rychlo prec, aby si si mohla uzivat krasne chvile cakania 😉 A ako si sa rozhodla so skolkou?

vejinka
2. mar 2011

@eronika gratulujem aj pre mna druhe tehu bolo ovela horsie

gina333
3. mar 2011

@eronika : aby som pridala aj nieco pozitivne, tak ja som druhe tehu mala uplne super. Tlak mam stale nizky, jest mi chutilo, nic ma nebolelo. 😉

@lila794 : ti ti v tej skolke hned povedali, ze ho neberu? 😲 Mne v Bublinke povedala riaditelka, ze da pisomne vyrozumenie az 15. 4., co je podla mna velmi neskoro, aj som jej to teda povedala, ved si musim najst inu skolku ked mi ju tam nevezmu, ona len, ze sa bude teda snazit aj skor. Tak cakame. 😉

@vejinka : veru, stretko by som brala aj ja. 😵

lila794
3. mar 2011

@gina333 Prihlasku zobrali, ale hned povedala, ze uz je plno, ze nevezmu 😒

gina333
3. mar 2011

@lila794 : tak naco vlastne berie prihlasku? no ja to nechapem, tiez som priniesla prihlasku hned prvy den ako sa dalo, to mi povedala ucitelka, ze ich uz maju plno, tak mi je zahada odkedy to tam ine zeny davali. 😲 A riaditelka hovorila, ze prihlasky sa beru do 15.3. tiez neviem naco, ked uz v polovici februara je plny stav. 😝 A neboj, malemu v Okolicnom bude lepsie, cim mensia skolka tym je to tam prijemnejsie. 🙂

lila794
3. mar 2011

@gina333 Ved to ani ja nechapem, odkedy to tam davaju, asi skor ako bol termin. A tiez, naco davaju na zapis mesacnu lehotu, ked hned je plno 😝 A tu prihlasku asi musia zobrat, birokracia 😝 A mozno, aj keby sa uvolnilo nejake miesto. Ale oni vediet nedaju, povedali, ze v aprili sa mame prist opytat, ci nie je nahodou volne 🙄 No, bordel!

gina333
3. mar 2011

@lila794 : mam kamosky v Blave, ktore behaju zo skolky do skolky, vsade je plno, a tam za sukromnu skolku vypytaju nehorazne prachy, znama plati na mesiac 270 EUR, to uz je fakt sialene. 😝 Ked je teraz problem s obycajnou skolkou co bude ked pojdu do skoly, bez protekcie to bude asi nemozne dostat sa na slusnu skolu. 😠

lila794
3. mar 2011

@gina333 veru, tak je to. Aj tu beru protekcne, to je asi vsade ☹

lenocka80
3. mar 2011

@eronika jujha, tak nech ti to rychlo pominie. Mne byvalo tak vecer zle, sice som nevracala, ale stale som mala tak na male 😀 A unavena som tiez byvala, teraz uz kusok menej, ale tiez si este zdriemnem sem tam s malym na obed a vecer zaspavam s nim o osmej 😀 Ale inak sa uz citim super, ani neviem ze som tehotna. Len brusko uz kusok vidno 😀 A malej si uz povedala?

lenocka80
3. mar 2011

@lila794 asi si mala nabehnut s nejakym financnym darom a hned by bolo miesto 😀 😀 😀

eronika
3. mar 2011

@lila794 No veru, dufam, ze tie priznaky odidu co najskor. Nakoniec som sa rozhodla, ze malu teda nedam este do skolky, kedze budem doma 🙂 . Moja mala ma ist totiz v 3.5 roku na operaciu srdiecka, tak ju aspon uchranim od prvotnych zdravotnych reakcii na skolku, aby ju mohla absolvovat v termine (ona totiz pri svojej diagnoze je nachylna na prechladnutia). Ved i snaha o druhe dietatko smerovala k tomu, aby som ju nemusela davat do operacie este do skolky, ale kedze sa nedarilo, tak som ju nakoniec zacat riesit. 🙂 🙂 🙂

eronika
3. mar 2011

@lenocka80 Tak ti uz normalne zavidim a dufam, ze to coskoro skonci i u mna. Malej som uz povedala, ale nejako si to nevie predstavit, tak sa chystam ukazat jej nejake obrazky na nete ako sa vyvija babatko, ale to postupne s mojim tehotenstvom. 🙂 A tvoj maly to ako berie? 🙂

eronika
3. mar 2011

@vejinka Dakujem. 🙂

@gina333 Tak to ti mozem len zavidiet a tajne o niecom takom snivat 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre